Nincsenek Angyalok Magyarországon
Az Alföldi-féle Nemzeti Színház sikerdarabja volt az Angyalok Amerikában, óriási szereposztással, a román-amerikai Andrei Serban rendezésében. Valójában két színdarabról van szó, az Angels in America, Millenium Approaches és az Angels in America, Perestroika, így együtt az egyik legfontosabb modern amerikai dráma, amiből az elsőt játssza a Radnóti, abszolút kötelező darab, de nem erről fog szólni a poszt (ezt túl későn írtam le, a Kedves Olvasót már azzal elveszítettem, hogy nincs Orbán Viktor az első mondatban).
Bocs, de le kell írnom, két nagy felfedezésünk volt az utóbbi időszakban Frölich Kristóf Budaőrsről (a h.ml.t-ben láttuk, és persze ő volt Kevin a Katonás vendégelőadáson és persze Christian a Cyrano-ból, voltunk amúgy a Nemzetiben az izraeli-litván Cyranon, az kevésbé tetszett, de ez nem jelent semmit) és Major Erik a Radnótiból, ő játssza Priort a színdarabban. A Hullámtörésben is nagyon jó volt, a Pelikánban is, de ez egy óriási szerep, ezt tényleg látni kell. Nyugi, jön az Orbán, most jön, megígérem.
Ki az Angyal ma Magyarországon? Mert Prior az mi vagyunk. Jót akartunk, elbasztuk, haldoklunk.
Az Angyal a Sztázis prófétájává tenné Priort, az AIDS-es meleg fiatalembert, aki Amerika egyik legelegánsabb családjából származik. A Sztázis a reagani mozdulatlanság, Amerika legyen ugyanaz, mint tegnap, mint tegnapelőtt, mint amikor kikötött a Mayflower. És a progresszió az még a Vincenten is passzé néha, ez tény, de 1985 végén , 1986 elején, amikor az Ezredforduló közeledik játszódik ez még nagyon nem volt így. Reagan nem volt Trump, ő egy valódi, tulajdonképpen szerethető reakciós volt, akikre hatottak bizonyos eszmék, komolyabb emberek, ő történelmet csinált és nem botrányt.
Elszakadok egy kicsit a darabtól, de csak egy kicsit. Lázár János, aki a korrupt, kisstílű, balkáni macher iskolapéldánya (ilyenkor jön a Kedves Olvasó, hogy ne balkánozzak, de ha tádzsik machernek nevezném, azt mondanák, hogy ne tádzsikozzak, tessék engem békén hagyni a fejemben, köszönöm), mondta, talán tegnap, hogy ha rajta múlna harminc évig nem lenne Pride. Ha rajta múlott volna, elég sok minden nem lenne itt harminc évig, pl. én sem.
Lázár János persze nem lehet az Angyal, őt nem érdekli semmi, csak a lopás, ezen a pre-luxizós (annyira dzsungár a luxizás, hogy ha karmai lennének címerállat is lehetne belőle), nyamvadék szinten, ő az örök kisnyilas, aki néha bespájzol zsidózongorából.
Orbán lenne az Angyal? A Sztázis angyala? Lehet a pacalszagú neofasizmus Sztázis? Nem hiszem. Orbán egy nagyranőtt Lázár, itt mindenki Lázár, kislázár, nagylázár.
Időnként valamelyik idióta nyom egy „2030-ben egy magyar középhegység, két magyar leányálom, három magyar csokitorta, négy magyar ikes ige, öt magyar vonalas füzet lesz benne a legjobb hetvenháromban a világon, Eurázsiában, de legalább a Veres Pálné utcában” mantrát, és senki sem kérdez vissza, hogy mégis melyik lesz az a négy ikes ige.
A lényeg, hogy Ukrajna ne legyen tagja az Európai Uniónak, a Nemzetközi Vanília Kongresszusnak, a Galaktikus Sörtanácsnak. Kell 1 nép, akit rutinból utálni kell, és Trump nem szeretné, ha a FIDESZ szavazók által leginkább utált népet utálnák nagy nyilvánosság előtt, kell 1 kisebbség, akit meg is lehet alázni, kell 1 teljesen érdektelen faszság, amire büszkék lehetünk, mondjuk arra, hogy tegnap megvertük a svédeket a Puskásban (bakker, ez egy vicc akart lenni és a Kedves Olvasónak fogalma sincs). De ehhez nem kell Angyal. Ehhez elegek a lázárok.
Trianon még ma is bénít, Európa taszít, a jövőről nem beszélünk, inkább csak félünk tőle. Maradni akarunk valahol, de nem tudjuk, hogy hol, ez lenne a Sztázis, de ehhez nem kell Angyal, a Priorok elfogadják a sorsuk.
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16532399-684b43398f9d7' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16532399&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16532399-684b43398f9d7&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16532399-684b43398f9d7' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
Hogy a lényegre reagáljak: lehet Reagant kedves szerethető reakciósnak látni, de ne felejtsük, hogy az ő trickle down policy-ja mit tett amerikával.
https://rwer.wordpress.com/2018/03/06/if-poor-people-knew-how-rich-rich-people-are-there-would-be-riots-in-the-streets/
Reagan elött egy keresővel működő három gyerekes családoknak is volt lehetősége házra, autóra és reménye a jövőre. Reagan óta ennek nagyjából annyi.
https://imageio.forbes.com/b-i-forbesimg/louiswoodhill/files/2013/03/Income-Inequality-Chart-032713.jpg?format=jpg&height=900&width=1600&fit=bounds
Jótündér classics. Kötetbe vele!
@vattablz: : „Kötetbe vele!” Bestseller! Nyugdíjalap biztosítva 🙂 (én vevő leszek)
@nyulambator: Pontosabban az emberiség gazdaságfejlődése ott tartott, hogy a korábbi gazdaságpolitika nem volt tartható sehol a világon. Tehát fennállt egy probléma, fejlődési probléma. Mivel az emberek és a társadalmak ha megijednek úgy reagálnak, hogy visszanyúlnak a mélyen megbúvó ősi ösztöneikhez – mint a Brexit, ahol a britek a felmerülő problémákat a régi megoldással, az izolációval akarták kezelni -, ezért az USA a szabadabb, liberálisabb irányba – neoliberális irányba – lépett Reagen által. Ehhez természetes rossz irány volt és ez vezetett a 2008-as gazdasági világválsághoz. Más utat kellett volna választania, elindulnia egy európaibb, szociáldemokratább irányba. De ilyen gyökeres változást az USA nem bírt volna végrehajtani, így maradt az elkerülhetetlen falnak rohanás. Tehát a komoly probléma a trickle down policy nélkül is fennállt. A csak megvalósította, gyorsította a bajt.
.
@nyulambator: & @Thalész:
.
Nem értek az USA gazdaságához (sem). De azt tudni vélem, hogy Reagan csillagháborús irányzata vezetett a Szovjetunió széteséséhez, a hidegháború végéhez (egyelőre). Hogy azóta mi történt és mi történik napjainkban, már egy másik történet.
.
@hakohen: : + a ’87-es válság (Black Monday) adott egy végső lökést. Akkor mit sem tudtam erről (boldog ifjúkori tudatlanság), de voltak, akik nagyon is látták (Mo-on is), hogy vége a dalnak.
@nyulambator:
Reagan elött egy keresővel működő három gyerekes családoknak is volt lehetősége házra, autóra és reménye a jövőre. Reagan óta ennek nagyjából annyi.
ChatGPT szerint:
„Mikor Matolcsy György gazdasági miniszter volt, valóban voltak olyan gazdaságpolitikai intézkedések Magyarországon, amelyek emlékeztethetnek a Trickle-Down elvekre. Matolcsy 2010 és 2013 között töltötte be a gazdasági miniszteri posztot, és ebben az időszakban számos adóreformot és gazdaságélénkítő intézkedést vezettek be.
Az adócsökkentések és a vállalkozásokat ösztönző intézkedések részei voltak annak a gazdaságpolitikának, amelyet Matolcsy és a kormány képviselt. A kritikusok szerint ezek az intézkedések hasonlóak lehettek a Trickle-Down elvhez, mivel azt feltételezték, hogy az adókedvezmények és a gazdaságösztönzés a gazdagabb rétegeket és vállalkozásokat segítik, ami idővel a szélesebb társadalom számára is előnyös lesz.
Azonban, mint minden gazdaságpolitikai intézkedésnél, itt is voltak eltérő vélemények és értékelések arról, hogy ezek az intézkedések valóban elérték-e a várt hatásokat.”
„Az új építésű lakások átlagos négyzetméterára Magyarországon 2025 első negyedévében Budapesten meghaladta az 1,5 millió forintot. A fővároson kívül a vármegyeszékhelyeken az átlagos négyzetméterár 1 millió forint körül alakult.”
Az orbáni gazdaságpolitikanak voltak árulkodó jelei. Lázár János 2014-ben mondta: „Akinek nincs semmije, az annyit is ér.”
2010-ben a mogyorók 2/3-os felhatalmazasával lefektetett sineken ERESZkedtünk 😉 a 2011ben elfogadott új Alkotmányba.
Azóta csupan robogunk kötött pályán Balkánba és integetünk a távolodó EUnak.
@rokakutya: Nem tudom miért gondolod, hogy érdekel a ChatGPT véleménye. A tied érdekelne.
A jobboldali gazdaságpolitika lényege, hogy akinek nincs semmije, az annyit is ér. Meg hogy kaparj kurta, meg hogy mindenki boldoguljon ahogy tud.
A perverz újraelosztásukban pedig az állam a szegényebbek felől áramoltaja a javakat a gazdagabbak felé, mindig épp csak annyit csöpögtetve a jobbágyoknak, hogy ne lázadozzanak és szavazzák meg őket újra.