A Magyar Tudományos Akadémia ajánlatáról
Eredeti szerző: jotunder
A Titanic parancsnoki hídjáról ma egy utolsó ajánlatot intéztek a Jéghegyhez. Tárgyalnának vele az ütközés elkerüléséről. “Végül is mindketten ugyanazt akarjuk, hát mondjuk a Jéghegy talán nem, de egy a kettőből is több, mint a semmi. A Titanic hajózni akar, a Jéghegy meg süllyeszteni, ezt a két igényt kellene valahogy összeegyeztetni. “
A Jéghegy nyilatkozott a New York-i Távírdának, hogy neki egyáltalán nincsenek rossz szándékai, ők be fogják tartani az Alaptörvényt, ők is dekára annyit fognak veszíteni a súlyukból, kisangyalom, mint az általuk kiszorított víz súlya. Térfoglalásra van szükség, mondta a Főjég az antarktiszi találkozón az aljegeknek, és itt most pontosan egy Titanic méretű teret kellene elfoglalni, de attól az még megmaradna, csak nem egészen a tenger tetején, hanem inkább az alján, de ez csak technikai kérdés.
“Mi is vízből vagyunk és rossz érzés, hogy ezt sokan kétségbe vonják – mondta a Jéghegy a Független Távolbalátónak. Olgácska kedves, hát vagyok én kálium-szulfát, hát nem vagyok, tudomásul kell venni, hogy a tenger kétharmada jégből van (ez nem egészen igaz, de annyi minden nem igaz, most eggyel kevesebb vagy több) és a jelentéktelen, de azért cuki kis hákettőókmolekulák arra szavaztak, hogy a hajózást hatékonyabban kell művelni, a liberális elit horizontalitását meg kell haladni a nemzeti vertikalitással. A le is csak egy fel, csak egy negatív fel.“
“Tulajdonképpen minden pontosan úgy lesz, mint eddig. A Titanic maga dönti el, hogy New Yorkba akar menni vagy a Mariana árok irányába. Nem tudom megmondani, hogy melyik irányba fog haladni, van róla egy elképzelésem, de ez csak egy elképzelés a sok közül. Mi a hajózásba nem kívánunk beleszólni, de azt el kell fogadni mindenkinek, hogy nem lehet csak úgy menni innen oda, aztán onnan ide a végtelenségig. “
Az előző kapitány nyilatkozott arról, hogy amikor kiírták a langyos víz kifejlesztésére irányuló országos pályázatot, egyesek azt szerették volna elérni, hogy a szilárd halmazállapotú langyos vizek irányába történjenek a fejlesztések. Sivalkodnak a liberális tengerészek, ahelyett, hogy átképeznék magukat búvárnak, pedig az egyirányú búvár hiányszakma – írta a Jeges Időkben valaki, aki nem igazán színtelen és főleg nagyon nem szagtalan.
Két eset van. A Titanic meggyőzi a Jéghegyet, hogy folytassák együtt útjukat a végtelen tengeren, aztán üljenek be egy Mai Tai-ra a Vidám Tengerész nevű brooklyni lokálba, vagy a Leonardo di Caprionak már megint kampec. Amíg élünk, remélünk. Ha meg nem élünk a mínusz harminc fok baromi jól konzerválja a testet, évszázadok múlva is leolvasható az arcunkról a határtalan optimizmus.
@balmoral: Én szeretem a tevét… 😛 Alibaszna de Bamba, tevehajcsár…
@balmoral: Ha nem is az Antarktiszon, átellenben, az Arktiszon éltek tevék egykoron.
en.m.wikipedia.org/wiki/High_Arctic_camel
@netukki: De kihaltak, mert nem volt hozzájuk sivatag.
@fortin2: “Ugyan nem kellene erős érveket találniuk az ATOMKI vagy az SZBK különtartása mellett? “
Az amúgy kurva mókás, hogy mindig A debreceni meg A szegedi kutatóintézettel megy a példálózás, mikor az speciel teljesen bicskanyitogató, hogy a maradék harmincegy kutatóintézet (nem számoltam össze, lehet, hogy csak 18, de 90+%) meg Pesten van. (Jó, az ELI se, mert oda nem fizette volna az EU.)
Az egyetemek között sem oktatói, sem kutatói, sem hallgatói, sem adminisztrátori, sem négyzetméteri, se egyáltalán semmiféle szempontból nincsenek ilyen arányok.
Persze nem hiszem, hogy ez változni fog most, csak azért már magának az Akadémiának változtatnia kellett volna ezen. De fel se merül.
az agrártudományi Martonvásár, az ökológiai Vácrátóton, a csillagászati Sopron-Bp székhellyel a 15ből. szóval 1/3.
lehet mondani, hogy történelmileg így alakult.
@_ef_: Martonvásár, Vácrátót, Sopron-BP? Ez most tényleg komoly? 🙂
Márminthogy az első kettő az “vidék” lenne. Oké, nem jár ki kék busz, de az egyik 30, a másik 40 km-re van a 0 km-kőtől, és hát melyik vidéki egyetemhez kapcsolódnak, na melyikhez?
A Sopron-BP-ről meg ugye nem is kell magyarázni, miért max. fél pont (de a négy intézetéből három pesti, szóval kevesebb lesz az).
“lehet mondani, hogy történelmileg így alakult. “
Lehet, sőt ezt nem is nagyon lehet vitatni. 🙂
De a kérdés egyrészt az, hogy jó-e így ez, másrészt az, hogy normális-e így ez, harmadrészt az, hogy ez determinálja-e a jövőt, vagy esetleg mondhatjuk azt is, hogy a későbbiekben ez ne így legyen?
@közösperonos átszállás: mit csinálsz egy olyan országban, ahol a legnagyobb agráregyetem is 40 kmre van a 0 km-től?
az új alapítású intézeteket el lehetne vinni Bp-ről, de az utolsó hazai alapítású intézetet is csak Gödöllőig vitték.
@_ef_:
ennek a története más:
akkor is, mint ma átszerveszték a TE-eket
a agrár kar a József NTE-n volt, s a kis- KF- kertészetihez dobták a Villányira, majd megtalálták neki a Prémontreux -iektől elvett épületet Gödöllőn, s a kolesz a máriabesnyői apácáktól rekvirálták – itt még nem tartunk, majd…………..-
@Imaginace: Én őszintén azt gondolom, hogy itt nincs értelmes lépés. Azzal együtt is, hogy az MP-kre hivatkozást apróbb politikai hibának tartom, mert azt sugallja, mintha lenne érv kormányoldalon és mintha lenne az akadémiai intézetek átalakítására bármilyen indok. Szóval ez egy védelmi pozíció értelmetlen feladása szerintem és ennek nem örülök. Másfelől azt gondolom, hogy ez egy olyan háború, ahol annyira aránytalanok az erőviszonyok, hogy a végkimenetel nem lehet kérdéses és majdnem mindegynek tartom, hogy ki hogyan viselkedik. Aki teheti,az lépjen le. Aki csak túlélni akar, azt is megértem. A MP-ra hivatkozás nem szégyenteljes és ennyiben nem is haragszom érte. Lelkileg persze közelebb állna hozzám, ha az MTA azt mondaná, hogy eb ura fakó, de megértem, hogy a vezetés lelkivilágával ez nem egyezik. Én, bevallom, sokkal rosszabbra számítottam az első napokban.
@FOUREY: Köszi a választ, nagyjából egyetértünk. Én az elején viszont jobbra számítottam, naivan feltételezve, hogy az intézetek konkrét működésébe már nem fognak beleszólni, csak mostantól a minisztériumon keresztül kapom a fizetésem (hiszen itt csak az értelmiségi közvéleménynek szóló demonstratív lépésről van szó, de napi szinten a dolgok alig változnak). Ma már világos, hogy ez a rés elég lesz ahhoz, hogy mélyen belenyúljanak a személyi szintig lemenően. Nem mindenki tud külföldre menni (számos okból).
Arról tud esetleg valaki valamit, hogy azoknak az NKFI-s pályázatoknak az eredményét, amiket már rangsoroltak és csak kihirdetni kellett volna, de Palkovics utasítására ezt leállították, szóval hogy ezek mikor lesznek kihirdetve?
Csak mert van kollégám, akinek pl. ez alapján derül ki, hogy lesz-e szeptember 1-jén állása, meg ilyen apróságok…
@jan: Talán Palkovics titkárnője tud erről valamit, de egyébként senki…
@jan: Ha türelmes, akkor karácsonyra megtudhatja, volt-e állása szeptember 1-töl és húsvétra a fizetését is megkaphatja. Már persze, ha volt állása szeptember 1-töl.
@ámbátor: Ha például valaki tüntetésen vett részt az elmúlt évtizedben, és sikeresen azonosították (mobil cellainformáció, rendőrségi videófelvételek, térfigyelő kamerák, besúgók jelentései alapján), akkor nem sok jóra lehet számítani.
@jan: Nemrég írtam egy hozzászólást arról, hogy nyolc éve meddig tartott és milyen eredményekre vezetett a rendszer kreatív áttekintése:
orulunkvincent.blog.hu/2018/06/16/a_magyar_tudomany_esete_a_kulturharccal_megjegyzesposzt/full_commentlist/1#c35448305
Sok szempontból más most a helyzet persze. Akkor rendszerváltás volt, most csak a belső ellenség egy újabb bandájával kell leszámolni, de nagyon optimista azért nem lennék a kollégád helyében, illetve gőzerővel néznék utána, hogy akinek a neve alatt fut a projekt, az mennyire fekszik jól a nernél.
@Imaginace: Ez nemikeppen felrevezeto: a II. osztaly elnoke nem vett reszt a vitaban es nem is szavazott. A vitaban resztvett (ellenezte a targyalast a miniszteriummal) es utana NEM-mel szavazott a III. osztaly elnoke.
@dvhr: Rendben — akkor elnézést kérek az érintettektől (s én kaptam pontatlan tájékoztatást).