Az orvosok be’re
Eredeti szerző: jotunder
Egyaltalan nincs ekezetem.
A kormanyzat valamifele berrendezest iger a magyar orvostarsadalomnak, annak fejeben, hogy vallaljak, hogy nem mennek kulfoldre es nem fogadnak el halapenzt. Igy akar 100-200 000 forintos berkiegeszitest is kaphatnanak.
A problema ez. (itt lathatoak a brit allami egeszsegugyben a kulonbozo orvosi alapberek).
Egy jo harmincot eves magyar orvos megkeresheti az evi 80 000 fontot (kereshet tobbet, de annyit siman megkereshet).
Az a levonasokkal egyutt kb. 4 500 fontos havi fizetest jelent. Londonban nyilvan tobbet. Ez a 4 500 font kb. havi egymillio forintos netto fizetesnek felel meg (Nagy-Britannia atlagosan 1.7-1.8-szor dragabb, mint Magyarorszag). Egy videki korhazi orvost nem tudom, hogyan fognak otthon tartani. Egy budapestit sem lesz konnyu.
A brit korhazak lenyegesen jobban vannak ellatva a magyar korhazaknal, es sokkal jobbak a munkafeltetelek. Errol speciel nem Orban Viktor tehet, de attol meg igaz.
P.S Egyetemunk nem tud annyit fizetni, mint Oxford. Egy adjunktusnak azert ki tudunk fizetni havi 3 000 fontot, es az olyan havi 2 000 fontnak felel meg netto, ebben a varosban az nagyjabol 500 000 forintot er. Es ugye ezek az adjunktusok tudjak, hogy tiz-tizenot ev mulva sokkal magasabb fizetest fognak kapni. Magyarorszagon evek ota nem valtozik az adjunktusi fizetes, havi 220 000 brutto, ami 144 000 forint netto fizetest jelent. Joval kevesebbet kell tanitani egy brit adjunktusnak, mint egy magyarnak. Ebbol is gond lesz egy ido utan.
@jotunder: A magyarországi nővérekre gondoltam. Biztos ők is elviselnének némi pluszpénzt.
@jotunder: “ugyan. semmi ilyesmit nem terveznek.”
a legújabb hírek szerint ez azért (már) nem teljesen így néz ki.
ha másra nem is gondolunk, a Lágymányoson épülő magánkórház és a beruházó cég vezetőjének közelmúltbeli nyilatkozatai arra utalnak, hogy valamilyen háttér-megállapodás születhetett.
ha engem kérdezel, szerintem szépen átnyomják a fizetni képes betegeket a magánegészségügybe, a többiek meg rohadjanak meg.
@V mint…: “A magyarországi nővérekre gondoltam. Biztos ők is elviselnének némi pluszpénzt.”
aszonta a főnökük, hogy félreértelmezik a túlórákat…
@idelle:
ez szerintem egyébként is elkerülhetetlen, persze nem ennyire sarkítva.
@idelle: Jobban már nem tudnak megrohadni, és eléggé kétlem, hogy rosszabbul járnának, ha lenne fizetős egészségügy vagy ha önrészt kellene fizetni. Aki náthás, az akár otthon is maradhat, de akinek kicsit komolyabb baja van, aligha teszi bölcsen, ha csak úgy rábízza magát az állami egészségügyre. Ha meg borítékot ad, akkor jó eséllyel olcsóbban és mindenki számára jóval kevésbé megalázó körülmények között fizethetne magánintézményben is.
@idelle: A többiek esetében is lesz fideszmocskos megoldás, mármint lenyúlásra: adott betegség csoportokra egyszerűen kiemelt állami finanszírozást adnak a haveri intézményeknek.
@jotunder:
“daniaban jolletibb a tarsadalom mint magyarorszagon, es nem nagyon van korrupcio.”
Ja. Megoldás:
Cseréljük ki Dániát Magyarországgal. A politikai “elit” maradhatna a helyén.
a magyar keresi,az angol csinálja, a francia nyeri és a német megszolgálja a bért,még az orvos is!
S kinn megtalálja:
40 év körül öt ezret,/műtéti szakmában akár 10 -12/ netto €-t
@lüke: megj.
@idelle: szó szerint,
tudtommal Lágymányossal szemben lesz a magán! kórház, 400 !!!!ággyal
@lüke: a megj.megjegyzése!
német billentyűvel is le lehet zongorázni az ekezetet csak karakter kérdése
@ingyenebed:
“a magyar állam a kollektív egymástól lopáson alapszik.”
Örököltük a török hódoltság idejéből. Akkor a lesvetéseken a végváriak ki-kicsaptak prédára. Az ellenféltől szerzett foglyokból – azokat áru-cserealapnak tekintve – először nagy műgonddal, mind a két fél által egyezményesen elfogadott módon, úgy, hogy az értékük az elszenvedett károsodások miatt ne csökkenjen kínzással kiszedték, hogy mennyire tehetősek, milyen kapcsolataik vannak, majd megfelelő biztosíték fejében szabadon engedték őket, hogy a váltságdíjat összeszedhessék.
A pénz a végvári vonal két oldaláról állandóan vándorolt: onnan-ide, és innen-oda. Meggazdagodni egyik fél sem gazdagodott meg belőle, minthogy ugyanazon pénzmennyiségen osztozkodtak nagy egyetértésben. [fentiek forrása egy korabeli a XVI. században Törökországba került, ést törökké lett magyar rab ott festett miniatúráiról kiadott könyvecske, a szerkesztőre, a címére, a kísérő tanulmány írójára és a kiadás évére nem emlékszem].