7végi retro – C.
Eredeti szerző: szempontpuska
Barangolások a múltban. Képek az internet rejtett zugaiból. Merre járunk?

Tippeket a kommentekbe kérünk, megfejtés majd ugyanott…
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16519906-6a2fb39a043d7' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16519906&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16519906-6a2fb39a043d7&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16519906-6a2fb39a043d7' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
Asszem Kispesten. A piac felé menet. Van ott egy villamos. Talán 50-es.
Esetleg Üllői út ?
újpest, árpád út?
Újpest,Árpád út?
ez nem Kispest, nem ilyenek a házak, meg az Üllői utat is lebontották, mire felhúzták ezeket a szépségeket
Óbuda, Pacsirtamező utca. (?)
a Korvin Ottó (most Pacsirtamező) úton szerintem nem voltak földszintes házak. én is Újpestre tippelek, de az Árpád helyett inkább a Dózsa György (most Görgei Artúr) útra.
Kispestről esetleg az Ady Endre utat (42-es villamos) tudom elképzelni, de szerintem se ilyenek az ottani panelházak.
Micsoda kontraszt.
Hogy nem Kispest, az biztos (oda udvaroltam)! 🙂
Flórián tér, kb. itt áll most az áruház, mi pedig Szentendre felé nézünk a Szentendrei úton.
Nagyon jó kérdés! Én Újpestet kizárnám, -noha először én is arra gondoltam- mert ott nem ilyenek a panelek.
Kispestet is, ugyanezért.
A kis házakat azóta már lebontották, nem?
Ilyen panelek vannak Óbudán, az Örsnél, és Újpalotán. utóbbi kettőnél viszont nem hiszem hogy voltak ilyen régi házak.
Tehát én mindeképp Óbudát mondanám, de ott nem tudom hol
Mondom Flórián. Weisz (később Körtvélyessi) áruház a kép baloldalán.
@huzzadneki shakespeare: Én meg a Régi Baszmannaja utcába.:-)
Off:
szempontpuska csak a rá jellemző szerénység miatt nem említette ennél a posztnál, hogy amikor sok-sok hétvégével ezelőtt elkezdte azt a sorozatot, már akkor tudatosan aszerint időzítette, hogy mára essen a századik rész.
A mai nap ui. arról is nevezetes, hogy ma 140 éve egyesült Pest, Buda és Óbuda Budapestté, pontosabban az új városi választások után 1873. november 17-én, az ünnepi közgyűlést követően vették át az új testületek az egyesített város irányítását.
Ennek alkalmából íme egy cikk és pár klassz régi kép is:
varosban.blog.hu/2013/11/17/140_eves_budapest_fotok_a_varos_gyermekkorabol?utm_source=bloghu_megosztas&utm_medium=facebook&utm_campaign=blhshare
szempontpuskát pedig eddigi munkásságáért megajándékozzuk a Tarlós-díj tölgyfagyökerekkel díszített középszerű fokozatával :-).
Télleg a Flórián (helye):
maps.google.com/maps?q=Budapest,+Fl%C3%B3ri%C3%A1n+t%C3%A9r,+Hungary&hl=en&ie=UTF8&ll=47.542085,19.041892&spn=0.006554,0.014108&sll=37.0625,-95.677068&sspn=61.840212,115.576172&oq=fl%C3%B3ri%C3%A1n+t%C3%A9r&hnear=Budapest,+Fl%C3%B3ri%C3%A1n+t%C3%A9r,+Hungary&t=m&z=17&layer=c&cbll=47.54182,19.041789&panoid=fGyzIPZzEZjM-fbWNpsC2g&cbp=12,325.35,,0,0
@sajtohuba:
szempontpuska egy zseni! George Lucas is az episode IV-el kezdte a Star Wars dupla trilógiát. 🙂
@Columbina: Pontosan!
Annál a fodrásznál még én is jártam legalább egyszer kisiskolás koromban
(a fotó 1973-ban készült)
@sajtohuba: @huzzadneki shakespeare: A valóság sokkal prózaibb!
A 7végi retro sorozat indítását az egykor volt gengszterkrónikák befejező epizódja utánra időzítettem, vmikor tavaly decemberben… 🙂