A kivüliség szférikus elmélete
A kivüliség szférikus elmélete egy könyv, amit a Mandiner egyik szélsőjobboldali bolondja, Czopf Áron, írt Horváth Márkkal és Lovász Ádámmal. Utóbbi nemrég védte meg doktori disszertációját, róla írták az Új Imposztort, miután publikálta az Érzet deterritorializációja című munkáját. Ő egy legenda.
Mivel Czopf Áron nem legenda, a posztomat Lovász Ádám és Horváth Márk válogatott műveivel kezdem, hogy az Olvasó el tudja helyezni a jelenséget.
Technomágiával a poszt-antropocénért: A kiterjesztett ágencia kozmopolitikája.
Növényvakság – növénylátás 16. – Nonmodern módszertan: Régi-új szempontok a hibrid természetkulturális pluriverzum kutatásához
A növényi gondolkodás fordulata: Rejtekutak a nonmodern rizómahálózatig.
Homo Mimeticus and Homo Faber: Extrohuman Morphisms in the Era of Posthumanism
Poszthumanizmus, gondoskodás, emberi komposztálás: Ápolás az antropocentrizmus után.
Baudrillard as Pataphysicist: Unknowledge Production for the Pluriverse .
F.A. Hayek, Complexity Pioneer (ez a cikk a Journal of Libertarian Studies-ban jelent meg, ami után turbinát kötöttek a sírjában forgó Hayekra, és ellátták villamotorisztikus poszthumánenergiával Észak-Utah-t.)
Aquaman as Meta-Utopia: A Nozickian Reading.
Az ökofeminista és a krokodil esete: A „hússá válás” mint extrofenomenológiai redukció.
Térjünk vissza a kivüliség szférikus elméletéhez. Ami a Nonmodernről szól. A kötet szakmai lektora az egykori szkinhed, jelenkori főideológus Békés Márton Ph.D, a Kommentár főszerkesztője. Ami után felmerülhet a kérdés, hogy mégis mi lehet Békés Márton Ph.D szakmája, az extrofenomenológiai krokodil, az emberi komposztálás vagy maga a kivüliség és különösen annak szférikus teóriája?
Egészen hihetetlen ez az egész, olyan, mintha a rezsimnyuszik Róma lángjai felett sütögetnék a kis marshmellow-jukat és közben arra gondolnának, hogy egyszer ők is halkópetrák lesznek.
Jó az irány.
P.S Kiváló konzervatív elitünknek ezúton is gratulálunk, az új generáció már kopogtat az ajtón, hát pont egy baseballütővel.
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16531909-675bbef39bef0' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16531909&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16531909-675bbef39bef0&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16531909-675bbef39bef0' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
Igori.
.
Két eset lehetséges:
.
Az egyik az, hogy a – feltehetőleg tehetségtelen – szerzők ezekkel a szócsinálmányokkal, zagyvaságokkal próbálják fölhívni magukra a nagyérdemű szakma (melyik is?) figyelmét.
.
A másik lehetőség, hogy mindezek neologizmusok (ilyesmit már OVi is produkált külöböző időkben). Mármost a neologizmus (pszichiátriai) tankönyvi eset: mentális megbetegedések (pl. skizofrénia) tünete.
.
Lehet választani.
.
@poszt: Hát… kínai szintetikus cuccokból nyilván nincs hiányuk :-/. Mondanám ugorgyunk, de ezek! ezért! egész jó zsetont húzhatnak. Persze ez nem az ő hibájuk. vitya megint nem hazudott: mogyorólandon a vállalkozás szabadsága kiemelkedően jó 😉
Ez már egyszer (kétszer?) meg lett beszélve: halandzsázó futóbolondok.
A technológiai bioetika kísértése: A mesterséges intelligencia és az élő organizmusok határvidéke
Pluriverzális imagináció: Narratívák és anyagiság a hibrid világokban
Metaforikus léptékek: Homo Mimeticus és a krokodil közötti etikai kapcsolatok
Mimetikus fordulatok: A képzelet kozmopolitikája és a szimuláció pluralizmusa
Kiterjesztett ápolás: A gondoskodás metodológiája a komposzt-kapitalizmus korában
.
@halatlangazember:
.
Köszi a részletes magyarázatot. Megaranyoztad a napomat. Most már nyugodtan fogok aludni. (Korábban lerágtam a körmömet izgalmamban, hogy megfejtsem: mi mit jelent. [Nem Mimit!])
.
@ipartelep: LÁ megkapta a doktorit az ELTE-n a 359 oldalas monstrum tézisére, 300 cikke van az mtmt.hu-n és 33 éves. a kérdés az, hogy miért megy ekkorát a szélsőjobboldalon.
hirtelen felindulásból annak idején megvettem az UFO Magazin legendás, utolsó nyomtatásban megjelent számát
most előveszem
Hiv.: @hakohen:
bizonyos értelemben ezekben van munka, állíts össze úgy egy szöveget, hogy annak minden egyes mondata ne egyszerűen téves, vagy egyenesen baromság legyen, hanem a mondatoknak konkrétan egyáltalán ne legyen semmiféle értelmük és/vagy jelentésük
szerintem ez egyáltalán nem könnyű
Idézet az Új Imposztor c. recenzióból. „Valószínűbbnek tűnik, hogy az egyáltalában vett logikával szemben vannak fenntartásai, ezért helyette inkább egy saját filozófiai módszert mutat be. Ezt ő operátorszeletelésnek nevezi.” Kemény funkcionálanalízis ez, kérem. :-D.
.
@Mister Gumpy:
.
Mindig is erősen vizualizáltam. Most is elképzelem, amint egy ilyen disszertáns buzgón szeletel egy operátort (pl. repülésirányítót vagy kit).
.
@apokalipszistmost:
Kivéve persze, hogyha csak leírták a szósalátát, ami kialakult a fejükben, amikor megpróbálták mások szövegeit olvasni, képességek híján a megértés legcsekélyebb esélye nélkül. Sokaknak a Schrödinger-egyenlet is csak sorminta, felírják valahova, hogy i d Ψ * Θ / mc^2 > Ω, és egy náluk is hülyébb okosnak nézi őket.
@jotunder: : Miért? Pénzért :-/.
@hakohen: Semmi probléma, éppen én is három papert írok párhuzamosan, benne vagyok a témában könyékig:
Post-Anthropocene Ectogenesis: Rhizomatic Motherhood Beyond the Human Womb
Quantum Fungus Semiotics: Translating Mycelial Networks into Post-Linguistic Diplomacy
Synthetic Spirits: Techno-Animism and the Algorithmic Afterlife in the Multispecies Pluriverse
Még, hogy az AI nem veszi el a filozófusok munkáját:
Do you know Ádám Lovász hungarian philosopher?
A ChatGPT ezt mondta:
ChatGPT
Yes, Ádám Lovász is a Hungarian philosopher known for his work in speculative realism, phenomenology, and posthumanist thought. His writings often explore intersections between technology, ecology, and metaphysics, emphasizing a non-anthropocentric perspective. Lovász has contributed to contemporary philosophical discussions by addressing themes such as the limits of human experience and the evolving role of humanity in a technologically mediated world.
If you have a specific question about his work or ideas, feel free to ask!
Ezt mondtad:
Could you suggest some title of works if I want to write esseys with similar topics?
A ChatGPT ezt mondta:
ChatGPT
Certainly! If you’re inspired by Ádám Lovász’s focus on speculative realism, posthumanism, and phenomenology, here are some possible essay titles that align with his thematic interests:
„Beyond the Human Horizon: Speculative Realism and the Ecology of Thought”
Explore the philosophical implications of moving beyond anthropocentrism in understanding reality and ecological interconnectedness.
„Digital Phenomenology: Human Experience in Virtual Spaces”
Analyze how phenomenology can be adapted to study the lived experiences of digital environments and virtual worlds.
„Posthuman Ethics: Rethinking Responsibility in the Age of AI”
Address the ethical challenges posed by artificial intelligence and non-human entities in a posthuman context.
„The Unthinkable Real: Speculative Encounters with the Unknown”
Investigate the philosophical notion of the „real” as something beyond human comprehension, drawing on speculative realism.
„Ecosystemic Ontologies: The Philosophy of Interconnected Beings”
Discuss the ontological implications of viewing all entities as part of a larger, interconnected ecological system.
„The Future of the Subject: Phenomenology in a Posthuman World”
Reflect on the relevance of phenomenological approaches in a world where traditional notions of the „subject” are increasingly questioned.
„Technological Uncanny: The Limits of Human Intuition in Machine Landscapes”
Delve into the alienating yet fascinating aspects of human interaction with autonomous technologies.
„Speculative Ecology: Imagining Non-Human Futures”
Consider speculative futures for ecosystems in which human influence is decentered.
„Deconstructing Consciousness: Cognitive Boundaries in a Technological Age”
Examine the evolving boundaries of human consciousness as shaped by advancements in neuroscience and artificial intelligence.
„Networked Ontologies: The Philosophy of Systems and Assemblages”
Investigate how network theory and assemblage thinking can contribute to reimagining traditional metaphysical categories.
Would you like more elaboration on any of these or help narrowing down a topic?
@hakohen: Az operátorszeletelés alkalmazásának indoklására vegyük észre, hogy a keresett derivált érték u’ (az ország elhülyülésének változása adott időegység alatt) felbontható két, lineárisan elég jól közelíthető lineáris függvényre: f(u), mely a hülyeség adott értékéhez rendeli a méghülyébbek felbukkanásának valószínűségét a közéletben, illetve g(u), mely viszont azt a gazdasági és társadalmi teljesítményt rendeli a hülyeséghez, amire az ország, ill. NER azon a hülyeségi szinten egyáltalán képes lehet. Amennyiben f(u) és g(u) lineáris kombinációja jó közelítést ad y’-re, már igazolhatjuk az operátorszeletelés mint numerikus módszer alkalmazását.
Csak én látom ezt a poszt és a hozzászólások között?
Like this:Like Loading…
Vagy benne vagyok a kívüliségben?
@janostothmeister: Mármint ha arra a html kolbászra gondolsz ott a share gombok alatt, akkor nem csak te látod azt.
https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aqygNWZ_700bwp.webp
Egyszer kellett csinálnom egy gibberish-generátort, ami ontotta magából a grammatikailag korrekt, de értelmetlen mondatokat, azok voltak ilyenek, mint ezek a címek 😀
@nyulambator: : A̶z̶ ̶ö̶r̶e̶g̶ ̶h̶ö̶l̶g̶y̶ Szín Katika látogatása ;-).
@janostothmeister: : Azzal nem vagy benne. Azt – a ti szakmátokban – „páratlan zárójeleknek” hívják. Itt lezáratlan komment, endtag, vagy ‘aposztróf/macskaköröm” valahol. Magyarul lásd fent.
Mindenesetre Dombrovszki cikke kiváló: elegáns, jó stílusú stb., élmény volt olvasni.
@steinerzsiga:
Most lehet, hogy hülyének fogok tűnni, de ki az a Dombrovszki?
@velotanya: Dombrovszki Áron írta az Új Imposztort. https://filozofiaiszemle.net/wp-content/uploads/2020/03/Dombrovszki-%C3%81ron-Az-%C3%BAj-imposztor.pdf
@jotunder:
Köszönöm, akkor illett volna megtalálnom a poszt alapján.
https://hvg.hu/360/20241129_hvg-matolcsy-gyorgy-mnb-tavozas-matolcsy-adam-szaraz-istvan-vagyonmentes-simicska
Nagy halandzsázó távozik a jegybankból banán alakú gazdasági csodával.
120 milliárdos elmozgatott közpénzjelleg a futszaltársaknál.