A köztársasági elnök visszaküldte
Budapest, 2011. június 21.
A Magyar Távirati Irodát illetékes helyen felhatalmazták az alábbiak közlésére. Schmitt Pál köztársasági elnök visszaküldte az Országgyülésnek az egyes szocialista szimpatizánsok újraoltását szabályozó törvényt. A köztársasági elnök előzőleg aláirta a törvényt, sajátkezüleg kiszedte, és publikálta a Magyar Közlönyben. Schmitt Pál indoklása szerint a Sándor palota nem alkalmas egy ilyen mind tartalmilag, mind külalakilag, mind helyesirásilag tökéletes alkotás tárolására, ezért alázatosan kéri a Magyar Nemzeti Együttmüködési Köztársaság parlamentjét, hogy azt visszavételezni sziveskedjék. A törvényt korábban a Szentkorona is ellenjegyezte.
…………………………………..
<
p style=”text-align: justify”>Látta és engedélyezte : Szalai Annamária cenzúraelleni és szólásszabadságvédő miniszterelnöki bizonytalan.
Annamari? kaptál munkát?
Nem kell az ördögöt a falra festeni. Nehogy önbeteljesítő jóslat legyen belőle.
😀 Ez tetszett!
Szalai Annamária és Co. falra festetten:
http://www.ekint.org/ekint/ekint.news.page?nodeid=360
NEMSZ tegnap Azerbajdzsánba utazott, de előőrsei korábban már járhattak a Kaszpi-tenger másik oldalán is tapasztaltot szerezni:
Kazahra hasonlít a leendő médiatörvényünk – A magyar médiatörvénykezés az 1989 előtti időket idézi – ezt nyilatkozta a Vasárnapi Híreknek Karol Jakubowicz lengyel médiaszakértő, akit az EBESZ médiaképviselője kért fel a magyar médiatörvény értelmezésére. Dunja Mijatovic, az EBESZ médiaszabadság-képviselője Jakubowicz elemzése alapján a múlt héten levelet írt Martonyi János külügyminiszternek, amelyben súlyos aggodalmának adott hangot. Jakubowicz szerint a csomag megteremti az intézményes és jogi keretet az önkényes beavatkozásra a véleménynyilvánítás szabadságába, számtalan csapdát kreál a média és az újságírók számára. Sérti az Emberi jogok európai konvenciója 10. cikkelyének alapelvét, miszerint a véleménynyilvánítás és az információ szabadsága a norma, és bármifajta beavatkozás e szabadságba a kivétel. A médiaszakértő elmondta, a nyomtatott sajtó, az elektronikus média és az internet számára megalkotott egyforma szabályozási rendszer szembemegy a demokratikus országokban szokásos gyakorlattal. Szerinte a magyar javaslatot leginkább Kazahsztán 1999-es médiatörvényéhez lehet hasonlítani.
@sajtohuba: Legalább le vagyunk maradva 11 évvel Kazahsztántól médiatörvénykezésileg. Minden kis dolognak örülni kell 🙂
Komolyra fordítva a szót: Kazahsztánban a kormány tudja kontrollálni a médiát, mert tudtommal borzalmas az internetpenetráció, drága a net, a többség számára elérhetetlen. Ha Magyarországon elkezdik szabályozni, akkor mindenki átmegy valami külföldi szerverre, és röhög egy jót. Sőt kifejezett recept a látogatottságnövelésre, hogy ha Szalai Annamária betilt valamit.