Ez kell most a népnek…!
Eredeti szerző: szempontpuska
Utálom a hideget. A telet. Valahányszor hidegre fordul az idő erőt vesz rajtam egy érzés, hogy most akkor magamba fordulok, elmennék téli álmot aludni és kibekkelem valahogy tavaszig. Pedig ameddig itt élek, az életem felét hideg időszakban élem le.
Utálom a sötét délutánokat, a borús hangulatot, a depis hangulatot, az erőtlenséget, a kihalt utcát, azt a cidriző érzést, hogy menjünk már be valahova, mert itt hideg van. Mintha egy sötét ragacsos massza ereszkedne le a világra, amelytől nem tudunk szabadulni. Utálok fázni, na! Azt hiszem a seregben „tanultam” meg fázni. Ahol egy keskeny sörpadon is képes voltam kabátban-bakancsban a bakonyi hadgyakorlaton aludni, csak mert volt ott egy dobkályha.


