Képzelt riport egy kormánypárti tüntetésről
Eredeti szerző: szempontpuska
A Vincentblog kiküldött tudósítója elsőként jelentkezik exkluzív fotókkal a Békemenet című kormánypárti demonstrációról. A transzparensekről másfél év vívmányai tekintettek le ránk.
<
p style=”text-align: center”>
@Pásztörperc: Attól tartok, hogy a közbeszélgetést erősen erodálja az, amikor a köznyelvi kifejezéskincsbe olyan fordulatok is bekúsznak, mint: “árt az országnak”, “közös érdekek kiárusítása”, stb.
Az önmagában még nem okozna gondot, hogy ezek a leginkább érzelemkifejező fordulatok el-elhangzanak időnként, hanem inkább attól csúsznak félre a dolgok, amikor a vitában a vitapartnerek ezeket a csak érzelmi megnyilvánulásként értelmezhető kijelentéseket olyannak veszik, mint ha ezeknek lenne valamiféle kognitív, tehát racionális vitára alkalmas tartalma is. Holott ugye belátható, hogy körülbelül annyi bennük a tényközlés, mint ha azt mondanám, hogy “ez a mai napfelkelte csodálatos volt”.
Szóval nem lenne semmi baj, ha az ilyen “árt az országnak”-jellegű kijelentésekre adekvát válaszok érkeznének (és CSAK adekvát válaszok érkeznének), valami olyasmire gondolok, hogy: “-Nahát, tényleg? Közelebb tolnád a sótartót? Köszönöm.” De sajnos nem ez a helyzet, hanem beindul a “vita”, lényegében véve arról, hogy szerinted csodálatos volt a napfelkelte. 🙂
@Pásztörperc: A kamatpolitika a (független) MNB hatásköre, nem a kormányé.
Az MNB célja – a maga eszközeivel – a gazdasági növekedés csökkenésének a mérséklése/minél hamarabbi növekedési pályára való állítás volt, úgy hogy közben az infláció se szálljon el.
Olyan nem volt az elmúlt években, hogy x időpontig “mesterségesen” akárhol tartódott a HUF árfolyam, aztán hirtelen “a piacra hagyjuk az árfolyam kialakítását”.
Most küldték
szatmartv.ro/?p=25541
Nekem a kommentek tetszettek :)))
@sajtohuba: Arra gondolsz, hogy ezek (kormány, MNB) egymásról tudomást sem véve tevékenykedtek? Elvileg lehet, de nekem olyan szürreálisnak tűnik…
@Pásztörperc:
“az előző (Gyurcsány-Bajnai) kurzus még többet ártott az országnak”
A 2-3. bejezdésed rendben. De ez Szvsz. nincs. Nem vagyok bajnaigyurcsány “hívő”, max. a “bokrosbajnaioszkó” vonalat tartom egy sikeres vezetés felének. Gazdasági felének – de ugye egy jó kormányzáshoz az kevés.
Az Mszp-Szadesz klérus rosszul kormányzott, loptak, csaltak, hazudtak, mutyiztak, a felépítményhez nem nagyon raktak hozzá, DE! az alapokat nem próbálták meg fölszedni (nem utolsósorban két minelnököt is ki bírtak rúgni).
Viszont orbánék nagyjából az ezredforduló óta mérgezik a fejeket. Ami energia erre az idióta “ti és mi”-re elment, az pénzben nem kifejezhető, és még nem vagyunk túl rajta.
Azokba a részletekbe, amiket még emlegetsz (nagy elsosztórendszerek stb), ma már kár belemenni. 2010 tavaszán még volt értelme, ma már nincs. Ugyanis nekem egy szavam se lenne a “demokratikus alapok” lebontásához, ha ez valami épeszű elképzelés elől takarítja el az okvetetlenkedő AB-t, KT-t, sajtót stb. Azonban majd két év után, ennek az illúziónak vége. Nincs ilyen terv, sose volt. A terv kimerül a hatalmi struktúrák átalakításában, meg az Államtól napi egzisztenciájukban függő “polgárok” számának növelésében. Ez utóbbi, meg az ideológiai agymosás kártékonyságát szvsz. egy “gyurcsánybajnai” soha sem fogja tudni überelni.
@Pásztörperc: Your words, not mine, hogy egy rock operából törzsszövegezzek. Természetesen önállóan tevékenykedtek együtt, ahogy a monetáris és fiskális politikának szokás.
Az MNB függetlenségének mai szintre csökkenése pont ellentmond annak, hogy Bajnai alatt lett volna “mesterséges” árszínvonal fenntartás”.