Orbánista propagandára adtak doktorit a Pázmányon avagy táblák, plafonok és szemétkosarak. (UPDATE !!!!!!!!!)
Halkó Petra, Halkó Gabriella (Habony Árpád jóbarátja) unokahúga, Schmidt Mária doktorandusza, egy olyan propagandaszövegért kapott doktorit a Pázmányon, ami 1986-ban már sok lett volna. A 444.hu írt arról, hogy semmit sem bíztak a véletlenre. Békés Márton és GFG is benne volt a bizottságban.
A „disszertáció” itt olvasható, egy az egyben hozhatná le a Magyar Nemzet vezércikként.
A „mű” utolsó mondatait megosztom az Olvasóval.
„Éppen emiatt a Nemzeti Együttműködés Rendszere a modern magyar politikatörténet
politikai, gazdasági és társadalmi folyamának legmeghatározóbb eseménye, mivel
megteremtette a lehetőséget arra, hogy Magyarország éljen a 35 évvel ezelőtt megszerzett, majd
a 35 év alatt érvényre juttatott szabadságával. A kérdés végső soron az, hogy a magyarok elég
bátrak lesznek-e ahhoz, hogy ténylegesen éljenek a szabadságukkal.
Az igazság sosem siet. De a legnagyobb bátorság a türelem.„
Nem, nem én találtam ki, valóban így fejeződik be a „tézis”.
Eszembe jut a fiatalember a harmadszorra teleírt tábla előtt, amikor észrevette, hogy végre stimmelnek az előjelek, és aztán a levél, hogy „we are glad to inform you”, az első cikk, amiért olyan sokat dolgozott, aztán sokan mások, akik évekig írták tele a táblákat és a füzeteket, és nézték órákig a plafont, mert egy doktoriért nagyon-nagyon sokáig kell nézni a plafont. Ezt Orbán Balázs és Halkó Petra sohasem fogja megtudni, mert ők a lojalitásukért kapják a doktorit, nem a plafonnézésért, meg a szemétkosarakért, amelyeket a spirálfüzetből kitépett lapokkal töltöttek meg.
És eszembe jutnak azok a fiatalok, akik még nem álltak a táblák előtt, akik még nem bámulták a plafont hosszú órákig hónapokon keresztül, de készülnek rá, és az ilyen Halkó Petra-történetek, Orbán-interjúk, Mandiner vezércikkek, tudományos intézeti einstandok után jönnek rá, hogy azok a táblák, plafonok és szemétkosarak legyenek inkább valahol máshol. Mert ez nem ezekről a tehetségtelen senkikről szól, hanem róluk, akik senkit sem érdekelnek, pedig ők lehettek volna a jövő.
UPDATE: Azon vitatkoznak, hogy fennállt-e valamiféle összeférhetetlenség a doktorival kapcsolatba, ami engem nem annyira érdekel. Tényleg érdemes belenézni a „disszertáció”-ba, ez az ötvenes évek propagandaszövegeinek szintje, ilyet a késő Kádár-korszakban már nem engedtek meg maguknak. Ha valaki talál különlegesen vicces mondatot a tézisben, kérem írja be kommentben. A legjobb tíz mondatot (vagy többet, ha van) beteszem a poszt végére, legyen ez egy kollaboratív poszt.
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16531883-6750f4162d863' data-src='https://widgets.wp.com/likes/#blog_id=192691293&post_id=16531883&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16531883-6750f4162d863' data-name='like-post-frame-192691293-16531883-6750f4162d863'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
Ez nem a te szinted. Ha belegondolok, hogy én gondolatban miket csinálnék azzal, aki a karakteremet IRL névvel társítja, hát én nagyon gyorsan átírnám az elejét, függetlenül attól, hogy kiről szól. A többi rendben van, végigcsináltuk mi is, tudjuk, miről beszélsz.
@Podvinecz marsall: már ki is töröltem. lenne megjegyzésem. itt nem egy kedves kis fiatal hölgyről van szó, hanem a Századvég egyik vezető munkatársáról, az állam egyik ökléről. ez az egész kétségbeejtő, megalázó, vállalhatatlan.
dear ipartelep, it is my bad, not yours…. fogalmazd meg újra kérlek.
Hiv.: @jotunder:
Mindegy, nem fontos… De azt ceterum censeoként tartom, hogy „az ellenforradalmár, nyilas, fasiszta bandát ütni kell”. Ez remélhetőleg még maradhat.
@ipartelep: egy klasszikus? még szép.
Éppen emiatt a Nemzeti Együttműködés Rendszere a modern magyar politikatörténet
politikai, gazdasági és társadalmi folyamának legmeghatározóbb eseménye, mivel
megteremtette a lehetőséget arra, hogy Magyarország éljen a 35 évvel ezelőtt megszerzett, majd
a 35 év alatt érvényre juttatott szabadságával. A kérdés végső soron az, hogy a magyarok elég
bátrak lesznek-e ahhoz, hogy ténylegesen éljenek a szabadságukkal.
Az igazság sosem siet. De a legnagyobb bátorság a türelem. – így fejeződik be a „disszertáció”. 1952-ben írtak ilyen befejezéseket kandidátusi disszertációkban.
@jotunder: megértem, értékelem. Azt pedig pláne, hogy erre billentél.
HP írja….
„Magyarország mindeközben igyekezett megőrizni függetlenségét: 1942–1943-ban a
németek által megszállt Európában az egyetlen olyan állam volt, ahol minden korlátozó
intézkedés ellenére a zsidóság életbiztonságát garantálták, nemcsak az itt élő, de az ide
menekült zsidók számára is – ezzel egyben egyfajta referenciapontként szolgálva a többi
szövetséges számára, hogy ne tegyenek eleget teljes mértékben a német követeléseknek.”
Három zsidótörvény, munkaszolgálat, keretlegények, Kamenyec-Podolszk.
halkó petra két „publikációja ” van fent az mtmt.hu-n az egyik Kommentár, a másik Nemzeti Érdek. a Századvég Alapítvány vezető elemzője.
közben van a másik doktorival kapcsolatos fejlemény is: https://www.facebook.com/vastagbor/posts/pfbid08mxT2Mgfnmj7CcV8ihgkf9SDG1S79rXVCH8qffQ1ywurDJwpntD9QVfaU96JL22El
Nem olvastam részletekbe menően, de én már a műfajt sem egészen értem. Ez egy disszertáció? Egy-két tézis, amit alaposan körüljár, áttekintve, mások mit írtak róla, majd valamit igyekszik bizonyítani belőle? Mi a tézis? Ha szabadságeszményről szól az egész, akkor nem kellene alaposan körüljárni azt, hogy ki mikor mit gondolt a szabadságról? Különösen a ‘nemzet szabadságáról’?
És a rengeteg nagyon-nagyon erős, megkérdőjelezetlen állítás & vonalas narratíva rendben van egy tudományos munkában? Írták már én korábbi irományomra is, hogy „Strong assertion. Evidence?”, de az az illető most üvöltve tépné a haját.
Hiv.: @Grrr:
Ugye, akkor csak viccelsz, amikor ezt ilyen komolyan veszed? Én a disszertációkhoz nem értek, de az igazságelméletekhez konyítok valamelyest. Na most egy ilyen szövegre, amely se nem analitikus, se nem tényszerű (nem tényleíró), nincs értelme semmilyen igazságelméletet ráereszteni, legkevésbé a korrespondenciát. Legfeljebb a koherenciáját lehetne megvizsgálni… de ugye, az, akinek 2 anyja volt. A „bizonyítást” a jogászok szeretik használni, – valójában jogosulatlanul, mert a tényvilágban (ha precízen bánunk a fogalmakkal) csak igazolások lehetnek -, és legfeljebb az analitikus logikában, és matekben van értelme bizonyításról beszélni. De ez csak egy rezsimszolga, egy propagandista… ahogy ilyenre egy józan paraszt mondja: bolond likból, bolond szél fúj, nem érdemel figyelmet. Persze az gáz, hogy ezek egymást tüntetgetik ki mindenféle meg nem érdemelt tudományos címmel… de hát: ezek ilyenek, tudjuk.
Vegyesek az érzéseim. Egyfelelől mint Pázmányon PhD-zott (komoly szakon, komoly témavezetővel, komoly bizottsággal) és most is Pázmányon doktori iskolában tanító (nem a történettudományi) személy, őrjöngök. És felidézem a saját doktorimat, ami nem lett summa cum laude, csak laude, ugyanis a doktori szigorlaton, ahol kvázi doktori témájának az elméleti hátteréből kellett vizsgázni, közepesen teljesítettem, és a bizottság tagjai (későbbi kollégáim, szerzőtársaim stb.) úgy voltak vele, hogy hiába ismerjük Steiner Zsigát, hiába tudjuk, hogy sokkal jobb ő ennél, csak most valamiért indiszponált, hiába tök jó a disszertációja, hiába várjuk őt az intézetbe, ha meglesz a doktorija, hiába a terület doyenje a témavezetője stb.: rite feleletre rite jár. Kínos volt mindenkinek, de fel se merült, hogy érdemtelenül cum laudét vagy pláne summa cum laudét kapjak.
Másrészt beleolvasva HP „disszertációjába”, megnézve a nyilvános Facebook-posztjait ennek kapcsán stb. egyértelműen az rajzolódik ki, hogy ő tényleg, őszintén azt hiszi, hogy doktori teljesítményt rakott le az asztalra. Nyilván a kormánypropagandista tevékenysége nagyon nem szimpatikus, de pont itt ő szerintem nem akart csalni, őt egyszerűen becsapta a közege. És ezért meg is sajnáltam őt valamennyire. (És azért legyünk őszinték, vannak a magyar tudománynak zárványai, ahol bizony adnak ki politikai hátszéltől függetlenül is doktori címeket valódi doktori teljesítmény nélkül. Nyilván nem a nemzetközileg versengő területeken, hanem azokon a területeken, ahol a „nemzeti tudomány” hazug címkéje mögé bújva lehet kóklerkedni.)
@nyulambator: nekem soha nem sikerült ennyire berúgnom.
Rögtön az elején van egy vicces mondat:
.
Témavezető: Dr. Schmidt Mária habil.
.
Örkény egyperceseiben van egy Hírek és Álhírek novella, amelyben többek között a bicikliző pápáról olvashatunk. Mária előtt „Dr.”, utána „habil”. Nem is kellene semmit hozzátenni, ez így önmagában groteszk.
Ez az egész nagyon szomorú. Ahogy fölnevelik a fiatalságot a mániákus hülyeségeiket tanítva nekik, és aztán körbeállva feleltetik belőle, felavatják és ráütik a pecsétet.
Az orbánizmus doktora.
Mostmár taníthatja is.
Mint egy pappá szentelés.
Hiv.: @annokkk:
Ez a „mániákus hülyeség” nagyon találó, teccik, megjegyzem. Hogy is mondjam csak, hogy még Jótündér jogi képviselője is elfogadja? Tényleg van némi párhuzam, hasonlóság eme vallások között. Ill. a rendes vallások, és ez között. A hülyeség mindenképpen… a hülyeség itt „”igazolatlan állításokat”, vagy/és tévhiteket jelent. És ha azok mértéktelenül eluralkodnak rajtuk, akkor jön a mániákusság. És igen, „papokat” is kinevelmek magunkak, – már miért ne nevelne ki egy vallás papokat, Dadus? Ez kinevel… Ilyen fiatal csaj (27) körül, aki a világról alig tud valamit (ami nem baj, és természetes ilyen korban), de/és azt is rosszul (na ez már baj). És azok az öreg papok, a Lókupec-vallás papjai, akik körülveszik, és megerősítik… Borzasztó, és nevetséges.
@ipartelep: Valahol azt olvastam, hogy a kormánynak dolgozó fiatalok szinte mind a Pázmányról kerülnek oda.
„A viszonylag hosszabb vizsgált időtávra való tekintettel a disszertációnak nem célja mélységeiben elemezni az egyes politikatörténeti jelenségeket, sokkal inkább felrajzolni közülük egy-egy mozzanatot, mondhatni „akkupunktúrás pontokat”, amelyek integrálása és „makroszintre” emelése elegendőnek bizonyulhat ahhoz, hogy a nemzeti szabadság érvényesülése köré csoportosítva, a történelmi és eszmetörténeti előzményeket előtérbe helyezve, átfogó képet kapjunk a folyamatokról és a mögötte rejlő mechanizmusokról.”
Ez a disszertáció módszertana. A akkupunktúrás pontok valószínűleg az interdiszciplinaritást jelzik.
@plkbc: Ráadásul elírás. Nem habil, hanem debil.
@ipartelep: őt rendesen megfuttatták. nyugati egyetemekre járt, nem túl erős egyetemrekre, de sokra, talán Ausztráliában is volt egy fél évig, nem tudom. úgy beszél franciául, mint Novák Kati. de buta, tényleg az. ahogy a Matyiról is kiderült, hogy buta, és ő minimum öt nyelven beszél, de lehet, hogy hét.
@jotunder: : „de lehet, hogy hét” Érdekes dolog ez. Van egy rokonom („szerzett”, nem vér szerinti). Szó szerint igaz rá a „hét nyelven beszél”. És a „buta, de tényleg az” is.
Nem tudom a nyelvekhez való affinitásnak van-e köze a genetikához. Mindenesetre abban a famíliában (vérvonal) jellemzőek a 2-3 idegen nyelvet beszélők. És nem „ezüstkanál a seggben”, csak átlagemberek.
De a prímet egykori üzletfelem apukája vitte (mármint nem butaságból ;-)). Egy laza (alapozó) üzleti mítingen, a „nem plenáris” hozzászólásait mindig az aktuális partnere anyanyelvén folytatta. Lenyűgöző volt, ahogy az angol, francia, német, héber, magyar, szlovák között simán váltogatott. Kapcsolgatott!!! mint hülyegyerek a tévécsatornákon! Túl a hetven éven! (a fiától később megtudtam, hogy oroszból is tárgyalóképes, sőt – bár nem perfekt – a japánok sem tudnák eladni az öreget kilóra 🙂 ).
A Rákosi-rendszerben xy sztahanovista építőmunkás teljesítmények Kossuth-díjat ért, pont ilyen alapon ez a NN hölgy is megkaphatja a doktorit. Utánakerestem és valóban (chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/http://digit.bibl.u-szeged.hu/00000/00099/01950/00063/dm_1950_063_002.pdf)
1950-es újságcikk a Kossuth-díjakról.
Újjáépítés kategóriában:
” Pozsonyi Zoltán (Budapest) kőműves és Fábrik József (Mohács) kőműves megosztott 20 ezer forintos díjat, mégpedig Pozsonyi Zoltán a gyorsfalazás terén elért több mint 2000 százalékos teljesítményéért.”
A gyors falazás jelentem ma is működik, a doktori munka értékelése 2000%.-os lesz.
Kedves JT, ez végül 2 mondta lett, de ez így egyben szép:
„Éppen ezért a Nemzeti Együttműködés Rendszere a modern magyar politikatörténet politikai, gazdasági és társadalmi folyamának legmeghatározóbb eseménye. Az, hogy a legsikeresebb-e, attól függ, hogy a nemzet legitim felhatalmazása mint politikai tőke végül fel tudja-e venni a versenyt a globalista elit pénzügyi tőkéjével és nem ritkán erőszakot is alkalmazó nyomásgyakorlásával szemben.”
@muaddib00: A ‘Nemzeti Együttműködés Rendszere’ teljesen olyan, mint a Szentháromság: nagyjából senki sem tudja megérteni, pláne elmagyarázni, hogy mi az, hogyan működik és miért, de bele kell szőni minden imába.
Hiv.: @tamspatrik:
Mint azt kémeim jelentették, 1963-ig nem csak művészeti, és kulturális tevékenységekért lehetett kapni. Utána már csak azért. Bár mai szemmel már furcsálljuk, hogy régen a kőművesek, esztergályosok, és egyéb jómunkásparasztemberek is kaptak Kossuth-díjat, de mivel a cocializmusban az volt az irányvonal, hogy az ország építésében a munkásosztály, és a vele szövetséges parasztság is értékképző módon működik közre, végül is ez nem annyira csodálnivaló. Azután viszont őket teljesen kihagyták eme kitüntetésből , és helyette nem is csináltak nekik másikat, ami meglátásom szerint, egy, az egyenlőséget célként tételező társadalomban meglehetősen furcsa, következetlen megoldás. Aztán jött a második nagy (az elsőnél is nagyobb) gengszterváltás, amikor is az új urak úgy gondolták, hogy az ország teljes elfoglalásába – a politikai, gazdasági mellett – természetesen a szellemi, művészeti, kulturális (tudományos, satöbbi) szférák elfoglalása, és einstandolása is beletartozik. Ez amúgy elég nehezen megy nekik, tekintve, hogy éppen ezen a „szellemi” téren küzdenek, (és maradnak alul) erős kihívásokkal. De ezt persze ők nem tudják, és brutal force módszerrel, mint tót az anyjának, esnek neki mindennek. Hogy mostanában kik kapják a díjat, vagy kik is kapják, és miféle alakok ítélik oda, arról inkább ne is beszéljünk.
@ipartelep: : „Aztán jött a második nagy…” Hofit idézve: „A párt nevéből kihagyták a Munkás-t, az ország nevéből a Nép-et”. Tudom, „bizonyos szint fölött” nem szokás lealacsonyodni hülye szóviccekhez, de a „gondolat magjában” valahol valamit megfogott. És ezen mit sem változtat az utána jött sok üres szólam: „polgár, magyar, keresztény…” blabla :-/.
@Grrr: A NER a maffia neve. Minden maffiának van neve, hogy nehogy összetévesszék a szomszéd maffiával, amikor azok jönnek a pénzért. Nálunk van az állam, aki jön a pénzért, és van a NER.
@Grrr:
Rosszul oldod fel a rövidítést.
NER:Nemzeti Elhülyülés Rendszere
@Grrr: : Off „Szentháromság” Bormennyiség kérdése. Alkotás közben annyit kortyolgattak, hogy elkezdtek három istent látni. Érthető, ha nem teljesen érthető. De jól hangzik. On
@ijontichy: A jelentősebb mennyiségű bor feltétlenül szükségesnek látszott az ellentmondásos bibliai szöveg és annak (illetvea a megváltás mikéntjének) nehéz értelmezésének megoldására.
Halkó Petra a doktori tézisfüzetébe, a témához kapcsolódó (!) saját cikkek közé „recenziókat” is betett, amelyek közül az alábbi figyelmreméltó:
http://kommentar.info.hu/cikk/2024/1/igazsag-alkotas-halhatatlansag-batorsag-nelkul-meddo-a-tudomany-2023
Ez elvileg egy rövid ismertetés a 70 éves Schmidt Mária tiszteletére készül tanulmánykötetről (bár ez már önmagában is vicces: valaki egy Festschriftről ír „recenziót”, ráadásul a saját főnökét köszöntő kötetről), de a tartalom a várakozásokat is felülmúló:
„A kiadványban olvasható alkotások tiszteletadás és főhajtás Schmidt Mária emberi nagysága, szakmai bátorsága és az általa képviselt értékek előtt. Szokták mondani, hogy egy ember addig él, amíg emlékeznek rá. Schmidt Mária örökségére a jövő nemzedéke nemcsak emlékezni fog, hanem benne elevenen él majd tovább. Mögötte hallani a bátor és igazságkereső, tettre kész morajt azokban a szerzőkben és szerzeményeikben, akik a jubileumi kiadványban megjelennek. Megkockáztatom, ők Schmidt Mária életművének talán legértékesebb „alkotásai”. Ők és mi, akik a szellemiségét és a gondolatiságát tovább viszik. […] A tanulmánykötet legfőbb állítása, hogy Schmidt Mária halhatatlanságra született.”
Úgy látszik, se SM, se Békés Márton, se másvalaki a Kommentár szerkesztőségében nem érzi, hogy ez mennyire kínos és nevetséges (vagy miután HP végül is megszerezte a doktorit: tragikomikus).
@nudniq:
Még újabb: https://www.facebook.com/andras.racz.526/posts/pfbid0wz5KK4EiudvG2j3yPzBsG5fHB3NZepXMSMozkhE47WmKZxN3bAs7e6rbY3Uj99SAl
Nagyreszt off de megis smittmari. 4-en cimlapos cikk kepekent van kint, gondoltam orizzuk mar mge, ha illusztralni kell majd JT-nek kesobbi bejegyzeeket: https://assets.4cdn.hu/kraken/87pRaUBh5pROMnEfs-xl.jpeg
@KennyOMG: hetvenegy éves, egészen jól tartja magát. meg kellene műteni a szemét, és szerintem nem egy veszélyes és hosszadalmas műtétről van szó, valószínűleg fél tőle. a külseje az, amivel semmi bajom, a belseje, hát az borzalmas.