Jobboldali költők borzalmasan gyönge versei — XXXIV.
Eredeti szerző: Pásztörperc
Év végi összesítő a nagyválogatott tagjaival, 4. rész.
Azt hiszem, a borzalmas versek kedvelői közt nincs senki olyan, aki el ne várná, hogy az utolsó, mindent megkoronázó részt Katona László költészeténexenteljük. És ez így is van jól.
Katona László: MÁS A TUDÓS, MÁS A „MODERN” EMBER
Normal
0
21
MicrosoftInternetExplorer4
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normál táblázat”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;}
Dogfüggő: Más a pajzsmirigy-elégtelenségben szenvedő, és más a bélyeggyűjtő
Nincsen annak sok irigye,
Kinek rossz a pajzsmirigye.
Ám a bélyeg kartotéka
Több, mint tarka papírkáknak
Kartonkertje, tarka tára.
Mennyi éjjel gyűlt remény,
Mennyi bájjal tűnt erény,
Mennyi kéjjel gyűrt regény..
– Ez a bélyeggyűjtemény!
Az új évben legyetek jobbak! Fogadjátok meg Katona László intelmeit! Ezeket korcsoportos bontásban közöljük:
1. IFJÚSÁGUNKHOZ!
<
p class=”MsoNormal”>
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16516789-6a2646113102c' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16516789&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16516789-6a2646113102c&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16516789-6a2646113102c' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
Találtam…
Ideillik =))
gyaloghartur 2010.12.29. 10:17:00
„Európa csendes, újra csendes…”
P.S.
Európa hangos, újra hangos.
„kongatják” vészmadarait*,
úgy tűnik nem kívánatos
vendég a magyar itt !
Károgva kering körötte
vesztét leső sisere-had,
az lesz valódi öröme,
ha csak csontja marad…
Akkor majd helyébe léphet
az „echte” európai,
kinek-találsz ilyen népet-,
kellenek javai.
Holland, kit a tenger űz el,
zsidó, akit rokon arab?
Neki mindegy…-mondja Brüsszel,
csak mennél hamarabb !
Tótok, oláhok, cselákok…
és persze szapora romák:
bábeli hangzavar, mit „látok”**
toroznak a komák!
S a Bábel csonka tornyán,
füstbe ment országa felett,
áll búsan, komoran Orbán,
a Nagy Szárnyaszegett!
Hú, ez elég debbenetes volt. Kongatott vészmadárnál megképzett előttem egy harang, aminek egy gumicsirke a nyelve. De az első versenyző szobrászati gondolatmenete se bakfitty, remélem, nem leendő kolléga, a lelkem:)
@PR-küszöb: de ebben legalább néha vannak rímek. Bár a brüsszel/űz el rímpár büntet.