Egy profi halálára
Eredeti szerző: jotunder
Andy Vajna világhírű producer volt. Nem színész, nem rendező, hanem producer. Megtanulta a szakmát. Vajnának nemcsak a Rambo-t, a Terminátort és a Total Recallt, azaz Stallone-t és Schwarzeneggert köszönheti a filmvilág, de a Nixon-t, Anthony Hopkins-szal, ahol Oliver Stone volt a rendező és társproducer, vagy a Costa-Gavras által rendezett Music Box-ot is. Azon kevesek közé tartozott a hatalom környékén, akit nem érdekelt Enyedi Ildikó és Nagy Ervin véleménye a politikáról. Jó filmet akart csinálni, sok nézővel és/vagy fesztiválsikerrel.
Nem, engem most nem érdekel a TV2, a kaszinók, az amerikai adóhatóság. Andy Vajna valaki volt egy olyan Magyarországon, ahol lassan már egy tisztességesebb senkinek is örülni kell.
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16518409-678e64fa5d771' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16518409&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16518409-678e64fa5d771&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16518409-678e64fa5d771' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
@Pic:
Tartok tőle, hogy szövegértelmezési — és egyéb — problémáid nem itt és pláne nem most fogjuk megoldani.
@Pic: Kedves Pic!
Messzemenöen igazad van. Szivböl kivànom, hogy meg tudd örizni a testi – lelki és legföképpen a mentàlis egészségedet.
Ne adjuk fel a reményt, hàtha az ide irogato csucsértelmiségiek (khmmm … ) is egyszer megnyugszanak majd, és a szarhànyàs helyett értelmes hozzàszolàsokat irnak.
Nem kötözködésből, mert a poszt lényege teljesen igaz, de az első két Terminátorhoz Andy Vajnának nem volt semmi köze (ahogy Schwarzenegger korai sikerei közül a Conanekhez és a Predatorhoz sem). Számos Schwarczi film producere volt, de hogy neki lenne köszönhető bármilyen értelemben „a Schwarzenegger” az azért egy barokkos túlzás.
Stallone viszont sokkal inkább, bár a Rocky filmekkel ő is ismert színész volt már a Rambo készítésekor, de tény, anélkül akár el is süllyedhetett volna utána az egyre rosszabb bokszolós filmek szintjén a karriere.
@Pic:
„Szóval arra utaltok, hogy ez itten EGY FILMES blog nagybetűvel!
(amit egyébként rendszeresen olvasok én is)”
Most vagy az első mondatod hülyeség, VAGY a második hazugság…
(Nincs több opció, bocs…)
@HANO:
Stimmel !!!
Nem ez nem egy filmes blog, mégis olyan vehemenciával és szakértelemmel tromfolnak egymásra egyes hozzászólók mintha csupa „Réz András” lenne.
Persze én meg egy faf vagyok mert túlzásba viszem az iróniát…
Szóval maradjunk a témánál.
Vannak itt nagyon korrekt és józan hozzászólások amik tetszenek és van a fröcsögés. Sajnos úgy nézem, hogy per pillanat a józan hangok vannak kevesebben.
Pedig jó lenne ha a józanész megaradna és lennének még páran akik tudnak „gondolkodni” és „látni”
Bár lehet, hogy én vagyok óriási tévedésben mert csak arról van szó, hogy ez a téma idevonzott jópár trollt és azok éppen itt tombolják ki magukat és a normális hangok kisebbségbe kerültek.
Ezért én kérek elnézést.
Legfőképpen azért mert normális hangnemben vitatkozol velem és ezt nagyon értékelem.
Ámbátor, Hano, Seo és a többiek, akik normális hangnemben kommunikálnak: Bocsássatok meg, nem személyeskedésnek szántam a megjegyzésem.
A véleményemet ettől függetlenül a véreszájú trollokra vonatkozóan fenntartom. Túl sok ilyen embert láttam már. A „söntéspult” mellett nagy a szája, de aztán bemegy a munkahelyére, lapít és kiszolgálja a rendszert és ott ha valaki kilóg a sorból akkor vagy csak lapít és arrébb áll, hogy ő ne kerüljön a tűzvonalba vagy rosszabb esetben az elsők között pofozza le, nyomja fel az illetőt. Ez a magyar valóság.
444.hu/2019/01/22/andy-vajna-tavaly-novemberben-kiszallt-legfontosabb-cegebol
Ki hitte volna.
@ámbátor:
Már a tavalyi, Vajna elleni cikkek idején volt egy olyan érzésem, hogy na, most elkezdik visszaszedni tőle az addig strómanként kezelt vagyont. És tényleg. Ki tudja, mi zajlott a háttérben, de simán el tudom képzelni, hogy betegség ide vagy oda, ez a macera volt az, amit végül nem bírt a szíve.
@Pic: Inkább igyál! 😉
@ámbátor: @Külsős: Amikor Worluk fentebb idézett cikkét olvastam, azért nem gondoltam volna, hogy a „selyemzsinór” ennyire szó szerint értendő.
@ijontichy: @Külsős: @ámbátor:
Még, hogy igyak…. az még rosszabb lenne.
Hát mit is írtam pár hozzászólással ezelőtt?
„A TV2 -t meg átveszi gyorsan egy NER-es és figyeljétek meg gyorsan ki fog derülni, hogy papíron sose volt Vajnáé vagy már rég eladta egy NER-es vállalkozónak. „
Vajna nem kapott selyemzsinórt. Nem halt bele az idegeskedésbe.
PONTOSAN tudta mi a dolga, szerepe és kötelessége. Megtette amit tennie kell és ment továbbb. A halála szimpla véletlen, de ettől függetlenül biztosan felkészültek erre az eshetőségre is.
De ha mégsem, akkor is megvan a módja annak, hogy lehet ezeket a dolgokat visszamenőlegesen lepapírozni.
@Pic:
„Megtette amit tennie kell és ment tovább.”:
Lehet, fogalmam sincs mi és hogyan történt. Ezzel együtt, azt azért nem hiszem, hogy csak vállat rántott, amikor megjelentek a támadó cikkek a ner-sajtóban. Sikeres volt a Filmalap élén és nem hinném, hogy számolt azzal, hogy az ilyenfajta siker szálka a ner szemében.
@Külsős: A ner a középszer uralma, s a középszer utálja a Vajna-féle sikerest. Márpedig Vajna már akkor sikeres volt (egy valódi piacon), mikor vic rotten még csak álmodozott a szoknyákról.
Amúgy szvsz. kapott. A ner vérebei engedély nélkül nem támadnak. Ha nem selyemzsinórt, hát lófejet. Simlicskából okulva, lehetett ez szimpla megelőző figyelmeztetés. A saját jogán tehetséges veszélyes lehet.
Welll… én másképp látom.
Egy időben volt „jobb” rálátásom a dolgokra és lehet sokak számára evidencia amit leírok, de mások számára talán újdonság.
Mind a jobb és mind a bal oldalon nem egy, hanem több érdekcsoport van és, hogy még jobban bonyolítsuk még a jobb-bal között is van összefonódás/átfedés. (Sokan már csak óvatosságból is.)
Még NEM volt olyan miniszterelnök aki az összeset tudta volna kontrollálni. Jó, itt az öreg Horn kicsit kilóg a sorból, mert nála „fegyelem” volt, de őt a régi időkhöz számolom, mert az ő regnálása alatt éltek még a cocialista beidegződések, ott voltak az öreg elvtársak és el kell ismerni, hogy az öreg ott volt a szeren.
Viszont ha a többi újkori „szeretett vezetőinket” nézzük, akkor meg fogtok lepődni, de még Gyurcsány volt ebben a legjobb. Őneki sikerült egedül hosszabb rövidebb időre egy irányba állítani az érdekcsoportokat nem csak a balosokat, hanem jobb oldalról is, mert volt oda is visszaosztás rendesen.
A mostani Fidesz tábor igaz, hogy profibb, mint eddig bármelyik másik és kívülről sokkal jobban összezár, mint bármi eddig, de egyrészt sokan kívülmaradtak, másrészt belül nagyon durva harcok vannak, ami vízilabda hasonlattal élve mi csak a fodrozódást látjuk a víz tetején, miközben a víz alatt…
A dolog LÉNYEGE, hogy a miniszterelnökünk csak nagy vonalakban követi az eseményeket már sok éve. Orbán Viktor egy naaaagy, európai politikusi álmot dédelget, akit nem csak egy sorban megemlítenek a történelemkönyvek, hogy ettől-eddig ennek a kis országnak a miniszeterelnöke volt. Nem. Viktor apánk külön fejezetet szeretne és minden erejével a nemzetközi karrierjére koncentrál. Ebbe nem fér bele, hogy itthon teljes kézivezérléssel irányítsa a dolgokat, de még az sem, hogy nagy vonalakban kövesse az eseményeket. Vérbeli vezetőként meghatározta a célokat, aztán vett egy nagy levegőt és a gyeplőt régen bedobta az első második vonalbeli emberei közé, hogy csinálják.
Na erre ők rögtön klikkesedtek és elkezdék a saját pecsenyéjüket sütögetni, saját haveri körrel, klientúrával, sok haszonleső kisemberrel kiszolgálva. ÉS MINDEZT sokszor az Orbáni politikával és a Fidesz érdekekkel is szembemenve.
Ebből komoly belső feszültségek vannak. A miniszeterlnöknek időről időre közbe kell és kellett avatkoznia és rendet rakni az „óvodában” amikor nagyon kihordták a sarat a gyerekek a homokozóból és/vagy összeverekedtek.
Ezért láttunk sok Fideszes nagyágyút az eltelt évek alatt látványosan megerősödni, majd hirtelen eltűnni, háttérbe szorulni, stb, stb.
És ezért tör előre látványosan az Orbán családi vonal, mert megrendült a bizalom a baráti, haveri körben, látványosan fogynak a megbízható káderek.
Vajna amerikában nevelkedett, profi volt.
Ezért mondom azt, hogy Ő tisztában volt a szerepével és megtette amit kell.
Cserében a filmipar az Ő „biznisze volt” amibe senkinek nem volt belepofázása a különböző Fideszes érdekcsoportokból, mert neki Viktor apánktól volt felhatalmazása. pont.
A támadások amit láttunk az tipikus „erősebb kutya b**k” című történet. Lehet, hogy nyílt titok volt a betegsége házon belül, úgy vélték már nem harap, úgy vélték már gyenge és támadható….. Hát BEKÓSTOLTÁK, mert a filmalap zsíros falat.
Ez az én meglátásom. Minden építő jellgő hozzászólást szívesen fogadok, főleg Vincent blogos kollégától.
Trollok kérem kíméljenek, tudom már régóta, hogy szemét orbánista, hazaáruló, trianontagadó, libsibérenc, de komenista NER támogató vagyok. Szar dolog középen állni, de már megszoktam. :))
@Kolompár Magneto: Ez a lényeg, többet ér a posztnál is.
„Gulyás Gergely a csütörtöki kormányinfón jelentette be, hogy a kormány a saját halottjának tekinti a hétvégén meghalt Andy Vajnát, ezért a temetéséről is gondoskodik.”
Még a haláloddal sem szabadulsz meg a NER-ből.
@Pic:
Ha így van ahogy mondod, akkor ezek szép lassan megeszik egymást (jó hír!), előbb-utóbb szegény orbán kénytelen lesz a nevére (ill. a családéra) venni az egész miskulanciát, max. mészáros-zuckerberg lőrinc maradhat, aki vélhetően van annyira buta, hogy megbízhatónak minősül. Legalább a felszinen is tisztul a kép. Az persze nagy kérdés, hogy ekkor ki fogja így múködtetni a rendszert, ha kénytelen lesz kézbe venni, mi lesz az európai álmokkal :)))?
Meghalt a mikulás! Jáááj, hát szegény gyerekek!
Jáááj! Most mi lesz?!? Jáááj!
Sokan nincsenek ám tisztában a filmproducer, rendező, forgatókönyvíró fogalmával, szerepével… Elhiszem, h kellett a zsé, de fontosabb a történet, egyébként minimum költségből is lehetett ütőset alkotni…
Hirtelen ez ugrott be: youtu.be/EvMd2glH9Vw
@Foxi Foxovics: es aztán nekem mi jó is van az imágóban? e?
@Zoltanius: én, sokadmagammal együtt nem találtam semmit az asztalomon… 🙁
@Kolompár Magneto: Ott a pont!
Egyébként meg egy proli halálára… 😀
Nemzeti gyásznap? Félárboc? Munka és tanítási szünet? Ugyan mé? Ugyan má! Eszem-faszom!
De, ez hír? :O
Ej, hát inkább ez az: index.hu/mindekozben/poszt/2019/01/20/legidosebb_ferfi/