Orbán ideológusának előképei
Békés Márton alfőideológussal a Dugin-rajongó Kemenes Tamás készített interjút miután megjelent a legújabb könyve a Konzervatív forradalom. A Lánczi-MAK-Schmidtmari vonalhoz lassan felzárkózó Békés Márton nem kevesebbre vállalkozott, mint egy új magyar orbánista konzervatív ideológia megteremtésére. Elég kemény name droppingot produkált az ifjú titán, és én most kilenc szerzőt fogok kiemelni (eszmetörténész kommentelőink valószínűleg idegrohamot fognak kapni Mártonunk szövegétől, én csak rideg tényekre fogok szorítkozni).
Arthur Moeller van den Bruck német nacionalista filozóf a Harmadik Birodalom kifejezés atyja (írt egy könyvet ezzel a címmel).
Arnold Gehlen 1933-ban aláírta a professzorok hűségnyilatkozatát Adolf Hitlerhez.
Hans Freyer 1933-ban aláírta a professzorok hűségnyilatkozatát Adolf Hitlerhez és kiszorította Ferdinand Tönnies-t a Német Szociológiai Társaság elnökét az egyetemről. Tönnies pár év múlva meghalt.
Martin Heidegger 1933-ban aláírta a professzorok hűségnyilatkozatát Adolf Hitlerhez. Megszakította kapcsolatát zsidó származású mesterével Husserllel és még a temetésére sem ment el. Scruton közönséges kóklernek gondolta Heideggert, ami nyilván túlzás. Békés valamiért fontos konzervatív munkának gondolja a boldogult Vajda Mihály és barátai által lefordított Sein und Zeit-et, ami azért aránylag merész.
Carl Schmitt Hitler koronajogásza, aki a Führer megvédi a jogot címmel üdvözölte a Hitler által elrendelt tömeggyilkosságot egy vezércikkben. Természetesen feketeöves antiszemita majom volt, de ebből a listából ezzel nem fog nagyon kilógni.
Karl Haushofer Egészen konkrétan Adolf Hitler tanítómestere volt. 1924-ben minden héten elutazott a landsbergi börtönbe, hogy találkozzon vele . Miután megtudta, hogy háborús bűnösként bíróság elé akarják állítani feleségével együtt öngyilkosságot követett el.
Othmar Spann Az osztrák korporatív fasizmus főideológusa. Az Anschluss után összeveszett a nácikkal, ha ezt Frau Schmidt megtudja.
Ernst Niekisch Sztálinista antiszemita, a német nemzeti bolsevizmus atyja, aki később szintén nagyon kihúzta a gyufát Hitleréknél. 1931 júliusában megalapítja a szovjetbarát ARPLAN-t, amelynek tagja volt Ernst Jünger, Békés Márton abszolút idolja, a konzervatív forradalom apukája, aki rendszeresen publikált a nemzeti bolsevik Widerstandben, és egy időben csillogó szemekkel nézett a Szovjetunióra. Niekisch hozta össze Jüngert Georg Lukaccsal, a nagy konzervatív filozófussal.
Az Olvasó most nekem fog jönni, hogy karácsonykor Békés Mártont olvasok. Negyvenhárom másodpercig olvastam Békés Mártont. Ezek a fiúk most azért harcolnak, hogy egyszer Lánczi András legyen belőlük és valamelyikükből vélhetően tényleg Lánczi András lesz, sőt talán Orbán Balázs. Pénz, hatalom, tehetségtelenség, a nagymagyar hármasegység.
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16531085-67e415ec75344' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16531085&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16531085-67e415ec75344&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16531085-67e415ec75344' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
Bár már nem friss téma, azért beteszem:
Economic Left/Right: -3.88
Social Libertarian/Authoritarian: -5.03
@fikarus: kösz! Még mindig mindenki a bal alsóban van.