A debreceni egyetem újraértelmezte a javítás fogalmát.
“Javította eredményeit a QS nemzetközi rangsorán a Debreceni Egyetem. A neves angol rangsorkészítő Quacquarelli Symonds által vizsgált intézmények között a DE a 671-680. helyet szerezte meg. Ezzel az eredménnyel a Debreceni Egyetem a világ több mint 28 ezer egyeteme közül a legjobb 2,5 százalékban van.“
Ezt a közleményt adta ki a debreceni egyetem. Az alábbi ábrát értelmezték úgy, hogy javult az eredményük.
Patyomkin-ország Patyomkin-egyeteme.
Egyebkent tok komolyan, miert van a 2023-2024-et osszekoto vonal zolddel rajzolva? Gondolom a zold-piros szinek nem veletlenszeruen kerultek alkalmazasra…
@KennyOMG: : Figyelnek a részletekre (kiküszöbölendő a kognitív disszonanciát ;-)). Szöveg és grafika összhangja (ti. “Javította eredményeit”).
@ijontichy: A grafikon a QS ranking honlaprol van.
Úgy látszik, odáig süllyedtek, hogy már egész számokat sem tudnak összehasonlítani. Szar lehet.
@KennyOMG: Tavalyelőtt 591-600, tavaly 651-700, idén 671-680. A pöttyök az intervallumok alsó határát mutatják. A színek az átlagból vagy a felső határból származhatnak, az előrelépés pedig feltehetőleg a felső határból.
Felcsökkent a ranglétrán.
Hogyan is mondogatta Nyilas Misi? “Nem akarok többé debreceni diák lenni! ” És milyen igaza volt!
@Galway:
Debreceni születésű, de onnan időben elköltözött kollégám mondta: az az a város, ahol újság is csak azért van, hogy a piacon legyen mibe csomagolni a kolbászt.
Világosan látható, hogy akkor lendült fel a Debreceni Egyetem állapottya (2017.), amikor díszpolgárává választotta Putyint.
.
Putyint.
.
Vlagyimir Vlagyimirovics Putyint, az Orosz Föderáció elnökét.
.
…És akkor kezdtek hanyatlani, amikor visszavonták a t. elnök úrtól 😭 ezt a címet.
Véletlen lenne? – Aligha!
.
(Tök érdekesek amúgy ezek a ‘melyik egyetemnek nagyobb a farka’ jellegű slágerlisták. Mint tanulatlan vidéki, aki alig-alig láttam életemben talán ha egy-két rasszista/kulturálatlan/seggrészeg/idióta egyetemi tanárt & professzort, roppant érdeklődéssel szoktam nézegetni őket.)
@labrys: milyen kis cuki ez a megjegyzésed az egyetemi tanárokkal kapcsolatban. 🙁
@jotunder: : “milyen kis cuki ez a megjegyzésed…” Talán oka van rá. Téged “false positive” triggerel egy Friendship márkájú barna ing látványa (pedig nem a saját bőrödet nyúzták), ám mintha nem értenéd, hogy mást esetleg más. Bár tökéletesen tisztában vagyok a “rossz időben, rossz helyen” jelentésével, emocionálisan én sem tudom soha függetleníteni magam a ténytől, hogy az egyetemig a jó sorsom, 90%-ban a szó hagyományosan legnemesebb értelmében vett pedagógusokkal hozott össze. Ez az arány az egyetemen megfordult. 90% ócska szaralak (nem feltétlen szakmailag!, csak emberileg, ám nem érdekelt milyen nyomorát verte le a környezetén. a “kövér, pszichopata nejét” ;-), vagy a létező cucilizmusból fakadó sérelmeit). Mert én elsőnek mindig azt néztem, és nézem a mai napig. Szóval kilépni az egyetemről olyan volt, mint a friss alpesi levegő, de nem az öröm miatt, hogy “mérnök úr” lettem. Az csak az ősöknek szóló kötelesség és hála volt, hagy örüljenek, mert megérdemelték. A két leghasznosabb tárgy, amiből igazán profitáltam, nem is szerepelt a hivatalos anyagban: önbecsülés és önérzet. Így aztán egyik fő célom volt, hogy lehetőség szerint soha ne kényszerüljek rá olyanokkal egy levegőt szívni, akik emberként a “mene, mene, tekel, ufarsin” próbán pereceltek – tökmindegy szakmailag mekkora ászok. Szóval Big JT, nekem néha úgy tűnik, az elefáncsonttornyodat valami kókler tervezhette, mert mintha nem lenne rajta ablak. Pedig hasznos a többféle nézőponthoz ;-).
@ijontichy: egy normális nyugati egyetemen nem lehet szemétkedni a diákokkal, akik valamilyen értelemben customerek is (bár nem szeretem, amikor ezt viszonyt üzletiesítik). itt a világ vezető egyetemeinek rangsoráról van szó és amikor erről rögtön idióták és alkeszek jutnak valakinek az eszébe, azt kicsit furcsállom.
@jotunder: Talán a 444-en volt egy cikk arról, hogy egy kutatás szerint mindenki előítéletes, csak másképp. Előfordulhat, hogy valaki sok-sok helytelenítő kommentet ír a kisebbségiekkel szembeni előítéletekről, majd egyszer csak a 40 évvel ezelőtti egyéni tapasztalatai alapján általánosít, hogy az egyetemi tanár rasszista/kulturálatlan/seggrészeg/idióta.
@jotunder:](#comment-326883: “egy normális nyugati egyetemen nem lehet szemétkedni a diákokkal” Egy normális magyar egyetemen sem. Nyilván történik ilyen, de azért mechanizmusok sora tart ellent, és mondjuk a nem annyira szűkkörű tapasztalatom szerint a magyar felsőoktatásban, legalábbis a tudományegyetemi és fővárosi szegmensben (ezt ismerem jobban) ez egyáltalán nem jellemző. Nem azért, mert született angyalkák szaladgálnak lesfel, hanem mert egyrészt elég sok külföldi hallgató van már, akik aztán végképp customerek, másrészt az oktatók egyre nagyobb része rövidebb-hosszabb időt eltöltött már külhoni intézményben/együttműködésben szocializálódva, harmadrészt a hallgatóvédelmi mechanizmusok elég jól jeleznek.
De persze azzal nincs mit kezdeni, hogy itt minden rosszúgyahogyvan.
@fortin2: itt harminc-negyven évvel ezelőtti történetekről volt szó.
Nem tudom, lesz-e majd poszt az ERC-eredményekről, mindenesetre ezt megosztom, mert egészen szenzációs, hogy Adamik Béla a Nyelvtudományi Kutatóintézetből ERC Advanced Grantet nyert. (Fun fact, hogy Maróth Miklós valamiért utálja Adamikot – is – , ezért évek óta azon volt, hogy kitúrja az ELKH-ból; szerencsére ez nem sikerült neki.) https://nytud.hu/hir/erc-advanced-grant-tamogatast-nyert-az-adamik-bela-az-nytk-tudomanyos-tanacsadoja-temavezetesevel-benyujtott-digital-latin-dialectology-diladi-tracing-linguistic-variation-in-the-light-of-ancient
@excombo:: de durva! – Ki állított ekkora hülyeséget? Kérlek, áruld el, mert lenne hozzá pár kérdésem…
@steinerzsiga: az ERC Advances Grant 2022 győzteseit idén márciusban jelentették be, a 2023-as győzteseket valamikor jövő tavasszal fogják. Nem tudom, hogy mi ez. Egyetlen dolgot tudok elképzelni. Néhány esetben nem kötöttek szerződést (mondjuk az EU és a fogadó ország közötti vita miatt) és felszabadult pár grant, amit megkaptak a magyarok.
@jotunder: Alighanem valami ilyesmi történt, ugyanis pont azt hallottam korábban, hogy Adamik csak egészen kicsivel maradt le az ERC-ról az előző körben. Akárhogy is, az ERC Advanced Grant az ERC Advanced Grant 🙂
Akkor ezzel együtt hogy is néz ki a 2022-es statisztikánk?
@steinerzsiga: igen, ez a brexit sztori. Így lett egy töris starting grant is, de az nem marad Magyarországon,
@wolff: Tökre megértem. Ha én nyernék, én se maradnék. Olyan mértékben, olyan sebességgel omlik össze az ország, hogy tényleg meneküljön, ki merre lát.