Piszkos Fred, a kapitány
Eredeti szerző: maroz
<
p class=”MsoNormal” style=”text-align: justify”>Mea culpa, ez az ember egy zseni, én hülye meg félreismertem
és fújolok rá amióta újból ő irányítja a Radzeert a Hapcit. De hát ez a félreismertség a zsenik
sajátja, kinőnek minden ruhát és borzonganak meztelenül a végtelen partján,
várva a világot, hátha egyszer csak fel bír hozzájuk zárkózni. Igaz, a költőt
az előbbi képsorra az alkotó ember ihlette, „Aki alkot…”, kezdte, de fogadjuk
el, hogy valahol ez is egy művészet, ez is egy alkotás. Művészien keveri, és nem csak a
málnaszőrt.
Mert ez keveri, az hétszentség.
Más magyarázat nincs, vagy ha van, akkor azt lenyisszantjuk
Occam beretvájával, nem kell félni, a kapitánynak szemmel láthatóan újfent
elkallódott a negyven centis zsebkése, de még a betárazott pofonjai is, Hajdúhadház
kapcsán is mit látunk? Hogy a kapitány leghűségesebb tettestársa nekifutásból
tökön rúgta saját magát.
Szóval a kapitány keveri. Kitalálta ezt ő jóelőre: elkezdi utálni a demokráciát,
tudván, hogy amit Piszkos Fred utál, azt mások megkedvelik, elkezdi utálni Európát,
az európai értékeket, tudván, hogy amit…, nem ragoznám hosszan, gondolom már
ennyiből is átmegy a párhuzam. Hol volt Gyurcsány alatt a szakszervezet? Hol
voltak az elmúlt évben nem Orbánból kiinduló megmozdulások az országban?
Piszkos Fred kellett ehhez is.
A másik pedig a szeretés: látványosan elkezdi szeretni a mindenféle obskúrus
baromságokat és a mindenféle sikátorsötét arcokat, tudván, hogy amit és akit
Piszkos Fred látványosan elkezd szeretni…
Ez egy ilyen pofa. És nem fél, mert tudja, hogy ha el is
zavarják őt időnként nincs mitől tartania, előbb-utóbb úgyis visszakönyörgik,
mert úgy lopni, úgy csalni, olyan pofátlanul szélhámoskodni mint ő kevesen
tudnak. Piszkos Fred pedig érti, nagyon is érti a rendszert: ha valamit el akar
érni, akkor annak az ellenkezőjét forszérozza, és ha valamit meg akar
akadályozni, azt látványosan és erősen szorgalmazza, mit lehet erre mondani?
Azt, hogy léptessük elő Piszkos Fred kapitányt
ellentengernaggyá.
Majd akkor lesz itt valaki, aki be fogja tölteni a most tátongó űrt a politikai mezőben, ha a magyar választók többsége az igazságot képes lesz elfogadni és megbecsülni. Ha a tiszta viszonyokat, együttműködést, tiszta udvar tiszta házat akar! Ha hajlandó az ügyeskedést elhagyni és tisztességesen dolgozni. Ez ma sajnos nincs így!
Amíg ez nem változik, amíg a többség nem így gondolkodik, addig csak ilyen orbánfélék, piszkosferedek tudnak a hazugságukkal a hatalom közelébe jutni.
@kvasztics47: 1. A választók nagy többsége számára elfogadható politika szemlátomást nem nagyon nyugatos. 2. Nem jó, ha Gyurcsány Feri mondja meg mi a nyugatos. Gyurcsány nem annyira rosszindulatú pofa mint amennyire ma illik beállítani, de ő is egy nagy manipulátor, nemcsak Orbán.
@Truth-Love: Azok akik tavaly Orbánra szavaztak, azok négy évvel azelőtt arra a Gyurcsányra szavaztak aki éppen tíz százalékos deficitet ügyeskedett össze. És lehet, hogy négy év múlva egy másik Gyurcsányra fognak szavazni. Magyarország egy aránylag fejletlen ország, és egészen fejlett országok is tudnak néha ócska populista szarháziakra szavazni. Miért változna meg ezer év után pont az elkövetkező tíz-húsz évben Magyarország. Orbánt nem egy tisztaarcú nyugatos demokrata fogja megverni, nem egy Milla-s lúzer, nem egy naív elempés, nem egy tisztességes reformszocialista, hanem egy baloldali orbánviktor. Egy manipulatív, populista fazon. Az egyetlen reményünk az lehet, hogy nem lesz akkora kurva mint Orbán.
Én, mint a Magyar Nemzet hűséges olvasója, kétségbeesetten keresem a kedvenc portálomon, hogy mi lett a győri 4. választókerületben a tegnapi időközi választás eredménye. Biztos nyert jó jelöltünk, a Perger Elza, ugye? Ugye?
Ha van egy csepp sütnivalója Bajnainak, akkor távol marad ettől a porondtól. Ahogy anno Németh Miklós, aki szintén átmeneti ügyvezetője volt az országnak, szintén távol maradt, pedig őt is javasolták a csodavárók.
@kvasztics47: Én nem azt mondtam, hogy nem fognak addig sem szervezkedni, ködösíteni, csak azt mondtam, hogy próbálják ügyesen elkerülni azt, hogy bármilyen potens kormánybuktató mozgalom élére keveredjenek.
A tegnapi chartás megmozdulás is remek példa volt, hogy GyF nem akarja azt, amiről beszél, mert kétségbeesetten próbálja megállítani a bevadult plebs-t, hiszen a valódi cél tényleg lufieregetés, némi szóvirág-hintés meg azután ‘zsíroskenyér, aztán jöhetnek a lányok’ volt…
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ezt a 4 évet az ellenzék le fogja nyomatni a torkunkon, ás sem hiányzik nekik mint egy bevadult kormányváltó erő, amelyiknek nem csak az élére kellene állni (ennyi szövegelés után), de ráadásul nagyon gyorsan és nagyon jó eredményeket is fel kellene mutatni, hogy a kormányváltók ténykedése ne csak olaj legyen a tűzre…
Persze ezt lehet hogy csak én látom így…
@v. jókormányzósember:
Jó, hogy veled együtt vannak néhányan akik reálisan, a megtapasztaltak mérlegelése útján vonnak le következtetéseket.
Semmiből nem lehet csinálni semmit! A látható erőket kell mozgósítani a normális irányba vezető úton való elinduláshoz.
Azzal kell főzni ami van.
Én, mint vállalkozó a Kisgazda Párt felé orientálódtam a rendszerváltáskor. Irritált Antalék Horthy rezsimmel való kokettálása. Aztán az SZDSZ politikáját pártoltam, mert ők képviselték számomra a progressziót. A Horn kormány leváltása idején az MDNP mérsékelt jobbközép politizálását segítettem a Fidesszel szemben.
Most pedig Gyurcsány politikáját támogatom, mert őt tekintem olyan politikusnak aki meg tud személyesíteni egy EU felé vezető programot és képes az Orbán kormány megdöntésére.
@jotunder:
Kit és mit manipulált szerinted Gyurcsány. Ezek az általánosítások vezetnek oda, hogy senkiben sem szabad hinni. Hibátlan ember nincsen. Csak az nem hibázik aki nem csinál semmit. Nem tudom mond e ez neked valamit.
@V u, de ja vu:
Gyurcsány azt is mondta a TV-ben, hogy”az nem járja, hogy a jobboldal leamortizálja az országot és jöjjön a baloldal rendbe-tenni a gazdaságot”.
Világosan megmondta, hogy nem szabad úgy leváltani Orbánt, hogy az „orbánizmust” nem tudjuk elsöpörni.
@maroz:
… pedig egyszerű, neked esik nehezedre a gondolkodás, szereted, ha más teszi azt helyetted, nem kell önállóan és az esetleg trendi véleménnyel szemben állást foglalnod, meg minek, ha senki nem vesz komolyan.
Ha mégsem így lenne, nekiállnál és meghallgatnád – az sem baj, ha többször az „Őszödi beszédet” és ha felfognád, nem beszélnél hülyeségeket.
http://www.youtube.com/watch?v=SQkl87o1JfE&feature=player_embedded
@kvasztics47: a 2006-os választások előtt elhitette az országgal, hogy nincs komoly baj, ÁFA-t csökkentett, stb. körülvette magát a legsötétebb figurákkal mint Orbán, és mindent megtett azért, hogy ne kelljen lemondania. ha azt kérdeznéd, hogy ki lenne alkalmasabb nála a feladatra, akkor én is csak azt tudnám mondani mint Török Gábor, hogy „talán a Tétényi Éva”. nem, nem utálom Gyurcsányt, nem rugdosom azért amiért nem felelős, de azért ne játsszuk itten a Dániel Pétert könyörgöm.
@kvasztics47: az megvan, hogy Gyurcsány a legutáltabb magyar politikus ??? mit söpör el a párezer bauertamásával ??? bilibe lóg-e az a kéz ???
@XPS:
Van aki betölts azt a vákuumot, ami nincs is.
Orbán és gazemberei ugyan el tudták amortizálni egy időre Gyurcsányt, de az értelem mégis a felszínre tör. Hitler és Sztálin is a sötét pokolra jutott és a demokrácia sokkal jobban érvényesül Európában azóta.
Abban, szerintem meg egyezhetünk, hogy Gyurcsány demokrata, kompromisszumra kész felvilágosult politikus.
Bajnait és Oszkót is ő hozta be a politikába. Vele lehet tárgyalni.
Az értelmesebb emberek tudják, hogy az a sok aljas rágalom amit a személyére szórt a mostani hatalmat hazugsággal megszerző banda, nem a nép érdekét szolgálta.
@Kettes: 😀 tényleg nincs ez a hír a magyar nemzet online-on:)
„A voksolás érdekessége, hogy a három induló közül az egyetlen kormánypárti jelölt, a Fidesz-KDNP színeiben induló Perger Elza csupán a szavazatok 36,8 százalékát szerezte meg, miközben a győztes Bárány István 60,1 százalékos eredmény ért el. A harmadik jelölt, a független Ottlakán Beatrix 3 százalékos támogatást kapott.” Ezt a nol.hu-n találtam:)
@jotunder:
Lehet, hogy ma már nem ő, hanem Orbán a legutálatosabb! Pedig ő nem is politikus. csak egy bandavezér.
@Kettes: Aha, most már értem, hogy hová döngetett kora reggel Szalai Annamária nénós szógálati autóval! Nem lennék a Magyar Nemzet helyében, hogy ők mekkora büntetést fognak kapni a nem kielégítő tájékoztatásért a Kegyes Főhivataltól!
@Humperdickk: Suba alatti megszorítás nincs, a megszorítás attól megszorítás, hogy megérzed. Legfeljebb azt lehet elérni, hogy ne legyen körülötte nagy felhajtás, de amint azt az egykulcsos szja esete mutatja, ezzel legfeljebb időt lehet nyerni, életet nem.
@ki kicsoda: Kölcsönvenném picit Jó Tündér egyik kedvenc szófordulatát: reality chek. Van-e ma népszerűtlenebb ellenzéki politikus Gyurcsánynál? Kötve hiszem. Akkor meg? Mi a ráció abban, hogy pont a legnépszerűtlenebb, a leginkább megosztó személy élreállásának tapsoljunk?
@belekotty: 2011.04.18. 09:25:48
Azon az alapon ahogy Kókát bírálod, Demjánt, vagy Csányit életfogytig kéne.. De Széles Gábor sem az üzemmérnöki fizetéséből vette meg a Videotont és az Ikarust.
A te szempontjaid szerint minden vagyonos ember lopta a vagyonát. Pedig, nem. Csak szerezte. (én pl. megvehettem volna Miskolc fő utcáján egy 4 emeletes szállodát 4 milláért, ha tudtam volna kölcsön kérni annyi pénzt.) Így ment ez akkoriban. Valahogy létre kellett hozni a tőkés osztályt. Most, már hiába átkozódunk ezek miatt. Előre kell nézni, hogy mit tegyünk a jövőnk érdekében.
Tétényi kevés még. Ha a következő egy hónapban egy elszabadult szippantós kocsi valamelyik éjjel benyomja a 10 köbméter szmötyijét valamelyik fideszes testületi tag kertjébe, a többinek meg tetszés szerint választott természeti csapások érik a vagyontárgyaikat, vagy akár csak egy napos hajnalon arra kelünk, hogy előrelátható jelek nélkül mindegyikük benyújtotta a lemondását, akkor lehet arról beszélni, hogy Tétényi esetleg megbírhat a feladattal.
@maroz: es mitol is annyira nepszerutlen gyurcsany?
mert o volt az egyetlen, aki ha megroggyanva is, de tulelte a fidesz karaktergyilkossagat? szemben az ossze stobbi parttal es politikussal, akik elhullottak a fidesz es orban lejaratokampanyaban az mdf-tol az szdsz-ig a miepen, a kdnp-n, mindenkin keresztul.
igazabol senki nem tud semmi mast felhozni gyurcsannyal szemben, csak amit a fidesz a szajaba adott, hogy „ezt kell gyurcsanyra mondani, mert o a hibas”:-)
ertem, hogy most o az utalatos kep..
de konkretan miert is lett az..?
mit tett gyurcsany, amitol ennyire gyulolni kell?
Wagner úr is próbál segíteni egy kicsit:
inforadio.hu/hir/belfold/hir-427856
@az igazi Sipi: Nem kell gyűlölni, senkit nem kell gyűlölni, itt nem is volt erről szó. Gyurcsány egyszerűen csak inkompetens, és annyira hitelét vesztette hogy amíg ezt sok ember el nem felejti, addig teljesen alkalmatlan arra hogy miniszterelnökként sikeres legyen (ha esetleg eljut odáig, amit kétlek).
Természetesen joga van hozzá hogy megpróbáljon az ellenzék/MSZP/baloldal/stb élére állni, mint ahogy nekem is jogom lenne indulni szépségversenyeken, a sajnálatos az ha bármelyikünk sikerrel jár.
@tollaszerge: Jó napot kívánok, a Százalék Alapítványtól jöttem és egy felmérést készítünk arról, hogy mekkora a Szent Korona társadalmi elfogadottsága az Alkotmány preambulumában. Az Ön számára melyik az a tárgy, építmény, vagy Szent Korona, amely a legerősebben szimbolizálja Magyarországot? Annyit segítek, hogy a helyes válaszért szent koronás törölközőt, szent koronás fejtámla-védőt vagy szent koronás fogászati kezelést lehet nyerni.
A legjobb az lenne, ha Gyurcsány mögött tudna egyesülni az LMP és a többi demokratikus erő 2014-ben!
@tollaszerge: de meg mindig nincs meg az oka annak, hogy miert van ez igy.
mert nekem ugy tunik, hogy az egyetlen indok ami miatt gyurcsany hiteltelen es inkompetens: mer’ a fidesz aszonta
@az igazi Sipi: Sajnos nem igazán lehet a Fideszre kenni azt, hogy Gyurcsány hiteltelen lett. Tényleg aktívan sárdobáltak 8 évig, de ha Gyurcsánynak minimális politikusi képességei lettek volna akkor ezeket simán visszaveri. Emellett sajnos Gyurcsány tényleg alig vitt véghez valamit (bár hosszan és szenvedélyesen tudott róla beszélni), ezt felismerve végül a saját pártja távolította el konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal. Ez már nehezen magyarázható a Fidesz ármánykodásával.
Mindenesetre akárhogy is értelmezzük Gyurcsány (hipotetikus) képességeit, nem lehet tagadni hogy borzasztóan elhasznált arcról van szó, akiről (indokoltan vagy indokolatlanul, ez most másodlagos) az ország jelentékeny részének az ugrik be hogy „húzzon el a p….ba”. Erre akkor sem lehetne sikeres kormányzást építeni, ha képességek terén ő volna Winston Churchill.
@az igazi Sipi: Figyelj. Én személyesen is ismertem Gyurcsányt, ráadásul a vérzivataros 1990-es évek elején. Teljesen fölölsegesn kóstolgatsz, mert úgysem fogok sem veled, sem mással arról beszélgetni, hogy milyen ember is Gyurcsány (holott ugye van véleményem és nem is annyira sokadik kézből származó), mert ez egyrészt kurvára nem érdekel, másrészt pedig azon a tényen, hogy Gyurcsány a NEM kifejezetten kormánypárti emberek körében is kifejezetten népszerűtlen, megosztó figura mit sem változtat.
Értsd már meg, hogy részemről ebben semmi személyes nincs. Tőlem akár Orbán is maradhatna, ha ki tudná valaki purgálni belőle az orbánizmust. Valamint tőlem lehetne akár Gyurcsány is az ellenzéket összefogó vezető, ha ennek most lenne akár csak egy hangyafasznyi kis realitása is.
De nincs. És innen folytathatjuk, ha gondolod, ettől a nincstől.
@az igazi Sipi: Amennyiben Gyurcsany visszaszerzi a nepszeruseget, en nem fogok kivonulni az utcara ellene. Arrol van szo, hogy erosen ketlem, hogy ez meg fog tortenni.
Az oszodi beszed ot tonkretette politikailag. Azt mondhatod, hogy ez igazsagtalan, meltanytalan, lehetsz emiatt szomoru, de azt allitani, hogy neki komoly sansza lenne arra, hogy legyozze Orbant, finoman szolva bator.
@az igazi Sipi: Gyurcsany a 2006-os valasztasok idejen nagyon ketes eszkozoket vetett be, az, hogy ordenare modon hazudozott meg egy finom angolos understatement.
@tollaszerge: Jó, hogy szóba hoztad. Winston is elkúrta, bár nem tudom megítélni, hogy a gallipoli fiaskóban volt-e neki olyan súlyú szerepe, mint Ferencnek a saját elkúrásában, de tény, hogy egyrészt Winston lemondott, másrészt minden ambíciója ellenére sem térhetett vissza vagy két évig, szóval szerintem teljesen baráti és politika-konform az az elvárás, hogy Gyurcsány legalább egy ciklusnyit szíveskedjék a háttérben maradni.
@tollaszerge: @maroz: nem ezt kerdeztem, de egeszsegetekre..:-)
@maroz: Majdnem oké, elfogadom, hogy Gyurcsány alkalmatlan (nem így gondolom, de elfogadom az érvelésedet), de ő volt az első,aki felemelte szavát az alkotmányellenes lépések miatt. Az MSZP lapított, az LMP pedig azzal foglalkozott, hogy mindenkitől elhatárolódjon. Mindenki beállt abba, hogy 8 év, elfogadva a Fidesz ítéletét.
@maroz: Gyurcsányt néhány év alatt fel lehet újra építeni, de nem tudom, hogy az ezzel járó munka kinek éri meg. A politikus azért is felel, ha nem védte meg magát és nem került ki a támadásokból győztesen. Sőt, talán ez igazolja leginkább, hogy alkalmatlan. De ha van rá pénz, szándék, ember és idő és ha nincs jobb ötlet, Gyurcsány kommunikációs újra felépítése három szakaszban képzelhető el, ahogy én látom. Ebből az első két szakaszban háttérben kellene maradnia. Ez a két szakasz abban állna, hogy Gyurcsánytól és lehetőleg a pártjától is függetlenként beállítható iskolák, elemzői körök, népszerűsítők előkészítő narratívákat állítanak elő és terjesztenek általánosságban és nem konkrétan ügyekhez köthetően mindazokban a tárgykörökben, amelyekben a Gyurcsány-ellenes narratíva sarokkövei ismerhetők fel. Arról, hogy milyen bátorság kell ahhoz, hogy egy politikus bevallja a hazugságait, arról, hogy mennyire árt a világos nemzetfogalomnak az állampolgárság és nemzethez tartozás bűnös összekeverése, arról, hogy a nemzeti tőkés arról ismrszik meg, hogy miután megmentette az enyészettől vagy a telekspekulációs privatizációtól, működteti az üzemeit, terjeszkedik a határokon túl, öregbíti a magyar ipar hírnevét, leginkább innovatív kádkövekkel, arról, hogy a köztársaság a szabadság és így tovább. A második szakaszban ezekre a társdalomban létezőként megnevezhető értékítéletekre fel kell építeni az őszödi beszédről és a kettős állampolgárságról és a rablóprivatizátor oligarcháról szóló fideszes narratíva ellennarratíváit, melyek felmutatják a fideszes hamisítás nemzethez méltatlan voltát. Vagy azt, hogy miképpen csapták be hazug képmutatók ennek a nagyszerű népnek heves vérű fiait, hogy azért őrjöngtek, rombolva, a Kossuth téren, hogy politikusai továbbra is hazudjanak neki, s ne nézzenek szembe kemény szavak kíséretében saját felelősségükkel. De most az igazságot újra megtaláljuk, felvesszük a felelős jövő, az elodázhatatlan, elcsalt reformok és a szabadság elesett zászlaját. És akkor léphet a színre, szerényen hárítva az újraéledő bizalom súlyos felelősségel járó tisztességét. De kell ez valakinek annyira, hogy ezt végig finanszírozza és végigcsinálja? Orbánt, mint látjuk, megérte életre galvanizálni a kitartóinak. Gyurcsány sok tényező miatt, szerintem nem ér meg ennyit senkinek.
@n0ri60: ezt elfogadom.
@Állományjavító: Most majdnem meginogtam. Különösen az innovatív kádkőnél gyengültem el.
@Állományjavító: Szerintem ez leginkább Gyurcsánynak nem érné meg, én tényleg úgy gondolom, hogy neki testhezállóbb lenne egy háttérben működő nagy machinátor szerepe, lehetőleg egy olyasféle kontrollal, ami valahogyan üzemszerűen rábírja, hogy nem kell ám mindent kimondani pusztán azért, mert hirtelen eszünkbe jutott.
No meg mostanság mintha úgy tűnne, hogy a fidesz az egyik legfontosabb létokát, az ellenségképet némileg hanyagolná. Illetve most még megngedheti magának azt a luxust, hogy nagyvonalúan a rest of the worldot tekinti annak, de ezt hamarosan konkretizálnia kell, mert a híveknek ez túl tág, nekik egy jól lefesthető, konkrétan felmutatható, hihető ellenség kell, és nem tévedhetek nagyot, ha úgy tippelem meg, miszerint erre most Gyurcsány még Mesterházynál is alkalmasabb.
Rengeteg kockázat, várható nyereség szinte semmi, eldöntöttük, Gyurcsány pihenni fog! 🙂
@Állományjavító: Orbánnak kitartói vannak, akik őt életre galvanizálták? Ez nekem új. Igaz, hogy amíg a múlt héten szükségem nem volt rá, a Welford-algoritmusról se hallottam 🙂
@kvasztics47: Mérőszám nélküli, inkommenzurábilis ítéletekkel dolgozva lehetetlen dönteni alternatívák között. Hogy valakinek Gyurcsány nagyon tetszik, boldogan tenné a kezébe a nemzet jövőjét, és úgy érzi, hogy orvosolni kellene a rajta esett méltatlanságot, az nem baj, csak ez a meggyőződés vagy mém-egyveleg nem mutat a gyakorlati lehetőségek mérlegelése irányába.
Képzeld el úgy, hogy Gyurcsányt új életre lehet galvanizálni, de ez, mondjuk három évbe és hárommilliárd forintba kerül, előre számíthatóan az optimális számaidhoz képest elvesztesz miatta mondjuk húsz százaléknyi potenciális szavazót és egy maximálisan harminc százalékos tetszési indexre vállal jó teljesítési garanciát a politikai kommunikációs vállalkozó.
És mivel a politikus sajnos nem annyira fegyelmezett, mint egy kesztyűbáb, különösen az, aki eléggé elítélhetően nem megélhetési, hanem amatőr, és mivel elkerülhetetlenül lennének ellenőrizetlen pillanatai, nyolcvan százalékos valószínűséggel megint mondana és csinálna a befektetés eredményét leromboló marhaságokat.
Ha ehhez képest a közeged úgynevezett alapeszméinek (érdekeinek) képviseletére valaki a feléből felépíthető, nem kell emberfelettien költséges és fáradságos módon legyűrni a vele szembeni ellenszenvet és a potenciális tetszési indexe nyolc százalékkal jobb, valamint nincs papírja róla, hogy tendenciaszerűen kártékony hülyeségeket beszél, ha nem figyelnek rá, akkor, mondd, te kit választanál?
ne legyen félreértés, mindenkit, de szó szerint mindenkit fel lehet építeni miniszterelnöknek, Satu Ferdinándot is, csak drága és kollaterális veszteségei vannak, mondjuk ki kell lépni az euból meg a natóból miatta, meg Papp Lajos tarsolylemezes szívsebészből hercegérseket kell csinálni, amit a Vatikán csak drágán vállal, és mindez árt az üzletmenetnek…
Azt én is úgy látom, hogy az őszödi beszdről szóló narratívát létfontosságú több lépésben visszafordítani azokra, akik üzemeltették és hasznát húzták, de nem igazságtételi, hanem praktikus okokból. Úgy látom, hogy hatásos, azaz költségkímélő és még ráadásul a nekem tetsző hosszabb távú trendekkel egybehangzó ellen-narratíva építhető rá.
@tollaszerge: örülök, hogy a Welford-algoritmussal egy lapon említhető felismerésekkel ajándékoztalak meg. Bármi legyen is a Welford-algoritmus, tiszteletreméltóan hangzik.
@Állományjavító: Elhamarkodottan örülsz, egyelőre nálam nem történt ilyen felismerés. Ha tudsz konkrétumot mondani (konkrétan ki a kitartó, hogyan galvanizálta, ezt honnan tudjuk, stb), akkor érdekel, ha nem, akkor előzetesnek tekintem egy majdani Konteóblog bejegyzéshez.
Orbánt ui elég tehetségesnek tartom ahhoz, hogy bennem eddig nem merült fel annak szükségessége hogy kitartókat találjak ki hozzá, akik őt galvanizálták (én is galvanizáltam amúgy gyerekkoromban, Nagy Öveges Könyv alapján). Más kérdés, hogy tehetsége inkább a hatalomra jutásban domborodik ki, nem a kormányzásban, de attól még elvitathatatlan.
@tollaszerge: Nem látom meglapozottnak azt a feltételedet, hogy nekem nevekkel és eljárásmódokkal, forrásokkal kellene szolgálnom arra az állításomra, amely szerint Orbán nem öntörvényű elkövető, hanem nagyon konkrét gazdasági-hatalmi csoportosulások érdekeinek messzemenő és kényszerű figyelembe vétele mellett dolgozik, amely csoportoknak módjuk volt mérlegelni azt legalább a bukott választások alkalmával, hogy ezt a lovat üljék-e meg vagy egy másikat..
Az Occam-próba elvégzéséhez vagy a konteo-minősítés elkerüléséhez ugyanis az szükséges, hogy megvizsgáljuk, mit tekintünk alapesetnek, azaz olyan esetnek, amely a világról alkotott és igazoltnak látszó ítéleteink többségével egybevágván nem igényel további igazolatlan segédtételeket.
Leírom, mi az én megítélésem szerint a default eset.
Kiinduló helyzet: egy bukott politikus egy szegény országban ismeretlen anyagi háttérrel ellenzékből képes fegyelmezett médiabirodalmat létrehozni és fenntartani. , Folyamatos, költséges mozgósítást és választási szereplést finanszíroz. Ellenzékből magához rendeli a potenciális külföldi nagybefektetőket a feltételek tisztázására. Hatalomra jutva látványosan és minden szégyenérzetet félretéve egy oligarchamaffia érdekében alakítja a gazdasági viszonyokat.
Következtetés: ez a politikus bár ügyesen lavíroz és nyilván hatalomtechnikai zsonglőr, de az, hogy élen maradt két bukás után, valójában az őt támogató szűk közeg költség/haszon elemzésén alapuló döntés következménye.
Ehhez képest én az eget kérő rendkívüli tehetség öntörvényű rendező elvét tekintem olyan állításnak, amelynek a világról alkotott előzetes és igazolt ítéletek érvényben maradásához további segédtételekre van szüksége.
@Állományjavító: Tökéletesen egyetértenék veled, ha Orbánnak lett volna komolyan vehető ellenfele 2010ben, de nem volt. A választások előtt már mindenki biztosra vette, hogy Orbán fog győzni, az egyetlen kérdés csak az volt hogy lesz-e 2/3os többsége (illetve volt még sok kérdés, pl mi a túrót fog kezdeni, ha hatalomra kerül, de ez mellékszál). Ebben a felállásban számomra egyáltalán nem meglepő, hogy boldog-boldogtalan az ő színe elé járult, ki máshoz mentek volna? Csak ezt a lovat tudták megülni, nem volt más.
Azon sem lepődök meg, hogy a választások után az oligarchamaffia érdekében alakulnak egyes dolgok, ez ezen a szinten számomra simán magyarázható a szokásos járadékvadászati kultúrával és klientúra-építéssel. Még nem vagyunk Oroszország.
Viszont valamennyire igazat kell adnom neked abban, hogy nyilvánvalóan vannak erős összefonódások a politikai és a gazdasági érdekek között, ez a lexekben is jól látható volt. Szerintem véleménykülönbségünk inkább hangsúlybeli, mást gondolunk arról hogy melyik a kutya és melyik a farok. Persze ezek a szerepek menet közben is cserélődhetnek.
@tollaszerge: így van, a dominancia és az egymásrautaltság iránya változó a különböző helyzetekben. Én abból indulok ki, hogy mivel Orbán kormányzati tevékenységének nincs az országra irányuló gazdaságpolitikai koordinációja, a politikai koordináció pedig látványosan a hatalomkoncentrációt és az ellenőrizetlenséget szolgálja, tehát nem látni semmilyen komolyan vehető társadalompolitikai irányt, szükségképpen az oligarchamaffia érdekeinek koordinációja illetve a hatalom fennmaradásának a biztosítására irányuló törekvés határozza meg a folyamatokat. Ez nem egészen tiszta levezetés, tudom, de plauzibilis.
Amúgy nem 2010-ről volt szó, hanem 2002-ről, de még inkább 2006-ról, az életre galvanizálás kapcsán. Biztosan emlékszel még a „Mr. Jones nem jön vissza”-cikkre meg a névtelen egyetemista Magyar Nemzetbeli cikkére, amely titkos liberális szervezkedést leplezett le a pártban. Az elég egyértelműen és amúgy teljesen érthetően egy hatalmi harc egy állomása volt, és nem gondolom, hogy a gazdasági háttér ne került volna döntéshelyzetbe az ügyben.
@Állományjavító: Kedves barátom! legalább 25 éve, hogy Rejtő könyveket olvastunk. Én is így kaptam a nevemet. Azért szögezem le ezt elöljáróba, mert nem forog az agyam a régi ritmusban.
Nem tudom, hogy akartok e valami érdemlegeset kifejteni a tollaszerge barátoddal, de mivel megszólítottál, megpróbálom tovább gondolni a tárgyat: azt, hogy Gyurcsány alkalmas lehet e a magyar társadalom boldogulását elő segíteni.
Szerintem igen.
Hülyeség az, hogy a baloldal kimondottan a szegények pártja. ( mit keres itt a milliárdos proletár), ahogy a bunkók szokták emlegetni. Marx sem volt nincstelen, de Károlyi gróf sem, vagy Széchenyi.
A másik, hogy jelenleg Gyurcsánynak van némi elképzelése a jövőről. Gyurcsány vázolt föl elképzelést arról, hogy mi legyen Orbán után. Nem fél az okos emberektől, szívesen kooperál velük. Bajnait és Oszkót is ő hozta a politikába.
Ilyen emberre van szükségünk.
@kvasztics47: kedves barátom, ha elegen vagytok, akiknek Gyurcsány úr kell, az jó hír nektek és közömbös nekem. Én csak azt vázoltam, hogy akinek módja van arra, hogy ésszel mérlegelje a Gyurcsány úr reaktiválásának költségét és hasznát, meg némi hatása is lehet az eseményekre, az ha célszerűen gondolkozik, körülbelül hogyan teszi azt.
Ja és elképzelésem a jövőről nekem is van, naponta két víziót tudok szállítani, ha megfizetik. Meg nálam sokkal komolyabb embereknek is van.
Gyurcsány úr bevitt jó arcokat is meg rossz arcokat is, egyoldalú felsorolások nem írják le használhatóan a tényeket.
Emlékszem, amúgy 2006-ban pártoltam, de az első rettenetes meglepetésem az volt, hogy nincs posszibilis figura, nincs értékelhető személyiség a kormányában.
A politika nem a múlhatatlan érdemek honorálására és a múlhatatlan bűnök megtorlására optimalizált tevékenység, de ezt nélkülem is tudod biztosan, csak mégis többen néha hajlamosak lehetünk elfelejteni.
@Állományjavító:
Ha van elképzelésed a jövőre nézve az jó. Van e lehetőséged az elképzelésedet a tömegekkel elfogadtatni? Ez a különbség nem elhanyagolható.
Gyurcsány azért meghatározó politikus, mert nagy hatása van a népre és számomra azért, mert nem kimondottan a saját hasznára okos. Pl.: 5 év alatt nem vette föl a fizetését, hanem jótékonysági célra utalta. Ez az összeg:5×12=60 hónapx1 Millió= 60 Millió, (szíj-ártó havi 2.3milla/hó kap) ha ez sem önzetlenség akkor mi?
Ezért is hiszek Gyurcsánynak.
@kvasztics47: Orbánnak is eléggé nagy hatása van a népre, és ő sem kimondottan (kurzív) a saját hasznára okos, például amikor ők nyerhették volna a legtöbbet önzetlenül lemondott erről, így én végképp nem értem, hogy miért nem inkább Orbánnak hiszel? Vagy minimum megosztva: egy kicsit Gyurcsánynak is és egy kicsit Orbánnak is?
newsticker.sueddeutsche.de/list/id/1142756
a magyar sajtóban egyetlen szó nincs arról, hogy Ban Ki Moon kritikus lett volna alkotmányügyben. több német lap pedig erről ír.
http://www.lemonde.fr/europe/article/2011/04/18/hongrie-le-parlement-a-adopte-une-nouvelle-constitution-ultra-conservatrice_1509551_3214.html
Kiváló fotó Piszkos Fredről :)))