Az LMP és a paraszthajszál
Eredeti szerző: sajtohuba
Nem értem, hogy miről beszél Jávor Benedek.
Miért ragaszkodik az LMP az önleszalámizáshoz? „A stratégiáról az LMP kongresszus dönt majd, de abban mindenki egyetért, hogy egyedül indulnak majd, és nem érdekeltek egy „ellenzéki összeborulásban”.
A nemrég rendezett időközi választás Budapest II. kerületében megmutatta, hogy önállóan mire képesek. És főleg azt, hogy mire nem. (Állítólag Schiffer nyomta, hogy Karácsony ne lépjen vissza a második körben.)
Miért kell önerővel a paraszthajszálat kitépni az egyébként sem dús ellenzéki fejszőrzetből? Lehet, hogy pont az ő külön színes, dauerolt száluk lesz a kritikus súly, amely sikerrel billenti majd át az ellenzék törekvéseit.
<
p style=”text-align: justify”>Mi lesz a civil mozgalmakkal? Nekik is majd darabolódniuk kell „ellenzékre” és „ellenzék-ellenzékre”? Ez lenne a másképp politizálás társadalmi lecsapódása?
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16521467-675bd3573d421' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16521467&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16521467-675bd3573d421&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16521467-675bd3573d421' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
@Roa: ooo.. dehogy
az osszefogas a vilag egyik legszubjektivabb dolga:-)
@zupasta: Azt honnan vetted, hogy aki egyikre sem szavazna, az az összefogott verziójukra igen? 🙂
Az LMP-nek már az is arcvesztés, hogy ha a szocik közelébe megy.
@Scagnetti: megtalaltam:
http://www.europarl.europa.eu/parliament/expert/staticDisplay.do;jsessionid=D00121E43B408C1B62559F689C00BD5B.node2?language=HU&id=39&pageRank=1
ne ragadj le az elso oldalnal, a 2 miller csak az alap, aztan jonnek a koltsegteritesek es egyebek..;-)
@Dr. simonmondja.: Szóval nincs semmi ötleted neked sem, csak mondtál egy nagyot. Látod, a több millió szavazó is így van vele, ezért is van a béka segge alatt az ellenzék, csak ők legalább elismerik, hogy nincs kire szavazniuk. Veled ellentétben.
@Dr. igazi Sipi – A Magyar Köztársaság Állampolgára: Csak tudnám, mire alapozzátok ezt.
@Dr. igazi Sipi – A Magyar Köztársaság Állampolgára: Azért ezek nem kiemelkedő pénzek. Csak akkor sok, ha kifejezetten nem nyújtanak érte semmit.
@Dr. igazi Sipi – A Magyar Köztársaság Állampolgára: Köszi! Tényleg megálltam a kétmillánál. Így még inkább érthető, hogy Csanádkának miért csak itthon nagy a pofája.
@fifibá55: Magyar viszonylatban azért nem rossz pénz. De nem az összeg a lényeg, hanem az, hogy mi a f.szt keres Csanádka az EP-ben, miért veszi fel a jó kis fizetését a csúnya kizsákmányoló Úniótól, ha itthon meg a zászlaját égeti.
@Scagnetti: Ugyanazt, amit Morvai: nem igaz, amit dr. Sipi írt, hogy tegnap benyalt az értünk szívét kitevő M.E. úrnak; kapva kapott azon az egyre csökkenő alkalmon, hogy az aktuális tárgyhoz alig kapcsolódva elmantrázza, milyen húgyagyú és elsöpörnivaló az egész EU.
Hogy az EU ezt még finanszírozza is, azt jelenti, hogy lehet, hogy igaza van a nőnek??? 😀
@Scagnetti: Onnan, hogy arra, hogy küldjük el az Orbán-rezsimet a pokol mélyére, sokkal szimpatikusabb és egyszerűbb szavazni, mint egyes pártjelvények és arcok közül egyet választani – főleg, h a a szavazó azt látja, hogy ezek még a saját közös érdekeikért sem képesek együtt kiállni.
Ez pedig az LMP-nek is sokkal nagyobb arcvesztés lenne. Sokkal könnyebb elmagyarázni, hogy erre az összegfogásra miért van szükség, mint utána azt, hogy miért nem tett meg mindent a Fidesz leváltásáért?
@fifibá55: konkretan felveszik a penzt az eutol, majd egetik a zaszlot es kileepesrol beszelnek…
ez csak nekem disszonans?:-)
@Dr. igazi Sipi – A Magyar Köztársaság Állampolgára: Ha nem vennék fel a pénzt, akkor dolgoniuk kellene. Ha dolgoznának, nem lenne idejük zászlót égetni és kilépésről beszélni az embereknek. Már csak a zemberek miatt is fel kell áldozniuk magukat, és elveikkel ellentétesen, fogcsikorgatva, állni a fizetések rájuk zúduló áradatát.
@zupasta: Pártokra szavazol, tehát az elmélet itt rögtön bukik is.
@fifibá55: Ha a többi ország is hasonló figurákat küld ki az EP-be, mint mi, akkor tényleg nagy ott a baj.
@Scagnetti: Ez az alapvető, vagy alapvetőnek tartott és védett értékrend miatt eshet meg. Ezt jogilag vagy adminisztratív úton megakadályozni pont a demokratikus alapértékek tagadását jelentené. Elméletileg a szavazóknak kellene józan eszük alapján biztosítani, hogy az EP működése szempontjából elhagyható elemek ne kerüljenek oda, az elmélet és a gyakorlat azonban nem mindig egyezik. Azért legyünk optimisták.
@zupasta: Nem tudom, hogy miért kell az LMP szavazóiról téves fantáziákat kiötölni, amikor a számok világosak
A nem jobboldali ellenzék együttműködése kapcsán az Ipsos azt írta, választások óta ez az első olyan hónap, amikor e pártok együttes támogatottsága elérte a Fideszét (16-16 százalék), ugyanakkor az ellenzéki szavazók összekapcsolódásának, lehetséges közös választási fellépésének jelenleg számos akadálya van. Például az, hogy az LMP szavazói továbbra sem állnak közel az MSZP-hez: mindössze 5 százalékuk nevezte meg azt második kedvenceként, esetleg vokssal is illetett pártként, míg ennél nagyobb arányban (18 százaléknyian) vannak olyanok közöttük, akik határozottan kijelentették, semmiképpen nem szavaznának a szocialistákra – áll az elemzésben.
Kitértek arra is, hogy az LMP-sek jelenleg a DK-t sem látják potenciális tartaléknak a maguk számára, csupán 3 százaléknyian veszik számításba. Ugyanakkor az ökopárt támogatói számára a DK az elutasított pártok sorában sincs jelen.
Az MSZP-sek az LMP felé sokkal nyitottabbak, 16 százalékuk őket nevezte meg másodikként, s az elutasítók aránya minimális, csupán 2 százalék. Ez a féloldalas viszony a parlamenti választások óta megfigyelhető; történt ugyan érzékelhető közeledés az LMP-sek részéről a szocialista párt irányába, de a negatívan viszonyulók aránya mindvégig fölötte maradt a bizonyos helyzetben odaszavazóknál az Ipsos szerint.
@fifibá55: A szavazónak ebbe nem sok beleszólása van, mivel listára szavaz. Azt ugyan lehet tudni, kik vannak a listán, de mivel mindenki a ballaszttól akar megszabadulni az EP választáson, ezért nagyjából mindegy, hogy erre vagy arra szavazol.
AZt nem tudom, hogy ez csak magyar specialitás, vagy a többi országban is így van. Mert ha igen, az sokmindenre magyarázat lenne.
@parttalan: ha van két hatalmi klikk, amik közül mindkettő következetesen populista, rossz gazdaságpolitikát folytat és a hatalmat saját szindikátusának erősítésére használja fel, az egyfajta „haveri kapitalizmus”, ami hosszútávon lerombolja a demokráciát.
De amúgy a kedvedért:
>képviselők vissza nem hívhatósága
>a köztársasági elnök közvetett választásának támogatása
>a 2006-os „igazságbeszéd’ után kitört botrány után a kormány nem mond le, a Parlament nem oszlik fel, így egy rossz, túlköltekező gazdasági szerkezettel, egy elutasított kormányzattal és a fenygetően erősödő populista ellenzékével rohanunk bele a válságba -> népszavazások, „bársonyos reform”
>állami televízió, hatalmas, állami pénzen fenntartott művészi közösség zsúfolva a volt rendszer most a kétpártrendszer valamelyik eleméhez hűséges csinovnyikjaival -> a néptömeg manipulálása (pl.: a Jobbik elhallgattatási kísérlete, a művészet politikai célokra felhasználása)
>kitartás a rendszerváltás előtti alkotmány mellett, általában az előző rendszer illegitimitásának tagadása
>holokauszt-szájkosártörvény
>a rendőri kar megbénítása az ügyetlen kisebbségpolitikával -> megszűnő közbiztonság vidéken
>tűlméretezett pozitív diszkriminációs rendszer, a valódi felzárkóztatás hiányának eltitkolására
>az iskolai szegregáció tiltása -> alapítványi iskolák szabad elbírálási jogának korlátozása
>fegyvertartás szélsőséges korlátozása az elharapódzó erőszakos cselekedetek (baltával, késsel, szamurájkarddal stb. elkövetve) elleni rendőri fellépés (megnövelt létszám, őrjáratok) megvalósíthatóságának lehetetlensége mellett
Ezek persze beleférnek egy „liberális”-szocialista társadalomba és a túlméretezett, gondoskod államképbe, de ez Magyarországon nincs anyagilag megtámogatva. Ha nem vagyunk Svédország, ne akarjunk úgy élni, mint Svédország -jelzem nem biztos, hogy ezt az utat kellene követni, pl.: a Malmöből elmenekülő zsidó közösség esete.
Azonban ez a fajta euroszocializmus legalább olyan messze áll a tiszta demokráciától, mint a Fidesz által épített félautoriter rendszer tőle.