Deutsch Tamás esete a mittudoménmivel (semmiségposzt)
Eredeti szerző: jotunder
El a kezekkel Váradytól!
Szabad kábítószerezést a nagyhangú milliárdosoknak!
Picsába az oknyomozó újságírással, ha új-szoclib celebecskék disznóságai derülnek ki! (Deutsch Tamás)
1. Deutsch Tamás haverjai általában úgy lettek milliárdosok, hogy bementek valakihez és elvették az illető tulajdonát, vagy egyszerűen csak megkapták egy összegben a milliárdot Deutsch Tamás Orbán Viktor nevű cimborájától, aki majd egyszer kér tőlük valamit. Például azt a milliárdot.
2. Várady dolgozott a pénzéért, ezt Deutsch-nyelvre nem lehet lefordítani, úgyhogy ezt hagyjuk.
3. Várady disznósága abban merült ki, hogy találtak nála annyi marihuánát, amelynek kb. a százezerszeresét szívta fel kokainban thaiföldi ladyboy-ok seggéről valaki, akinek megnevezésétől jogi képviselőnk infarktussal súlyosbított kérésére eltekintek.
4. Az oknyomozó újságírás nem abból áll, hogy az államvédelem felhív minket telefonon és elmondja, hogy mit kell publikálnunk.
5. A kurvaanyád, Tamás (Jutka nénitől elnézést kérek, ez egy absztrakt kurvaanya).
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16519263-684b2424d1357' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16519263&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16519263-684b2424d1357&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16519263-684b2424d1357' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
@labrys:
Ismerve a „magyarembert”, kehet, hogy lennének heylek, ahol tényleg kialakulna valamiféle közösségi szellem és ennek eredményeként együttműködés több település között, de most erre sok esélyt nem látok.
Példám: én egy alig kétezres településen élek, ahol tavaly irdatlan kampányt folytattak azért, hogy mindenki jelentkezzen be állandó lakosnak, mert akkor elérjük azt a számot (talán 2000?), amivel önálló lehet a falu. Mert most egy másik településsel kell közöksödni. De itt is van polgármester, meg 6 fős képviselőtestület, hivatal ha jól tudom 4 dolgozóval, csak a jegyző közös. Ugyanez a másik – hasonló méretű faluban is. És nem értette a kampányoló lakótárs, hogy nem értek egyet a kampányukkal, sőt.
Mondom ezt úgy, hogy a polgi egyébként egy teljesen normális, abszolút vállalható ember. De hat képviselő + 4 alkalmazott + a polgi (ők kapnak fizetést is), nekem túltolt bürokrácia egy alig kétezres faluban.
@labrys: hát nem tudom, ilyen attitűdátgyűrés-szakértő is szívesen lennék (ha jól megfizetsz), meg esetleg a hivatalos demagógrendszeréltetés-ügyi pénz- és alanyi költő, ilyeneket tudok mutatni referenciának:
Nyilvános az ügylöklista
– a mi pártunk populista!
@labrys: @Evezős: @WiteNoir: ragaszkodom a szubszidiaritáshoz. amit itt pedzegettem
orulunkvincent.blog.hu/2014/11/18/es_akkor_most_mi_van_140/full_commentlist/1#c25614135
, mármint a demokráciakiterjesztési internethasználat ügyében nekem az első számú vágyam épp az, hogy valahogy biztos lehetne az önkormányzati rendszer merevségén lazítani, kicsit képlékenyebb lehetne, hogy minek van egy önkormányzata, vannak-e (és milyenek a) járások vagy megyék, stb. ti az apró települések felől nézitek, az én fejemben inkább a másik véglet jár, hogy pl. Bp. III. kerülete magában foglal négy lakótelepet (meg még ezt-azt), a IV. kerületben kettő-három van (attól függően, hogy Káposztásmegyert egynek vagy kettőnek számítjuk) és egyik se kicsi; el tudom képzelni, hogy mondjuk Kocsér bizonyos ügyekben Pest megyéhez, másokban Bács-Kiskunhoz, néhányban meg Szolnokhoz tartozna.
@Érvsebész: nertársnő, a csasztus… /áthúzva/ lelkesítő népi* rigmus megfelelő minőségben tükrözi mozgalmunk elkötelezettségét és lényegét, de egy igazi mozgalmár az erőfeszítéseiért természetesen nem vár pénzt – az nincsen –, hanem önfeláldoz. Mintegy odadobja… khm… magát az Ügyért.
…A státuszon kívül esetleg egy pártlogós nejlonszatyrot tudnánk még felajánlani.
.
.
* népi, mivel a nép ajakáról származik, lévén az IDP** is az egyszerű, bérből-fizetésből élő nép lánya/fia, mondhatni közös akaratának reprezentánsa, televényének gyökere. Gyökereződik. A televényéből a népnek. (Csak egyben része az élnek is, ami csapat.)
** ehelyett _tényleg_ jobb lenne majd egy kevésbé dekonspiratívabb név 🙂
@dr Brcskzf Gröőő: az általad szorgalmazott alapelvvel (és a megvalósítás általános módjával) továbbra is tökéletesen egyetértek. A fő kérdés, úgy tűnik, az, hogy hogyan lehetne mindezt egyszerű és főleg _vonzó_ formában elővezetni a választóknak? Tehát milyen rendszerben, vagy legalább milyen alapelvek mentén lehetne ebből egy széles körű támogatásra és lelkesedésre számot tartható követelést/szólamot gyártani?
Körkérdés (főleg a vérző szívű demokraták felé): szerintetek milyen alapelveknek, megszeghetetlen alaptörvényeknek kellene az IDP-n _belüli_ titkos, de legalábbis nem reklámozott abszolút demokratikus-humánus elkötelezettséget tükröznie & garantálnia?
Akár egészen konkrét szervezetépítési szabályjavaslatokat is hálásan köszönnék, de a principiális iránymutatást dettó.
.
.
kl1p.com/V4Ku
@labrys: a névkérdést meg a pártlogós szatyrot megoldjuk okosba’:
Pl.
Allgemeine Liberale und Demagogische Initiative
http://www.fogyasztovedonet.hu/images/stories/aldi.jpg
vagy:
Legitimista-Irredenta Demokratikus Liga
http://www.creadoo.com/user_upload/1121246428_Lidl1.jpg
(fhúúúú, ez de magóg!)
@labrys: talán olyasmivel, hogy „alulról építkező államot!”. nem tudom, kivitelezhető-e egyáltalán olyan költségvetés, ahol az adót nem egy _országos_ hivatal szedi be és az _ország_gyűlés dönt arról, hogy mennyit csorgat vissza az önkormányzatoknak, hanem jelentős részben ellenkező irányú (és persze transzparens) a pénzmozgás.
@dr Brcskzf Gröőő:
szerintem ez egyelőre egy téves elképzelés.
semmilyen állam sem jó, de ez a magyar liberálisgörcsölés az államtól tényleg egy kelet-európai kisebbrendűségi komplexust sejtet, akár így van akár sem.
a helyi önkormányzatok jobbára tudatlan, korrupt helyek, minél kevesebb van belőlük annál jobb.
marad az állam, vagy még afeletti szervezet, az most elég nehézkes meg már tényleg nehezen védhető, így marad az állam. persze nem túlterjeszkedve.
csak olyan pártokat kell hatalomba jutattni, akik nem élnek vele vissza úgy mint pl. a fidesz
@WiteNoir: az IDP nekem a „de jó másokkal együtt ábrándozni” kategóriába tartozik: a demokráciáról alkotott elképzeléseimet próbálom (a magam számára is) érthető formába önteni és ellenvéleményekkel csiszolni. másképp fogalmazva: az aktuális magyar valóságot legfeljebb annyiban tartom relevánsnak, hogy milyen lózungot javasoljak valamely dédelgetett vágyálmom népszerűvé tételéhez.
fentebbi hozzászólásomban „állam” alatt a lehető legáltalánosabb értelemben vett közösségi együttműködési kereteket értem, kormánytól-alkotmánybíróságtól a közoktatásig meg a veszélyeshulladék-megsemmisítésig meg vissza.
a jelenlegi magyar „önkormányzatok” anyagilag teljesen kormányfüggők, alig van önálló mozgásterük, ezért ha akarnának se tudnának visszacsatolni a választóikhoz, hogy itt most az ő képviseletükben folyik, ami folyik; plusz még a masszív átláthatatlanság. nyilvánvaló, hogy ez egy csapásra még akkor se fog tudni megváltozni, ha valami féreglyuk magába szippantja a maffia (meg a Jobbik Betyársereg) fejét.
az nyilván nem elég, hogy olyan pártok jussanak hatalomra, akik nem élnek vele „annyira” vissza: voltak már ilyen pártok hatalmon, aztán lett, ami lett. az államot (fentebbi értelemben) kéne úgy szervezni (a híres-nevezetes hatalommegosztás, transzparencia, stb.), hogy ne lehessen ennyire visszaélni. annyira még nem vagyok pesszimista, hogy ezt elvi lehetetlenségnek tartsam.
@WiteNoir: szerveződési szintekre/államra vonatkozó fejtegetése sajnos teljesen korrektnek tűnik, de ezzel:
„az nyilván nem elég, hogy olyan pártok jussanak hatalomra, akik nem élnek vele „annyira” vissza: voltak már ilyen pártok hatalmon, aztán lett, ami lett. az államot (fentebbi értelemben) kéne úgy szervezni (a híres-nevezetes hatalommegosztás, transzparencia, stb.), hogy ne lehessen ennyire visszaélni.”
megint tökéletesen egyetértek.
Viszont egyáltalán nem vagyok otthon pl. a modern anarchista irodalomban – nem tudja valaki, milyen modelleket ajánlanak mostanság az állam kisközösségi meghaladására?
(És még egy működőnek tűnő megoldás mellett is ott lenne ugye a ’na, de hogyan lehetne ezt M.o.-on pépesíteni a szavazók számára?’ kérdés…)
@labrys:
nyilván az anarchisták is vagy „valódiak” azaz a kapitalizmus meghaladására törekszenek, vagy inkább kemény libertarinánusoknak is nevezhető antikapitalisták.
modell sok van, de ezek mögött semmiféle jelentős tömeg vagy akárcsak elittámogatás sem áll (ezt jelenti a nincs alternatíva: nincs megfelelő létszámú és/vagy erejű csoport által támogatott alternatív modell), max. amit sokan támogatnának a hátrányos helyzetű/inaktív emberek juttatásának jelentős visszavágása….
úgyhogy egyelőre mindez csak elmélet, nem sokkal több
@dr Brcskzf Gröőő: @WiteNoir: OK, akkor szerintem egyelőre ne próbáljuk meghaladni a kapitalizmust (ami mellesleg még csak nem is létezik nálunk a szó valódi értelmében) – milyen más, korlátosabb eszközöket lehetne adni/ígérni a kisközösségi önrendelkezésre vágyóknak?
Jut eszembe: _általában_ hol húzódnak szerintetek hazánkban a (létező?) kisközösségi határok? A települések szintjén? Falvak/városrészek szintjén? Járás nagyságrendű, spec. kulturális jellegzetességek által összetartozó tájegységeken („markáns savakkal bíró tájjelegű csoportkülönlegesség”)? …Sehol?
Magyarul: érdemes-e egyáltalán a közösségeket célba venni (önszerveződés és közös érdek, mint felhasználható hajtóerő), vagy már annyira fragmentálódott a társadalom, hogy inkább az egyén szintjén kellene támadni? (Olyan ösztönzőkkel, amelyek esetleg elősegítik a kisközösségi önszerveződést?)
@labrys:
(most az hogy nem létezik, eléggé vitatható, de ez már értelmezés kérdése)
hátha lesznek jó felvetések, tőlem nem, mert én nem vágyom semmiféle kisközösségi önrendelkezésre, szóval ebben aligha vagyok illetékes.
@labrys: Megint lett egy rémképem, most egy másik. Tegyük fel, hogy a hatalom megszerezhető, a hatalmon lévők jó emberek lesznek, a társadalmi berendezkedésre választott minták és ideák — kapitalizmus, demokrácia, jogállam, önkormányzat, liberalizmus, humánus értékek, élni és élni hagyni… — a legjobb gyakorlatból és koherens egészet alkotónak választatnak, és még el is sikerül hitelesen magyarázni mindenkinek, hogy ez neki miért jó.
És akkor felmerül bennem, hogy azt az egyet hogyan lennének képesek elhinni emberek (például én, szóval most nem is a tömegszerű tömegeket vizionálom, hanem magamat), hogy ez most tényleg maradhat, ha akarjuk. Hogy neki lehet látni ebben gondolkozni, ebben berendezkedni, ezt fejleszteni, gondozni. Hogy nem csavarják ki hirtelenül a kezünkből megint, sem kintőrl, sem bentről. Beleteheted a világ összes legokosabb fékek-és-ellensúlyokát, nem tudom élményszerűen elképzelni a bizalmat. Volna elkötelezettségünk a dolog iránt, de nem bírnánk a magunkénak érezni.
Nyugtass meg 🙂
@labrys: nagyon jó kérdések, de válaszom, sajnos, nincs, csak érzésem, ami szerint kevés a működő kisközösség, egy azonnali eredményre hajtó IDP-nek egyéni szinten kell támadnia, különösen arra az egynéhány egyénre, akik körül vannak kisközösségek. ja, természetesen ábrándjaim is vannak, mixerint ki kell provokálni az emberekből a kisközösségi érzést, megízleltetni velük, hogy sikeres lehet az egymásra figyelés, együttműködés; ami egyúttal a hozzáfűznivalóm a @rainy day woman: által mondottakra. (de ez nagyon ábránd, a jan. 2-i rendezvény ezt sokkal jobban kibontotta, aztán mit kaptak érte!)
bevallom, nem igazán értelek benneteket.
rövid távon itt az a probléma, hogy az _aktuálisan_ leginkább követésre érdemes „liberális demokrácia” elérése érdekében korábbi dolgok helyreállítására és újak létrehozására van szükség. ezt nagyjából meg lehetne csinálni nem is olyan nagyon hosszú idő alatt. csak hát ehhez le kellene váltani a jelenlegi fideszt, távol tartani a jobbikot, pár ciklus erejéig legalább. utána lehetne továbblépni esetleg, de az még odébb van.
@rainy day woman: nem hiszem, hogy meg foglak tudni nyugtatni. 🙂 De vegyük sorra!
Abban hiszek, hogy a hatalom megszerezhető. Hogy a hatalmon lévők jó emberek lesznek-e, az indifferens, mivel ez az egész csak akkor működhet (itt és most), ha (szinte) irreleváns az állam szolgáinak az erkölcsisége, mivel a szabályok és törvények, amelyeket az IDP (suttyomban) magára/az országra kényszerít, nem, vagy csak nagyon nehezen teszik lehetővé azt, hogy Vezénylő Tábornokok váljanak a hatalomra kerülőkből.
[Itt talán ellentmondást érezhetnek azok, akik korábban a garanciákra kérdeztek rá, és én azt válaszoltam, végső soron csupán személyi garanciák léteznek. Ez az ellentmondás azonban látszólagos: ugyanis a személyi garanciák az IDP _kialakításakor_, alapításakor, a mozgalom belső struktúrájának megalkotásakor, a céljainak és minimális/maximális programjának elfogadásakor nélkülözhetetlenek – mert az IDP hatalomra kerülése után már a mondott, illetve az elfogadtatandó (pl. a hatalomkoncentráció szempontjából igen erősen restriktív, a törvényes viselkedést és a szubszidiaritást ösztönző stb., stb.) országstruktúra, célok és törvények „uralkodnak”, és tartják kordában a hatalom rohadt almájától esetlegesen elcsábuló IDP-tagokat & egyéb államszolgákat. – Mármint ez lenne a terv. 🙂 Természetesen tökéletesen gazemberbiztos rendszert vagy pártot lehetetlen létrehozni, de azért nagyon nem mindegy, hogy egy szervezetben pl. az adócsalás, a vezér iránti feltétlen hűség a norma, vagy a szabálykövető viselkedés. Pedig minden társadalomban/mozgalomban vannak bűnözők is.]
A következő kérdésedre válaszolva: nagyon sajnálom, de az teljesen mindegy, hogy a zemberek mit akarnak, tudnak vagy szeretnének (majd) hinni, és hogy merhetnek-e berendezkedni, fejleszteni, gondozni. Nem cél a zemberek _racionális_ meggyőzése. A zemberek gondolatai, tervei és szándékai érdektelenek (mellesleg Orbánékat sem érdekelték), csak a felhasználhatóság szintjén fontosak.
Mert a zemberek akarata, idiotizmusa, önzése és tehetetlensége _ellenére_ akarjuk megváltoztatni a rendszert. Mivel csak úgy lehet. Mivel kényszerhelyzetben vagyunk. Mivel tudjuk, hogy az alkotmányos puccs igenis lehetséges – példa rá az Orbán-rezsim sikere.
És noha a történelem számos példán megmutatta már, hogy mi a sorsa az erőszakos népboldogítóknak, ha közelebbről megfigyeljük ezeket a forrad… /áthúzva/ eseteket, azért találni egy közös nevezőt: nagyon kevés népboldogító erő indult neki úgy az erőszakos népboldogításnak, hogy
1) a saját szervezete/mozgalma egyik legfontosabb alapelvének az _önkorlátozást_ tekintette volna [különben nem hihették volna magukat élcsapatnak/kiválasztott népboldogító erőnek/messiásnak etc.]
2) népboldogító tevékenysége egyik legfőbb céljaként önmaga minél hamarabbi felszámolását tűzte volna ki (és nem évekkel, évtizedekkel későbbi időpontot értve ez alatt).
Márpedig az IDP korábban vázolt stratégiájának épp ez a kettő lenne a lényege.
Ha a terv bejönne, akkor az országra erőltetett normalitás keretrendszere nyilvánvaló és közvetlenül megtapasztalható egzisztenciális (és kulturális, civilizatórikus stb.) előnyökkel járna, ami remélhetőleg biztatólag, ösztönzőleg és bátorítólag hatna legalábbis a zemberek értelmesebb hányadára.
A többieket meg egyrészt folyamatosan propagandával kellene bombázni, másrészt törvényes/szabálykövető életmódra szoktatni.
Puccsisták persze bármikor, bárhol születhetnek. Az, hogy pl. Hollandiában vagy Norvégiában mégis csekély az esélye annak, hogy egy Vezénylő Tábornok magyar módra, alkotmányos puccsal átvegye a hatalmat, annak köszönhető, hogy (közhelyek) az említett országok struktúrája, kultúrája & civil szerveződései erősek/megfelelőek.
…Ha viszont arra kérdeztél volna rá, hogy a társadalom értelmesebb részének érzelmi elkötelezettségét hogyan lehetne elnyerni, akkor a válaszom: egyrészt minden értelmes ember látja már, hogy _ezt_, ami most van, mindenképpen fel kell váltani valami gyökeresen mással. Másrészt – ismét – kit érdekel az értelmes kisebbség? 🙂 Nekik (nekünk) köszönhetően ugyan még egy választást sem nyert senki Magyarországon.
(Ha valahol félreértettem valamelyik kérdést, elnézést!)
@dr Brcskzf Gröőő: hát ezekkel megint teljesen egyetértek. 🙂
[De sajnos gőzöm sincs, milyenek lehetnének a leghatékonyabb egyéncélzó taktikák.]
@WiteNoir: „…az _aktuálisan_ leginkább követésre érdemes »liberális demokrácia« elérése érdekében korábbi dolgok helyreállítására és újak létrehozására van szükség.”
Így van.
„ezt nagyjából meg lehetne csinálni nem is olyan nagyon hosszú idő alatt.”
Így van.
„csak hát ehhez le kellene váltani a jelenlegi fideszt, távol tartani a jobbikot, pár ciklus erejéig legalább. utána lehetne továbblépni esetleg, de az még odébb van.”
Pontosan. És mivel az említett két pártot csakis a saját eszközeivel – a populizmussal és a demagógiával – lehet megverni, rövid távon csakis egy hozzájuk hasonló eszközökkel operáló erőtől várható az, hogy valóban hatékonyan leválthatja/távoltarthatja őket.
@labrys:
a magyar nemjobbos tág értelemben vett értelmiség/média+a liberális pártok ezt a demagóg mozgalmat szétszednék. eddig is azt csinálták, ezután is azt fogják.
jön egy új mszp-s arc, a „saját” oldala gyilkolja le dicső karakterét
jön egy demagóg intézkedés, tizenév múlva is írnak róla az élet és irodalomban
stb. stb.
@WiteNoir: „a magyar nemjobbos tág értelemben vett értelmiség/média+a liberális pártok ezt a demagóg mozgalmat szétszednék.”
Valóban így gondolod? Szerintem meg az említettek még egy kartondobozt sem lennének képesek szétszedni, sőt a saját seggük megtalálásához is térképre lenne szükségük (és még akkor is hatszor eltévednének, de közben halálosan összevesznének önmagukkal).
Mondj _egyetlen_ komolyan vehető dolgot _bármilyen_ területről, amit az említetteknek az elmúlt öt évben sikerült „szétszedniük”! (Már saját magukon kívül, de azt sem ők tették, csak hagyták, hogy megtegyék velük.)
Élet & Irodalom, értelmiség – ne hülyéskedj már… 🙂
@labrys: én utoljára a nagyanyám Jereván típusú vekkerét szedtem szét, amikor még órás szerettem volna lenni, nem pedig magyar nemjobbos tág értelemben vett értelmiség.
(Mióta pedig magyar nemjobbos tág értelemben vett értelmiség vagyok, azóta még jobban szeretnék inkább órás lenni)
@Érvsebész: Szabó Lőrinc: Lóci órás lesz
(főleg ha az olvasó szóképes módszerrel tanult olvasni)
@labrys:
a nullánál több hatásuk van. nagy biztos nincs, ez nyilvánvaló. de a kis negatív hatás elkerülése sem lenne hülyeség, ám még az sem nagyon megy
persze lehet úgy tenni, hogy az égvilágon semmit sem számít, ha az összes valamennyire olvasott felületen a legalább valamilyen mértékig „népszerű” bloggerek és újságírók egyöntetűen támadnak valakit, kis liberális pártok meg elhatárolódnak, de azért túlzásokba esni nem kellene
@Vakmacska:
🙂
Debrecenben
Cók-mókkal rakva, félve s boldogan,
vitt, nyolcéves fiút, első utam
Debrecen főutcáján. Mindenütt
legendát vártam, hajdúkat s velük
törököket, tűzvészt, gályarabot,
s hogy jön Kossuth, s megint beszélni fog
és de-tro-ni-zál… Azt hittem, csupa
hős vesz körűl… Kisvonat mozdonya
pöfögött fel s alá, mesebeli,
guruló vaskocka s kocsijai:
micsoda játék!… S vágy s való között
egyszer csak átléptem a küszöböt:
egy bolt felett cégtáblát láttam és
rajta, hogy: „ÓRIÁS és ékszerész”,
arany betűket… Megnéztem megint:
Ó-R-I-Á-S?… Az!… Istenem!… Eszerint,
gyúltam ki, itt egy Óriás lakik,
s hirdeti, hogy mivel foglalkozik!
@labrys: Azt értetted csak félre, hogy a rémképemet egy még a tiédnél is jobb elképzelésbe ágyaztam bele, és még úgy sem látom, hogyan sikerülhet 🙁
🙂
Ha a földi Paradicsomot sikerülne is idetelepíteni holnaptól, akkor is csak egy újabb fordulat lenne, amikből minden emberöltőre jut idehaza olyan 2-3 már néhány generáció óta. Az csak az egyik dolog, hogy a fordulatok többsége önmagában is rossz volt (nekem a 90-es igenis tetszett!), de már a sorjázásuk is egy újabb, szerintem önálló életre kelt probléma.
…Még emlékszem, onnan indultál és indultunk, hogy az elbaszott rendszerváltás erejével kell fűteni, de mi van, ha az elbaszott emútkéccázév erejével kellene? Van, akinek ennyi ideje nyírott gyepe van, nekünk meg ez.
Nem vagyok egy nagy történelemtudor, és túl nagyot akarok átlátni, ez csak egy ilyen érzés most…
Valamire rá kell tapintani, amitől a sok szerteágazó lehetőség és problémaforrás egyszer csak együtt kezd működni, jól. Ebben hiszek, hogy lehetséges, de ha nem áll össze a dolog, akkor elbaszódik megin.
@Érvsebész:
szerelem
szerelem
az órát
keresem
hogy a lelkébe
pillanthassak én
a nemjobboldali 🙂
@WiteNoir: OK, nyilván sarkítottam, és abban igazad van, hogy az értelmesebb, tájékozottabb (ám nem szavazásdöntő) kisebbségre igenis hatással van/lehet az írott/digitális média, a megjelenő (nevezzük jobb híján ennek) értelmiségi vélemények.
Az IDP bár populista, demagóg eszközökkel operálna, de ez kivételesen nem azt jelentené, hogy korrupt, törvénytelen gyakorlatot folytató maffiapárt, hanem csupán azt, hogy – minden egyes más párthoz hasonlóan(!) – igyekezne népszerűen és csábítóan megjeleníteni saját kitűzött céljait/terveit.
Annak a vádnak pedig, hogy egy politikus vagy párt demagóg, nem hinném, hogy olyan hatalmas visszatartó ereje lenne (az értelmes választók között), amennyiben ezzel párhuzamosan nyilvánvalóan a demokratikus berendezkedést elősegítő/visszaállító lépéseket tesz, ilyen törvényeket hoz vagy követel.
@rainy day woman: sajnos nem hiszem, hogy az elmúltkéccáz (stb.) éves elcseszéseink erejét fel lehetne használni. Elvi szinten, a tanulságokat tudósok által levonva talán igen (ez történik is, hála az égnek, mert a tudomány az egyetlen hatalmas, igazán emberi eszközünk, ráadásul hosszú távon nagy ívben tesz erre a kurva politikára), de a politikai síkon nem. Egyszerűen túl ellentmondásos és túl széteső ehhez a történelem(ként számon tartott, jobbára hamis képünk), és túlságosan rövid a zemberek emlékezete. (Csak a sértettség érzése, az önigazolások, az irigységek, a hamis csoporttudatok élnek bennünk, azokra meg szvsz inkább nem érdemes bazírozni…)
…Valami olyan lehet ez, mint a házasság: a kapcsolat hajnalán (= rendszerváltás + 20-30 év) egy-egy kiadós veszekedést még kiválóan fel lehet oldani egy-egy katartikus erejű kufircban (= gyökeres változás), de mondjuk három-négyszáz év után már az éltes Júlia is hashajtót tesz inkább a teljesen szétesett, kétmázsás Rómeó levesébe (= lassú társadalmi rothadás). 🙂 🙁
@labrys:
„Hát fogjanak el, vigyenek halálra.
Sebaj: hiszen te akarod. Igen,
E szürke folt nem a hajnal szeme,
Csak kósza pára a Hold homlokáról,
S nem a pacsirta csattog a magasba,
Az öblös égben, a fejünk fölött:
Elmenni rossz, jobb is maradni tán –
Jöjj hát, Halál. Így döntött Júliám.”
Ja, de nem is ezért jöttem, hanem mert van itt megint valami:
http://www.parameter.sk/rovat/paravelemeny/2015/01/16/miert-erdemes-jobbkozep-partot-csinalni-magyarorszagon
Hogy el ne kallódjon [és tettem bele egy hatósági jogkörrel rendelkező, párt- és parlamentfüggetlen Korrupcióellenes Nyomozóhivatalt is :)]:
kl1p.com/V4Ku
@labrys:
ezt a borzalmat kit tákolták össze? 🙁
@Érvsebész:
így van, a rendszert kellene megváltoztatni, meg sajnos az emberek gondolkodását, de az meg ugye az oktatás lezüllesztésének visszacsinálásával lenne egyenlő.
jelenleg az van, hogy a rendszernek beépített sajátossága a korrupcióra való lehetőség, amit eddig egyik társaság sem volt hajlandó eddig csökkenteni. a különbség csak a rendszerhibák kihasználásának mértékében van.
a szockók pl. elég cinikus bagázs voltak, sok minden hangoztattak, amit egyáltalán nem úgy gondoltak, és elég sokat lopikáltak is, de a mostaniak konkrétan mindent telibeszarnak amit nyilvánosan hirdetnek. kezdve az úgynevezett polgárokkal, akiknek jól láthatóan már a létezése is irritálja őket.a mostaniak számára az az üdvös helyzet az, ha ők a „polgárok”, a nép többi része az legyen cseléd és proli, de persze nem a kockaköves, hanem a kussolós fajtából, aki hálás a gazdának hogy kenyérre még fussa.
@mavo: jobbára én 🙂 Engem lehet szidni. (Nincs igazán érzékem a populizmushoz, ezt elismerem.)
…Biztos vagy abban, hogy fogtad a kontextust is? (IDP etc.)
@mavo:
Az emberi társadalomnak beépített sajátossága a lopásra való lehetőség, amelyet eddig egyik ország egyik kormánya sem volt hajlandó csökkenteni (no, majd talán a kommunizmus).
@labrys:
pont az a baja, hogy súlyosan populista, és inkább a tünetekre koncentrál.
@mavo: összefoglalom neked egy szép képzavarban: labrys a populista köpeny alatt akarja belopni a demokrata-modernista malacot. Mondhatnám, kriptodemokrata, de mindig kilóg az européer malaca a demagóg köpönyege alól, szóval nehéz neki elhinni, hogy komolyan gondolja
Ebben az a jó, hogy a populista köpeny már sok-sok éve megvan. Egyedül a malac hiányzik, valakinek el kéne már indulni érte Falanszteriába.
@vakapad:
amit te szeretnél, azzal sosem kerülsz hatalomra:)
a rendszerváltás hibáinak problémáinak megfizetjük az árát bőven, pl. orbán személyében
@mavo: köszönöm az elismerést! /pirul/ Ez lenne a cél. Ahogy seprűbajnoknak is írtam: mi igazán csak A Népért…
(Sajnos még mindig nem érzem _elég_ populistának, és egy rakás helyen csupán a váz van, hogy mit kellene pépesíteni a zembereknek. …De minden segítséget köszönettel fogadunk! Viszont érdemes elolvasni az előzményeket is, hogy ne fussunk üres köröket. Megint.)
@labrys: jó, ha megvan itt:
444.hu/2015/01/27/europa-sziriza/
@Érvsebész: szép társaság. 🙂 De a válogatás teljesen ad hoc. (!!444!!4!)
(Kivéve a bújtatott állítást, hogy Schiffer fogalmatlan hüje[sic]. Az korrekt.)
@labrys: Egy pici finomítást ajánlanék a bérrendszerben. A tűzöltók mellett ( nem mintha valami ellenszenv lakozna bennem, inkább szociális érzékenység ) a kőfaragókat is helyzetbe kéne hozni, meg a balettáncosokat. Legyen tehát a béregység egy „ Kőbalta”, amelyet úgy kapunk, hogy a kőfaragók, balettáncosok és tűzoltók átlagbérét súlyozzuk az élősúlyuk átlagával, az egész osztva az élősúlyok összegével ( lásd söralátét ). Nu csto ?
@nerángass: érteni vélem, amit mondasz :), eredetileg én magam is azzal a munkahipotézissel indítottam, hogy a tanárok, tűzoltók, mentőorvosok stb. átlagbérének középértékében kellene maximalizálni a képviselők (stb.) összjuttatását.
Ezzel a modellel csak egy gond van (és ebbe a csapdába én is folyton-folyvást beleesek): túlságosan összetett. Az IDP, ugye, elsősorban a magyar társadalomban (valóban) létező populizmus/demagógia erejére építene, márpedig hosszas bérközépérték-számítgatási gondolatmenetekkel nem lehet egy tüntetésen vagy nagygyűlésen népet tüzelni. Arról nem is beszélve, hogy a megcélzott szavazóközönség/hívek, azaz a magyar választók jelentős hányada idióta /áthúzva/ tanulatlan & tájékozatlan, végletekig egyszerű, infantilis lélek, és visszariad már egy százalékszámítástól is.
Ha nem tetszik a tűzoltós megoldás, részemről teljesen nyitott vagyok bármi hasonlóra: kicserélhetők a fent említett mentőorvosokra, vagy tanárokra etc. (A tűzoltóst azért találtam jónak, mert klassz kis demagóg szlogenek építhetők rá, pl.: ’A tűzoltók minden nap emberéleteket mentenek, a politikusok pedig minden nap emberéletekkel játszanak – és még a politikusok markoljanak fel ezért több pénzt?’)
Frissítettem a cuccot a vagyonnyilatkozatos részhez lopottakkal 🙂
kl1p.com/V4Ku
/Most már nagyon elkelne egy szervezetépítési zseni 🙂 + egyre jobban keveredik megint a valódi, settenkedő program a hatalommegszerző-szavazatmaximalizáló populista vázzal… [„Rút, populista váz” – Ady Béla]/
http://www.parameter.sk/rovat/paravelemeny/2015/02/23/az-nem-ugy-van-4-korrupcio-es-antikorrupcio
Ez olyan szép, hogy könnybe lábad a szemem. Apróság, hogy alkotmányozni kéne hozzá, fékek-ellensúlyok, satöb.
@labrys: Arra gondoltam, hogy mennyire kapóra jön egy csomó orbáni intézkedés, amiknek nincs különösebb hatásuk a költségvetésre, egy tollvonással semmissé tehetők, és szépen összefoglalható a velük szembeni ellenérzés abban, hogy „baszogatnak minden ok nélkül”. Valahogy így egyben kéne a zászlónkra tűzni, hogy minden szabadságnyirbálást azonnal visszacsinálunk, amit ennyire könnyedén vissza lehet (a komolyabb tételeket pedig nyilván szakértők veszik a gondozásukba), ilyen lenne pl. a vasárnapi nyitvatartás, a sürgősségi fogamzásgátlás instant elérhetővé tétele, a trafikolás felszabadítása. (Az a baj, hogy önvédelmi okokból nincs a fejemben egy teljes up-to-date sérelemlista, ahogy, gondolom, senki másnak sincs, de a fuckner.hu-ról meg némi egymás közti egyeztetéssel kiszemezgethető mindaz, ami beillene ez alá az ígéret alá.)
@rainy day woman: teljesen igazad van. Mondjuk most semmilyen frappáns mód nem jut eszembe, ahogy a „vissza minden baszogatást” csokorba lehetne fogni, de pl. a nyitvatartás, trafikolás etc. már benne vannak a progr… mit is beszélek, a Programban. 🙂
A sürgősségi fogalmazásgátlást (meg egyáltalán, az abortusztablettát stb.) nagyon szeretném beletenni, de akkor legyetek szívesek ti nők szavakba önteni, hogy lenne jó! (Meg vízkereszt, meg amit akartok.)
Itt az alap, ha valaki keresné:
kl1p.com/V4Ku
@labrys: Lehet, hogy mára már teljesen rendben is van ez a szlogen nyelvileg 🙂
Sürgősségi fogamzásgátlás: OTC, illetve a szoptatáskor nem használható de nem 72 órán belül hanem 5 napig hatásos fajta receptre.
Abortusztabletta: engedélyezni kell, orvosi felügyelettel természetesen.
Sima fogamzásgátló: OTC.
Tájékoztatókampánnyal együtt mindez.