Lomnici
A 444.hu szerint ifj. Lomnici Zoltánt alkotmánybíró választották. Gondolom pár percig még ott lesz, aztán javítják. Valójában az apját választották meg alkotmánybírónak. Hihető vagy nem, hogy Lomnici Jr. alkotmánybíró lesz? Én nem hittem el, de azért nem merném azt állítani, hogy hihetetlen.
UPDATE: már eltűnt ifj. Lomnici és a “közmédia kedvenc szakértője” kitétel, rájöttek, hogy ennyire azért nem őrültek meg.
Tudni lehetett előre, hogy az apját jelölik, a teljes névsor kiment már egy hete. Mondjuk azért elég meredek, hogy ilyet benéz a 444, amikor ők is leadták tudtommal a hírt a kiszivárgott jelöltekről és ott még helyesen az idősebb Lomnici szerepelt.
és az sem tűnt fel nekik, hogy ifj. lomnici nem tűnik 69 évesnek… de tény, meg kellett bizonyosodnom, hogy az id. lomnici lett az alkotmánybíró, ezért írtam meg a posztot. bármi megtörténhet.
Végül is mindegy. Már Pokol Béla is sorra került. Felkészül dajcstamás.
@vattablz:
Ó, dajcstompi még nem is lenne olyan meredek. Morvai Krisztina, Gaudi-Nagy Tamás … Na, az lesz a nem semmi. Vagy akár a Schifi. Kicsit meg is lepődtem, hogy ő nem volt a listán. Gondolom ő is.
@Virág et.: Most elképzeltem, amint Deutsch alaposan megindokolt különvéleményt fűz valamelyik ítélethez. Nem különösebben komálom a jogi szövegeket, de azt bizisten elolvasnám.
Tök jó a poszt. Tényleg ez a lényeg, hogy abszolút mindegy, hogy ifjabb vagy idősebb Lomnici, özv. Gerlachfalvi vagy vitéz Nagyszalóki lesz az alkotmánybíróság új tagja.
Azért a “bármi megtörténhet” vonatkozzon már arra is, hogy egy magát mérvadónak tekintő médiatermék megenged magának ilyen ostoba felületességet. Tudom, nem illik a sajtót kritizálni, de amikor (ha nem is ekkora szarvashibákkal) a minőségi standardok egyre mélyebb kerülnek náluk is, no, az is a bármi megtörténhet kategória.
„Az Alkotmánybíróság többségi határozata szerint, noha egyértelműen levezethető hazánk jogi hagyományaiból, hogy a kormány tagjai (helyettes államtitkárokig), a kormánypárt parlamenti képviselői, választókerületi elnökei, az említettek férfi családtagjai, valamint az Oroszországi Föderáció budapesti nagykövetségének orosz állampolgárságú alkalmazottai a 35 év alatti, köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban lévő pedagógusnők, valamint a tizennyolc évesnél idősebb diáklányok esetében érvényesíthetik az első éjszaka jogát, a szóban forgó jog a középiskolák tizennégy évesnél idősebb, de tizennyolc évesnél fiatalabb leánytanulói vonatkozásában nem érvényesíthető automatikusan. Deutsch alkotmánybíró és Kaleta alkotmánybíró ez utóbbi kérdést illetően különvéleményt fogalmaztak meg, miszerint…”
„A taláros testület illetékesség hiányára hivatkozva nem foglalkozott a pedagógus szakszervezetek és ellenzéki képviselők beadványával a köznevelési foglalkoztatottak munkaidőn kívüli kötelezettségeivel kapcsolatban, így továbbra is érvényben marad a miniszterelnöki rendelet, amely a háborús vészhelyzetre való tekintettel évi 104, saját gépjármű vagy igásállat használata esetén évi 52 napban szabta meg a 65 év alatti köznevelési foglalkoztatottak terhére évente előírható közmunka felső határát. A rendelet értelmében a munkavégzés helyét és ütemezését vezénylés keretében a belügyminiszter határozza meg, aki köteles az érintett pedagógusokat a munkavégzés kezdete előtt legalább 24 órával a tankerületi vezetők bevonásával írásban értesíteni, továbbá a munkavégzés helye és a pedagógus állandó lakóhelye között az utazás nem vehet igénybe többet három óránál.”