A forint negatív rekordjához
Eredeti szerző: szempontpuska
Szemelvények az előző negatív forintrekord korszakából. Cavinton helyett…
2009. március 5. Újabb történelmi mélypontra került a forint
2009 február 3. A kormány képtelen kezelni az egyre súlyosbodó válságot. Ezt láthatjuk a 300 forintos euróban és a 22 ezer munkahely megszűnésében is – hangzott el Navracsics Tibor sajtótájékoztatóján
…Ma délre a forint elérte a 300-as euró-átváltási árfolyamot. Senki sem tagadhatja, hogy ez egy lélektani határ. Egyrészt azért, mert a devizahitelesek nehézségeit tovább fokozza, másrészt azért, mert ez az egyetlen szám jól jelzi a kormányzati politika kudarcát – mondta a Navracsics Tibor.
2009. március 6. Csendet kérünk!
Miközben nem egy olyan honfitársunk van, akinek tavaly nyár óta a duplájára emelkedett a havi törlesztőrészlete, és fogalma sincs arról, hogy például plusz százezer forintot honnan és miből teremt elő…e héten már harmadszor lökték újabb történelmi mélységbe a forint/euró árfolyamot, és a gyönyörű eredményt hamarosan ki is számlázzák ügyfeleiknek a pénzintézetek.
Egy pörgő-forgó bohócon nevet most az egész világ, aki szégyenbe hozza azt az országot, amelyikben miniszterelnöknek választották. Ez a paprikajancsi, bár senki sem kérte rá, az egész kelet-közép-európai régió nevében szónokolt
Ehhez kellene csatlakozni, és figyelmeztetni a nemzetközi közvéleményt: azt az embert, aki Magyarország miniszterelnökének nevezi magát, nevetséges ötleteivel fellármáz mindenkit, és lassan már az egész világ segítségét kéri, egy pillanatig se vegyék komolyan, mert nem a mi nevünkben beszél…
2009. március 12. A forint gyengélkedése komoly veszélyeket hordoz
Forintszűke esetén a magyar fizetőeszköz gyenge árfolyama likviditási problémákat okozhat a bankoknál – amire októberben már volt példa -, hiszen azok devizát sokszor forintfedezet ellenében vonnak be. A veszteségeken keresztül erodálhatja a bankok tőkehelyzetét az is, ha a devizahitelesek a gyengülő árfolyam mellett nem tudják tovább fizetni a törlesztőrészleteket.
2009. március 12. Barkácskormány
Az önfelmentő-válságelmagyarázó hirdetések, az országjáró haknik,….Gyurcsány brüsszeli látványos vergődése, … a pénzügyi felügyelet “technikai” kimaradása a régióból, a bankszövetségnek a bankok megrohanására késztető, rémhírterjesztő levele – ennyit tudnak.
A tegnap bejelentett adómódosítások (értsd: –emelések) mint cseppben a tenger mutatják a rögtönző, kapkodó barkácskormány képességeit. Az évek óta impotens látszattevékenységre ítélt, kizárólag kommunikációs célból tartott adó- és versenyképességi reformkerekasztalok munkájának semmibevétele nyomán az adócsökkentések szép lassan adóátrendezéssé szelídülve tegnapra virradóra emelésbe fordultak.
A mostani, három százalékkal megemelt áfakulcs okozta áremelés viszont csaknem ugyanilyen mértékben mérsékli majd az amúgy is gyengélkedő fogyasztást.
2009. március 16. Szájhős kormány
A kormány hónapok óta csak ül a problémák előtt, és gondolkodik a megoldáson, miközben tombol a válság. Eluralkodott a tanácstalanság
Magyarországon a válságkezelés tipikus módja a ráolvasás. A Gyurcsány-kormány előszeretettel a szavak szintjén kezeli a válságot. Mindez teljes alkalmatlanságot takar, amihez társul egy külső bizalmatlanság és hiteltelenség – fogalmazott sajtótájékoztatóján Pelczné Gáll Ildikó, hozzátéve: ez az oka annak, hogy úgy alakul a forint euróhoz viszonyított árfolyama, ahogy alakul. A piac leárazta a kormány gazdaságpolitikáját, és ezáltal a magyar gazdaságot is – húzta alá.
2009. április 27. Befektetők és bizalom
Kevés a levegő a Bajnai-kormány körül. Londoni elemzők megüzenték, hogy a forint árfolyamát, annak irányzatát határozatlannak tartják, amíg a kormányprogram végrehajtása világosabbá nem válik. Mindaddig a magyar nemzeti valuta árfolyama a 300 forintos lélektani határ közelében marad. Az üzenet annyit jelent, ha a megszorítások nem indulnak el, akkor a forint euróhoz viszonyított zuhanása újra megindul a 350 forintos árfolyam felé.…a nemzeti valutánk devalválódása jele és következménye a gazdaság romló hatásfokának, az elhibázott kormányzati és jegybanki politikának. A forint csak a gazdaság megfelelő működése esetén lenne képes betölteni az értékálló fizetési eszköz funkcióját
FRISSÍTVE
A képviselőfunky gyűjtése:
Ezek után vegyük számba, hogy kik figyelmeztettek a 2005-ös év során arra tényre, hogy a magyar gazdaság pénzügyi folyamatai vészesen rossz irányba haladnak. Rendelkezésre állt-e a kormánypárti képviselőknek, rendelkezésére állt-e a kormányzatnak külső segítség, külső szakmai vélemény, hogy kellő időben észlelhessék a bajt, s korrigálhassák a pénzügyi folyamatokat.
2005. január 12-én, 2005. január 12-én, tizenkét nappal a költségvetési év megkezdése után Magyarország megkapja az első leminősítését a Fitch Ratingstől.
2005. január 18-án megkapjuk a piros lapot az Európai Uniótól.
2005. július 6-án a 2005-ös költségvetés megrendül, hiszen nyilvánosságra kerül, hogy az éves előirányzat elérte a tervezet 96,6 százalékát.
Az Európai Unió azonnal reagál, bizottsága ad ki közleményt, és kimondja: Magyarország költségvetési helyzete ingatag.
2005. szeptemberében az előző évről szólva az Állami Számvevőszék szigorúan kritikus véleményt fogalmaz meg a költségvetésről és a privatizációról.
2005 novemberében az Európai Unió harmadik ajánlásra kényszerül, mert a magyarok a korábbi ajánlásokban foglaltakat nem teljesítették.
Majd 2005 decemberében újabb leminősítések következnek.
Bátran kimondhatjuk tehát, hogy a költségvetési folyamatok hazánk számára kedvezőtlen alakulásáról már 2005 elejétől fogva megfelelő szakmai vélemények és külső segítség állt rendelkezésre.
Gyurcsány magyarázattal tartozik azért is, hogy a kampányban miért mondták sikeresnek és dübörgőnek a magyar gazdaságot, miközben a Fitch Ratingsnek, Európa legnagyobb hitelminősítő intézetének szakvéleménye szerint a GDP arányos deficit tekintetében Magyarország a “világelső”
<
p style=”text-align: justify”>A szocilaistákat nem érdekli a valóság
Tökéletes helyzetleírás,minden pontja igaz.Csak a neveket kell benne kicserélni.
A 2009. március 6.-i agymenést alapul véve, a fidesz szerint honfitársunk 150 forintos árfolyamon vett fel euróhitelt? nemá. Persze ez csak egy a sok közül.
Puska kellett volna…
🙂
Itt es van egynehány…
kepviselofunky.blog.hu/2011/11/15/szijjarto_remeljuk_tobben_is_kovetik_a_fitch_peldajat
a fidesz egy nagy kupac izgő-mozgó féreg
Alakul…a baj, hogy durvább lesz csak, az ettársak meg egyre agresszívabbak és kreténebbek.
Ha a trendet nézzük, akkor ma átlendülünk a 320-on.
http://www.portfolio.hu/vallalatok/technikai_elemzes/a_tozsdezes_orok_torvenye_dow_elmelet.158302.html
Ej- ej, de szar dolog is a zinternet. Az meg duplán ciki, amikor a saját hivatalos honlapunkon található anyagokkal égünk. Mese nincs, ki kell rúgni a webszerkesztőt. Én pl. tudom, hogy az anyja egy malomtulajdonos kulák szeretője. És ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség. De a keze mindenképp beteszi a lábát.
Hááát, egyáltalán nem biztató a helyzet.
http://www.vg.hu/gazdasag/makrogazdasag/ennyit-a-nyugdijvagyonrol-a-gdp-82-szazaleka-az-adossag-362442
Nov. 29-én szerintem többszázalékos alapkamat emelés lesz.
@sajtohuba: Melyik az a szám, amelyik hetvenöt körül van ???
@jotunder: A 74 és a 76. De hogy ezt pont te ne tudnád??? 😮
😉
Esse rossz:
“Az év eleje óta az állam a követelésein megnyert és a kötelezettségein elszenvedett (alapvetően az árfolyamgyengülésből fakadó) átértékelődésen összességében csaknem 500 milliárd forintot bukott. Pikáns az is, hogy az állam nem tőzsdézik valami jól: a harmadik negyedévben a tőzsdei részvényeken elszenvedett árfolyamveszteség nagyjából a GDP 1%-a, 272 milliárd forint volt.”
@maroz: “az állam nem tőzsdézik valami jól”
Nem hát. Rendes magyar ember számára a tőzsde az szitokszó.
Lásd a balneolibek (szabadelvű fürdőskurvák?) is hogy eltőzsdézték a nyugdíjvagyont 😉
@jotunder: Az államadósság 280-as euró környékén…
Bezzeg ezt sem frissítik most: http://www.kormany.hu./hu/nemzetgazdasagi-miniszterium/adossagnyomas-mero
@maroz: A nyugdijtozsdes kurva nenikejuket…
@Szindbad: Ez mekkora találat. 😀
@jotunder: 82
Ugyanez az ÁKK-tól: http://www.akk.hu/ktgvetesadossag.ivy
A MINDÖSSZESEN sort nézd.
@sajtohuba: Ami a Matolcsy fele adossagszamlalon 76.1 szazalek, az ami valojaban 82 ???
@jotunder: Nem, az MNB a 3. negyedév végi adatokat közli az ÁKK pedig az október végit. Közben 1 mrd eurot visszafizettünk. (Ebből az is látszik, hogy az átértékelődés majdnem 1 mrd euro új hitelnek felelt meg októberben). Még visszafizetünk 2 mrd-ot novemberben.
@jotunder: Vagyis nagyjából ott fogunk állni, mint tavaly év végén, de a nominális GDP nőni fog 5-6%-kal. Ezek alapján 76-78% közt lesz év végén, ha marad a jelenlegi árfolyam.
@jotunder: A sor igen, az időpont nem (see Wolff). A központi költségvetés adósságainak lejárati struktúráját itt találod:
http://www.akk.hu/object.4883b5b4-130b-40f5-905d-fee91e7c8ac0.ivy
Ezen belül a devizahitelek lejárati szerkezetét is. Idénre van még 600 mrd Ft visszaperkálni valónk.
index.hu/gazdasag/magyar/2011/11/16/forint_baj/?rand=5516
Szerintetek ezekbe az eredmenyekbe mennyiben kell belekalkulalni a troll szavazokat? Mert mar most is egesz realis kepet mutat sztem.
Egyedul a magyarorszag elleni kulfoldi osszefogast sokallom 😛
A dél-koreiak 30 (!) éve tekernek egyfolytában. Sokáig heti 6 nap, napi 12 óra volt a hivatalos munkaidő ott. Mégsem hallani hangzatos politikát – ellenben tekintélyes gazdasági erővé nőtték ki magukat. Nem pihentek meg még az egyértelmű siker fázisában sem, nem lazítottak. Nem tudom, most mennyit kell dolgozniuk ezért.
Mi meg felszabadultunk 90-ben, majd miután kinyögtük az örökölt deviza államadósság nagyját (30 mrd $ -ról 7 mrd $-ra csökkent 1997 végéig, privatizációs bevételekből), máris költekezni kezdtünk. Aztán a profik egymásra licitáltak és folytatódott az önámítás.
Tanulságos végkifejlet.