A híd, amin a Fidesz át akar menni
Eredeti szerző: maroz
<
p class=”MsoNormal”>Két macska belenéz egy csőbe, és mégsem látják egymást, hogyan lehet ez?
Gyerekeim kedvenc fejtörője volt ez, megmozgatta a fantáziájukat,
jöttek jobbnál-jobb elképzelésekkel, nem az ellentétes végén néztek bele, görbe
a cső, sötét van, vakok a bestiák, szerettük az ilyesmit, nem csoda, ha
mostanság érzek egy aprócska nosztalgiát, hiszen ugyanilyen fejtörő ez a Fidesz
hídja is. Mondta Orbán, hogy a hídon akkor kell átmenni, ha a hídhoz értünk.
Hogyan lehet az, hogy elvileg ugyanazt a hidat látjuk és
mégsem, elvileg ugyanazt az átmenést kéne lássuk, és mégsem?
Első tippem: nincs is itt semmiféle híd, csak a hídról való
(és az átkelésről) permanens hazudozás. De lesz ennél még rosszabb is, várják ki a végét.
1. A fidesz tényleg tervez előre és nem csak a pillanatnak
él.
Ezt most éppen elég nehéz elhinni. Ott álltak 2008-2009-ben
annak a legszilárdabb tudatában, hogy 2010-től övék a hatalom, a kétharmad,
tehát a korlát nélküli abszolút hatalom is igen komolyan benne volt a pakliban,
és tán még az is szinte biztosra volt vehető, hogy ezt most senki gyurcsányfia
ki nem énekli a szájukból. Ebben az esetben mekkora bölcsességre, politikusi
előrelátásra vall az, hogy szinte teljesen fölöslegesen ennyire nyilvánvalóan
és ennyire letagadhatatlanul elkötelezték magukat valamiféle Kína-ellenes, de
legalábbis Kínát az emberi jogi viselt dolgai miatt elítélő politika mellett?
Ennyire fogalmuk sem volt, hogy két év múlva mi lesz a pálya?
De hát akkor hogyan lehet elhinni, hogy a többi hosszú távra
(negyven évre bebetonoz, basszam, és közben a pöcséig sem lát el? – nem, nem az
orráig, az a száj fölött szokott lenni, nekik pedig ottan mostanság egy másik
emberi testrész van, igen, a seggük, jól tetszettek érteni) szóló tervük mögött
több előrelátás, megalapozottabb tervezés lenne?
2. A fidesz nem tervez előre, a pillanatnak él, és bízik
benne, hogy majd csak lesz valahogy.
Jelenleg ez tűnik a hihetőbbnek. Lószart se gondolkodtak ők
kéthetes távlatokban sem előre, adott volt egy jó lehetőség arra, hogy kicsit
megugassák a nyomorult ellent, és a kutyaság sajátja a csaholás, nem a
spekulálás. Kövért például sokkal könnyebben látom ösztönlénynek, a bunkóját
suhogtató prehumánnak, mint racionális, stratégiákat, hidakat és átkeléseket
elképzelni bíró embernek.
Ha így van, akkor mennyire hitelesek a hosszú távon
jelentkező valószínű hasznokért megkövetelt és kikényszerített áldozatvállalási
követelései? Hihető-e, hogy ez a hatalom azért vesz el tőlünk háromezer
milliárdot, mert tényleg lenne terve a jövőt illetően? Ne feledjük, két évre
nem bírtak előre látni, nem volt annyi eszük, hogy Kínával kapcsolatban ne
sétáljanak bele egy ekkora méretes lóhimbába, ismétlem, önként, dalolva és
leginkább teljesen szükségtelenül.
3. A fidesz tervez előre, de nem azok a szempontjai,
amelyekről beszél.
Ez a leginkább
hihető, és egyúttal a legszomorúbb is. Most leugatjuk a szocik fejét, amiért
nem üzennek ebben a minutumban hadat Kínának, két év múlva meg Orbán elvtárs
nyelves csókot vált Ven Csia-Pao elvtárssal, majd elmondja, hogy éljen az örök
és megbonthatatlan kínai-magyar barátság, illetve hogy él az, hatvan évre visszamenőleg.
A szavazók pedig úgyis síkhülyék, kiadjuk a csahosainknak az ukázt és azok két
nap alatt üzembiztosan elmagyarázzák a népünknek, hogy mindig is Eurázsia volt
a szövetségesünk és Óceánia az ellenségünk.
Persze ebbe a forgatókönyvbe sok minden egyéb is belefér, hiszen ha nem
ismerjük a szempontokat (mert nem avatnak minket be), akkor ott bármi lehet.
Például olyasmi is, hogy Orbánékkal leültek egy Tarantino-i beszélgetésre a hazai nemoligarchák, és
elmagyarázták neki, hogy öregem, elkúrtad 2002-ben, de kaptál egy újabb esélyt.
Azt is elkúrtad, 2006-ban, és mi olyanok vagyunk, hogy ha egyszer valakit a keblünkre öleltünk, azt nem szívesen dobjuk el, de ha 2010-ben is elkúrod,
akkor neked annyi, mehetsz vissza a balettbe ugrálni. Ehhez képset tessünk
nézni azt a malus minort, amit ez a seggszájúság jelent. A Fidesz, de leginkább
Orbán ezen a hídon akart nagyon átmenni, és érthető is, hogy bármi áron, hiszen
a híd elején a nemoligarchák suhogtatták a szamurájkardot, a hídról leugrani
ritka hülye ötlet, ezt hagyjuk meg az SZDSZ-nek, át kell menni, kerül, amibe
kerül és hogy hová jutunk, mi lesz a túlparton az is teljesen mindegy, az
ugrásnál vagy az aprítószerszámnál csak jobb lehet.
Nagyjából ez a képlet, ebből lehet választani. Egyikből se
lehet jól kijönni, mert ha amiatt nem tud két évre előre tervezni, mert hülye,
az nem túl biztató, ezt lássuk be. Ha nem is akar ilyen ortodox módon
kormányozni, miszerint legalább egy pár évre előre eltervezzük a dolgainkat az
se túl sok jóval kecsegtet, mert közben ezerrel elaborálja a nyolcvan-száz
oldalas, lassan már csak sorszámmal ellátható (mert már a mesehősök is elfogytak,
nem csak a nagy elődök), nagyívű terveit, és a kettő együtt nem fér meg,
ellentmondásocska esete forog fenn. A legszebb a legutolsó, ha azt vagyunk
kénytelenek gondolni, hogy ez egy végtelenül aljas és gátlástalan formáció,
akik ráadásul addig keresték azt a rohadt hidat, amíg hosszas, küzdelmes
munkával sikerült úgy rákerüljenek, ahogyan azt fentebb vázoltam.
Kéne
valami biztató ide a végére, de nem tudom hogy mondják kínaiul azt, hogy:
Hajrá, Mari néni!

bár jól jönne egy gyorstalpaló, hogy mégis milyen hatással lehet a hazai gazdaságra a kínaiak pénze/vállalkozásokat támogató hitele de én úgy látom, ez nem volt rossz lépés – gazdaságilag. hogy milyen és mekkora tervezgetés, egyeztetés, kalkuláció előzte meg, azt nem tudjuk, gyanítom, hogy ez is hasonló módon zajlott mint a többi nagyívű terv kiötlése és kivitelezése, szóval amolyan durrbele és meglátjuk.
szóval a hármas pontra szavaznék. és ne feledjük persze, hogy HA javulni is kezd a magyar gazdaság, nem felejthetjük el az utóbbi egy évet és a 8 év ellenzéki munkáját soha. csak az a baj, hogy mindaz a világon senkit nem érdekel majd, ha megint lesz pénz hitelből autóra meg plazmatévére és lakásra.
a választók úgyis a pénztárcájukkal gondolkodnak. van pénz? jobban élünk? akkor X. a fanyalgás meg megmarad nekünk. nem tudom, ez most annyira új helyzet, hogy el kell telnie egy kis időnek ahhoz, hogy tisztán láthassuk mit hoz a jövő. szerintem.
Most igazán érdekelne hogy vajon Wittner Marcsi művésznő mit gondol.
Ugye ha nem tévedek ő az aki minden komcsit lelőlne az oldalfegyverével mint egy kutyát.
Azért érdekes lehet úgy a bölcs vezérnek csápolni hogy közben benyal a meleg szarig egy olyan rezsimnek ami ellen ő harcolt annak idején.
Tulajdonképpen viktor ennyi erővel kitüntethetné biszku béla elvtárs bácsit is…. 🙂
szerintem kövérrel kapcsolatban tévedsz! igenis, ő a bábjátékos a fideszben, ne feledjük, volt ő titkosszolgálatokért felelős miniszter is. ovi meg a jancsibohóc a kirakatban, ha már nagyon kínos lesz a performansz, hát ott felejtik grazban.
前往馬里大媽!
Google fordító.:D
futólag látni véltem, hogy Demján ezeresével tervez munkahelyeket teremteni kicsi sárga emberek tőkéjével párosulva. Gondolom, csak most, csak nekünk.
@Harcimaci: :)))))
Amikor megígérték az 1 millió munkahelyet, mondták, hogy melyik országban?
A harmadik opció. Külön kiemelést érdemel a „gátlástalan”, mint jellemző. Nem feltétlenül aljas, szerintem nem is gonosz, stb. Viszont amit Orbán 21 éve tesz, annak magyarázata (oka és egyben feltétele is) a végtelen gátlástalanság. Ez az egyetlen orbáni tulajdonság, mert minden más jellemzőből, kategóriából egy másodperc alatt ki tud lépni, át tud váltani.
„Kéne valami biztató ide a végére…”
Ez szerintem az. Belőle megtudhatjuk, hogy mi van a híd túlsó felén. Továbbá, némi asszociációs készséggel még egyéb, a posztban érintett, a FIDESz vízióit fejtegető gondolatoknak is a ‘túlsó’ végére járhatunk:
http://www.youtube.com/watch?v=WwLhXmnbtTM&feature=player_embedded
@csaba76:
A reflektálatlan tudat és a gátlástalanság, felszíni hasonlóságuk ellenére két külön kategória. Én nem keverném őket…
Pár hónapja megtudtuk, Kínával akarunk versenyképesek lenni. Csak nem tette hozzá Kedves Vezetőnk, hogy együtt, ellenük vagy alattuk…
Ma ettem egy kínai kajáldában, már az ételek íze is sokkal, de sokkal finomabb volt… ; )
Én fényképekkel, 8mm-es filmfelvételekkel és tanúkkal tudom igazolni, hogy már egészen kicsi koromban is szerettem a rizst.
Abban nem vagyok egészen biztos, hogy azt a bizonyos „Piros Könyvecskét” őrizzem tovább, vagy inkább szabaduljak meg tőle és tagadjam le, hogy valaha is láttam ilyesmit?
@Harcimaci: Visszafordítottam a Google fordítóval, és ez jött ki: Néni, hogy Mali!
Nem valami biztató.
„Kövért például sokkal könnyebben látom ösztönlénynek, a bunkóját suhogtató prehumánnak”
fideszmagyarul ezt hívják úgy, hogy őszinte. 🙂
@PR-küszöb: Laikus vagyok a felvetésed eldöntéséhez. Laikusként gondolom, hogy hiányoznak belőle az egészséges emberben természetes módon jelen lévő gátlások, bizonyos erkölcsi minimumok, vagy jobb esetben azok szintje rendkívül alacsony. Ezért ne szakkifejezésekként értsd, amit írtam. Arra gondoltam, hogy én Orbán helyében nagyon sok mindent nem tettem volna meg, mert borzasztóan szégyelltem volna magam. 🙂
@csaba76:
Mindenki viselkedési mintákat követ. Én is, te is, ő is. És mindenki a tulajdon viselkedési mintáit látja bele másokba. Ahogy a bolygóján trónoló király is a Kis Hercegben. És nagyon nehéz ösvényre lépünk, ha a külön minták feletti-alatti közös mintát kezdjük keresni. Nehéz, de szép ösvényre.
Orbán Viktor tökéletesen érthető, ha nem az ő saját szemüvegén, amelyet a mi orrunkra is rányomott egyébiránt a kor, a feltétlen ítélkezés lencséjén keresztül pillantunk rá.
Senki, de tényleg senki nem vette észre rajta, hogy a temérdek ‘alattvaló’ között mennyire, de mennyire magányos ember????
@PR-küszöb:
Persze ahhoz, hogy az, amit most írok, jól érthető legyen, ott kellett volna ülni Ancsel Évának azon a szemináriumán, amelyen a magány fokozatairól szólt a beszélgetés…
Most először merem Éva nénit megidézni. Talán megbocsájt érte…
@PR-küszöb: Mi volt korábban? A magány vagy az alattvalók? De ez csak álkérdés.
@csaba76:
A magány.
Társaságban senki sem vágyik társaságra, csak ha egyedül van.
És magányosnak, mint ahogy Buendiának is, születni kell. De az ezredesi címet azért ki kell érdemelni…
🙂
Egy vélemény Bitó Lászlótól :
“nem hiszem, hogy Orbán Viktor semmi más, mint hatalomvágy, ahogyan Debreczeni József a róla szóló Arcmás című könyvében állította. Nincs egydimenziós ember, és Orbán megnyilvánulásaiból sokkal inkább a túltengő szeretetvágyat olvastam ki. Nem az élteti például, ha egy magas pulpitusról beszélhet le a népnek, ami a hatalmi pozíciót testesíti meg: akkor látszik igazán elemében lenni, amikor rajongói, akiknek szeretetére vágyik, körülveszik, s ő atyáskodva szólhat hozzájuk.
Persze mindannyiunkban lakozik szeretetvágy, ez természetes, de ennek vannak különböző, normális és patologikus válfajai és fokozatai. Vannak, akik szeretetreméltóvá válva igyekszenek elnyerni minél többek szeretetét, mások nagyobb érdemnek tartják, ha például bírják asszonyuk rajongó szeretetét, akár a bántalmazása ellenére is. Mindkét válfajnak van aztán egy megszállott, mondhatjuk patologikus, megalomániás stádiuma, amikor valakinek már létszükséglete, hogy minden ember szeresse. Ez végkimenetében válik különösen veszélyessé, mert ez a cél úgy érhető el legkönnyebben, ha meggyőzöm magam: aki nem szeret, nem is ember. Nem veszem emberszámba azokat, akik nem szeretnek. Az Orbán-jelenségnek ezt az aspektusát 2006 márciusában fogalmaztam meg, és most is valósnak vélem, bár lehet, hogy háttérbe szorult, mert a kétharmad megnyitott vagy felerősített egy harmadik dimenziót: a szakrális-profetikus – vagy talán messiási – elhivatottságtudatot.”
galamus.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=74316:a-szakralis-nacionalizmus-reme-i-resz&catid=9:vendegek&Itemid=66
hirszerzo.hu/belfold/20110630_Orban_amerikai_vacsora
Pedig kézenfekvő a magyarázat: otthon lábasjószág volt, azt jobb szereti.
@Baldrick68: Marcsi harcolt?! Hát így nevezik amikor valaki a foglalkozása közben nemi betegséget terjeszt?
@tollaszerge: ez ciki.
De most az amcsik biztos büntiben érezhetik magukat, mert rosszak voltak és annyi éven át nem fogadták Szeretett Vezérünket.
@tollaszerge: Esetleg ha Szabadság sétát szerveztek volna a Duna parton, a kínai miniszterelnököt is meginvitálva…
Lazán kapcsolódik ide, de érdekes:
http://www.mancs.hu/index.php?gcPage=/public/hirek/hir.php&id=23974
@tollaszerge: És tényleg, milyen érdekes, amikor irl beszélgetek emberekkel, elővezetem időnként én is ezt az „ilyenek vagyunk…” szöveget, amire szinte mindig az a reakció, hogy: hát, igen, _ezek_ ilyenek…
Nem szarozunk ám sokat az önreflexióval. :))))
@maroz: Szerintem ez óriási pszichikai gátja Mo fejlődésének. Van egyfajta különlegesség-tudatunk, aki különlegesnek gondolja magát az meg minek tanulna a saját hibáiból vagy a világtól, ezért szerinte önreflexióra sincs szüksége. Erre sajnos nincs más terápia, mint az iszonyatos nagy pofáraesés, jelenleg ezen dolgoznak a fiúk. A történelmi helyzet ideális, nagyon nehéz lesz előadni a végén hogy ez megint más (tatárok, törökök, nácik, oroszok, stb) miatt lett így.
És persze tudom hogy te nem akarnád ezt végigcsinálni, mert az élet rövid, és miért ne csináljuk elsőre normálisan, valszeg még vannak az országban pár ezres-tízezres nagyságrendben akik szintén így gondolják, de nem elegen. 2014ben valszeg ott állunk majd egy lustán stagnáló gazdasággal, félig kész idióta presztízsberuházásokkal, nyugdíjpénzek elverve, és keressük a következő megváltót.
„Az EU-elnökséget értékelve úgy fogalmazott: elvégezték a munkát, visszaverték a támadásokat, „az Európai Parlament izgága kötekedőinek adtunk néhány kokit, leesett néhány saller”. ” (Orbán Viktor)
Churchilli mondatok :))))
„az eredményekből ugyan most még csak különálló mozaikkockák látszanak, és az összefüggések sem mindig felismerhetők, de előbb-utóbb kirajzolódik egy erős Magyarország képe”
@jotunder: s fenti mondatok?)
„Meglehetősen furcsa módon állíthatták össze a Fidesz-kongresszus résztvevőinek névsorát, legalábbis ezt jelzi, hogy a Legfelsőbb Bíróság több vezetője is meghívót kapott. Az érintettek tévedésre gyanakodnak, és nem mentek el.
Az érintettek ezért úgy döntöttek, hogy a kongresszust nem tisztelik meg jelenlétükkel. Már csak azért sem, mert forrásaink úgy gondolják, hogy egy sajnálatos tévedésnek estek áldozatul. Állami rendezvényekre ugyanis rendszeresen kapnak meghívást, és úgy vélik, most valaki egyszerűen összekeverte a protokoll-listát, és a formanyomtatványt a szokásos rend szerint automatikusan kiküldték mindenkinek.”
Valóban sajnálatos tévedés történt, és a bírók a 2013-as kongresszusi meghívót kapták kézhez, amire – természetesen – el fognak menni.
Félretéve a gúnyolódást, látszott, hogy a Fidesz vezetését megosztja ez a világbajnok kormányzati teljesítmény. Az egyik fele (Orbán, Lázár, Kósa) önreflexióra képtelenül tömjénezi magát, míg a másik, fantáziadúsabb fele (Kövér, Pokorni, Navracsics) fel tudják fogni, hogy a dolgok könnyen rosszra fordulhatnak és akkor tényleg életük legnagyobb küzdelmére készülhetnek.
@Kettes:
„a bírók a 2013-as kongresszusi meghívót kapták kézhez, amire – természetesen – el fognak menni.”
Na de azok a bírók már nem ezek a bírók lesznek.
Még a leginkább futballokos nemzettel és vezetőjével is előfordulhat ilyen:
http://www.origo.hu/sport/magyarfoci/20110703-gal-gyongyit-megkergettek-a-focivbn-egy-meg-nem-adott-bunteto.html