Selmeczi: gondolkozni felesleges, emlékezni kifejezetten káros
Eredeti szerző: ulloiut
Azt írja a Képviselő Funky hogy „Selmeczi Gabriella elborzadva értesült arról, hogy a nemzetközi baloldal francia importtüntetőkkel készül meggyalázni március 15-i ünnepünket.” Konkrétan így fogalmaz a zsák foltja Fidesz szóvivője:
„Tovább folytatódik a nemzetközi baloldal támadása Magyarország ellen. Már március 15-i nemzeti ünnepünk sem szent az MSZP-s, SZDSZ-es külföldi elvbarátok számára. A „francia értelmiségiek” azon kívül, hogy butaságokat beszélnek, kettős mércével is mérnek. Nem emlékszünk, hogy hasonló vehemenciával képviselték volna a Gyurcsány-korszak visszaéléseinek áldozatait, felemelték volna szavukat például a rendőrterror, a szocialista korrupciós gépezet, a legdurvább politikai hazugságok, vagy éppen a költségvetési adatok – Európában is párját ritkító – meghamisítása ellen.”
Ebben nem csak az a gáz, hogy mindeközben nagy valószínűség szerint a mi adópénzünkből importál a kormány lengyel támogatókat a párt- és kormányfüggetlen „béke”menetre, akiknek feltehetőleg nem kell előzőleg nyilatkozni arról, hogy elítélik a demokrácia Fidesz általi lerombolását.
Gáz Selmeczi nyilatkozata kapcsán az is, hogy az őszödi beszéd nyilvánosságra kerülése után a francia szocialisták elnökjelöltje, Ségolene Royal európai viszonylatban szokatlanul élesen támadta Gyurcsány Ferencet 2006-ban:
„Az LCI francia hírtévé azon kérdésére, hogy ha egy szocialista kormányfő bevallja, hogy helyzetértékelésében és ígéreteiben hazudott, le kell-e mondania, a francia baloldal jelenleg legnépszerűbb politikusa kedden azt válaszolta: „Igen, úgy gondolom. Még akkor is, ha nem akarok a magyar ügyekbe beavatkozni, úgy gondolom, hogy a helyzet Magyarországon robbanásig feszült. A megmozdulás – amelyen elsősorban fiatalok vesznek részt – egyben a tisztelet megkövetelése is. Van egy közös pont a demokratikus országokban: az államnak az igazat kell hirdetnie, és a demokráciáknak pedig a tisztelet demokráciáinak kell lenniük” – mondta Ségolene Royal.”
A teljes igazsághoz hozzátartozik az is, hogy Pierre Moscovici, a PS nemzetközi ügyekért felelős országos titkára csak Gyurcsány „hihetetlen cinizmusát” ítélte el, Royal lemondásra vonatkozó követelésével már nem értett egyet.
Egyébiránt mindig is úgy gondoltam, hogy bármely politikai erő részéről komoly bátorságra vall Selmeczi Gabriellát bárminek pártszóvivőnek kinevezni.
PS: Megkérem a kedves kommentelőket, hogy kiflizéstől tartózkodjanak, mert kisstílű hülyeség annak felemlegetése.
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16521307-6a2fafeb5de86' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16521307&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16521307-6a2fafeb5de86&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16521307-6a2fafeb5de86' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
@lámpaernyőbotrány: Franciaországban volt ugye egy tüntetés de Gaulle alatt, ahol a rendőrség tömegével végzett ki embereket, mondjuk kétszázat. Az ami nálunk történt 2006-ban kedélyes, partygrillezésnek minősül még a 2005-ös ügyekhez képest is. Franciaországban ha a tömeg elkezd dobálózni egy köztéren, a rendőrség oda szokott csapni. Emlékszem egy kicsit okoskodott egy baromarcú mellettünk a metrómegállóban, két kétméteres rendőr nyomta le három másodperc alatt. Kicsit mások a hagyományok, tüntetésileg és rendőrileg is.
És igen, Sarkozy alatt is lőttek ki szemet. Nem gyilkoltak meg tömegével embereket mint az 1961-es tüntetésen, de ott azért sokkal keményebb ügyek vannak mint nálunk. Sokkal, de sokkal.
tényleg! végül a kiflit kifizette anno? vagy hogy volt ez? nem emléxem már.
@európai bigOttság: azért az egyensúly kedvéért igazán illett volna egy nemzsidót is megemlítened.
@kispestipeti: teljesen egyetértek veled. 2005 óta sosem töltöm itthon az ünnepeket. Ugyanakkor elszorul a szívem, mert hogy kikeletkor mindig előkészítettem a kokárdát (szép, elegáns, kicsi darab egy 48-as szereplővel ellátott jelvényen, a gimim névadójával, gólyaként kaptuk és nagyon vigyáztunk, vigyázunk rá) és milyen büszkén tettem fel! Kiüresedik minden, eszköz és haszon a szent cél érdekében, a hatalomhoz. Utálom! Nincsenek nemzeti ünnepeink, nemzetünk sincs más nagyon. Legnagyobb öngól importálni szimpatizánsokat. 🙁
@kovi1970: csak nyugodj bele, ezek direkt csinálják. mert a magyar ezt szereti, tűri, sőt kiharcolja. ha nem nyomják el megbetegszik. kell rajtunk a nyomás, na.
Elképzelem, ahogy a lengyel meg a francia katasztrófa turisták összefutnak és megörülnek egymásnak, beülnek sörözni valahova, mivel egymással jobb kapcsolatot tartanak mint velünk.
„Mi” meg ott állunk mint két balfasz galerie, hogy akkormost mivan?! :))
@piszter: nem fizette, hanem megette és fel volt háborodva érte…És ez ma (is) vezető politikus.
@lámpaernyőbotrány:
1) Nem volt mit elítélni. Nem volt „rendőrbrutalitás”, csak pár brutális rendőr. (Te is összemosód az akkori tüntetőket a randalírozó csőcselékkel?)
2) Mit kellett volna ezen kívül? (Politikus mondott véleményt politikusról.) Szapulniuk kellett volna tánckészségét is?
3) Ezen ne csodálkozz, nézz körül a mai magyar sajtóban! Hányan veszik át a jobboldali bírálatot?
Vélemény a szőke nőről?
@jotunder: és ez kit érdekel? (De Gaulle uralma időben közelebb volt a nácizmushoz, mint hozzánk.) Ha kérhetem, NE KERTELJÜNK. 2007. október 23-án (tehát viszonylag későn!) Kóka János a 301-es parcellánál mondott beszédet, melyben kifejtette, hogy ártalmatlanná tett emberek földre teperése, fejének rugdalása, kínzása, bántalmazása ellentétes a liberális éthosszal, azt egy liberális nem fogadhatja el. Tiszta, világos beszéd, természetesen te is érted. IGAZA VOLT KÓKÁNAK? (Y/N)
@acs63: régi trükk, régi trükk… A mieink közül szórványosan akad egy-két visszaélő, míg a tieitek központilag irányított bűnszövetkezet tagjai… Oly unalmas már ez a demagógia, barátom…
Kóka János elítélte védtelenek bántalmazását. Neked nem kell, nyilván nem vagy egy Kóka-kaliber.
@Letícia: ne hazudj. A csücskét harapta le még a pénztárba érés előtt. HELYTELEN! De a baloldal kirúgta maga alól a sámlit az állandó felemlegetésével.
@európai Bigottság: ez a lista valahogy egyre lejjebb csúszik.
@kitiltott bögre: volt, de még nem ért véget.
@lámpaernyőbotrány: Régi trükk, régi trükk…Másról beszélünk, csúsztatunk, szétbarmoljuk a kényesebb topikot…Olyan unalmas ez a demagógia, barátom…
Összemosod az egyének felelősségét egy szervezet felelősségével. Szíjjártó-kaliber vagy – ezt el kell ismernem, nem Selmeczi. 😛
@európai Bigottság: te meg egy tahó szittya magyar lehet, na nem a nevedből, hanem a stílusodból. Ahelyett hogy tanulnál a másiktól, földbe döngölöd magad az ilyen baromságokkal, hogy a névből vezeted le, ki milyen. Kérlek alássan, olvasd el Szent István intelmeit és lásd meg, hogy együttműködés nélkül nem megy a társadalom!
Legyél büszke arra, hogy szittya vagy, és menj éhen halni a hortobágyi szikesre. Barom.
@lámpaernyőbotrány: jó, nem voltam ott. Messze volt ő még a pénztártól, az őr azért kapcsolta le…És nem hazudok!:P
@európai biGottság: lehetsz…bocs.:)
@acs63: antiliberális, modortalan demagóg vagy, kész, ezzel le is zárhatjuk a párbeszédet.
@lámpaernyőbotrány: Gyurcsányék elszabotálták a parlamenti vizsgálatot, összevissza beszéltek, és ők maguk sem indítottak vizsgálatot a tömeges rendőri erőszak ügyében, akárhogy is, de megsérült egy képviselő, meg egy csomó fideszes tüntető is. az nem volt kétséges, hogy egyes rendőrök büncselekményeket követtek el. az sem volt kétséges, hogy egyes tüntetők is komoly büncselekményeket követtek el, de az egy másik kérdés. most pontosan ugyanaz torténik, most Orbánék beszélnek összevissza, összetévesztik a törvényhozást az igazságszolgáltatással. te sem vagy különb ám a gréczyzsoltnál, csak kicsit kellemetlenebb a szagod.
@európai biGottság: ilyet nem „spiítoztunk”
Vincentblog 2009 óta van
@lámpaernyőbotrány: Inkább áruld el, mi volt a régi nicked! Letiltottak, vagy kiégett?
zsidózás témát befejeztük. Takarítás következik
@jotunder: ha hagyod, akkor az.
@lámpaernyőbotrány: ebben van igazságod, meg tegnap este nagyon fáradt és türelmetlen voltam, de azért az ember szemét csak bántja, ha látja milyen sikeresen terelik el mások figyelmét a fontos dolgokról, illetve a elképesztő, nagyipari szintű közpénzlopásokról.
röhögünk a síkhülye picsán, ők meg közben lopnak és röhögnek hogy milyen könnyű minket lefoglalni… :/
@Letícia: Nem hagyta.
-Itt utólagos takarítás van.
-Az Index meg troll-mágnes.
-A téma egy bittel is feldolgozható.
-Add össze mindezt! 🙂
Bértüntetőket fogad ez a nyavalyás, senkiházi, sunyi , bóvli kormány.
A világ szégyenévé tettek bennünket, szidja az Eu-t , de kuncsorog a pénzért. Utál bennünket a fél világ.
Zavarjuk el ezt a sosedolgozott, álszent, gőgös szarjankót a fenébe.
Meddig tűröd magyar az orbáni ámokfutást?
Isten segítsd az orbán nélküli szabad, Magyarországot!!
@lámpaernyőbotrány:
Tuképp teljesen mindegy miből jönnek, honnan jönnek. Nekem inkább a fő kérdésem az lenne, MIÉRT jönnek? Ha jó szándékú turistaként igazán érdekli őket egyik legszebb nemzeti ünnepünk, és hogy azt hogyan ünnepeljük meg mi, amióta egy szabad, demokratikus ország elégedett polgárai lettünk,(azok lettünk, nemdebár?) akkor Isten hozta mindannyiukat. Szívesen elbeszélgetnék messziről jött emberekkel, mit gondolnak rólunk, mit tudnak a forradalmainkról. És ha módomban állna, elmondanám milyenek is vagyunk igazából, mi is történt 48-ban, 19-ben, 56-ban, 89-ben, és 2006-ban, vagy 2010-ben a szavazófülkékben. Vajon tényleg érdekli őket? De az egész ünnep körüli hangulatkeltés messze nem arról szól, amiről kellene hogy szóljon.
@acs63: örömmel olvasom, látom!:) Húh, egész más így itt, hogy tiszta lett a levegő!;D
Szóval, hol is hagytuk abba?:)
@kispestipeti: azt gondolom, hogy a lengyelek alapvetően kedves emberek és biztos vannak olyan polgári körök, akiknek nagy a lelkesedésük, és ott ugyanígy elhiszik ezt a szabadságharcos maszlagot, mint itt a pleps. Mert én azt azt a magát értelmiséginek gondolót közéjük sorolom, aki nem gondolkodik, hanem benyeli a tápot. Aki nem gondolkodik, kételkedik, az nem értelmiségi, az csak egy báb.
Az, hogy a franciák rebellisek, vállalkozó szelleműek, azt a felvilágosodás kora is megmutatta, az hogy a lengyelek meg épp olyan tutyimutyik és lusták, mint a magyarok, azt a közös történelem szinte azonos kudarcai szintén megmutatta…Kivéve a sikersztorit: Károly Róbert, Nagy Lajos forog a sírjában..:((( Azóta se tértek magukhoz, hogy dolgozni kell és tenni, csak tenni.
Kiflicsöcsök! 🙂
A képen inkább Hoffmann Rózsa lánykorában. Vagy az is senatorissima Selmeczi volt már akkor is? Ezek örökök és változatlanok?
Juj.
@Kettes: Basszus, ezt elolvasva oda jutottam, hogy nekem teljesen felesleges bárhol, bármit is kommentelni. Én ilyet nem tudtam, nem tudok és soha nem is fogok tudni összehozni.
Kész vagyok.
Totálisan.
🙂
@nandras01: Na, azért én láttam Olgánál már Békesit odanyilatkozni :-), hogy hadd ne kelljen már nekem, kérem szépen egy selmecigabriellára reagálnom!
De kevesen van, az biztos.
@Letícia:
Nagyon egyet értek. A K európai államok ezerévnyi történelme inkább rövid dicsőségekről és sok-sok kudarcról, míg nyugatabbra az egységes államiságot jóval kevesebb ideje gyakorlóknál pont a fordítottjáról szólnak.
Elég csak elolvasni egy-két regényt Merle-től és Sienkiewicztől.
@kispestipeti: szlávoknak lelkük van, és imádnak szenvedni…mindent meg is tesznek érte!
@kovi1970: Egész konkrétan legalább 6 éve az önkormányzatok többsége FiZesz kézben volt és van, és szarrá eladósították jó részüket. Erről szóló balhék nagy részét sikeresen simítgatják (meddig?), csak az a szemét Esztergomi balhé valahogy túl sok nyilvánosságot kapott. No meg Lézer Jani féle CHF kötvényes pénz elcsiribálás. Lol.
A rosszul informált droidok meg jönnek azzal, hogy mer’ elmúlt 8 évben mit tettek az önkormányzatokkal, csak a hülyék azt nem nézik az ő „elvtársaik” tették.
@kovi1970: A stilisztikai eszközöket tessék szíves lenni felismerni. Főleg ha sütnek a szövegből.
@pucros:
Áruld már el nekem, hogy mi a bánat az a „PUCR”!
Léccilécci! Már évek óta esz a fene miatta!
@iron-member-neck: nem pucr, hanem pucor, ami a néprajzi lexikon szerint „disznósajt, gömböc”, ám valójában az is amiatt az, mert a disznó gyomrából van, és eredetileg a szó gyomrot jelentett. De egy másik jelentésváltozási ágon, a leginkább élő népi szóhasználatban a pucor leginkább a pocak becézése, tehát kedveskedve főleg babáknak, terhes nőknek van „pucruk” (én ezek egyike sem vagyok:) ). Remélem, kimerítően válaszoltam 🙂
@pucros:
Vérfagyasztó hálám kedves Pucros, most már nem hülyén, hanem nyugodtan fogok meghalni!