A budapesti liberális értelmiség rövid tündöklése és hosszú bukása
A poszt definíciója szerint e sorok szerzője budapesti liberális értelmiségi, ha esetleg valaki már a címen is fel akar háborodni.
Tegnap este megnéztem a Márki-Zay Péterrel készített interjút, aztán belenéztem a Karácsony Gergellyel közös Partizán-interjúba is.
Karácsony szóhasználata, gesztusai de még a szemüvege is az én kultúrámhoz tartozik. Nyugodt, intelligens, fegyelmezett ember benyomását kelti a mi kultúránkban, igen, mi így képzeljük el a nyugodt, intelligens, fegyelmezett emberek szemüvegét. MZP impulzív, szóhasználata és gesztusai idegenek, valamelyest barkója van, szemüvege nincs, kicsit idegen a kultúránktól.
Karácsony Gergely nem beszél idegen nyelven, járt egy doktori iskolába, de abbahagyta, ő szakértő (az én kultúrám itt kissé eltávolodik a “mi” kultúránktól) volt. MZP-nek három felsőfokú nyelvvizsgája van és ez itt a Ph.D disszertációja. Közgazdász és villamosmérnök, a CARQUEST menedzsere volt Kanadában.
MZP egy joviális dél-karolinai demokrata politikusra emlékeztet, aki időnként vicceset nyilatkozik a CNN-en, amitől a “Squad” behisztizik, és még egy dorgatív cikk is becsúszhat a New York Times-ban. Sem kedve, sem érzéke nincs a politikai korrektséghez, a magamfajta felszisszen a jelzős szerkezetein. Ezzel szemben a melegházasság feltételek nélküli támogatója, hét gyerekkel, buzgó katolikusként (tényleg hívő katolikusnak tűnik, akinek ez az egész sztori nagyon fontos, és mi budapesti liberális értelmiségiek néha elvárjuk a hívő katolikusoktól, hogy szóljanak be az Egyháznak, hát ő nem fog beszólni).
A budapesti liberális értelmiség a rendszerváltás után elhitte, hogy mivel olvasott Bourdieu-t (én nem), Kaposvárra járt le színházba (én sajnos nem, és ezt tényleg sajnálom) és képes megfelelni a nyugati elvárásoknak (erre egy bizonyos Orbán is képes volt), inkább ő mondja meg, hogy merre az arra, ne azok, akik ki sem tudják mondani Bourdieu nevét és nem vágják a hatalmi ágak szétválasztását.
Ez egy ideig működött. Valamikor Dobrev Klára férjének és két single malt-nak (budapesti liberális értelmiségiként nagyon remélem, hogy nem blended volt) a 2006-os találkozásakor, illetve a találkozás publikussá válásakor derült ki, hogy bajok vannak. Aztán jött Mr Two Third, aki a saját értelmiségét is kiröhögte, nemhogy a másét.
Karácsony rezignált resignation-je után a budapesti liberális értelmiség hosszú bukása beteljesedett, eddig sem nagyon figyeltek rájuk, ránk, de most már papírjuk van, papírunk van róla.
Számomra Esterházy Péter halálával lett vége. Természetesen addig sem éreztem, hogy a budapesti liberális értelmiségnek, röviden “nekünk,” különösebb oka, okunk lenne arra, hogy ennyire széleslátókörűen tartsa, tartsuk el a kisujját, kisujjunk, de akkor lett vége. Attól kezdve maradtunk magunkra. Meg kell tanulnunk önállóan gondolkozni, lényegesen toleránsabbnak lenni (kisebbségben vagyunk édeseim, kurvára kisebbségben), visszavenni a hisztikéből, elfogadni az értékpluralitást, és a végül, némi pozitív felütéssel, fel kellene szabadulnunk végre.
@velotanya:](#comment-312965)
Elbeszélünk egymás mellett. Ez itt nem a realitás, hanem politikai vitafelvetések. Ott áll Dobrev, aztán valaki (egy felkészült fideszes) feldobja Persányit. Tény a mutyi, tény, hogy miatta kirúgták az állatkert igazgatóját, szakmai okok nélkül, emberileg megalázva. Össze sem vethető egyetlen nap Elios mutyival, de a vitában a pillanatot kell uralni. Van muníció bőven. MZP esetében azon kívül, hogy “összeállt a szemkilövetővel”, nem tudsz mit felhozni, erre pedig neki már kész, magas labda válasza van.
Budaörs? Kérlek egyszer autózz ki az M1-M7-en reggel 6.30-9.30 között, elég az elágazásig, aztán visszajössz a kertek alatt. Valós a probléma, a környezetterhelés, amelyen az M4 tisztességesen megtervezett vonala rengeteget javíthatott volna. Tény, ami bedobható. Dobrev erre nem mondhatja, hogy dehát Budaörs ellenzéki, ez Csubakka-érvelés.
@excombo: Igazán nem szívesen szólok bele ilyen módon, de ha a barátodéknak arról sincs fogalmuk, hogy Szegeden van taxi, akkor miért is hiszed el, amit az ennél azért sokkal összetettebb politikáról, és a társadalom politikai attitűdjeiről és viselkedéséről mondanak? Egyáltalán, ha ekkor buborékban élnek, akkor honnan tudják?
@naebneerG:](#comment-312960):
Nem olvastál figyelmesen. A bojkottot nem a jelenlegi helyzetre értettem, hanem helyette.
Kifejezetten az írtam, hogy ha már eddig eljutottunk és az ellenzék nem hirdetett bojkottot, akkor végig kell csinálni a választást. Viszont továbbra is fönntartom, hogy ésszerűbb és hatékonyabb lett volna a közös indulás és előválasztás helyett a választá (és a rezsim) bojkottjában megállapodni. És erkölcsösebb is. Azzal pl el lehetett volna kerülni ezt a hazaárulózást.
A külföldi sajtó számomra visszaigazolja az álláspontomat: az elõválasztás ritkán üti meg az ingerküszöböt, de ami átjön az az, h minden rendben, az ellenzék egészséges versengéssel készül a megmérettetésre. Tavasszal meg majd megállapítják, h úgy látszik, a magyarok Orbánt szeretik. Bojkott esetén viszont az jönne át, h nincs demokratikus választás, kétséges Orbán legitimitása. Márpedig a választásnak csak kifelé van értelme. Befelé semmi. Eleve nem hiszem, hogy OV tartana választásokat, ha nem lenne külső megfelelési kényszer. Még nem engedheti meg magának, hogy föladja a szabad választás látszatát. Épp ezért még nem engedhette volna meg magának, hogy az ellenzék egységesen bojkottálja. De a töketlen, rövudlátó ellenzék megtette neki azt a szívességet, hogy eljátsza a rá osztott szerepet.
@AdvocatusDiaboli:](#comment-312973)
Tegnap szavaztam le MZP-re este egy budapesti sátornál, velünk szemben kb. 25 méterre a Fidesz-standtól. A mi sorunk kb. 40 méter hosszú volt, és folyamatosan keringtek körülöttünk a szemből átküldött fideszes nyuggerek, hol ebbe, hol abba a személybe kötve bele. A fiataloknak “mit szavazgat itt 18 évesen” dumákkal mentek neki; én voltam a legidősebb (40+), nekem azt szegezte egy fidesznyugger kérdésként, hogy ez micsoda, ez nem bátorság, hol van Dobrev, hol van MZP, álljanak ide, a sátorhoz, személyesen méressék meg magukat, vállalják a tojást, ne csak szavazásra építsenek.
Érthető? Bojkott esetén ott a “nem merik magukat megmérettetni” bunkósbot, amelyet a fideszesek hangoztatnának, lám-lám, és még ők akarnak országot vezetni.
Nincs jó megoldás, csak kevésbé rossz.
@naebneerG: Azért abban igaza van az olvtársaknak, hogy a helyzet nézhetne ki jobban is… (max OV leváltása szempontjából csillant fel valami remény):
Ha MZP folytatja ezeket az “úgy hallottam…” kezdetű pletykákat / összeesküvés-elméleteket (zsarolás miatt támogatja valaki Dobrevet, wtf?), akkor könnyen eltrumposodhat. Meg az igazat megvallva a gigantikus arcképével díszített zászlók is ártalmatlanabbnak tűntek, amíg csak 8 bámészkodó hallgatta a beszédeit (“régi szép idők”). Ezért örültem, hogy a telexes videóban a legtöbb támogatója azért megjegyezte, hogy nem mindennel ért egyet.
Viszont amit az MZP-n kívüli ellenzékről gondolok, azt tartom. Kicsit másképp megfogalmazva: Az előválasztás egy nagy piros pont (ez nekik nem volt érdekük, tehát megsüvegelendő, hogy megcsinálták), de mégiscsak az derült ki, hogy a pénz, média és pártnélküli “MLM-ügynök” jobban kellett az embereknek, mint az elit nagy része. Kell ennél több kritika? Illetve az is kiderült, hogy ha az egész internet felhorkan azon, hogy beáll az egész elit (mínusz Momentum) TóCsa mögé, akkor azon el kellene gondolkodni, mert nem biztos, hogy automatikusan menni fog a szavazat mindenre.
Erről jut eszembe, az előválasztás egyik szép tanulsága (és számomra meglepetése), hogy az egyéni képviselőknél nem pártlogókra szavaztak az emberek… A tudatos ellenzéki szavazók gondolkodóbb emberek, mint az átlag. 🙂
Most olvasom, hogy aszondja MZP, hogy a kormányzása első napján le fogja váltani Polt Pétert.
Hogyan? Mármint jogilag hogyan? Küld neki egy levelet, hogy Polt Péter, le vagy váltva?
Erről jut eszembe egy nagyon régi eset. Kicsi voltam, otthon az udvarban játszottam a játékaimmal, és jött hozzám egy gyerek, aki be akart csatlakozni a játékba. De nekem ez valamiért nem tetszett, nem akartam játszani vele, elküldtem. Vagyis elküldtem volna, de nem akart elmenni, egyszerűen ott maradt. Nagyobb volt nálam, erőszakkal nem tudtam kipaterolni az udvarból, így hát egy darabig ottmaradt. Most már nincs ott persze (a csontváza sem), de azért ez az eset kellemetlenül mutat rá arra, hogy ha nincs az embernek néhány hadosztálya, akkor bizonyos ügyeket nem lehet megoldani. Itt ráadásul nem csak a hadosztályok fognak hiányozni, hanem alighanem a paragrafusok is. Mondjuk az is eléggé meglepő, hogy a híres nagy jogtudorok sem tudnak e kérdésben (meg az alkotmányéban ugye) egyértelműen állást foglalni (beszélnek összevissza).
Kezd az az érzésem lenni, hogy MZP-re lassan érvényes lesz az a bizonyos filmes mondás, hogy “fullba nyomja a kretént”. Mindenesetre kezdi nagyon elgaloppírozni magát. Az nagyon szép, és üdvözlendő, hogy le akarja váltani Poltot, no de hogyan, Dadus?
Ha ez így megy tovább (https://telex.hu/zacc/2021/10/12/magyar-nemzet-cikk-dobrev-tamogatoi-marki-zay ), akkor úgyis a fideszes narratíva győz, Dobrevvel, és 2022 májusában mehetünk mosogatószemélyzetnek Turára, oda talán még felvesznek a negyedik kétharmad után, mint regisztrált előszavazót.
Persze, dehogy megyek Turára. Követem az utolsó öt védett PhD hallgatóm két bátrabb képviselőjét nyugatra, majd csak felvesznek maguk alá labortechnikusnak.
@ipartelep:](#comment-312976)
Nagy film, nagy mondásokkal (https://www.youtube.com/watch?v=Ia37w1RtAik ).
Hogy hogyan mondatja le? Néha elég egy telefon arról, mi jelenik meg róla másnap, ha nem takarodik el 14,5 percen belül.
Hiv.: @AdvocatusDiaboli:(#comment-312973)
“Nem olvastál figyelmesen. A bojkottot nem a jelenlegi helyzetre értettem, hanem helyette.
Kifejezetten az írtam, hogy ha már eddig eljutottunk és az ellenzék nem hirdetett bojkottot, akkor végig kell csinálni a választást. ”
“Bojkott? Sansztalan. Az emberek “békét akarnak”, mondta egy rezignált kommentelőnk pár hónapja. A bojkott csak OV malmára hajtaná a vizet.”írta @naebneerG
Ebből egyáltalán nem azt lehet kiolvasni, hogy ő a jelenlegi helyzetre alkalmazott bojkott esélytelenségéről beszél.
Ő másként látja az országgyűlési választások bojkottját, mint a bojlott mellett érvelő nagyon okosok. A bojkott mellett érvelők azt mondják, hogy ez kifelé szólna nagyot.
Tavasszal meg, ha mi tökkel ütött, rövidlátó ostobák mégis elmegyünk szavazni, de ismét a Fidesz nyer, akkor ugyanez a külföld azt mondaná- írod -, hogy lám a magyarok Orbánt szeretik,
nincs mit tenni. Ha bojkottálnánk, a Fidesz-hívek akkor is megválasztanák Orbánt, a külföld akkor is csak annyit mondana, hogy nézd már, a magyarok most mintha egy kicsit kevésbé szeretnék Orbánt. Ez a nevezettet egyáltalán nem korlátozná semmiben. Mi viszont “töketlen ellenzékiek”, ahogy írod elmulasztanánk ezt az utolsó próbát, azt, hogy egyáltalán lehetséges-e még egy békemenet-nélküli békés országot teremtenünk, ahol normálisan élhetnénk egymás mellett, olyat például ahol ilyen feltüzelt harcos idióta nyugdíjasok – mint akiket @naebneerG leír, nem kötnének bele azokba, akik nyíltan vállalják ellenzékiségüket.
Bocs az offért
Hiv.: @naebneerG:
„Ott van férjeura mutyija az M4-gyel, ami miatt budapestiek százezrei ingáznak Törökbálint-Budaörs irányából és vissza naponta”
„amelyen az M4 tisztességesen megtervezett vonala rengeteget javíthatott volna”
Dél-Budaiként (Nagytétény) kicsit ismerős vagyok a környéken, többször járok Budaörsön is (onnan a XIV. kerületbe), de nem nagyon értem
– hogy kerül Budaörs-Törökbálinthoz az M4, ill.
– az M4 kapcsán sok “kartell/korrupciós” cikk jelent meg a médiában, de még 2016-2017-ben
szal nem értem; pls
@Morp65:](#comment-312980)
M4, mint M4 metró. A jelenlegi állomások közül minimum három (Bikás domb, Móricz vagy Újbuda, Kálvin vagy Fővám, II. János Pál) felesleges volt, annak költségéből Budaörs irányában lehetett volna meghosszabbítani a vonalat, és akkor a sima korrupciós felárról nem is beszélek.
@ipartelep: Mondjuk Dobrev is ugyanezt akarja, vagy hát szerintem feles többséggel alkotmányozni sem kisebb dolog… (Sőt, ha jól emlékszem, pont Dobrev nyilatkozta valahol, hogy Polt Péterért senki sem fog az utcára menni.) Valószínűleg ők akarnak az erősebb gyerek lenni, lesz, ami lesz… Ha elfogadjuk, hogy ez már nem demokrácia (persze akkor minek indulunk a választáson?), akkor valahol meg kell szegni a szabályait, ha fel akarjuk számolni. Hogy ezt pusztán erődemonstrációval (erőszak nélkül) meg lehet-e csinálni, az majd elválik.
Ui.: Abban biztos vagyok, hogy ha érzik a vesztüket Orbánék, akkor fognak még kormányozhatatlanságot ellehetetlenítő csapdákat belerakni a rendszerbe, hogy ezt az állapotot kikényszerítsék….
(Hiv.: @naebneerG:: így már értem, köszíí – sorry, “tősgyökeres” autós vagyok:)
Mivel a Profék (pl. az általam erősen respektált Panamajack) is elkezdték magasztalni ezt a posztot, csak nem állom meg, hogy esmét beleszóljak.
.
A cirkalmas mentegetőzéssel kapcsolatban, miszerint „budapesti liberális értelmiség” alatt NEM a budapesti liberális értelmiséget, hanem egy JT-nél és másoknál nyilvánvalóan becsípődött, számukra komoly frusztrációkat okozó, egészen pontosan soha nem definiált, ámde nagyon is konkrét(?), nevesíthető személyekből álló csoportot (vagy csoportokat) kellene érteni, a következőt szeretném mondani:
.
JT, vazze, ha már mindenképpen álcsoportképzéses technikával akarsz konkrét személyeket és/vagy viselkedéseket ekézni, akkor, vazze, ne olyan neveket adj az álcsoportjaidnak, amik teljesen más – valódi – csoportok nevei! Vazze.
.
Azaz ne a marosvásárhelyi cipészeket szidd általában, ha valójában Bagarja Jakabot meg a barátait akarod kifigurázni, akik igazából Marosvásárhelyre ingázó parajdi vargák. Mind a négyen. (És akik egyébként sem értenek egyet soha egymással, szinte semmiben).
.
Persze ha a szándékod – meglehetősen fideszes árnyalatúan – arra irányult, hogy néhány általad rühellt viselkedésű(?) vagy gondolkodású(?) budapesti „liberális”(?) & „értelmiségi”(?) személy apropóján a hazug általánosítás eszközével élve befeketítsd általában a Budapesten élő, magukat liberálisnak mondó és értelmiséginek tartó embereket, akkor érthetőbb a poszt.
.
(És teljesen irreleváns, hogy e naccerű „magyarkonzervatív”-sztenderd* inszinuációs ujjgyakorlat közben magadat – érthető védekezőgesztussal – hova sorolod.)
.
.
.
* ugye, milyen fun, ha veled szemben alkalmazzák? 🧐
@labrys: nem, nem és nem. az, hogy nem lehet egyértelműen kimondani egy konkrét személyről, hogy BLÉ, nem jelenti azt, hogy a BLÉ jelenség nem létezik. azt sem lehet kimondani általában egy konkrét személyről, hogy konzervatív.
az, amit te itt produkálsz az egy jellegzetes BLÉ attitűd, de ez nem jelenti azt, hogy, minden BLÉ-re jellemző ez az attitűd. amúgy az sem igaz, hogy minden BLÉ effektíve budapesti lakos.
én is BLÉ vagyok, és nem vagyok hajlandó sokat változni, nyilván nem is tudnék. azt gondolom, hogy valamelyest tágabbra kell nyitni az Overton ablakot. Panamajack nagy vonalakban felvázolta a BLÉ-ség történetét, és én azzal, szintén nagy vonalakban, egyet is értek.
én emlékszem az első magyar elektronikus pre-internetes vitákra 1990-91-ből, ahol én először láttam a BLÉ-séget, sőt, konzervatív viccelődés ide vagy oda, akkor lettem igazán BLÉ, és azokat a szövegeimet én simán vállalni tudom, nem változtam sokat az elmúlt 32 évben. én ezt aránylag belülről láttam, és hát tulajdonképpen most is belülről látom..
Az M4-es metró második üteme Budaőrsig fog megépülni, a volt örsödi Virágpiac területén lesz a végállomása, közel a Budaörsi repülőtérhez, és a budaörsi vasútállomáshoz. A Kőérberki út alagútba sülyesztésével a repülőtér területe egészen az Egér út kanyarulatáig bővülhetne, és akkor már közepes gépek és turbo Jet-ek számára is elegendő hosszú föl- és leszállúpályákat lehetne építeni, amivel visszanyerhetné korabeli funkcióját a repülőtér, Borbíró Virgill fantasztikus utasforgalmi épülete sem lenne az enyészeté, mint ahogyan a hajdanán ugyancsak Európa-hírű műemlék nagyhangár sem (Zárójelben a zárójel: Nagy-Budapest távlati közlekedésfejlesztési koncepciójában a Kőérberki út és az Egér út közötti (egészen a Tóváros lakóparkig elhúzódó) terület rendezési tervi övezeti besorolása szerint közlekedésfejlesztési területként szerepelt, a “hagymázas” olimpiarendezési tervekhez kapcsolódóan: az olimpia megrendezéséhez szükséges tartalék közlekedési terület megjelöléssel (önmagában a repülőtér fejlesztése viszont már egyáltalán nem hagymázas elképzelés, elég ha csak a térképen elfoglalt helyzetére pillantunk, rögtön szembetűnő a fővároshoz kiépíthető kötöttpályás kapcsolatok megvalósításának realitása, a városközponthoz való közelsége), ugyanezen Nagy-Budapesti távlati közlekedésfejlesztési koncepció egy elővárosi gyorsvasúti vonatsínpár építését is előirányozta Bicske-Budaörs-Kelenföld-Ferihegy-Üllő megállókkal. A repülőtér alatt átvezető alagútban a Metró-végállomás, a repülőtér és a vasótállomás közötti összeköttetést egy ingajáratban közlekedő iránybusz, iránytaxi, vagy kötöttpályás villamos biztosíthatta volna
(az alagút, és ez a Kőérberki úti alagúttal létrejött intermodális kapcsolat saját ötlet, egy építészhallgatói diplomaterv része, amire alapot ezek a közlekedésfejlesztési koncepciók, valamint a budaörsi önkormányzat által összeállított közlekedésfejlesztési igények szolgáltattak. A budaörsi igények között szerepelt a kötöttpályás tömegközlekedési kapcsolat kiépítése a fővárossal. Ugynakkor ez is lehet egy újabb zárójel a zárójelben: hajdanán zöld HÉV járt ki Budaörsre (a 41-es villamos vonalán), a végállomás hurokfordulószerűen volt kiépítve , a repülőtér vasútállomás felőli szélénél felépült TESCO és KIKA áruházak helyén. Ezeknek az áruházaknak a felépítését a mindenkori budaörsi önkormányzat, vagy annakidején tanács szorgalmazta, következésképp ők szüntették meg azt a kötöttpályás kapcsolatot, amit most annyira hiányolnak. A repülőtér helyét is be szeretnék szántani és ugyan nem sóval, hanem lakóparkokkal telepöttyinteni, biztosan találnak majd rá NER-kompatibilis beruházót bőven, s közben talán meghagynák a két említett 2005-ben műemlékké nyilvánított erősen pusztuló repülőtéri épületet, miközben a hivatalosságok, a Nercegek “a dicső múltba révedő könnyes szemmel” szónokolnák egy-egy augusztus huszadikai ünnepségen, hogy ezt a repülőteret bizony-bizony Horthy István avatta fel 1937-ben.)
Szóval nem kell ide Gyurcsányozni. Nem ő fúrta meg a budaörsi meghosszabítást a négyes metrónál.És ennek nyomvonala terv-szinten és hatástanulmány szinten legalább megvan. A 2010 utáni kurzus ugye névváltoztatás utáni huszáros vágással megépítette az ötös számú metróvonalat. Aztán Vitézy nyilván már tervezteti a kettes metro és a gödöllői-csömöri hévvel az összeköttetést. Valahogy nem hallok mostanában a hármas Metró Ferihegyig történő bővítéséről, pedig az valamivel kevesebbe kerülne, mint a négyes vonalának Budaörsig történő meghosszabbítása, nyyilván a négyes a mindennapi közlekedési kapcsolatok miatt fontosabb lenne, a repülővel külföldre utazni akarókat, vagy az onnan érkezőket pedig tegyük ki továbbra is a nem kötöttpályás közlekedési kapcsolatok tortúráinak. A hármas Metro Káposztásmegyerig történő meghosszabbításáról is hallgat a fáma, pedig ott is csak pár száz méter alagutat kellene megépíteni az Árpád út alatt, aztán bekanyarodni a Rákospalota-Újpest vasútállomásig
(ott megint egy intermodális csomópont jöhetne létre: a Pest környék falvakat, városkákat összekö távolsági buszok megállójával, a vasúti kapcsolattal, az állomás után a Metro rögtön fölbukhatna a felszínre és onnan már a tizenkettes, tizennégyes villamos vonalán futhatna ki Káposztásmegyerig. Na a Körvasút városi közlekedésbe történő bekapcsolásáról hallani mostanában valami elképzelésféléket. Vitézyék azt lehet, hogy nyomatni fogják.
Szerződés aláírása 2003, felszíni munka kezdése 2006, alagútfúrás kezdete 2007. Nálam ez átfed Gyurcsánnyal, a költségek elszállásával együtt. Rosszul látom?
Hiv.: @ATCG:: +egy adalék, Még a westendben dolgoztam, amikor szóba került a Nyugati Pu- Ferihegy kötöttpályás összekötése, de Demján nem feküdt már annyira jól a kormánynál, így elvetették (nehogy már “hozzá” vigyék a vásárló turistákat… azt is rebesgették, van rá építési engedély, csak újabban a Keleti pu került a képbe/versenybe..)
Kezdé ez és ez…befejezé ez és ez…átnyúlik ezen és ezen a kurzuson, városvezetésen….miniszterelnökökön (nb.: Meggyesi
Az alábbi anyagból mindenki saját szájaíze szerint szemezgethet:
https://hu.wikipedia.org/wiki/M4-es_metr%C3%B3vonal
Mindazonáltal tényleg olyan jó lenne egyszer tiszta lappal egy újjászületett ország kapuján belépni, akkorra tán a 4-es Metro mind a két irányba történő meghosszabbítása (a budaörsi Virágpiac, és Újpalota végállomással, Káposztásmegyert én szórtam közbe, mint leágazást, de úgy látom a 4-es vonaltervezgetésénél volt olyan elképzelés is, hogy Budafok felé is megépülne egy leágazás. (Medgyessy Péter épp most érzi szükségét annak, hogy bizonygassa OV normalitását, egyúttal Gyurcsányt is biztosítva arról,hogy ő nem haragszik, nagy közeledés oda, kisebbközeledés ide, “mert ugyi biztos, ami biztos, sohase lehessen tunni” ki lesz a nyerő.
Na ennek másodjára is nekifutok:
Kezdé ez és ez…befejezé ez és ez…átnyúlik ezen és ezen a kurzuson, városvezetésen….miniszterelnökökön …
Az alábbi anyagból mindenki saját szája íze szerint szemezgethet:
https://hu.wikipedia.org/wiki/M4-es_metr%C3%B3vonal
Mindazonáltal tényleg olyan jó lenne egyszer tiszta lappal egy újjá született ország kapuján belépni, akkorra tán a 4-es Metro mind a két irányba történő meghosszabbítása (a budaörsi Virágpiac, és Újpalota végállomással, Káposztásmegyert én szúrtam közbe, mint leágazást, de úgy látom a 4-es vonal tervezgetésénél volt olyan elképzelés is, hogy Budafok felé is megépülne egy leágazás) is megtörténne, vagy folyamatban lenne, a köz számára átláthatóan haladna a munka, minden érdeklődő számára nyomon követhetően (mint ahogyan nem egy nagyvárosi repülőtéri nagyberuházásnál történik és történt ez a világban: mennyi volt a tervezett beruházás költsége, hol tartunk ma az idő- és teljesítményarányos költségfelhasználásban és így tovább). (Medgyessy Péter épp most érzi szükségét annak, hogy bizonygassa OV normalitását, egyúttal Gyurcsányt is biztosítva arról,˙hogy ő nem haragszik, nagy közeledés oda, kisebb közeledés ide, “mert ugyi biztos, ami biztos, sohase lehessen azt tunni” ki lesz a nyerő.
@ATCG:: “Budafok felé is megépülne egy leágazás.” Dél-Buda bekötésének terve a metróhálózatba régi nóta. Budafok, Varga Jenő tér (ma asszem Városház tér?) terminállal már a ’70-es évek második felében létezett némi ködös elképzelés. Kiváltotta volna a 4,47 tujákat, ráhordásnak meg ott lett volna a 3,14,58 buszok és a 43-as tuja. Arra már nem emlékszem, hogy Batthyány téri, vagy Kálvin téri másik véggel. Aztán Gazdagrét építése fontosabb célt jelölt ki.
@naebneerG::
‘Érthető?’
Bocs, de érthetetlen. Ha jól értem, szerinted akkor lesz sikeres a mai ellenzék, ha az orbánhívő nyugdíjas (nem vagyok hajlandó az általad használt kifejezést használni) provokátor is elfogadja a győzelmét és csendben hazamegy az unokáihoz. Te is sejtheted, hogy ilyen nem lesz. Ha kétharmaddal nyerne a koala, ezek akkor sem fogadnák el, jönne az, hogy ‘a haza nem lehet ellenzékben’ meg hogy a nyugati titkosszolgálatok segítségével lopták el a választást a hazaárulók. Ehhez még képzelőerő sem kell, mert mind jól bejáratott recept. Még mindig úgy látom, hogy a közös indulás és előválasztás helyett közös bojkottról és polgári engedetlenségről kellett volna megegyezniük.
@AdvocatusDiaboli: Azért gondoljuk végig ezt a “nem fogadja el” kitételt! Mi történik és mi történhet?
Először is, vegyük figyelembe, hogy az éppen regnáló kormány szervezi a választásokat. Lemegy a választás napja, lesznek részvételi adatok, exit-pollok, pár nap múlva végleges eredmény is. Ezen napok alatt még Orbán a miniszterelnök. Tegyük fel, hogy annyira meggyőző fölénnyel nyer az ellenzéki koalíció, hogy nincs miért újraszámolásokkal és egyéb trükkökkel húzni az időt az eredményhirdetés előtt, tehát a választás napját követő hétvégén lényegében eldöntöttnek tekinthető a kormányváltás. De amíg a közt. elnök formálisan is felkéri Dobrev Pétert vagy Márki-Zay Klárát a kormányalakításra, meg összeül a parlament alakulója, addig nem csak napok, de akár hetek is eltelnek és azalatt még mindig Orbán lesz az ügyvezető miniszterelnök és az ő embere a belügyminiszter, aki a közrendért felel. Egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy randalírozó “felháborodott állampolgárok” foglalják el hetekig az utcát. Mellesleg a városi főkapitányok sem engedhetik meg maguknak ezt, mert előbb-utóbb csak lezajlik a formális hatalomátadás és abban pillanatban — jogosan — alkalmatlanság miatt repülnek a székükből. Az meg elég hülyén venné ki magát, ha a hatalomátadást követően, hetekkel a választások után kellene spontán és tömegesen felháborodnia az immár ellenzéki rajongótábornak.
Nem akarom tovább ragozni: szerintem a választásokat követő utcai balhé az ellenzékből induló és ott is maradó erők monopóliuma.
@Hottentottenstottertrottelmutterattentäter… usw::
Nem a hivatalos szervek viselkedéséről írtam. @naebneerG kolléga érvelt azzal, hogy az Orbánista provokátorokat szeretné boldoggá tenni, és úgy érzi, hogy erre alkalmasabb a választáson való részvétel mint a bojkott. Én csak arra próbáltam rámutatni, hogy
1) nem lehet őket boldoggá tenni és
2) nem látom be a provokátor bácsik viselkedésének relevanciáját a választás vs bojkott kérdésben. Se pro, se kontra.
Balhét meg csaphatnak a hatalomátadás után is: 2006-ban sem OV volt hatalmon.
@AdvocatusDiaboli:](#comment-312996)
Nem találom a saját írásomban “az Orbánista provokátorokat szeretné boldoggá tenni” ill. “Ha jól értem, szerinted akkor lesz sikeres a mai ellenzék, ha az orbánhívő nyugdíjas (nem vagyok hajlandó az általad használt kifejezést használni) provokátor is elfogadja a győzelmét és csendben hazamegy az unokáihoz.” szakaszokat.
Nem ezt írtam, kérlek légy fair a válaszadásban.
Az orbánista nyugger (leírom ezt a kifejezést, mert nincs a fejüknél fegyver, hogy bunkón kell viselkedniük, és tisztességes hangnem helyett beszólogassanak a csendben sorban álló előszavazóknak) sosem fog megváltozni, amíg él. Engem a kiskörei viták világosítottak meg, hogy észérvekkel semmit sem lehet tenni. Minden cáfolatomra jutott egy újabb TV2-M1 hazugság, vagy csúsztatott érv. Ebben bukott el a Brexit-ellenes csoport is: észérvekkel nem lehetett feltüzelt és hazugságokkal félrevezetett tömegek ellen küzdeni, akik most, fél évtized múlva sem verik ki Boris fogát az NHS hazugság miatt (https://www.portfolio.hu/gazdasag/20160625/brexit-interju-milliokat-vezethettek-meg-a-kilepespartiak-233913 ).
Amúgy meg bojkott…bakker, van még fél év. Ennyi idő alatt a Fidesz húsz alkalommal átírhatja a választási törvényt, mondjuk úgy, hogy aki bojkottál egy választást, azt 50 évre kizárjuk minden közszereplésből. Kell – még ha talán látszat is -, hogy van választás.
Hiv.: @naebneerG:
A második bekezdésedben jól kapisgálod az igazságot. Valóban, az “orbánista nyugger” nem fogja megváltoztatni a politikai véleményét – ehhez az sem volna elég, ha az istenük a Parlament előtt gyerekeket sütne nyárson. Akkor is a Gyurcsány meg a Soros lenne a hibás. De ez természetesen az összes orbánistára érvényes, nem csak a nyuggerekre. Az emberek véleményei, beállítódása (a politikai is) lassan, és több tényező, benyomás, indíttatás alapján alakul ki, de legkevésbé racionális szempontok alapján. És/de ha már kialakult, nagyon nehezen, és lassan változik meg, mivel érzelmi jellege, kötődése lesz, vagyis továbbra sem racionális. Ez persze az MZP-ügyhöz csak annyiban kapcsolódik, hogy MZP őket nem tudja megszólítani (MZP sem, más ellenzéki sem), MZP-nek csak az ellenzéken belüli, vagy azon kívüli még bizonytalanok lehetnek a célcsoportja. (Ez utóbbiak akkor, ha ő marad a minielnök-jelölt a végére.)
Bojkott… hát azzal most már tényleg elkéstek (volna), olyat most már nem lehet mondani, ezt a játékot innen már muszáj lesz végig játszani. No de mi lesz, ha – ami igen valószínű – így vagy úgy (leginkább úgy) megint a bűnszervezet nyer? Akkor majd már a legközelebbinél érdemes lesz bojkottot mondani, vagy még akkor sem, csak majd az az után következőnél? Erre én azt mondom, hogy igen, vagyis minden kapcsolatot megszakítani a bűnbandával, kivonulni a parlamentből, ellenállást hirdetni, stb. Azonban az ellenzék erre azt fogja mondani, hogy dehogyis, hiszen az kezükben egyetlen eszköz csak a parlamenti politizálás. Szomorú, de ez várható.
Bocsánat, csak mert a kommenttársak ébersége, úgy látom, lanyhul: single malt.
Amúgy én is differenciálnék a BLÉ-n belül. Teljesen szubjektív alapon, de én pl. Magyar Bálint mondásait érvényesnek tartom, odafigyelek rájuk, szerintem más is jól teszi, ha odafigyel. Lengyel Lászlót viszont inkább csak mazochizmusom kapcsán hallgatom, ha szeretném látni, hogyan lovallja bele magát vágyvezérelt alapon hamis következtetésekbe és még hamisabb, soha be nem teljesülő jóslatokba.
A kedves Nép pedig válogasson, próbálja az illetők szemébe nézve eldönteni, hogy kit gondol hitelesnek, kit nem. Akit igen, arra hallgasson. Ha senkire nem hallgat, csak neki hízelgő, alantas ösztönöket korbácsoló kóklerekre, akkor úgy járunk, mint jelenleg, ha neki így is jó. Mi zúgolódunk itt a legtöbbet, mert a mi érzékenységünket sérti inkább, úgy tűnik – de valójában ők szívják meg jobban, meg is érdemlik. Elnézést a nem PC megnyilvánulásért.
@ipartelep:](#comment-313001)
Ebben nem vagyok annyira biztos (mármint abban, hogy nem csak a nyuggerek kimozdíthatatlanok politikai meggyőződésükből). A környezetemben szignifikáns mennyiségű fiatal (30-50) fordult át rohadék NER-fideszessé korábbi gerinces, konzervatív, keresztény magatartásból: csupán hétszámjegyű csicskapénz kellett (ösztöndíjak, pályázati pénzek, egyetemi docensi/tanári kinevezések, alapítványi zsebhokizsé, Palkovics külső titkári pozíció duális képzéshez, stb.). 180 fok, elég volt olykor két nap. Hozzájuk képest Szent Pál gyenge kezdő, futottak még, etc.
Hiv.: @naebneerG:
Hátde… én nem arról beszélek, hogy “gerinces, konzervatív, keresztény magatartásból” (van ilyen? nekem efelől nagyon erős kétségeim vannak, no de tegyük fel a játék kedvéért, hogy van, vagy volt), fideszessé válik. Hiszen ez eléggé kézenfekvő, könnyű, sőt automatikus út. Hanem arról, hogy rohadék fideszesből már nincs visszaút. Tehát az ő 2.5 millió agyhalott zombijuk (nekem már csak azok maradnak), már csak elbomlani tud, de azokból már rendes, normális ember sosem lesz. Én erről beszéltem.
@ipartelep: Csatlakozom naebneerG-hez, nekem is tűnik, hogy a fiatalok már rugalmasabbak, és jobban az eszükre hallgatnak. Egyrészt a fiatalok eleve rugalmasabbak, másrészt nagyon távoliak már az olyan események, hogy a családból deportáltak valakit, kisemmizte egy önkényuralom őket, Andrássy út 60., stb. (Az ilyen dolgok egy-két generációra be tudják merevíteni a pártpreferenciákat egy családban.)
Szerk.: Most olvasom a második kommented. Azt én sem tudom, hogy aki ma is hithű fideszes, azt mi tudná ellenzékivé tenni. Szerintem max a pénztárca (gazdasági válság például).
@naebneerG:: Paulusból Saulus? És sajnos egyetértve @ipartelep:-pel, a legfrissebb közlekedési információk szerint valószínű, hogy közlekedési rend változás történt, a damaszkuszi utat fordított irányban egyirányúvá minősítették.
@equinsu ocha:
Nem hiszem, hogy egyirányú lenne. Csak ha az egyik irányba könnyebb a haladás.
90-ben a semmiből bújt elő az a rengeteg hívő, demokrata, jobboldali. Korábban ilyenek sehol sem voltak. Ha a 70-es években néha ú.n. “reakciós” (ezt sütötték rá minden ellenvéleményre) szöveget nyomtam, egyből jött a reakció (ha-ha), hogy hülye vagyok, nem jól látom a dolgokat.
Olyat, hogy “lám, én megmondtam”, 90 után soha sem engedtem meg magamnak, de a rengeteg Paulus, hirtelen a semmiből, azért meglepett.
@obeszel:: Persze, igazad van, költői túlzás volt. De az egyik irányban valóban könnyebb haladni, hogy mást ne mondjak, az általad írtakat kiegészítve gyanítom, hogy a 90-ben a semmiből előbújt hívő jobboldali demokratákból lett aztán az orbánista kemény mag is.
@ipartelep:](#comment-313005)
Ezt elfogadom, nincs visszaút. Ahhoz előbb meg kell ölni / elüldözni az összes olyasfélét, mint mondjuk én, aki még emlékezni fog ezeknek a rohadékoknak a NER-nyaló időszakukra, és nem lesz rest számon kérni rajtuk. Mint az 1945 c. filmben: amíg élt a halálmenetből kiszabadult tanú, aki csak vádolta, vádolta a “főhőst”, addig nem volt “nyugalom”.
@naebneerG::
“Nem ezt írtam, kérlek légy fair a válaszadásban.”:
Én sem azt írtam amit a számba adsz. Kérlek, hogy te is légy fair.
Már többedszer válaszolsz látszólag nekem, de igazából valaki másnak vagy másra. Nem akarlak ignorálni, csak udvariasságból és utoljára:
Nem azt írtam, hogy bojkottálni kéne a választást. Éppenhogy az ellenkezőjét írtam, nevezetesen hogy ha már idáig eljutottunk, akkor végig kell csinálni. A bojkottot abban a kontextusban említettem, hogy szerintem bojkottálni kellett volna (múlt idő!) a választást. Nemcsak ezt, hanem már a 2014-est is, de legkésőbb a 2018-ast. Az ellenzék súlyos hibát vétett azzal, hogy nem az egységes bojkottban egyeztek meg, hanem az egységes indulásban. Ezzel a saját helyzetüket nehezítették. Egyrészt legitimálták az orbán-féle illegitim (önkényes és egyoldalú) választási rendszert, így előre elfogadva az esetleges vereségüket is, a roppant tisztességtelen szabályrendszer ellenére. Másrészt következetlenségre (önellentmondásra) kárhoztatták magukat. Ugyanis az orbáni törvények betartása mellett nyilvánvalóan nem fognak tudni kormányozni, nem tudják lebontani a rendszert, az ígéreteiket nem tudják betartani. Ezért megy a szókarate, hogy hogyan fogják feles törvénnyel eltörölni a kétharmados törvényeket, meg kirúgni a kirúghatatlan vezetőket. Ami az orbáni rendszeren belülről értékelve nyilvánvalóan illegális. Attól persze lehet helyes és legitim, de hogyha hatalomra jutva meg tudják majd tagadni a törvényeket, akkor méginkább megtehetnék ezt a hatalomra jutás előtt. Harmadrészt pedig az egymás elleni harcra megy el az erejük (egymást degradálják), ahelyett hogy a rendszerváltásra koncentrálnának. Az Ellenzéki Kerekasztal sem tartott előválasztást, hanem egy tisztességes választás kiírására kényszeríítették az (akkori) egypártot. Most is azt kellett volna tenni.
Sokmindenben egyetértek veled, az orbánista nyugdíjasok viselkedését is nagyon hasonlóan értékeljük, de a fentiekre (t.i. hogy jobb lett volna a bojkott az előválasztás helyett, nem után) semmilyen érvet nem mondtál, pedig látszólag arra igyekeztél reagálni.
@AdvocatusDiaboli:](#comment-313025)
írtam érvet, az egyik kommentelőnk által idén nyáron felhozott “béke” vágyat. Sajnos sokan belefáradtak és beletörődtek a folyamatos terhelésbe és feszültségbe, bekapcsolt a túlélő üzemmód, és “csak nyugalmat” akarnak. A bojkott nem nyugalom. Amikor a Fidesz évekig bojkottálta Gyurcsányt a parlamentben, az minden volt, csaknem nyugalomkeltő aktus. A bojkott feszültséget kelt, ezért a “béke” és “nyugalom” vágyók számára visszatetsző. Nem érdekli őket már semmi, beletörődtek a NER-be akkor is, ha semmi hasznuk, sőt inkább hátrányuk származik belőle, csak legyen végre “béke”.
Öngyilkos hozzáállás (fővő béka), de hát ők tudják.
@naebneerG::
Köszönöm. Az érved azon a feltételezésen alapul, hogy a bojkott békétlenebb (lenne), mint a választáson való részvétel (benne az előválasztási hercehurcával). Én nem látom be, hogy mitől lenne így. Empirikus ismereteink persze nincsenek róla, de én a logikáját sem értem.
Te magad írtad, hogy hogy zaklatták az előválasztásra várókat (köztük téged) az orbánista provokátorok. Bojkott esetén nem lenne kit zaklatniuk, nem lenne azonosítható célpont. Az ellenzéken belüli (bizonyos szempontból érthető, de az “összefogás” szempontjából igencsak sajnálatos) feszültségek, vádaskodások (már talán rágalmazások is) szintén nem a “béke” irányába visznek, hanem ellenkezőleg, újabb törésvonalakat és feszültségeket generálnak, immár az ellenzéken belül (is).
Személyes példa: korábban (2000-es évek) azon alakultak ki feszültségek a családban, hogy szabad-e Orbánra szavazni. Akik (testvéremék) rá szavaztak, keservesen megbánták és utána már az LMP-ben bíztak (hiába mondtuk, hogy minden vonzó ígéretük ellenére csak arra jók, hogy Orbán hatalomban maradhasson). Mostanra (az Orbánista nagynéni halála után) eljutottunk odáig, hogy mindenki az ellenzéket támogatta, de a második forduló erősen megmérgezte a hangulatot. A Karácsony-árvák két irányba távoztak, hasonló feszkót teremtve, mint a korábbiak.
Nem látom, hogy ez kinek a békéjét szolgálja. Mármint Orbánén kívül, akivel közben senki nem ér rá foglalkozni, mert egymást marják, ezzel is legitimálva Orbánt és választási rendszerét.
Nem látom, hogy egy egységes bojkottfelhívás mitől és hogyan lehetne békétlenebb. De nem akarlak meggyőzni, elengedhetjük a témát, már úgyis mindegy.
@AdvocatusDiaboli:](#comment-313047)
A bojkott önmagában hordozza, hogy nem tart, nem tarthat örökké. Mikor lesz vége? Ki enged? Ki áll félre? Mit kell tenni ahhoz, hogy “minden a rendes kerékvágásban haladjon”? Meddig várjunk? Mint egy éhségsztrájk, amelybe belehalunk. Mint egy felhúzott rugó.
Elengedhetjük, természetesen, mindegy. Hétfőtől úgyis új lemez jön (Gyurcsányné vagy a statiszta elleni reklámkampány, fél éven át).
@AdvocatusDiaboli:: alakul ez, ne félj.
@labrys:
🙂
Alakul, ha alakítjuk, de csak akkor. Különben csak üldögélünk a barlangban, háttal a barlangnyílásnak és bámuljuk a magyari világ ködbevesző képeit ölbetett kézzel, azt képzelvén, hogy a valóságot látjuk, hogy élünk közben mondá Platon…
@ATCG:: kedves ATCG, épp ez a gond. Az egész (elő)választásosdi csak arra jó, hogy a helyzet érdemi alakítása – az Orbán-rezsim eltörlésére irányuló valódi törekvés – helyett tovább sulykolja azt az orbáni hazugságot, miszerint bárkinek, aki rendszerváltást akar, elég az orbáni választásokon „szavaznia” ehhez.
.
…És az egészben az a leghátborzongatóbb, hogy mindezt a propagandamunkát még csak nem is az Orbán-rezsimnek kell elvégeznie, mert önként és dalolva megteszi helyette maga az „ellenzék”. Biztonsági szelepként eresztve ki a társadalmi feszültség gőzét, és becsatornázva az összes olyan jó szándékú, normális állampolgár energiáit, akik nem Orbanisztánban akarnának élni. Megtévesztve – a Seggfej jó esetben fogalmatlan, rossz esetben nagyon is képben lévő ügynökeiként (mert valamiből csak meg kell élni) – mindenkit, aki túlságosan elkeseredett, túlságosan megtéveszthető vagy túlságosan lusta ahhoz, hogy szembenézzen a valósággal.
@labrys:](#comment-313060)
Ezek szerint az olyanok korlátolt gondolkodása, mint az enyém is, hibás ebben a helyzetben, hiszen elmentem előszavazni, és másokat is erre biztattam. Csak tudjátok az a baj, hogy az én szintemen nem tudok mást tenni: jártam bíróságra, váltottam munkahelyet, részt vettem tucatnyi tüntetésen, kettőt hivatalosan a rendőrségre bejelentve is szerveztem, és mit értem el? Anyagilag, szakmailag csak lejjebb kerültem. A panaszkodást itt abbahagyom.
Azt gondolom, Tóta W. írja le legjobban, mi most a teendő (https://hvg.hu/360/202141_magyarorszag_ujkormanya ). Nem látok más, vérontás nélkül kivitelezhető utat. Bocsesz.
@naebneerG:: évek óta ismételgetem ugyanezt, és minden egyes alkalommal hangsúlyozom, hogy én a hivatalos „ellenzék” pártjairól (erőiről) beszélek, sosem a szavazóikról. (…De még ha a szavazóikat akarnám egységesen minősíteni – nem akarom, pláne nem differenciálatlanul –, akkor sem a „korlátolt gondolkodású” szerkezetet használnám.)
.
Őszintén együttérzek veled, sőt: mivel ugyanebben az országban vagyok kénytelen élni én is, sokszor szó szerint ugyanazt élem is meg, amit te. És amit még több százezren-millióan. Ezért is vagyok iszonyúan szomorú és elkeseredett.
.
(A Worluk-cikket nem tudom elolvasni, de egy hatékonyan működő árnyékkormányt természetesen már hosszú évek óta működtetnie kellene egy valódi ellenzéknek. Ez lenne a minimum, számos egyéb valódi ellenzéki tevékenység mellett.)
Hiv.: @labrys:(#comment-313060)
Kedves @labrys az előválasztás posztban írtam (Maroz keserű kifakadását idézve), hogy ez lesz az utolsó kísérlet, amelyikben még meg lehet, sőt – nem tehetünk mást – meg is kell próbálni azt, amit eddig nem sikerült, ez lesz: – a változást, a normálisan működő oszágot, az átlátható közpénzfelhasználást, a világban tájékozódni képes embereket képző oktatást, mindenki számára egyformán hozzáférhető magas színvonalú egészségügyi ellátást, emberhez méltó munkát, bérezést, lakhatást, békemenet nélküli békés országot akaró (és sorolni lehetne még számtalan dolgot, ehhez Ti jobban értetek) népesség utolsó demokratikus akciója a rendszer megváltoztatására; a szavazóurnák zárásakor pedig szép csendesen a város és az ország minden pontjából elindulunk oda
az ország közepe felé, és türelmesen megvárjuk az eredményhirdetést. Ahhoz elegendően sokan leszünk, hogy legfeljebb csak tankokkal és az Országházból, vagy a Mezőgazdasági Minisztérium tetejéről leadott géppuskasortűzzel tudnának csak szétkergetni bennünket, de ezt nem merik megtenni. És ha a kihirdetett szavazatarányok nagyon, elképzelhetetlenül nagyon eltérnének attól, amit vártunk, vagy amit “hamis prófétáink” “lángoló beszédeikkel” elénk vetíttek,
akkor az összegyűlt sokaság (a változást akaró sokaságról beszélek) reakciója már nem a némaság lesz: sokan törni zúzni kezdenek tehetetlen haragjukban, sokan “új szövetségi kapitányok” után kiáltanak (hogy “kedvenc sportodnál” maradjak, a nagy többség azonban elkeseredetten hazamegy. A fiatalabbak, az eladható tudással rendelkezők azt fogják mondani, amit @Ambator is mondott 2014-ben: “Ha ennek az országnak továbbra is Orbán kell, akkor én nem kellek ennek az országnak”, és elindulnak, ki merre lát. Aki pedig marad (ezen az oldalon, végsőkig küzdve a (ner)betagozódás ellen, mondjuk a nem fideszhívő nyugdíjasok, az is sokféle fajtáját választhatja még az ellenállásnak, egy Gandhi is birodalmat tudott a példájával buktatni.
Tudom, a képes beszéd sohasem lehet racionálisan, fogalmilag tiszta, logikai ellentmondástól mentes, hiszen lám fentebb azt írtam, hogy a békemenetek nélküli békés országot akarók egy része adott esetben már a választás éjszakáján törni zúzni kezd.
Egy percig ne hidd, hogy nekem, vagy sokunknak, akik szavaztunk most, vagy szavazni fogunk tavasszal tetszik az, ami itt ebben a két hétben lezajlott, pl. az MSZP elnökségének egészen szürreális besorolás Márki-Zay mögé, vagy ami még tavaszig várható, az viszont, hogy az ilyen Tóth Csaba félék, vagy más offshore vitézek elbuktak, az már legalább valami – nem lebecsülendő – hozadéka az egésznek.
Hiv.: @ATCG:
Szerintem a helyzet most kb. az, hogy a Kedves Beteg még nem döntötte el, hogy megnyerje-e a választást (ha akarja, “meg fogja nyerni” – tudjuk, hogyan), vagy csak ellopja-e az államot magának, de annyira, hogy az új kormány még székeket sem találna, amelyekre le tudna ülni.
Még bőven van ideje ezt eldönteni, de addig is ellopja az államot persze, abból baja (neki) nem lehet. Azt is tudja, hogy ebből ő nagyon rosszul azért nem jöhet ki. Legrosszabb esetben lesz egy kis huzavona, de a lopott vagyonok mindenképpen megmaradnak, azt nem tudják elvenni tőlük. Persze neki a hatalom is kell, úgyhogy…
tesztposzt