Skip to content

Örülünk, Vincent?

  • Címlap
  • Legújabb posztok
  • Rólunk
  • A kommentelésről
  • Gépház?
  • Archívum
    • Jobboldali költők borzalmas versei
    • Hétköznapi történetek
    • Focitörténelem
    • Hülyeország
    • Vincent tréfái
    • Indulatposzt
    • A nap idézete
    • Gengszterkrónikák

Örülünk, Vincent?

A Vincent blog hazatér

Legújabb posztok

  • Ну, тогда мы будем жить здесь avagy ruszki haza 2025.05.15
  • Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás) 2025.05.12
  • Mátyás király esete Orbán Viktorral (szomorúposzt) 2025.05.09
  • És a pápa: Robert Francis Prevost 2025.05.08
  • Cyrano esete a Kemény-lányokkal 2025.05.05
  • AI avagy a hülyék. Az önkritikus posztok sorozatból 2025.05.04

A legolvasottabb posztok

  • Ну, тогда мы будем жить здесь avagy ruszki haza
  • Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)
  • Az Orbán-fasizmusról
  • Mátyás király esete Orbán Viktorral (szomorúposzt)
  • AI avagy a hülyék. Az önkritikus posztok sorozatból
  • A bukaresti Karácsony Gergely

EP kampányszemle V. rész: SZDSZ

2021.05.11 by Vincent szerző

Eredeti szerző: szempontpuska

A liberálisoknak sok farkuk van, és mind azokat üldözik. – Henry Louis Mencken

Európába készülő pártjaink kampányszemléjén már jócskán megkopott górcsőnket ezúttal az SZDSZ médiaüzeneteire irányítjuk.

A liberálisok (oppardon: ez már maguk között is mellőzött kifejezés) szabadságszerető emberek pártja – ki tudja hányadszor – úgy tűnik mindent egy lapra tett fel a hátralévő egy év (?) nemzeti vágtájában. A kérdés, meg tudja-e ugrani az előfutamban a szintet ?

Van ebben tapasztalatuk, hiszen nem egyszer rezgett már a léc az elmúlt tíz évben, valahányszor díjugratásra került sor az esedékes referendumon. 2002-ben a parlamenti mandátumok 4,92 %-át, négy éve 8 %-ot, 2006-ban 4,68 %-ot produkáltak, így a Gizella úton pontosan tudják, milyen érzés egy hatalmas huhhh-al távozni a székházból egy választási éjszaka végén, miután tövig rágták a körmüket a kivetítőket bámulva. Nem lesz ez másként most sem, bár a megkönnyebbült sóhaj a végén ezúttal már nem sanszos. Ha megint sikerül megugrani a szintet, Horn Gábor akkorát fog szusszanni, hogy Fodor Gábornak lobog tőle a haja, de ha nem, akkor egy ország (és a HÍRTV kamerái) olvasnak szájról, vajon Gábor szerint ezúttal kit küldtek a zemberek a picsába…. ?

A szadesz ugyanis ugyanolyan önérzetes és eltökélt vesztesnek, mint nyertesnek. Mindkettőre van példánk. A szociálisnak gúnyolt népszavazás egyértelmű vereség volt. Annak az egészségügyi reformnak, amelynek első számú kezdeményezője és hajthatatlan motorja volt az SZDSZ, és amelyhez a maga teszetosza módján a Nagy Testvér (MSZP) legfeljebb puhítással járult hozzá. Ha a szocik nem szólhattak volna bele (nem is tudom melyik lett volna jobb vagy rosszabb) akkor a népszavazás tárgya – öööö… akarom mondani célpontja – csak egy keményebb átalakítás lett volna. A népszavazást csúnyán elbukták – és ahogy az horngáborilag logikus, Gyurcsány lett a hibás. Nem ám az SZDSZ ! Nem ám az utóbb celebbé vált Horváth Ágnes ! Dehogy ! A liberálisok mosták kezeiket, mintha kényszerűségből kellett volna Gyurcsánnyal tartaniuk, ha már annyira akarta ezt a reformizét. Nyilván a Szíjjártó ajkain elhíresült reformterror hallgatag áldozatai ültek kékfehérben, akkoriban.

De van példánk az önérzetes győztesről is: Miután 2008-ban az SZDSZ kiugrott a koalícióból, a liberális párt – ígéretéhez híven – rendkívül kritikusan kezdett viszonyulni a kormánynál hagyott szocialistákhoz, árgus szemekkel figyelve minden lépésüket és szigorú feltételekhez kötve támogatásukat, minden lépésben. Ahogy azt Az ordító egér c. nagysikerű 🙂 posztomban már írtam, az elmúlt évben a liberális pártnak megannyiszor sikerült hegget csinálni a szájából komolytalan ultimátumokkal, melyek beváltása leginkább a saját fejükre hullott volna vissza. A költségvetés megszavazása, a kormányfőállítás határnapja, megannyi agresszív kismalac-viccbe illő ökölrázás, amelyről nagy lassan még a mulya szocik is megtanulták mennyire (nem) kell komolyan venni őket. Pető Iván például rendkívül öntudatosan képviselte választóinak az érdekeit, akár a szocialistákkal szemben is, legyen az a költségvetés, vagy az új médiatörvény tárgyalása. Azoknak a választóknak az érdekeit, amelyek több mint a felét éppen az MSZP passzolta le neki 2006-ban, hogy önerőből tudjon bejutni a parlamentbe. De ezek az idők elmúltak. Ezúttal Pető is és Horn is, csak a saját voksolókban bízhat immár. Nincs kitől szavazatot lízingelni.

Az SZDSZ tehát egyértelműen és karakterisztikusan ki-ki alapú meccsnek szánja az EP kampányt, amelyben igen sajátos választás elé állítja a két nagy pártból kiábrándult választópolgárokat.

Egy ki-ki meccshez azonban ellenfél kell. Vagy ő – vagy én alapon választani ellenfelet. A piros sarokban adta magát a Jobbik, a kék sarokban meg szinte mindenki akit a szadesz össze tudott gereblyézni.

Ha már elmész szavazni te szerencsétlen állampolgár és nem valamelyik nagynak adod azt a nyomorult ixet, akkor melyikkel tudnál azonosulni :

  • Ijedt szemű védősisakos munkafelügyelő vagy ordítástól pixeles arcú gárdista ?
  • Őszülő szociálpszichológus vagy Tito Ortiz a ketrecharcos ?
  • Világos öltönyös jófiú vagy csuklyás rapper ?

Az SZDSZ plakátkampánya mögül nem lehet nem észrevenni a kétségbeesett sikolyt: Az isten szerelmére csak akad annyi roma-kendermagos-meleg-kisebbségi-értelmiségi aki kihúz bennünket a sz…ból, ugye ???! Csak most még az egyszer ! Lécciléccilécci !

Ausztráliában több, mint hetvenezren vallották magukat Jedi vallásúnak már 2002-ben. talán fel kellett volna venni őket is a vagy-vagy plakátokra:

Ki döntsön Magyarország jövőjéről:

  • Yoda vagy Boba Fett ?
  • Windu mester vagy Palpatine ?

Hetvenezer fénykardossal már biztos megvolna a (harmadik) Erő. Na az legyen veletek ! A reklámfilmben, Horn Gábor csukott szemmel kiemeli az ország X szárnyúját Dagobah gazdasági mocsarából.

A kék sarok ezzel meg is volna. De kell hozzá egy ellenfél. Kapóra jön a Jobbik hozzá ! Ha már 20 év alatt a liberális értékrend nem volt elég ahhoz, hogy érdemben letegyenek az asztalra valami/bármi kézzelfoghatót a kisebbségvédelem, ügynöktörvény, tolerancia, vallásszabadság, roma integráció ügyében, gyűlöletbeszéd ellen. A magyar parlament pl. idén már kereken 20 éve, hogy nem képes a nemzetiségei országgyűlési képviseletét biztosítani a törvényhozásban, amit az EU már akkor szóvá tett… Ha 20 év liberalizmusa nem volt másra jó, mint képernyőt kapni, parttalan vitákat folytatni ezekről a célokról és nem ezekért a célokért, akkor itt bizony nagyon elkél egy ellenfél. Ha mindez nem más, mint egy apropó a másra mutogatáshoz, akkor a liberálisok pártja körbeszalad 200 ezer reménybeli választó előtt azzal az üzenettel: Mi szerettük volna, de tényleg ám! Csak éppen kevesek voltunk hozzá.

Na ilyenkor aztán tényleg kell egy ellenség. Erre van a Jobbik. Még azon az áron is, hogy felhozza, fókuszba állítja ellenségét a szadi. Mert ellenségre, ellenpontra szükség van. Saját vívmányok híján… ez az utolsó esély.

Az SZDSZ kampánya bemutatja, mi az amit a liberálisok a következő években megpróbálnának, ha…. Hogy milyen eséllyel, ahhoz tessék végignézni az elmúlt 20 évet.

Ami a plakátháborút illeti: próbáltunk szétnézni netszerte szellemes photoshop termés után, de „humoros” címszó alatt jobbára megszokott ordenáré klisék és sztereotípiák képi megjelenítését találtuk. Buzi, drogos, pedofil, szakállas tudjukkik. Ennyire telik a szadeszre előszeretettel ugró ún. nemzeti oldal gerilláitól, akik a zs betű nélkül félkarú trollok lennének. Sem  a melegek jogait védő Morvai dr., sem a katolikus egyház nem érezte érintve magát ahhoz, hogy megszólaljon a fenti ügyek bármelyikében. Így hát mi sem tesszük.

A kampányfilm már hatásosabbra sikeredett. Ha nem volna az előélet – megkockáztatom – még szavazatokat is hozna. Így azonban csak egy politikától magát igen távol tartó barátom reflexióját tudom idézni: ja tudom ! az a buzis reklámspot, ugye?

Szóval ennyi jött át… :-/

Hát mit mondjon minderre a górcső ?! Superman legyen a talpán, aki ezt a gebét behozza. Tétre, helyre vagy akár befutóra…

<

p style=”text-align: justify”> 

Share this:

  • Twitter
  • Facebook
  • Tumblr

Like this:

Like Loading...

Related

Share this:

  • Twitter
  • Facebook
  • Tumblr
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16516714-682673af04793' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16516714&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16516714-682673af04793&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16516714-682673af04793' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>

Post navigation

Previous Post:

EP Kampányszemle IV. rész: KDNP

Next Post:

Orbán és a tótok

One comment

  1. Kettes szerint:
    2009.06.03 20:53

    „A szlovák Választási Bizottság szerint alkotmánysértő az SNS szlogenje, amely szerint „Szlovákia a szlovákoké!”; a testület erről szerda esti ülésén döntött.

    Boris Zala Smer-delegált ezzel szemben arról beszélt: a jelmondatot magát kell nézni. Mint mondta, a kisebbségek Szlovákiában ugyanolyan szlovákok, mint bárki, ezért nem támogatja a jogsértés megállapítását.”

    Hiv.: [@Kettes:](#comment-7705)
    Loading...

Vélemény, hozzászólás?

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

Híres utolsó szavak

  • velotanya on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)”Magyar Péter hétfőn jelentette be, hogy gyalogtúr…
  • velotanya on Az Orbán-fasizmusról@nyulambator: Émelyítő az a szeretetteljes enyelgő…
  • tahonoli on AI avagy a hülyék. Az önkritikus posztok sorozatbólAz xAI Colossus szuperszámítógép, 100.000 db Nvidi…
  • Podvinecz marsall on Az Orbán-fasizmusról@nyulambator: köszönöm, véletlenül másfelé kereste…
  • nyulambator on Az Orbán-fasizmusról@Podvinecz marsall: https://mediapiac.com/2025/05/…
  • exadvocatus on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@velotanya:: Érdekes, hogy épp UP legproblémásabb…
  • Podvinecz marsall on Az Orbán-fasizmusról: @nyulambator: nem találom. Lehet, hogy már kitil…
  • Keepdreaming on Ну, тогда мы будем жить здесь avagy ruszki hazaÉs újra van Traubisodánk! Hurrá!
  • vattablz on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)Ennyi optimizmussal én nem tudok mit kezdeni. Lego…
  • nyulambator on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@ipartelep: Hát azt az egyet jól látta meg a köpcö…
  • ipartelep on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)Hiv.: @Grrr: Ebből egy dolog látszik csak, de sokr…
  • labrys on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@Grrr:: az Oroszországi Föderáció jelenlegi háború…
  • Grrr on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)Én Oroszországot látom felsejleni szemem előtt. Pe…
  • barki on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)Az, hogy a Momentum fontolgatja, hogy nem indul 20…
  • barki on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@thegaben86: békés tüntetés meg annak az eredménye…
  • muaddib00 on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@thegaben86: Jelen pillanatban az ellenzéki szinté…
  • darnoknew on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@ijontichy: Ennek a "sóval hintjük be"-nek a törvé…
  • jotunder on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@thegaben86: ezt mondta :( az ellenzék vezére, ami…
  • thegaben86 on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@ijontichy: Ez a tuntikezes semmit nem er uzenet s…
  • nyulambator on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@thegaben86: Mert eddig mikor oldott meg tüntetés…
  • thegaben86 on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@jotunder: Es megint arrol beszel, hogy felesleges…
  • jotunder on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@Grrr: az ellenzék vezére éppen maglódon sétál. sz…
  • vattablz on Ну, тогда мы будем жить здесь avagy ruszki hazaAlakul az a monodráma. Melódia csoki meg már van,…
  • nyulambator on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@Grrr: Ha nem gyújtják fel a karmelitát és kergeti…
  • nyulambator on Ну, тогда мы будем жить здесь avagy ruszki hazaNe is mondjuk többé hogy rossz, mondjuk azt, hogy…
  • Grrr on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)Ha nem megy ki egy dühös tömeg az utcára, akkor az…
  • vattablz on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@ijontichy: Lehet, hogy tényleg Gandhi a példakép.…
  • ijontichy on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@velotanya: : Én azt is olvasom, hogy "Sóval hintj…
  • vattablz on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@darnoknew: És azt láttad, hogy a "becsavarodott"…
  • vattablz on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@darnoknew: Hát Gandhinak egyszer már ugye bejött…
  • darnoknew on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@velotanya: Igen. És MP az egyetlen, aki eséllyel…
  • darnoknew on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@velotanya: Miközben képtelen vagyok felfogni, hog…
  • vattablz on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@velotanya: Nekem az Ukrajna melletti egyértelmű k…
  • velotanya on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)Ez a szarság durvább, mint ami ellen nemrég Grúziá…
  • kiazmármegint on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@KennyOMG:Es emellett az is erdekelne, hogy mikor…
  • Thalész on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@jotunder: " mint a sajtószabadság felszámolása id…
  • jotunder on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@velotanya: nem hiszem, hogy labrys a nemzet ellen…
  • velotanya on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)Persze, lehet ezekről is írni, a szuverenitásvédel…
  • Thalész on Az Orbán-fasizmusról@Podvinecz marsall: Hát van olyan pletyka, hogy Sz…
  • muaddib00 on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@KennyOMG: De vajon azt tudják-e majd ha már bemeg…
  • KennyOMG on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)En arra lennek kivancsi, hogy ha JT kulfoldrol van…
  • Podvinecz marsall on Az Orbán-fasizmusrólAzt mondják a fiúk, Romulus a tiszai szuperkém, má…
  • vattablz on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@jotunder: Kíváncsian várjuk. És hogy állsz a szín…
  • muaddib00 on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@jotunder: Csodálom a kitartásodat JT - és egyben…
  • jotunder on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)OFF természetesen fogok írni erről a putyinista bo…
  • vattablz on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)[@exadvocatus:](#comment-344988 Lényegében egyetér…
  • darnoknew on Az Orbán-Simion paktum avagy anything goes (komolytalankülpolitikaiokoskodás)@jotunder: Azt hiszem, félreérthető voltam. Írásod…
  • DarthVader on Az Orbán-fasizmusról@Keepdreaming: Csak a kerék forog. Visszatértünk u…
  • Keepdreaming on Az Orbán-fasizmusrólCsúnya vége lesz. Legalábbis kurvára remélem, hogy…
  • ikarus on Az Orbán-fasizmusról@nyulambator: Tiltakozunk, tiltakozgatunk? Talán n…

Posztrulett

Meddig hallgassak Magyar Péter hallgatásáról? (kérdésposzt)

Az Orbán-rezsim arra készül, hogy orosz mintára a magyar polgárok alapvető jogait korlátozza, és kínai mintára arcfelismerő rendszert használjon békésen demonstráló polgártársaink ellen. Az Orbán-rezsim propagandistái a Kreml ocsmány hazugságait visszhangozzák a közmédiában. Az Orbán-rezsim két ijesztően tehetségtelen, antiszemita senkiházit magas kitüntetésben részesített nemzeti ünnepünkön. Magyar Péter táborának egy kis része homofób és ukrángyűlölő, mitöbb, …

Share this:

  • Twitter
  • Facebook
  • Tumblr

Like this:

Like Loading...

Címkék

abszurd alkotmány ascher_café bayer demokrácia fidesz focikvíz focitortenelem gyurcsány hangfal hétvége idezet imf jogállamiság jotunder kakasos nyalóka Kettes kiskii kormányváltás kormányzás kultúra magánnyugdíj maroz matolcsy Medvegyev mszp média orbán orbánizmus orbánviktor pártállam Pásztörperc retro sajtohuba sajtó schmitt seprűbajnok szempontpuska színház társadalom ulloiut vendégposzt választás zene zsazsu4

A Vincent-blog olvasói:

  • kiazmármegint
  • Radnóti Zoltán
  • excombo
  • Keepdreaming
  • Psakreff
  • LibaLeontin
  • jack_of_all_trades
  • gearforbooks
  • mecsekijeti
  • dynamicist
  • Gabor
  • Hanyistók
  • lgombb
  • ipartelep
  • DarthVader
  • onehumanoid
  • ra0213
  • attitoth68
  • elolhatuldoktor
  • princeghostly1c74fbc695
  • tahonoli
  • ijenanyelvtan
  • jelbeszed
  • aerduloensamtonight
  • tulajdonkppen
  • nerangass
  • Külsős
  • tortt49
  • istván orovecz
  • annokkk
  • Hector Kapitány
  • incze
  • karsairita
  • Haász Endre
  • jotunder
  • aromo44
  • ervsebeszet
  • Virág et.
  • outis
  • marysolotravez
  • jaurin
  • hakohen
  • Podvinecz marsall
  • Vidor Ferike
  • susyk
  • ijontichy
  • outsiderb
  • labrys
  • Tiborné Tóth
  • velizare
  • RSS - Posts
  • RSS - Comments
Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use.
To find out more, including how to control cookies, see here: Cookie Policy
© 2025 Örülünk, Vincent? | WordPress Theme by Superbthemes
%d