Orbán magánideológiája: a nemzeti konzervativizmus II.
2017 februárjában jelent meg először a Trumpot támogató American Affairs. Az alapító-főszerkesztő az akkor harmincéves Julius Krein volt. Krein annak a Harvey Mansfieldnek volt a tanítványa a Harvardon, akiről nemrég írtam. Krein korábban egy trumpista blog tulajdonosa volt, de fél évvel az American Affairs megalapítása után már elítélte Trumpot. Ő a nemzeti konzervatív irányzat egyik megalapítója, világosan eltávolodott a reaganizmustól, ami amerikai konzervatív berkekben nem volt feltétlenül egyszerű.
Az American Affairs főszerkesztő-helyettesét, a lap társalapítóját Gladden Pappint, Orbán pár napja kinevezte a Magyar Külügyi Intézet élére. Ő a CEU Demokrácia Intézetében is adott már elő.
Alakul.
Csodálom, hogy kimaradt Pappin h-indexe, ami 1.
@Bogomil: gondolkoztam rajta. mivel nem klasszikus értelemben vett tudományos pozícióba került, nem találtam annyira relevánsnak, mint máskor. az egész nagyon bizarr.
Ezek szerint kapott Magyarországon munkavállalási vízumot. Nyilván az volt a munkáltató érvelése, hogy nem találtak alkalmas (vagy alkalmasabb) embert erre a munkára se Magyaroszágon, se az EU-ban.
a vezető kutató/kutatási igazgató h-indexe 2.
Olyan kötekedőek vagytok.
A Magyar Nemzeti Múzeum tudományos igazgatójának nincs sem doktori címe, sem a 7 darab, az mtmt-ben feltüntetett munkájára utaló idézettsége.
Pedig az egy 220 éves intézmény.
És akkor mi van?
Közvetlen infó: lehetséges új kutatóknak, akiket megkörnyékeznek (nekem), azt mondják, ideológiai igazodás nélkül lehet majd dolgozni.
Én még azt is elhiszem, hogy most, az első éles helyzet előtt komolyan ezt gondolják.
@trbnt: Kizártnak tartom, hogy a NER befolyási körzetében bármi működhessen, aminek szabad gondolatokhoz van köze. Legfeljebb úgy, hogy jó pénzért megvásárolják a gondolatokat, hogy utána kizárólagos jogtulajdonosként elzárják őket a nyilvánosság elől.
@trbnt: : Szvsz. már önmagában az, hogy ez egyáltalán felvetődhetett, jelzi hogy gáz van.