Kilenc hónap
Eredeti szerző: maroz
Lassan ennyi ideje (plusz nyolc év, de kicsire nem adunk) várjuk, hogy mondja már meg, mit akar. Hogy megmutassa magát. Hogy felsírjon végre. Várjuk, mint nagylány házibuli után, aztán vagy megjön, vagy nem.
Eszembe jutott ez a kilenc hónap, mint cím, estem is lendülettel a billentyűzetnek, beetetés megírva, lapozás betéve, tizennyolcas karikát most nem teszek, mert egyesek legutóbb is félreértették, szóval nagy elánnal húznám a gilisztát a horogra, kilenc hónap, a fideszkormány éppen kilenc hónapja regnál — ööö, izé, na várjunk. Induljunk el a kályhától, mert másként belezavarodunk! Volt ugye áprilisban az a heves koitusz a kabinokban, de rá szűk két hónapra megszületni látszott valamiféle csimota, szóval ez a kilenc hónap nem nagyon akar kikerekedni. Viccelődhetnénk azon, hogy ez a kilenc hónap valójában egy testen kívüli terhesség volt, és majd pár év távlatából tényleg nehéz lesz nem olyannak látni az elmúlt kilenc hónap kormányát, mint egy inkubátorban küszködő szerencsétlen torzszülöttet, de menet közben beugrott egy jobb párhuzam.
Szakítsunk az antropomorf megközelítéssel, úgy kerekebb lesz. Nem embergyermek, hanem csimasz. Hernyó. Így már kerek: áprilisban koitusz (dugnak egyáltalán a lepkék? — biológiából föl voltam mentve), petélés, júniusra kikelt a hernyó (baromi randa lett), kilenc hónapig csúszott-mászott, és most, ezen a hétvégén elvonult begubózni.
Mi pedig türelmetlenül várjuk a nagy metamorfózist.
Ez az, ami nem fér az én fejembe, ez az állandó várás. Hogy igen, most még pondró, de már hamarosan! Hamarosan mi? Nekem mindegy (nem az), mert én nem vagyok a szavazójuk, de mit remél Ön, kedves olvasó, aki rájuk voksolt? Mire számít? Vagy majd megmondja, ha már látja, hogy pontosan arra számított, amit kapott? Hát-hát.
Lenne ennek egy konzervatív módija is — már ha érdekel manapság egyáltalán valakit ebben az országban a konzervatív módi, amit nem nagyon hiszek. Éppen a napokban parentáltam el az egyik kedvenc blogomat, azt, amelyik időnként kifejezetten ügyesen igyekezett a konzervatív irány látszatát kelteni, de mára oda jutott, hogy csak pendely nélküli menyecskékkel képes eladni magát. Szóval, nem nagyon hiszem, hogy lenne rá kereslet, de én akkor is elmondom.
Nem túl bonyolult ám: van a párt — na jó, többesszám: vannak a pártok. Azok elmondják úgy nagy vonalakban (igen, úgy nagy vonalakban, legalább), hogy mit is szeretnének, és mi, polgárok annak alapján döntünk. Mondom, úgy nagy vonalakban. És igen, lehet füllenteni a választási kampányban (udvarolt már ön? udvaroltak már önnek? érti, miről beszélek? mer’ azér’!), de nem a nagy vonalakban. Kis füllentéssel meg lehet szerezni a hatalmat — igaz, naggyal is, de annak a következménye másnap mindig fájdalmas katzenjammer, és nem nyugodt kormányzás. Amikor már a kifejezetten fidesznemtávoli elit néhány prominense is szinte szó szerint a nagy vonalakat hiányolja („Hanem mert az elmúlt négy-nyolc évben nem készültek fel a kormányzásra”), szerintem érdemes lenne nekünk, mezei polgároknak is elgondolkodnunk. Persze nem tesszük, mert mindig van valami aktuálisabb, magasztosabb. Izgalmasabb témák: lopott-e Bakáts Tibor a moszkvai kereskedelmi kirendeltségről sukorói ingatlancsere-ügyletet — erről nyilván egyszerűbb véleményt formálni, mint arról, hogy mi a répát kezdjünk itt magunkkal, káeurópa fészkes közepén, húsz évvel az után, hogy eldöntöttük, miszerint mégiscsak akarunk kezdeni magunkkal valamit.
Van az a hagyományos, konzervatív módi, amely szerint a hatalomra aspiráló, de pláne a hatalmat éppen aktuálisan birtokló előbb elmondja, hogy mi lényegeset szeretne csinálni, mit akar kezdeni olyan nagy alrendszerekkel, mint a gazdaság, a szociális ellátás, az egészségügy, az oktatás. Erről az elmondásról mi, a konzervatív módit kedvelő polgárok jól elvitatkozgatunk, és a hatalom a visszajelzések alapján dönt.
Ami most zajlik, az ennek legfeljebb silány paródiája, de inkább még az sem. Szóvirág-kertészkedés a nemzet Kisvakondjától, a létezés magyar minősége, az. Dicsőséges Hűségeskü Hadjárat és vitának látszó tárgy valamiféle új alkotmányról. Közben meg a várás, a vágy vezérelte gondolkodás által diktált kismillió politikai elemzés arról, hogy ebből a gubóból most már aztán tényleg egy gyönyörűséges pillangó fog kikelni! De ha most nem, akkor legközelebb már kurvaélet, hogy az!
Kedves olvasóm, mi van akkor, ha az a bizonyos áprilisi koitusz egy elbaszott közösülés volt? Ha nem hogy egeret nem vajúdnak meg azok a hegyek kilenc hónap alatt, de még egy nyavalyás muslicát sem? Szerintem nincs akkor semmi (illetve van, az elvesztegetett idő), ha felfigyelünk egy apróságra. Arra, hogy a szuverenitás a miénk: mi, a polgárok vagyunk a szuverén. Konzervatív módi szerint erről a szuverenitásunkról mi, polgárok nem szokunk lemondani mindenféle fülkékben elkövetett aktusokkal, csak átadjuk azt egy éppen rokonszenvesnek tűnő formációnak, haszonbérbe. Gebinbe’, ha úgy tetszik: jól lehet vele keresni, lehet lopni, meggazdagodni — ne forgassunk szemet, tudjuk, hogy ez így működik, de van egy határ. Konkrétan az, amikor a gebines elkezdi magát tulajdonosnak hinni, annyira elszalad vele a ló.
<
p style=”text-align: justify” class=”MsoNormal”>Be kéne üzenni valahogyan abba a gubóba, hogy minden látszat ellenére lehetnek még ebben az országban konzervatív értékrendű polgárok. Tessék hát igyekezni azzal a metamorfózissal, mert ha valamiféle gusztustalan döglégy kóvályog majd elő a februári tavaszban, lehet, hogy páran nyűgösek leszünk. Belegondoltak már önök abba, hogy mi lesz, mi lehet itt, ha nem csak 61% fogja azt gondolni, hogy inkább rossz irányba mennek a dolgok?
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16522292-675abbd4a13ef' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16522292&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16522292-675abbd4a13ef&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16522292-675abbd4a13ef' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
@nu pagagyí: Sajnos az Ön információi tévesek. A világválság azért érintette az országot súlyosan, mert minket a válság már válságban ért. A válság kirobbanása előtt már 13.500 milliárdot költöttek el Gyurcsány és társai az adóinkon felül. Mégis mit gondol miért kellett az őszödi beszéd?? Az azt követő kényszerű költségvetési szigorítást követően is 10% közelében volt 2006-ban a költségvetési hiány(Tudja az, amiről Veres azt mondta a választás előt: itt van a táskámban, csak nem mondom meg!) Az Audival persze nem értek egyet, de legalább máris elvették tőle a kocsit., míg Gyurcsány a 80 millióért vett autót rögtön átfestette 8 millióért és nem adta el, de hasonlóan járt el Veres is .. sőt leváltása után kedvezményesen meg is akarta vásárolni.
@tölgyes: A háziorvosoknak két csoportja van: az egyik két csoportra osztja a háziorvosokat, a másik nem.
Kegyed nem látja a különbséget a háziorvosokat tömörítő szervezet és vezetőjének álláspontja és 1 db háziorvos állítólagos véleménye között?
@Iustizmord: Gyakorló büntetőjogászként sincsen igaza. Menjen el egy hatékony nyugati demokráciába és vizsgálgassa, hogy milyen hatékonyságú az ilyen esetekben a bíróság. Mire észbe kap, az USA-ban hamar Ön is rács mögé kerülhet.:)
@aronsatie: Nem egy db háziorvos véleménye volt, mert volt aki meg is tagadta. Azon felül pedig a háziorvosok csoportjai is érdektagoltak és politikailag tagoltak. A világ már csak ilyen..
@tölgyes: „Gyurcsány a 80 millióért vett autót rögtön átfestette 8 millióért és nem adta el, de hasonlóan járt el Veres is .. sőt leváltása után kedvezményesen meg is akarta vásárolni. „
Ez szörnyű, olyannyira, hogy valami linket kérnék alátámasztásul.
„Az Audival persze nem értek egyet, de legalább máris elvették tőle a kocsit.”
Miután lebukott, persze. Mert hogy eddig ne tudtak volna róla, az lehetetlen.
A Fidesz vezetése teljesen magára maradt, de mindenben, mindehol. A külföld nem ismeri el a belföld kezdi utálni!
Megpróbálja visszacsábítani az ellenzéket az alkotmányozásba kormányoldal, ahol attól tartanak, hogy az új alaptörvényre ráragad az, hogy ez a Fidesz vagy személyesen Orbán Viktor alkotmánya. A Fidesz több kérdésben is késznek mutatkozik a kompromisszumra, és próbál szimbolikus kérdésekben is gesztusokat gyakorolni, ezzel azonban épp a kormánypártok soraiban okoz konfliktusokat. A hirtelen váltást ugyanis sértődéssel fogadták az alkotmányozásban eddig komoly szerepet játszó KDNP-ben.
@Igazamvanvagyigazamvan?: Mondjuk ott kell kezdeni, hogy feltakarítja az utcát,kitakarítja az árkát, hogy el tudjon folyni a víz, felássa a kertet és megtermeli a napi konyhára valót.. a munkanélküliség ellen nem fog felépülni egy ús Dunaújváros, Kazincbarcika.. abban biztos mlehet.. Az érdemi változás kell némi idő. Könnyű szétzavarni egy munkahelyet, de nehéz újraszervezni. Könnyű volt felvinni a munkanélküliséget 5,= %-ról 11% fölé, de nehéz lesz leszorítani…és az se megy úgy, hogy „jobbra át és balra, temetjük a nagymamamát::”
@tölgyes: Biztosan tagoltak meg izé. Még hányszor ismételjem, hogy a háziorvosokat tömörítő szervezet és vezetője többször és hangosan panaszkodott, hogy mekkora kiesés nekik a vizitdíj eltörlése?
@aronsatie: Gyurcsány és Veres azután se mondott le róla, miután lebuktak.
@aronsatie: Aki vagy ehhez, vagy ahhoz a csoporthoz tartozott… A vizitdíjat azonban az orvostársadalom nem kívánta, abból nekik többletük nem is lett.. legfeljebb azért sírtak, hogy a vizitdíjjal tovább nőttek a veszteségeik.. Ez nem jó, de a veszteségeket nem vizitdíjjal kell pótolni.. Ráaádul a bviztitdíj nem eü reform, hanem a sarc egy formája. Én befitzettem, az eü bizt-bnak úgy 30 millió forintot, ezért nekem senki se mondja, hogy az eüm ingyenes:(.. mint ahogy a reklámszövegük mondta.
@tölgyes: Hát hogyne. Lesz erre a szép történetre linkje is kegyednek, vagy higgyem el így, ahogy van?
@sisifux: Vajon megmondták-e egyetlen embernek azt, hogy az intézkedéseiknek az ország gazdasági összeomlása lesz a következménye??? Itt Medgyessy és Gyurcsány azt mondta: mi folytatjuk a fidesz jó gp-áját, de mi majd többet adunk az embereknek.. Majd saját vállakozik érdekénben eltörölték a iminimálbér adóját, majd 50%-kal megemelték a közsalkalmazotti béreket..:(és mindezekért cserébe választást nyertek. Hiba volt őket megválasztani, de ez már elmúlt.
Az adóssághoz adja hozzá az eladott vagyont. A nemzeti vagyon 85%-át az MSZP-SZDSZ adta el.. a fidesz 1,5-2%-át.
@tölgyes: Tisztelt Hölgyem/Uram!
Feltettem egy kérdést, amire még nem kaptam választ. Mivel elveszhetett a sok komment között, ezért megismétlem:
„acs63 2011.02.12. 14:01:12
@tölgyes: Ez a poszt a MOSTANI KORMÁNY (nem)tevékenységéről szól.
Nem érdekel (most), hogy régebben ki, mit szúrt el. (Másik posztban persze igen.)
Itt az érdekel:
MIT CSINÁLT JÓL EZ A MOSTANI KORMÁNY?
(netikett: nagybetűvel írtam, kiabálok, hátha választ kapok erre az egyszerű kérdésre és nem szerecsen-mosdatást!) „
@aronsatie: Nem tudom, hogy miben kételkedik. Az a szövegből nem derül ki.
A fidesz kommunikációjának a lényege az volt az utóbbi jópár évben, hogy a balliberális kormány népellenes, korrupt, tolvaj, hazúg és pancser.Ezekre a kormányzó pártok sokszor sajátmaguk hozták a példákat, a lejárató kampánnyal szembeni kommunikációjuk pedig alig haladta meg egy kakadu színvonalát.
Ezzel szemben, szintén a fidesz szerint, ő az embereket aggódva féltő, nyílt kártyákkal játszó, tisztakezű, becsületes, hozzáértő párt, ráadásul sohasem hazudott az embereknek. Minden üzenet arról szólt, hogyha győz, azután semmiféle olyan gyalázat nem érheti az embereket, mint szopás, korrupció, hazúgság, a fidesz majd minden, a nyolc éva alatt ekövetett hibát helyretesz, erre ő már holnap – sőt, ma ! – kész……..jada.jada.
Választást megelőző időszakra brilliáns kommunikáció volt, mintha könyvből tanulták volna……….hehe, innen né :
“Of the characteristics peculiar to electoral crowds, they display in particular but slight aptitude for reasoning, the absence of the critical spirit, irritability, credulity, and simplicity. In their decision, moreover, is to be traced the influence of the leaders of crowds and the part played by the factors we have enumerated: affirmation, repetition, prestige, and contagion.
………………………………………………
The elector stickles in particular for the flattery of his greed and vanity. He must be overwhelmed with the most extravagant blandishments, and there must be no hesitation in making him the most fantastic promises
……………………………………………….
As for the rival candidate, an effort must be made to destroy his chance by establishing by dint of affirmation, repetition, and contagion that he is an arrant scoundrel, and that it is a matter of common knowledge that he has been guilty of several crimes. It is, of course, useless to trouble about any semblance of proof. Should the adversary be ill-acquainted with the psychology of crowds he will try to justify himself by arguments instead of confining himself to replying to one set of affirmations by another; and he will have no chance whatever of being successful. The candidate’s written programme should not be too categorical, since later on his adversaries might bring it up against him; in his verbal programme, however, there cannot be too much exaggeration………… The most important reforms may be fearlessly promised. At the moment they are made these exaggerations produce a great effect, and they are not binding for the future, it being a matter of constant observation that the elector never troubles himself to know how far the candidate he has returned has followed out the electoral programme he applauded, and in virtue of which the election was supposed to have been secured.
…………………………………………
Expressions such as infamous capital, vile exploiters, the admirable working man, the socialisation of wealth, &c., always produce the same effect, although already somewhat worn by use. But the candidate who hits on a new formula as devoid as possible of precise meaning, and apt in consequence to flatter the most varied aspirations, infallibly obtains a success.”
( Gustave Le Bon : The Crowd, A Study of the Popular Mind )
Nos, a fenti módon gerillamerketingelt mantrafűzér annyira sikeres volt – jórészt a balliberális kormánynak ( IS ) köszönhetően – hogy a fidesz képe valamiféle új világba illett csak bele, olyan világba, amelyről még beszélni sem lehet ugyanazon a napon, amelyen a “ballibről” is. A választás – amely nem mellékesen a gyűlölt ellenség “agyagbadöngölését” is eredményezte ( megérdemelten ) – végre meghozta az áhított kormányzást. Akkora törvényadta eszköztárral, amelyet a fidesz élvez, értelemszerűen, bármit tett a 9 hónap alatt, bármit tesz jelenleg és tenni fog, azokért teljes mértékben csak önmaga felelős !
Elég az egész új rezsímet az elmúlt 8 év alatt sajátmagáról festett gyönyörű képhez hasonlítani : itt a kép – ama másikkal ellentétben ( Dorian Grey ) – csodálói előtt megőrzi irreális szépségét. A model viszont, nos az kezd feleim kurvára bűzleni, ráadásul anyaszűlt meztelen, néha csontra beáll és össze akarja mérni a hímtagját boldog – boldogtalannal. És nem akar sem felnőni, sem feladni a mucsait !
nol.hu/belfold/20110208-tenyerek__ha_viszketnek_
@tölgyes: Látom, teljesen elakadt a lemez, úgyhogy ne zavartassa magát.
@tölgyes: Úgy hozzávetőlegesen az egészben, úgy ahogy van. Minden csúnyaságot fel tudnék tételezni a Gyurcsányról, valószínűleg kannibál is titokban, de ez a nyolcmilliós festés kicsit erős. Ennél valószínűbbet kellene hazudni legközelebb.
@acs63: Én nem tevékenységről nem beszélnék. A mostani kormány átvette a kormányzást úgy, hogy a költségvetési terv ellenére nem 3,8% volt a hiány, hanem 7% körül. A költségvetési hiányt eus nyomásra a kormány teljesítette méghozzá úg, hogy nem a maga pénzét szedték el (nyugdíjak 30%-os csökkentése, közalkalmazottak 1-2 havi bérének elvonása stb), hanem bankadóval stb. Ha Ön ezzel nem ért egyet, akkor küldje be egy folyószámlára a nyugdíja, fizetése megfelelő részét.
Továbbá nem vagyok válaszadó automata..:)
A múlt és különösen a közelmúlt pedig meghatározza a jelent és felfejtése, tudatosítása nélkül nem is lehet a bajból kilábalni.. EZ A MÚLTAT ELTÖRÖLNI attitűd nagyon emlékeztet valamire.
@aronsatie: Sajnos megjelent az újságban. A kocsi színe kék volt és átfestette feketére..:)
@aronsatie: Pedig csak olvasnia kellene. Az autó színe kék volt, ez nem tetszett Gy-nek ezért átfestette feketére. Keresse meg a neten.:)
No jó hölgyek és urak! Most megyek és egy kicsit dolgozok. Önök pedig szidják csak azt akit szidni akarnak.. pedig ma a szép idő volt, lehetett volna fákat metszeni!:)
@tölgyes: Biztos megjelent az újságban, hát hogyne. Melyikben, és mikor? Szívesen megkeresem, csak egy kis segítséget kérek. Ez igazán érthető, ugye?
@tölgyes: Bevételek csökkentése, kiadások növelése és – természetesen – emelkedik a hiány. Ha nincs pénz, de költekezünk, akkor ne sírjunk a hiány miatt, mert nevetséges!
Ez a másikra mutogatás engem is emlékeztet valamire: óvodára!
„Igaz, hogy eltörtem a vázát, de Pistike a pálmára pisilt!”
A baj csak az, hogy nem óvodában vagyunk, kicsit komolyabbak a következmények. 🙁
@tölgyes: Lehet persze anyázni, egymást szidni, esetenként olyan szintre süllyedni, ahonnan nehéz a visszaút. Ez a poszt elsősorban a jelenről szól, nem a múltról. A jelen pedig az, hogy a jelenlegi kormány bekerült abba a saját maga által ásott gödörbe, mely szerint az adócsökkentés majd mindent megold. Nem old meg semmit, különösen akkor, ha nem is tudják megcsinálni, mert nincs rá keret.
Ami a korábban felhalmozott adósságot illeti sajnos jelentős részét feléltük, és nem ellopták (no persze az is van bőven). Tudomásul kell venni, hogy sokkal jobban él ma ez az ország, mint azt a gazdasági ereje, helyzete lehetővé tette (nem emlékeztet ez egy kicsit arra, amit kádár rezsim csinált az utolsó pár évében?).
A jelenlegi gazdasági szerkezetben persze ennek a kormánynak sincs sok lehetősége, ez is csak maszatol, mint ahogy teszik a kormányok az elmúlt húsz évben. Ahhoz hogy az ország normálisan működjön alapvető rendszerekhez kellene hozzányúlni, és nem kicsit. Olyan hihetetlen méretű zúgolódáshoz vezetne egy komolyabb struktúra változás, amit nem vállal fel semelyik politikai erő. Csak néhány szemelvény: regionális és kistérségi közigazgatási rendszer, ezzel összhangban az egészségügyi rendszer, mellette biztosítás alapú egészségügy, magánpraxis és állami intézményi háttér különválasztása, MÁV és Volán menetrendi összehangolása, felesleges párhuzamok kiiktatása. És még az oktatásról, a honvédelemről, és még sok más kérdésről nem is beszéltünk. Amiről itt szó volt, az alsó hangon félmillió plusz munkanélkülit jelent. Ki vállalja ezt. Ehelyett, nem győzöm hangsúlyozni, hogy ebben nem egyedi ez a kormány, pótcselekvés, maszatolás folyik.
Erről szól a poszt. Lehet Gyurcsányt szidni – noha a legnagyobb hibája az volt, hogy ötletpolitizálást csinált, semmit nem gondolt meg, nem vitt véghez, azaz maszatolt komoly dolgok helyett – de a gazdasági válságot nem az MSZP csinálta az ellenzékének bosszantására.
Ennek a kormánynak éppen azt kell felróni, hogy olyan felhatalmazást kapott, amivel alapvető változásokat vihetett volna véghez, de ehelyett elpénecolt 9 hónapot. Erről szól ez, nem másról.
@acs63: @aronsatie: tölgyes ritkán szokott válaszolni, ha tényeket kéne mondania az álláspontja védelmében.
@tölgyes: Milyen autó kerül 80-ba?
Hát, nem örülünk Vincent! 🙁
@Kettes: @kiskii: @jotunder: @maroz: @szempontpuska:
Én valamiről lemaradtam? És ti most tényleg először láttok ilyet?
Nemrég kapcsoltam be a gépemet, ezért csak gyanítom, hogy a poszt valamikor a délelőtt folyamán az INDEX címlapján lehetett. Ezért idetódultak a mandineres stb. elmeháborodottak (akinek nem inge…).
Amint látom, idővel rájöttetek, hogy hasznosabb könyvet olvasni, ebéd után (vagy előtt) szunyókálni, kirándulni, kutyát sétáltatni, cikket írni sít. Mármint annál, hogy megpróbáljátok nevezetteket érvekkel, gondolatokkal, adatokkal és más haszontalan dolgokkal meggyőzni. Nem baj, majd belejöttök. (Elnézést a nyegleségért, de már kurvára unom az említett elmeháborodottakat, akik hajlandók a legértelmesebb és legértékesebb posztokat is szétverni. Hát biztos ettől élveznek el. Sose legyen jobb nekik.) Amint valahol találkozom az ilyenekkel, azonnal otthagyom a szóban forgó blogot, és legközelebb már meg sem nézem a kommenteket.
Sajnos, ezzel a jelenséggel együtt kell élnünk. Vagy ti tudtok jobbat? Amikor ideszoktam a Vincentre, éppen az volt a jó, hogy ezek valahogy elkerülték és nem szerencséltettek az elmeháborodottságaikkal. Ezeknek a hullámzó hülyeségeknek az elviseléséhez én is túl konzervatív vagyok.
@Iustizmord:
Namostmivan? Nem zavar kedvenc vitapartnered kitartó magázódása?
@Gerzsonka:
„Gyurcsánynak speciel a háromigenes önsorsrontóig kiváló, mindenki által elfogadott programja volt,”
micsoda?????
@tölgyes:
csak abban tetszik tévednie a tölgyes elvtársnak, hogy a gyúrcsányi autója nem 80 millió volt, hanem hatszázezermilliárd, csak a komcsik titkolták.
és engem rendkívül felháborít, hogy a lázár elvtársat ilyenekkel támadják a komonisták. pont a luxusbankárkormány hívei merészelni hátba támadni a lázár elvtársat, hát hol élünk? lázár elvtárs megérdemli, és különben se luxusautó, nálunk az utcában mindenkinek olyan van, tessék elhinni.és különben is az azonnali, nagymértékű adócsökkentésen (rocknpol.blog.hu/2010/11/08/adozzanak_a_szegenyek ) annyit spórolunk a minimálbéren, pont gyűjtünk mi is egyre.
@tölgyes:
Az adóssághoz adja hozzá az eladott vagyont. A nemzeti vagyon 85%-át az MSZP-SZDSZ adta el.. a fidesz 1,5-2%-át.
Ja Ja!
Tényleg!
Vagy a privatizációban élen járt az Antall kormány, esetleg ajánlanám figyelmébe a Torgyán áldásos tevékenységét is.
Amúgy a számok honnan származnak?
Mint tudjuk a statisztika…
Bár akár igaz is lehet. Hisz a Fidesz nem a privatizáció élenjáró harcosa volt, más technikával lopta a pénzt.
Tényleg, a gánti bányát, a hegyaljai szőlőket beleszámolta a 2%-ba?
Bár ha Kúrcsány 80 millióért vett egy autót, aminek a színe se tetszett, akkor tényleg egy f…!
Annyira akciós volt, hogy nem lehetett színt választani?
@oldman13:
Tökéletesen egyetértek!
Annyit tennék hozzá, hogy a spórolás kevés. Egy gazdagról se hallottam, aki spórolással szerezte volna vagyonát.- Megoldás csak az lehet, ha Magyar cégek olyan terméket állítanak elő, amit külföldre adnak el./ bocs, hogy a megfogalmazást levittem „kutyába” de szeretném, ha mindenki megértené./
Hallottál valamit, ami bármely kormányunk programjában erre irányulna?
Bocs, a Mercedes, Audi kiviszi a megtermelt nyereséget. Nem hülye. Azért jött ide, mert olcsóbb.
@mavo: inforadio.hu/archivum/?q=gyurcs%E1ny&C=3&FYear=2006&FMonth=04&FDay=1&TYear=2006&TMonth=08&TDay=31
@HaKohen: Ne viccelj már, mindig ez van. Mindig. Ha Index címlapon vagyunk és a poszt belpolitikai jellegű, akkor ez történik.
Bocs mindenkitől a kései válaszért.
@acs63: Egyetértek azzal, hogy a bizonytalanok döntenek általában, és ők fogékonyabbak az ígérgetésekre, de szerintem alapvetően ők is az alapján döntenek, hogy kiben bíznak, vagyis az embert ítélik meg, nem a programot. Miattuk mennek a politikusok bulvárműsorokba is.
@maroz: Nem kerülte el a figyelmemet, csak egészen egyszerűen én úgy gondolom, hogy Magyarországon is lehet tudni, hogy kitől mit várhat az ember.
Na nagy vonalakban kitételt úgy értelmeztem, hogy nem több tízezer oldalban írja le tételesen, hanem csak pár száz oldalban vázlatosan, de én ezt sem tartom szerencsésnek minden esetben.
Ha a „nagy vonalakban” kitétel annyit jelent, hogy „a dolgok folyását a saját értékrendünk irányába kívánjuk terelni”, akkor félreértettelek, és bocs, de akkor nem világos, hogy ezt miért kell leírni.
@nu pagagyí: A konzervatív azt jelenti, hogy fontolva haladó. 😉 Szóval elfogad bizonyos alapértékeket, és annak figyelembevételével minden esetben átgondolva képzeli el a fejlődést.
Az alapértékekről gondolom nem kérsz kioktatást, vagy tudod, vagy, ha érdekelni fog, tudni fogod.
@sztd: Akkor tegyük helyre a dolgokat!
„Az alapértékekről gondolom nem kérsz kioktatást, vagy tudod, vagy, ha érdekelni fog, tudni fogod.”
Miből gondolod, hogy van ilyen érték, ami mindenkinél ugyan az?
Az én alapértékem az egyén, másnak fontosabb a hit, vagy a nemzet, vagy az anyagiak és még sorolhatnám. Különböző kiindulási pont van, miért gondolod, hogy a Tied az „igazi”?
Megkérdezhetem, hogy a Tied micsoda? (Csak egyet, a legfontosabbat írd le!)
@Gerzsonka: tegnap 13:53:03:
Beszéld meg Iustizmorddal. Ő ennek a szakértője.
@Iustizmord:
Hoooooool vaaaaaaaaaaaagy?
Kérdeztelek és hivatkoztam is rád. Ne hagyj szarban.
@sztd: Lehet tudni??? :)))
Említetted Nagy-Britanniát. Ott lehet tudni. Vagy az Egyesült Államokban. „Read my lips: no new taxes”, mondta Bush és lehetett tudni, hogy tényleg nem lesznek, hanem a meglévőket fogja növelni, mert azt nem ígérte meg, hogy azokat nem növeli. Na, ezek azok az apró hazugságok, amelyek szerintem bőven beleférnek a politikába.
De most képzeld el, ha ’89 februárjában kiáll Bush az ország elé, hogy skacok, ez nem is választás volt, hanem forradalom, és mostantól a régi rendszernek annyi, mert jön a nemzeti együttműködés rendszere, izomból elhajtja homokozni a Supreme Courtot, hadd ne kelljen már gyártsam a hülye párhuzamokat, szóval ha Bush kiáll azzal az amerikai nép elé, hogy ami eddig volt annak vége és lesz itten valami teljesen új, de nem mondom meg, hogy mi lesz az, akkor te mit tippelsz, hány nap alatt hajtotta volna el demokrata, republikánus kéz a kézben, egy emberként?
@acs63:
„Miből gondolod, hogy van ilyen érték, ami mindenkinél ugyan az?”
Elég zavarosan fogalmazok, tehát nem árt, ha többször végigolvasod.
Tegyük fel, hogy objektív igazság nem létezik. Ez esetben, az állítás, hogy „objektív igazság, nem létezik” objektív igazság. Ez azt jelenti, hogy objektív igazság létezik.
Nem gondolom, hogy itt kellene leírni, hogy mi az objektív igazság, vagy mik azok. Szerintem elég annyi, hogy a ránk tartozó részét érdemes keresni, hogy minél jobban megismerjük, és ahhoz igazítani az életet.
Az, hogy ebből az objektív igazságból nem mindenki számára következik ugyanaz, nem azt jelenti, hogy nincs, hanem azt, hogy különbözőek vagyunk.
Azt azonban, hogy mindenkinek ezt keresni kell, ilyen értéknek gondolom, ami mindenkire vonatkozik. Abból, gondolom, hogy ehhez lehet és érdemes igazodni, enélkül viszont csak eltévedni lehet (idővel).
Abból gondolom, hogy az enyém az igazi, hogy ezt találtam a keresés után, de nem ide tartozik, hogy mit találtam. Ez senkit nem ment fel a keresés alól (és engem sem a további keresés alól).
@maroz:
A forradalom szerintem nem OV hazugsága, hanem a körülmények keménységének felismerése.
Azért gondolom, mert 20 év után 2 teljesen új párt került be, 2 párt ami 20 éve bent volt kiesett, és az eddigi kétpártrendszer (ami nem azt jelentette, hogy csak két párt volt) egypártrendszerré változott (ami nem azt jelenti, hogy csak egy párt van). Magyarul teljesen szétesett a térség legstabilabbnak hitt pártszerkezete, így szerintem a forradalom a szavazókat tekintve négyötödös volt.
Az amerikai választási rendszer szerint kb. 1 szenátusi helyet és 2-3 képviselői helyet szereztek volna az egyik, és a többit a másik helyről.
Ez súlyos üzenet, a Fidesznek, megmutatja. hogy őt is széttrancsírozzák, ha totojázik, és kifogásokat/indokot keres, hogy miért nem tesz semmit. Lehet bírálni, lehet vitatni a lépéseit, és lehet jobban is tudni, de elég világos, hogy 2014-ben mindenért számot kell adniuk, ami történik, és nem lesz mentségük.
Itt akkor hajtják el, ha nem veszi elég komolyan az üzenetet.
@sztd: Tévedésben vagy!
A Te igazságod szubjektív igazság. Miből tudom?
„(és engem sem a további keresés alól)”
Aki megtalálta az objektív igazságot, az nem keres tovább. Nem mondtam azt, hogy nincs ilyen, csak én (sem) találtam meg még. Mivel tovább keresel, Te sem. Ehhez nem elég kijelenteni, hogy „Heuréka”. Ha objektív, akkor saját magát tárja fel. (Zazen) 😛
Nem „forradalom” történt, csak egy olyan helyzet, amelyre 20 éve nem gondoltak. A választási törvény hibái előjöttek, korábban, mint várható volt.
@acs63: Szerintem nem vagyok tévedésben. Az objektív igazság (ami felfedni látszik magát) túl összetett ahhoz, hogy minden részletét sikerült volna eddig megérteni. Az a tippem, hogy örök életre az is marad. Közelíteni lehet hozzá, de elérni szerintem nem. A tökéletes lényeknek talán feltárja magát, de én nem vagyok tökéletes. 😛
Az ilyen kemény választói üzenet szerintem forradalommal ér fel, és gondolom nem kell magyarázni, hogy elég komoly átrendeződés volt (választási rendszertől függetlenül is), de, ha neked ez még nem forradalom, ezen nem veszünk össze. Az, hogy másnak meg már az, talán te is elfogadod.
@sztd: Az objektív igazság az alapigazság. Egy kifejezéssel leírható, minden más belőle levezethető. 🙂
De én a Te szubjektív alapigazságodra voltam kíváncsi. Arra az alapértékre, amiből kiindulsz és aminek alárendelsz minden mást.
Ez a választási üzenet max. lázongás. Forradalom akkor lenne, ha előre haladnánk és nem vissza a középkorba. Én inkább nagyzolásnak hívnám.
@acs63:
„Az objektív igazság az alapigazság.”
Egyetértek,
„Egy kifejezéssel leírható, „
szerintem is, de itt nem foglalnék állást
„minden más belőle levezethető. :-)”
Ha megismertük teljesen, és azt ismerjük annak, ami az. A teljes megismerés lehetősége azonban szerintem nem adott.
Azt is észrevettem, hogy te nem ezt kérdezted, de szándékosan nem kaptál választ. 🙂
Hogy merre van az előre, abban még lehet eltérő a véleményünk, a döntést úgyis a történelem hozza, most még az irányt is csak tippeljük, de az ellenforradalom is forradalom. 😛
Mai (végre kimondott) hír!
A Nemzeti kormány adót vet ki az általa egészségtelennek kitalált élelmíszerekre! Akkor csak hangosan, de magamban kérdem én, hogy végre megérkeztünk? Esetleg van-e még dolgunk lejjebb is?
@sóhegy049: Nemzeti adócsökkentés kormánya… 🙂