Bicskei Bertalan
Eredeti szerző: szempontpuska
Ma reggel kaptuk a megdöbbentő hírt, hogy elhunyt Bicskei Bertalan. Alig egy éve készült ez a kétrészes interjú, melyet focitörténeti sorozatunk keretében készített a szövetségi kapitánnyal a Vincent stábja.
Nyugodjék békében!
Bicskei Bertalan. A Honvéd és az MTK-VM válogatott kapusa. Kétszer volt magyar szövetségi kapitány. Azon kevesek közé tartozik, akik a magyar edzők közül elvégezték a nagynevű kölni főiskolát. Ő volt az első.
Mégis a legnagyobb ismertséget a legsikeresebb korszaka, az Ifi EB-t nyert válogatott élén eltöltött esztendők hozták. Rövid egyeztetés után a lakásán lát vendégül. Mindenütt körbevesz a sportember környezete. Fut, ügyel a súlyára, naprakész a mai magyar labdarúgással kapcsolatban. Nem célom és nem is lehet csak arról a pár évről beszélgetni.
Megkezdjük hát utazásunkat a múltba. Kiderül, hogy az annalesek is tévedhetnek, Bicskei Bertalannak nem a svédek elleni 3:3 volt az egyetlen fellépése címeres mezben.
Megtudjuk, hogy hogyan “állt össze” az Európa bajnok ifi válogatott, egy olyan csapat helyén, amely gyönyörűen játszott ugyan, de sohasem nyert.
Olvashatunk arról, hogy miért csak kirakat volt a válogatott a magyar futball állóvizében, hogy hogyan videózták le a szovjetek a magyar csapat edzését a döntő előtt és mégis miért nyertük meg a sorsdöntő finálét a Luzsnyikiben.
Mi a közös Edström fejesében és Varga Zoli szabadrúgásgóljában és kinek lőtt sorsdöntő gólt Bicskei Bertalan, a kapus.
Végül fény derül még arra, milyen szerepe volt Lakat T. Károlynak az EB diadalban, és honnan tudták előre, melyik játékos, hova fogja lőni a büntetőt.
Az első rész következik.
szempontpuska: Nem kifejezetten sportoló családból indult, úgy tudom…
<
p style=”text-align: center”>
Az az igazság, hogy amit ott akkor éreztem, azt se azelőtt, sem azóta…
szp: Most mondjam azt kissé kesernyésen, hogy mi sem?
BB: Jó de én azért nyertem bajnokságot, kupát… nem volt ilyen érzés egyik sem.
Gratulálok, kimagaslóan jól sikerült. Ilyen interjúk olvasásával kell kezdeni és akkor jó lesz a nap. Nekem egyébként is sok új információt adott….de a régiek is …. pl. a Kovács Kálmán apukájáról szóló rész…igen, igen. Rég volt.
nagyon jo:)
Nekem Edstrom, a 3:3 nem sokat jelent, kabe annyit, mint a 4:1 Marseilles-ben.
Fantasztikus erzes az IFI EB-rol ujra olvasni. Nekem Petry Zsolti amugyis tobb szempontbol kedves a szivemnek, amolyan kamaszkori peldakep, 2 evvel volt idosebb nalam.
Remelem, a 2. reszben olvashatunk a Kolumbia elleni balkezes sorsolasrol, azt hogy elte meg a csapat egy evvel kesobb.
Jó emlékeket idéző, szakmailag igen tanulságos beszélgetés.
Grat!
Jó volt , megint, csak rövid. 🙂 Még órákig tudnám olvasni.
szp, miért lett dőlt a kommentek szövege?
@maribor: Tudom, most kihúzom a gyufát, de jelenleg mennyivel idősebb Nálad Petry? 😀
Gratula a szerzonek (off: ex-paraj vagyok, de a másik emailem teljesen megbizhatatlan: on:)
Az az Edstrom gol klasszikus – magyaros – városi legenda: amennyire meg tudtam nézni, nem kapushiba volt, hanem HATALMAS védelmi hiba: teljesen egyedul volt a kaputol kb. 7-8 méterre, kijonni nem lehetett arra a beadásra mert negativ kifli volt…. Vezettunk 3-2re, esetleg meg kellett volna tartani azt az eredményt, volt vissza talán 10 perc…No meg, Máltát kicsit jobban megverni és akkor mindegy Edstrom…
Az ifi csapathoz: szép emlékek, de ebbol is látszik, mennyire esetleges és improvizativ volt ott sok minden. Ott és akkor kijott a lépés nekik és Mezeynek is, de erre nem lehet épiteni…
Persze, én hiányoltam 1-2 pécsit abbol az ifi csapatbol (ha már Garamit dicsérte), na de ez “szakmai” ártalom nálam…
@JuAn: Azért dőlt betű, mert nem rövid…
a folyt. köv.-öt dőlt betűvel tettem be, de nem fért ki és bedöntötte a kommenteket is….
egy betűvel sem fér már több a posztba
blogmotor…
@szempontpuska: megcsináltam!!! 🙂
@LamiÁrpád: pedig arra az e-mailcímre írtam ma
@szempontpuska: OK, azt olvastam.
Az a gond, hogy a munkahelyen hol muxik, hol nem (de inkabb nem), és hatalmas lelki teher volt már, hogy nem tudtam rogton reagálni reggelente a képrejtvényekre .. 🙂
Nyugodjék békében!
🙁
Igazán méltó megemlékezés ez az interjú, nyugodjék békében!