A kormány legitimációja
Eredeti szerző: Kettes
Orbán Viktor 2006. december 14-én a Heti Válasznak adott interjújában arról beszélt, hogy ha sikeres lesz a Fidesz népszavazási kezdeményezése, akkor „a koalíciónak megoldást kell találnia a bizalmi válságra — szakértői kormány vagy előrehozott választás formájában.”
Ha egy párt összes választó körében mért támogatottsága mond valamit a társadalmi bizalmáról, akkor a Fidesz iránti bizalom ma kisebb, mint az MSZP-é volt 2006 végén.
(forrás: ipsos.hu)
Ma viszont a saját pártjának nagyobb mértékű bizalomvesztése után úgy véli, hogy „szánalmas a leváltásomban reménykedni”.
Az említett Heti Válasz-interjúban egyébként további gyöngyszemek is találhatóak:
„- A népszavazás tehát csak mellékesen szól a vizitdíjról vagy a tandíjról?
– Már hogy lehetne ez mellékes, amikor az emberek életét radikálisan átalakító döntéseket őket kirekesztve akarnak meghozni. Ezekre a lépésekre soha senki nem adott felhatalmazást. Persze a népszavazás mélyén két filozófia is egymásnak feszül: az egyik a nincs más út, a másik a mindig van más út gondolata. Az első megközelítés antidemokratikus közélet-szervezési elveken nyugszik, a másik a demokratikus viták erejére alapoz. A népszavazással azt a lehetőséget próbáljuk visszaadni az embereknek, hogy beleszóljanak Magyarország fejlődésébe.”
„Az ország azért tartja a politikusokat, hogy közreműködjenek a sikeresebb hétköznapok megteremtésében. Ám amikor tönkreteszik a gazdaságot, az embereket pedig megélhetési válságba taszítják, az bizony az egész politikai osztály elfogadottságára kihat.”
„A magyar politikában többé semmi sem lesz olyan, mint a miniszterelnök hazugságai miatt kirobbant tiltakozások előtt volt. Ma már mindenki tudja: kevés embert hosszú ideig vagy sokat rövid ideig be lehet csapni, de sokat hosszú ideig nem. Ez a kormány megbukott, amit látunk, csak menekülési kísérlet a felelősségre vonás elől — amit úgysem lehet elkerülni.”
„A közéleti leromlást a kormány feje testesíti meg. A hazugságokra épülő politika tönkretette a gazdaságot, így a legenyhébb minősítés, amit a miniszterelnök kiérdemel, a persona non grata.”
Orbán igazságai saját magára nem vonatkoznak.
@burt lancaster: Most összeomlottunk.
@burt lancaster:
jajj.
szerintem nem látod át egy ország működésének szövetét. látod ezt az iksz bohócot a parlamentben(illetve főként a szijjártót a giroszt meg a lézerjanit, mert a zorbánt eldugják), akiket valami orákulumnak tekintesz.
egyrészt ha megváltozik a stílus, a közbeszéd a közös ügyekről, ha nem az orbán/gyurcsány tengely mentén lehet csak gondolkodni stb, az sok jót fog tenni.
ha bizonyos pénzek fölött (mivel azokat nem a zorbán termeli meg) szakmai szervezetek döntenek, akik nem egyik vagy másik bohóc seggéből jöttek, az is. nem orbán dönt mindenben, egy stílussal/ gondolkodásmóddal van most nyakon öntve az ország, ebből kellene
kikecmeregni, amiben sokat segít, ha látható, h vannak, akik nem ezt a stílust csinálják.
az, h egy blog egy adott stílust közvetít, az ‘átmegy’ a közösbe.
lassan, nem 1 budapestszétverése a dolog, de annál biztosabban.
nem kell feltétlenül pártot alapítani, hogy hatni tudj.
a blog nem maszturbálás, hanem a pl párbeszéd új formája. annyival jobb, mint mondjuk egy nemvirtuális gyűlés, h ott limitált a résztvevők száma a hely miatt. ide elvben kétmillió(copyrájt fülöp) ember is befér.
az internet pl azért is fontos(lenne), mert talán ez a legkönnyebb módja, h az ország ‘láthatatlan része’ se érezze magát egyedül, bekapcsolódhasson valami párbeszédbe.
stbstb.
(szóval tanuljunk angolul és lopjuk el a hanyatló nyugat szellemi termékeit az interneten keresztül, jót fog tenni és nekünk ingyér van. hajrá virtuális maszturbálás, hajrá blogolók.)
Bárándy eléggé bepipult: petofiutca.blog.hu/2012/01/01/barandy_ezek_lancfureszes_gyilkosok
Mondjuk megértem. Ha a jog megerőszakolása a nemi erőszakkal egy kalap alá esne, itt sokan ülnének, és jó hosszú ideig.
Kim Lane Scheppele levele Szapáry Györgyhöz:
krugman.blogs.nytimes.com/2011/12/31/hungarian-diplomatic-protest/