Bayerzsolt és „a hiénák”
Eredeti szerző: szempontpuska
… na erről nem lesz poszt a Vincenten 🙂
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16520550-684b1c26e721e' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16520550&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16520550-684b1c26e721e&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16520550-684b1c26e721e' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
hát erről nem :)))
Ezt a kommentet párszor elküldtem a fentebbi poszthoz (Doktorik, doktorok), de nem ment át.
Szóval azzal a poszttal nagyon egyetértek. Mi több, épp tegnap vontam vissza a doktorimat a Pázmányról. És nagyon örülök, hogy nem is az ELTE-ről lesz doktorim. A frissen kirobbant Semjén-ügy miatt mindkettőnek különösen örülök, mint Vincent. Magyarországot ez a bizonyos féltudású elit uralja szvsz.
@komment1:
rosszul hangzik
@Vortumnus: Élőben még rosszabb 🙂
@komment1:
csak hát részletesebben nem lehet, mert manapság mindenki „perel”…
@Vortumnus: Ugyan, nagyon szívesen feltárom a lényeget pár mondatban, nevek nélkül. Tavaly volt a munkahelyi vitám. Utána történet, hogy bizonyos professzor „négermunkára” akart kényszeríteni, magyarán arra, hogy a famulusa helyett, az illető neve alatt dolgozzak. Ezt egyértelműen elutasítottam. Egyébként ekkor tudtam, meg, hogy ez milyen bevett gyakorlat kishazánkban, minden egyetemen dívik. Közben ráadásul „titánok harcába” keveredtem, két prof kvázi összeveszett rajtam, és az érdekellentétükön kívül az már nem érdekelte őket, hogy velem mi lesz. A vége az lett, hogy hiába értékelte mind a két opponens teljesen jóra a dolgozatomat, egyszerűen nem kaptam időpontot a védésre. Ennyi. Na ebből lett elegem több, mint fél év után. Miközben a Tömjén Zsolt-féle egzisztenciák az „Öt világvallás” lemásolására kapnak doktorit (röhög a vakbelem), az angol nyelven írt, nemzetközi színvonalú dolgozatomat, amit bármelyik jó nyugati egyetemen benyújthatok, egyszerűen nem is engedték megvédeni.
De sok szempontból én még jól is jártam, ugyanis számtalan hasonló eset mellett a szűkebb szakterületemen is az utóbbi 15 évben két botrányos esetről tudok, mindkettő az ELTE-n zajlott, ahol is az egyik esetben két jó opponensi vélemény, a másik esetben egy kiemelkedő oxfordi prof konzulensi szerepe ellenére megvágták a delikvenseket a védésen. Egyik sem doktorált le azóta sem, annyira megviselte őket az egész megalázó processzus. Na én ezt elkerültem. Teszek magasról a tisztelt magyar tudományos életre – mert megérdemli.
@komment1: a féltudású elit kicsit erős dicséret. A habonyárpi ősz hajtincse tartalmazza az összes tudásukat.
Ahol egy deklasszált atomtudós az MTA elnöke, ott nem kell ezen csodálkozni. Lsd. még Batthyány professzorok agg köre, keresztény értelmi………na itt elfogyott a szufla.
Szóval, ennyit a tudás inflációjáról.
@Mail Undelivered:
:F
Legalább jókat lehet röhögni az egészen.
mivel a doktoroshoz nem lehet kommentelni, ide írom.
tegye fel a kezét, akinek a Fokasz Nikosz- ról nem fikusz kukisz ugrik be elsőre 🙂
(én kérek bocsánatot…)
Előre is elnézést szempontpuskától, én is a doktorokhoz szerettem volna kommentelni.
Szívemből szólt ott a posztíró. Mást nem is lehet hozzá fűzni.
Ezt a két belinkelt, elitet kritizáló index publit már évek óta aktuálisnak érzem. De nemcsak az a szomorú, hogy 5 éve is az volt, vagy épp ma, hanem talán 15 éve is az volt, és talán még másfél év múlva is az lesz.
Érdekes megfigyelni, hogy a „nagy generáció” nosztalgiái mentén lassan visszasüppedünk oda, ahonnan elvileg eljöttünk, de ahol mindig is jó volt (kicsit off, de a probléma ugyanaz):
szabotazs.blog.hu/2012/11/21/poenbol_vert_tuntetok_a_kozmedianal
A legpikánsabb, hogy az az elit is visszabújik, amelyik eredetileg az „amúgy” világát akarták (ha minden igaz).
@komment1: nem tudok már röhögni…bocs
Én is a doktoroshoz:
Mindig tanulok valamit e padsorok között.
A link is nagyon bejött!
„Az alkotók elköltöznek, elhallgatnak, vagy a rendelkezésre álló szűkös pénzeszközökről folytatott szánalmas belterjes vitákba süppednek. A periférián fokozatosan leépül az értő közeg, elfogy a pénz, és a nemzeti kultúrát önmegvalósító paprikajancsik hibernálják hosszú-hosszú időre.”
Az önbeteljesítő jóslat…
@komment1:
köszönöm. nem lesz tőle vidámabb az ember, ha ez a négerkedés elterjed, kis túlzással azt mondhatjuk, az egyetemi emberek egy része bűnöző:)
ha valaki megteheti tényleg olyan helyre kell menni, ahol ilyen jóval kevesebb van.
@nandras01: Jelentkeznek. Biggus Dickus ugrott be, mert az erdetit szoktam nezni. 😉
A doktori poszthoz ez annyiban kapcsolodik, hogy ha egyszer kialakul egy zart szubkultura (legyen az szinkronizalt filmek vagy bolcsesztudomany), akkor allando disszonanciat el meg az aki ebben is, meg a mainstreamben is benne akar lenni. Vegul dont: vagy itt, vagy ott.
Valahogy a magyar tudomanyos elet jelentos resze azokra a Kanadaba emigralt horthysta katonatisztekre es csendorokre emlekeztet, akik evtizedekig egymast tuntettek ki es leptettek elo. Elvoltak magukkal, magukban.
@komment1:
Akkor én is mondok egy „aranyost”…
BP, tavaly, egy informatikai nagykerben várok.
Ajtó nyílik, egy olyan echte, nagybetűs PROF kinézetű emberke be.
Az eladó srác ismerősként üdvözli, jópofizás, „rég nem láttam Professzor Úr…” és egyebek, majd a döbbenet…
A prof a hazai fizikai kutatási szféra eléggé ismert helyén dolgozott, de a zormányváltás után pár hónappal, tizenX kollégájával együtt, egyik napról a másikra egy szimpla kis narancsköcsög tacskó államtitkárocska kirúgta.
Hétfőn együtt jópofiztak a parlamentben egy uniós bizottság képviselői és a tudományos szféra képviselőivel. Ott játszotta a sok narancscsicska a nem létező eszét, támogatásáról és öröméről biztosított mindenkit, heveny orgazmusba végződtetve…
Kedden délután közölték vele, hogy az irodájából csak úgy hozhatja le a holmiját, hogy azt átvizsgálják, és 10 perc múlva már nem teheti be a lábát az intézetbe…
Ezek a csúcs kutató- és oktató emberkék voltak, akiknek a nevére, projektjeikre címzetten súlyos összegű kutatások érkeztek és őket akarták a vezetőknek a projektekre!
Kedden repültek, csütörtökre már mindenkinek volt állása – KÜLFÖLDÖN!
A profot személyesen a CERN-ből hívták fel! Hallották, hogy „ráér” és elfogadná-e az ajánlatukat? Nagy duzzogva ráállt! :))
A kollégái is eléggé felkapottak voltak, Berlin, Düsseldorf, Stockholm, London,… USA…
Azon akadt ki különösen, hogy ezek a kis köcsögök nem értik, hogy ezek a kutatások SZEMÉLYRE, ELÉRT TELJESÍTMÉNYÜKRE szólnak, nem a két szép szemére a narancsbolsevik párt enyhén nyomi janicsárjainak.
A pénz ment velük, mert nem hagyja itt azt a külföldi partner.
Tehát elüldözzük a kutatóinkat, csak a NER legyen teljes és szép kerek? 🙁
Tök jó lehet, gazdag ország vagyunk…
@Bolygó Hollandi:
„… Biggus Dickus ugrott be…
így is jó
…ahogy a székely bácsi mondotta a bakon üldögélve
@Lutius Lemmingus: @komment1: Újranyitottuk a hibás posztot. Most már lehet kommentelni
nem nem lehet, sajnos.
@komment1: biztos ilyen is van – egy apro bokkeno , hogy Fokasz pont nem ilyen-egy korrekt, autonom, nagyon okos csavorol van szo.
jotundert mar nagyon leszurtam ismetlodo sznobizmusaert, ha lehet oda kommentleni vegre akkor majd el is kuldom
@sok-sok: de miért nem lehet???? mi van már megint?
@sok-sok: kipróbáltam, lehet kommentelni.
@sok-sok: tőlem leszúrhatsz, ez az ára annak, hogy az ember posztol.
én nem akarok senkit sem bántani. van egy elképzelésem arról, hogy néz ki egy komoly egyetem professzora, és hát ez nem fér abba bele. pont.
ugye én ezeket a nemlineáris meg káoszelméleti okosságokra kissé máshogy nézek mint egy szociológus…. ez nincs rendben.
@Mail Undelivered: Én is inkább kínomban röhögök. Illetve inkább azért, mert a legrosszabbon már túl vagyok. De az ilyen cirkuszok nagyon megviselik az embert, lelkileg, fizikálisan, mindenhogy, még akkor is, amikor végül happy enddel zárulnak.
@Vortumnus: Hát igen, bizonyos pont után tényleg nincs más megoldás, ha az ember nem akarja veszni hagyni a munkáját. Van, ahol megbecsülik a normális munkát.
@Félázsiai fahéjas Boli – Ch.T. is, meg’há…: „Jó” kis sztori, mit ne mondjak. De cseppet nem lep meg. Nem is tudom, mi a helyzet a szegedi lézerprojekttel is. Itt biztos van, aki tudja.
@komment1:
Sajnos saját magam voltam a tanúja. Igazából cifrább dolgokat is mondott, hát még amiért odament, az volt a lényeg! :))
Ha már ennyire rázza a pofonfát ez a Zsóti, csak ki kéne kérni az ELTÉ-től a diplomamunkáját, állítólag a TFK magyar-történelem szakán végzett 1989-ben. Hagy kacagjunk már egy kicsit, úgy hiénaszerűen. 🙂
@nandras01:
Nekem a pösze eszkimó, amikor görög: nincs fóka.
@Félázsiai fahéjas Boli – Ch.T. is, meg’há…:
Basszus, ez már a vég kezdete. (vagy a kezdet vége, ezt sosem tudjuk meg). Elszomorító és elképesztő amit írtál. Ilyenkor mindig eszembe jut a 80-as évek közepén egy pártfunkcionárius, akit vasutasból „buktattak” egy állami cég harmadik emberévé. Mindenki körberöhögte, a takarítótól a portásig, de a segg hülye manusz miatt mégis több értékes embernek el kellett hagynia a helyet. Szakmai tudás, zsenialitás nem számított, pedig akkor már közel sem volt annyira „átkos”.
Tisztára visszatértek azok az évek.
Sajnos azt hiszem, kegyetlen idők jönnek az országra. Tegnap volt fent az indexen egy néni, aki 87 évesen, fantasztikus életerővel, áram nélkül él egy tanyán. Édes drága volt… de… ő is még ott tart, hogy azért szavazz a fideszre mindig, mert jöjjenek a fiatalok (?)….meg a kommunisták elvettek mindent az apjától….ezért csak a fidesz…és még hány százezer ember van pont ezen a véleményen…. nem lesz otthon még nagyon nagyon sokáig változás. Ellenzék gyakorlatilag nincs, az unió pöcsöl, a szakszervezetek zsebben, a nép alszik, fél, vagy leszarja az egészet, mert annyi agya sincs mint egy birkának, a sajtó merő hányinger, tévék dettó, a net még úgy ahogy eldadog. Azután ha már elment a legtöbb prof, fiatal, dolgos, munkás, akaró, tevő, eszes, dacos, nemfideszes, nemnyaló, szakmájához értő ember, akkor öt perc alatt összeomlik az amúgy is ingatag gazdaság. …csak azt nem értem, miért (volt) jó ezt megvárni?
@komment1: úgy néz ki, hogy kedvenc kormányunk a legeslegutolsó pillanatban meggondolta magát és mégse kaszálja el tevőlegesen a projektet. Hogy aztán a megvalósítás…?
A pocakos katona. Az a halálom.
„A tömpe ujjú virsliember kizökkenti az időt”
hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20121121_bayer_hvg
@nandras01: Nekem a görög válság jut róla szembe, miután mindenféle tévékbe rendszeresen őt szokták hívni kommentálni a történéseket!
🙂
(OK, OK, egyébként igazad van! 🙂
@nandras01: LOL
you made my day!
@Evezős:
Én egészen a mai napig azt hittem, Fokasz Nikosz egy focista. 😀