Skip to content

Örülünk, Vincent?

  • Címlap
  • Legújabb posztok
  • Rólunk
  • A kommentelésről
  • Gépház?
  • Archívum
    • Jobboldali költők borzalmas versei
    • Hétköznapi történetek
    • Focitörténelem
    • Hülyeország
    • Vincent tréfái
    • Indulatposzt
    • A nap idézete
    • Gengszterkrónikák

Örülünk, Vincent?

A Vincent blog hazatér

Legújabb posztok

  • Egy kiválóan öregedő vincentposzt 2026.07.12
  • Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n 2026.07.10
  • Nincs magyar ERC grant, ötszázkilencvenötödik az ELTE a QS listán 2026.06.24
  • Lemondott a brit miniszterelnök 2026.06.22
  • Sulyok Tamás esete a vaníliasodóval. És pont. 2026.06.18
  • Ki mondja meg, hogy merre van az arra avagy Lannert kontra Setényi 2026.06.16

A legolvasottabb posztok

  • Egy kiválóan öregedő vincentposzt
  • Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n
  • Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.
  • Viccországban bejelentenek
  • Úgy tűnik Ahmadinezsád sem ad többet elő az NKE-n
  • OJD esete a Jolánnal

Hagymát hagymával – Schmitt Pált Schmitt Pállal

2021.05.11 by Vincent szerző

Eredeti szerző: ulloiut

Mi, magyar humoristák és kabarettisták, határon belüliek és határontúliak, bal- és jobboldaliak egyaránt, tiltakozunk az ellen, hogy a Kormány, miután befolyását (csápjait – a baloldaliak) folyamatosan kiterjeszti a független intézményekre és hatalmi ágakra, most már a humorista szakmát is kisajátítani igyekszik, ezzel egy újabb lényegi, alkotmányon kívüli ellensúlyt bekebelezve. Továbbá szeretnénk utalni arra is, hogy a Nemzeti Együttműködés Rendszere, amivel egyetértünk (mi nem – a baloldaliak), kitűzött célja egymillió munkahely megteremtése, ami nyilvánvalóan nem kezdődhet jól, ha több ezer közszolga kirúgása után, amivel egyetértünk (na ne – a baloldaliak), a humoristákat is feleslegessé és földönfutóvá teszi a NER-Kormány.

Beismerjük, hogy a NENYI kifüggesztésnél még nem volt teljesen egyértelmű ezen szándék, mert állítólag volt, aki komolyan vette, sőt, őszinte meglepetésünkre tényleg elkezdték kirakni ezeket különböző közhivatalokban, ami az eluralkodó humortalanságnak szomorú jele. Csak azért, mert a Miniszterelnök úr (A Patás – a baloldaliak) nem fulladozott a röhögéstől a sajtótájékoztatón, nem jelenti azt, hogy rögtön összevissza akasztgatni kell. De a húsz évvel ezelőtti Orbán portrét például többen látták hangosan kacagni a NENYI-n (igaz, az már azóta nem bír magával, amióta a Patás elővarázsolta Semjén Zsoltot teljes pártjával együtt a kalapjából – a baloldaliak), ami szintén a humorista szakma lenyúlásának szándékát támasztja alá.                 

Schmitt Pál azonban a minap egyértelművé tette a helyzetet: egy Schmitt Pál éremre alapuló Schmitt Pál által alkotott, Schmitt Pál által átadott Schmitt Pál díj (vagy fordítva!? teljesen össze vagyunk zavarodva) a humornak az a szintje, amiért sok évig tanultunk és küzdöttünk, de javarészt soha nem fogunk elérni. Ezt tetézni csak akkor lehetne, ha az egyik díjazott Schmitt Pál lenne: „Schmitt Pál átadta Schmitt Pálnak a Schmitt Pál alkotta, Schmitt Pál éremre alapuló Schmitt Pál díjat. Schmitt Pál meghatódottan megköszönte Schmitt Pálnak.”

Tudjuk, hogy a Köztársasági Elnök, Országgyűlési Elnök, MOB Elnök, stb. stb. őstehetség, akivel nem fogjuk tudni felvenni a versenyt. Mégis arra kérjük mind őt, mind a Kormányt, hogy a szakmánk kisajátítása helyett kormányozzon.* (Mármint ha tud – a baloldaliak). Elvégre mi sem kormányzunk. Cserébe felajánljuk Elnök úrnak szervezetünk tiszteletbeli elnökségét, amely felajánláshoz csatlakozik a Magyar Szakácsok Szövetsége is, ha Elnök úr lesz oly kedves abbahagyni a nyilvános főzőcskézést, valamit az Operaénekesek Általános Szakszervezete, annak Kommunista Platformjával együtt, ha a Köztársasági Elnök úr mellőzi a zuhanyon kívüli éneklést.

Őszinte rajongással (Anyátok – a baloldaliak):

Magyar Humoristák Össznemzeti Társulata

A nyilatkozat egyes elemeihez különvéleményt csatol a Baloldali Humoristák Szomorú Egyesülete (Inkább beleírtuk.)

 


* Mi tudjuk, hogy az elnök nem kormányoz. Az alkotmánybíróság is tudja, ezt ki is mondta. De a miniszterelnök úgy döntött, hogy az államfő a végrehajtó hatalom része, és jelen pillanatban e kérdésben a vélemények hierarchiája így néz ki: miniszterelnök > mi véleményünk > Béla bácsi > alkotmánybíróság.  

Share this:

  • Twitter
  • Facebook
  • Tumblr

Like this:

Like Loading...

Related

Share this:

  • Twitter
  • Facebook
  • Tumblr
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16517155-6a573d286473d' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16517155&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16517155-6a573d286473d&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16517155-6a573d286473d' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>

Post navigation

Previous Post:

Ország birkái egyesüljetek!

Next Post:

Mentőöv lyukakkal

10 Commments

  1. Malachi szerint:
    2010.09.08 13:07

    :))

    :(((

    Hiv.: [@Malachi:](#comment-7934)
    Loading...
  2. ymre szerint:
    2010.09.09 08:14

    Teljesen tévúton vagytok! Az első kitüntetett természetesen a förszt lédi lesz, úgy legyek fa, melyen villám fut keresztül, ha nem!
    A Lecsóért. Amivel kimentette Schmitt Pált a katyvaszból. Érdem, nem? Érdemérem!
    Indoklás: Schmitt Pál összes aranyérme is TARTALÉK sorból elért volt; ugyanis egyetlen olimpiai döntőn nem vívott, csak ő ült a padon, mint a negyedik, a tartalék csapattag, az az igazság. Ha a Mama volt a tartalék, csak megér az egy medált, úgy rutinból.
    Egyébként milyen az már, hogy az államfő egy gyermeke sem él Magyarországon?
    Milyen az, hogy amikor Samaranch rábízta a NOB korrupciós történeteinek kivizsgálását, föl sem merült a kérdések kérdése senkiben: kedves jó Schmitt úr, egyszerre három leányt miből is tetszik képesnek elnni egyszerre három amerikai egyetemre járatni? A havi fixből?

    Hiv.: [@ymre:](#comment-303804)
    Loading...
  3. Zenovitz2 szerint:
    2010.09.09 08:57

    @ymre: Rejtő után szabadon: aki a névsort olvassa:)

    Hiv.: [@Zenovitz2:](#comment-303805)
    Loading...
  4. Kettes szerint:
    2010.09.09 10:26

    Na majd amikor hegyláncot neveznek el Schmitt Pálról, akkor fogsz nagyot nézni.

    Hiv.: [@Kettes:](#comment-303806)
    Loading...
  5. ulloiut szerint:
    2010.09.09 10:56

    Kettes · 10:26:34

    „Na majd amikor hegyláncot neveznek el Schmitt Pálról, akkor fogsz nagyot nézni.”

    Én nem tudtam magamon uralkodni és már megtettem. Lehet, hogy ti még sok évig meglennétek Schmitt-hegy nélkül, de bennem csillapíthatatlan volt a vágy.

    http://www.visitsmithmountainlake.com/

    Jó, még nem annyira megy a német helyesírás az amerikaiaknak, meg ráadásul tó is, nem hegy (a földrajz oktatás is gyenge), de egy-két Schmitt-érmet már a jégre tettem annak érdekében, hogy a névátíráson gyorsan túl essünk. Reményeim szerint még a Zalkotmány előtt meglesz, legfeljebb megfenyegetjük a polgármestert egy ÁSZ vizsgálattal.

    Apropó: kinek az aláírása fog szerepelni az alkotmányunk alatt, pl. amikor jövő évben örök hatállyal kifüggesztik a közhivatalokba (a hálószobámról nem is beszélve): Schmitt és/vagy Kövér és két jobbikos jegyző? Azért ez egy igen szép kombináció lenne, nagyon komoly virtual reality program kell majd, hogy ezt feledtetni lehessen.

    Hiv.: [@ulloiut:](#comment-303807)
    Loading...
  6. ulloiut szerint:
    2010.09.09 11:16

    ymre 2010.09.09. 08:14:30

    „Egyébként milyen az már, hogy az államfő egy gyermeke sem él Magyarországon?”

    Aha, ezért kaphatják külföldiek is a Schmitt-díjat.

    „Schmitt Pál összes aranyérme is TARTALÉK sorból elért volt”

    Schmitt valós érdemeit ne csorbítsuk, különösen mivel köztudott, hogy jó sportolóból nem mindig lesz rossz politikus, csak általában: szerintem ha egyszer valaki egy csapat tagja, akkor a csapat tagja. A csapat aranyérme annak is jár, aki mondjuk minden meccsét elvesztette vagy egyéb módon lehúzta a csapatot, úgyhogy nincs indokunk a Schmitt érmek hitelességét elvitatni (legalábbis az eddigiekét). Ha működik egy csapat tartalék nélkül, akkor hagyják otthon, különben pedig mindenki teljesen legitim csapattag. Egyébként is ezen a szinten ugyan nem mindig, de általában paraszthajszál választja el a csapat leggyengébb játékosat a tartalékostól.

    Hiv.: [@ulloiut:](#comment-303808)
    Loading...
  7. tollaszerge (törölt) szerint:
    2010.09.09 11:40

    @ulloiut: Egyetértek. Felesleges Schmitt sportolói múltját méltatni vagy fikázni, mert egyszerűen nem releváns. Lehet kiváló sportoló, vagy nem, nem tudom megítélni, de ez tökéletesen érdektelen, ha államfői kvalitásait/alkalmasságát akarjuk megítélni.

    @ymre: Én öt évig jártam egy nagyon jó amerikai egyetemre, fillérembe nem került, még elég jó ösztöndíjat is kaptam. Szóval ezen is kár rugózni. Schmitt cselekedetei szerintem amúgy önmagukban is elég témával szolgálnak.

    Hiv.: [@tollaszerge (törölt):](#comment-303809)
    Loading...
  8. jotunder szerint:
    2010.09.09 19:36

    @ymre: Schmitt Pal nyerte az otodik asszot a szovjetek ellen a mexikoi olimpiai dontoben. Utana zsinorban nyertek meg harmat a magyarok, tehat Schmitt forditotta meg azt a meccset. Es az akkor idok egyik legnagyobb menojet verte meg a Nyikancsikovot. Ne fikazirozzunk egy bajnokot. Egy elnokot, barmikor, egy bajnokot ne.

    Hiv.: [@jotunder:](#comment-303810)
    Loading...
  9. Pásztörperc szerint:
    2010.11.13 05:39

    hirszerzo.hu/belfold/20101111_schmitt_pal_alkotmany

    Hiv.: [@Pásztörperc:](#comment-303811)
    Loading...
  10. ulloiut szerint:
    2010.11.14 02:38

    „”A nyelvhelyesség, mint a legfőbb kulturális összekötőkapocs minden magyar ember számára, éljen a Világ bármely pontján”

    Az új helyesírás szabályainak nem felel meg, hogy a „magyar” szót kis kezdőbetűvel írta, pláne úgy, hogy a „világ” nagy kezdőbetűvel van. Ebből egy kozmopolita értékrend sugárzik.

    Hiv.: [@ulloiut:](#comment-303812)
    Loading...

Vélemény, hozzászólás?

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

Híres utolsó szavak

  • KennyOMG on Egy kiválóan öregedő vincentposzt@steinerzsiga: Hat, az ilyen szuljon harantfekvese…
  • steinerzsiga on Egy kiválóan öregedő vincentposztSajnos nem tudom, hogyan lehet Facebook-posztot id…
  • dpeter on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@Virág et.: Úgy kevered össze releváns tények emlí…
  • velotanya on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@KennyOMG: Egyáltalán hogy lehet demokrata kormány…
  • Hottentottenstottertrottelmutterattentäter... usw on Viccországban bejelentenekSzerintem inkább ide illik, nem a valamelyik okosg…
  • Virág et. on Úgy tűnik Ahmadinezsád sem ad többet elő az NKE-nAz egész akciót nem értem. Iránban az elnöki tiszt…
  • Virág et. on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@KennyOMG: Graham egy ellentmondásos figura volt.…
  • Késes Szent Alia on Úgy tűnik Ahmadinezsád sem ad többet elő az NKE-n@ikarus: "A magyar vezető tájékoztatta a rektort a…
  • KennyOMG on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@Virág et.: Igazad van, en is ide akartam betenni…
  • ipartelep on Egy kiválóan öregedő vincentposztNem, nem jó vers. De az "orbitális szarházi" az st…
  • vattablz on Viccországban bejelentenek@labrys: Van neki fehér vitézkötéses jelmeze is. T…
  • vattablz on Egy kiválóan öregedő vincentposztÉs még megmagyarázza! És még neki áll följebb!
  • ikarus on Úgy tűnik Ahmadinezsád sem ad többet elő az NKE-nÁllítólag a Moszad Budapesten akarta beszervezni A…
  • Virág et. on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-nHont András az egykori udvari ellenzékiből mára sz…
  • Virág et. on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@hakohen: Igen, beragadt. Mert nem tudom feltűnt-e…
  • DarthVader on Egy kiválóan öregedő vincentposzt@nyulambator: Megtudná, milyen Jolánnak lenni 😀
  • hakohen on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n. @muaddib00: . Ugyan hol láttad, hogy vitatkozunk…
  • muaddib00 on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n@hakohen: Szerintem fusd át még egyszer mit írt fo…
  • hakohen on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n. @fortin2: . Kedves Fortin2 Kolléga! . Te az én e…
  • fortin2 on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n@steinerzsiga:: "Hogy létezik-e nemzeti tudomány –…
  • fortin2 on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n@hakohen:: ? ezt nem értettem... Azon lehet sztem…
  • labrys on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n@mzoltan: teljesen igaz és jogos, amit írsz, egyet…
  • labrys on Viccországban bejelentenek@Podvinecz marsall: elég rápillantani, ahogy tünte…
  • nyulambator on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@hakohen: Ahogy már sokszor írtam, baromira nem ér…
  • nyulambator on Egy kiválóan öregedő vincentposzt@vattablz: Pedig lehet, hogy hat-hét év hűvös jót…
  • vattablz on Egy kiválóan öregedő vincentposzt412 millióért közpénzen megvette saját írásműveine…
  • vattablz on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-nMindkét úr nevét két tével kell írni. Mert múlt id…
  • hakohen on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.. @Fuxos: & @dpeter: & @nyulambator: . Ajá…
  • Podvinecz marsall on Viccországban bejelentenekMinden szava arany. Szó szerint. https://hvg.hu/ku…
  • Fuxos on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.Ha Izrael PC módon védekezne, már rég nem létezne.…
  • mzoltan on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n@labrys:](#comment-355274 Igen, ez mind így volt,…
  • dpeter on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@nyulambator: Pontosan erről van szó, igen. Romok…
  • ikarus on Claude esete DonalddalBár nem a poszt témájához tartozik, de mást most n…
  • nyulambator on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@hakohen: A számokat illetően egyetértek, kár lenn…
  • steinerzsiga on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n@jotunder: Két megjegyzésem lenne ezzel kapcsolatb…
  • labrys on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n@mzoltan: Hont Andrást 2007-ben zárták ki a Fidesz…
  • hakohen on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n. @fortin2: . Nem, nem lehet vitatkozni. Tölgy (al…
  • mzoltan on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n@martonbalint19904935: Igen, a lezárásoknál eltört…
  • hakohen on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.. @dpeter: . Megemelem előtted a (nem létező) kala…
  • hakohen on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.. @nyulambator: . Abba nem mennék bele, hogy Izrae…
  • fortin2 on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n@jotunder:: Arról esetleg lehet vitatkozni, hogy m…
  • jotunder on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n@fortin2: a kora-Árpádkor vagy József Attila költé…
  • fortin2 on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-nSajnos, ez a szokásos antiglobalista (ami manapság…
  • nyulambator on Ki mondja meg, hogy merre van az arra avagy Lannert kontra SetényiA norvégok a Lannert iskolába jártak. https://tele…
  • Geza on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n16 év nem volt nekik elég, hogy lássák, hogy menny…
  • nyulambator on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@dpeter: Annak, hogy Izrael támogatottsága Ameriká…
  • ipartelep on Viccországban bejelentenekhttps://www.youtube.com/watch?v=gZ0P6uG6h3M&t=…
  • dpeter on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@Virág et.: Dacára annak, hogy ez a szöveg kápráza…
  • martonbalint19904935 on Értelmiségellenes őrjöngés az öt.hu-n@mzoltan:: Igen, a koronavírus-járvány volt az, am…
  • hakohen on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.. @Virág et.: . "beragadt október 7," . Úristen! É…

Posztrulett

Miniszter a színházban (rövidkultúrposzt)

Tegnap megnéztük Budaőrsön a Julius Caesart Alföldi rendezésében. A címszerepben Stohl András, de ide a népek Nagypál Gáborért és Fröhlich Kristófért is jönnek. Az előadás nagyon jó, de én nem írok kritikát. A darab végén Octavius (Juhász Vince), akit Caesar örökbe fogadott átveszi a hatalmat és boldogan táncol a plebs előtt. Az a bizonyos tánc …

Share this:

  • Twitter
  • Facebook
  • Tumblr

Like this:

Like Loading...

Címkék

abszurd alkotmány ascher_café bayer demokrácia fidesz focikvíz focitortenelem gyurcsány hangfal hétvége idezet imf jogállamiság jotunder kakasos nyalóka Kettes kiskii kormányváltás kormányzás kultúra magánnyugdíj maroz matolcsy Medvegyev mszp média orbán orbánizmus orbánviktor pártállam Pásztörperc retro sajtohuba sajtó schmitt seprűbajnok szempontpuska színház társadalom ulloiut vendégposzt választás zene zsazsu4

A Vincent-blog olvasói:

  • ra0213
  • karsairita
  • janostothmeister
  • anna007dor
  • gornyo
  • vattablz
  • annokkk
  • fortin2
  • valamár
  • sgtpotrien
  • Bogomil
  • csunyatáp
  • Gaboxhrr
  • cleantone2
  • nyulambator
  • jelbeszed
  • ipartelep
  • Mikonu
  • aromo44
  • P137
  • onehumanoid
  • Hector Kapitány
  • hakohen
  • mecsekijeti
  • kisa
  • Fuxos
  • DarthVader
  • j.alfred prufrock II
  • kiazmármegint
  • fuhur
  • dpeter
  • darnoknew
  • trbnt
  • tulajdonkppen
  • labrys
  • steinerzsiga
  • marysolotravez
  • Tiborné Tóth
  • jack_of_all_trades
  • Tehenész
  • aerduloensamtonight
  • micike mici
  • mzoltan
  • susyk
  • simonandris2
  • muaddib00
  • KennyOMG
  • LibaLeontin
  • macskahala
  • jotunder
  • RSS - Posts
  • RSS - Comments
Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use.
To find out more, including how to control cookies, see here: Cookie Policy
© 2026 Örülünk, Vincent? | WordPress Theme by Superbthemes
%d