Lánczi András kiosztotta Roger Scrutont
„Heller Ágnesnek van ennyi könyve, ez nekem egy kicsit sok” – mondta erre sokak derültségére Lánczi András, aki úgy vélte, Scrutonnak, bár filozófusnak mondják, művészi aspirációi is voltak, ami látszik irodalmi értékű köteteiben, mégis az őt kiközösítő akadémiai élet elvárásai szerint írt, noha, „akadémiai értelemben véve nagyon könnyű fogást találni rajta”, ő maga sem elemzi igazán más filozófusok téziseit.
„A felvilágosodás előtti filozófia nemigen érdekelte”, talán arra tesz kísérletet, hogy a felvilágosodást „konzervatív értelemben magához ölelje” és adjon egy értelmezést a felvilágosodásnak, hogy a konzervatívnak ne kelljen fanyalogva néznie azt. Közben a tartalom „annyira angol, hogy az leszűkíti a könyv mondanivalóját”, emellett „az angol életmód, irodalom idealizálása” jellemzi, németekből is csak néhányat csap hozzá, főként Kantot. „Megmondom őszintén, a személyes ismeretség is ebbe az irányba tolt az utolsó években, hogyő egyfajta konzervatív pápa szeretett volna lenni”
– tett erős kijelentést a volt rektor, aki szerint Scruton konzervativizmusa számára túl ideologikus.
………………………………………………………………………..
Scruton valaki volt. Volt pár kisebb görbe dolga, egy kicsit pozőr volt, de mégis valaki. Lánczi András egy nagyranőtt Szilvay Gergely.
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16530679-6801204775ee1' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16530679&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16530679-6801204775ee1&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16530679-6801204775ee1' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
Azt kéne kideríteni, hogy miért rémítette meg a sok könyv Lánczit? Azt hitte, el kell olvasni?
Lánczi konzervativizmusa viszont merőben gyakorlatias, amennyiben felettébb kifizetődő.
„a felvilágosodást „konzervatív értelemben magához ölelje”
annyira angol, hogy az leszűkíti a könyv mondanivalóját
Woody Allen írt ilyeneket amikor a félértelmiségi locsogást karikírozta
LA olyan, mint egy (majdnem) találomra kiválasztott Vincent-kommentelő, csak ismered a nevét.
@Podvinecz marsall: egy random Vincent-kommentelőnek azért jobb helyen van cikke filozófiából, mint Lánczinak 🙂
Jó, fel lehet tenni úgy is a kérdést, hogy hány egyetemi rektor van Magyarországon, akinek jobb helyen van cikke egy V-kommentelőnél, de nyilván nem erre írtam a kommentet.