Orbán Viktor esete a Vincenttel
Eredeti szerző: jotunder
Bevallom, nem figyeltem oda Orbán Viktor végtelenül fontos évértékelőjére. Hallom, hogy beszélt a klímasemlegességről, amiről Mária asszony azt mondta kínosan röhögcsélve Herr Bayernek, hogy nem érti. Szerintem most meg fogja érteni, különben Jones gazda nem lesz happy.
A lényeg az, hogy Orbán Viktor Vincentet idézett, ha nem is közvetlenül, és persze ezt sem én vettem észre, annyira el voltam foglalva az A nevű Tulajdonsággal (inside joke, sem).
Azt mondta Dr, Orbán, hogy a „Liberális az egy diplomás kommunista”. És volt, aki emlékezett rá, hogy én erről írtam egy heheposztot.
A Nemzet Filozófusa, Lánczi Bandi bácsi, idézte a szöveget elfelejtve, hogy ez Hunter S. Thompson Rumnaplójából való, és valójában egy cégéres rasszista patkány mondja.
„There is no such thing as a liberal. A liberal is a Commie with a college education, thinking negro thoughts.”
Magyarország egy keretes történet.
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16518158-67d8f50314875' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16518158&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16518158-67d8f50314875&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16518158-67d8f50314875' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
@dr Brcskzf Gröőő: aki megint csak a kiegyezés szükségessége mellett érvel.
Grats. Mert az eddig is kitűnően bevált. És az egész ország javára szolgált. Hosszú távon _is_.
@labrys: az ország homogenitása illúzió; az ország atomizálása tragédia. Szijj Ferenc az egész Térey-ösztöndíjat árokásásnak látja, viszont akkor a tiltakozással pont az eszköz szerepét tölti be (ásó Orbán kezében, amely kéz maga Demeter — mily szép kép!). valamekkora mértékű árokbetemetés mellett nyilván szólnak érvek — meg persze ellene is. így is, úgy is szar ügy.
@dr Brcskzf Gröőő: Szerintem ez nem hiba, hibás stratégiai döntés, rossz hozzáállás, gyenge demokratikus elkötelezettség/ösztönök, ötlettelenség kérdése. Hanem ez a diktatúra egyik vonása, hogy bármit csinálsz, azon belül csinálod. Miért lenne az neked jó? Egy ovis se jön ki jól egy gonosz óvónénivel semmiből. Ha megeszed a levest, úgy is jó, ha a földre borítod, felnyalatja veled. Ezek az erőviszonyok.
…Ami viszont számomra a teljes lelkiismereti szabadságot jelenti. Ha nincs jobb és rosszabb lépésem, akkor azt csinálom, amit akarok. Nekem a határok erőteljes meghúzása tetszik jobban. Szerintem nem _attól_ atomizálódik a társadalom, hogy én semmibe veszek fideszeseket, vagy hogy minden (messze nem minden – de a békesség kedvéért biztos nem fogom be) ilyen tartalom és felhang ellen mondok valamit, hanem attól atomizálódik, amit csinálnak, és ami ellen nekem „nem kéne” kapálódzni. Amiben viszont pozitív értelemben bízom, az az, hogy ha világossá tesszük a nézeteinket, akkor lesz mi alapján összetartozni a társadalomban legalább azokkal, akik nem kifejezetten ellene dolgoznak. Ha csak leülepszünk és hagyjuk a dolgokat, mert biztos amúgy milyen jóravaló emberek azok is, akik a gazemberséget támogatják, akkor honnan tudnánk, hogy mit akarunk igazából, együtt?
Vagy valami ilyesmi.
@dr Brcskzf Gröőő: ha felismerem, hogy valakik uszítanak, manipulálnak & árokásnak, majd ezt a véleményem nyilvánosan ki is mondom, akkor én nem árokásó eszköz vagyok (nem én vagyok az árokásó eszköz), hanem gondolkodó & őszinte ember.
Eszter még most, 2020-ban is képes volt leírni, hogy „ez a demokráciánk van”.
…de kíváncsian* várom, milyen stratégiát ajánlanának a kiegyezés/árokbetemetés hívei nekem, akinek a kazamatában már letépték nyolc körmét, miközben az egész vallatást elrendelő inkvizítor atya hóhéra – egy vörösen izzó fogót markolva – ismét felém közelít.
…Gondolom, nem kellene hangos jajgatásommal fokozni a köztünk lévő nézetkülönbségeket; nem kellene a kínzási szcenárió önkéntelen megerősítésének eszközeként eljátszani az áldozat szerepét; és ki kellene (jobbára körömtelen) kezem nyújtanom az inkvizítor atyák „mérsékeltebbjei” felé, igaz?
.
.
.
* egy frászt
Ha dohányos vagy, akkor feltétlenül, mert két körömletépés között ők kínálnak cigarettával, a szereposztásnak megfelelően.
@labrys: Nem a kezedet kell kinyújtanod, hanem a szívedet kitárnod.
@labrys: Ez az oldal vesztett, és én nem hiszem, hogy belátható időn belül újra olyan komoly politikai hatalomhoz jusson, hogy onnan egyedül normalizálja a helyzetet – illetve úgymond igazságot tegyen. Az orosz demokratikus ellenzék is ilyen kilátástalan helyzetben van most például. Nem kizárt, hogy lehet érdemben javítani a jogállamiság és demokrácia állapotán valamilyen ‘kiegyezéssel’. Nevezzük így.
Deák Ferenc kedves barátját például az osztrákok felakasztották. Aztán meg.
@mafi mushkila: @labrys: az a szép, hogy a Térey-ösztöndíj pont attól lesz árokásás, hogy ezt kellő számú író ekként ismeri fel. emlékeztek még, hogy két évvel ezelőtt a művészjáradékról volt hasonló vita?
http://www.es.hu/cikk/2018-01-12/radnoti-sandor/a-muveszjaradekrol.html
az mintha különösebb hatás nélkül lecsengett volna.
utolsó @labrys: (valamiért hiába nyomom a „Válasz erré”-t, nem jön a link) az tiszta sor, hogy az inkvizítor atyák felé nincs se kéznyújtás, se szívkitárás, és árkot kell köréjük ásni jó szorosan.
A háború utáni Németországban korábban üldözött szociáldemokratáknak az ex-náci tagoktól azért nem egészen mentes konzervatívokkal kellett együttműködniük. Spanyolországban baloldaliak és volt francoisták együtt építettek ki egy aránylag működő demokráciát. Pesten a táborokból hazatántogó zsidók szomszédai azok maradtak, akik 1944-ben voltak. Észak-Írországban a Sinn Fein és a DUP együtt kormányzott. Azok súlyosabb esetek voltak.
@Grrr: Ja hogy az uralmuknak ha már utána vagyunk? Persze, hadd éljenek, engem nem izgat.
@dr Brcskzf Gröőő: Most hogy említed, igen. De különben minden egész korszakokkal ezelőtt volt, irgalmatlan gyors zuhanás, elsuhanó események…
Lett link 🙂 Legközelebb én is megpróbálom, nálam is ki szokta hagyni a másodikat ugyanannak a nicknek a másik kommentjéhez a szövegablakban látszólag.
@dr Brcskzf Gröőő: a Térey-ösztöndíj az ötlet megfoganásának pillanatától kezdve manipuláció volt. Ezért jött létre. Ez volt a célja.
Hogy a díj nevének a ‘Térey’ nevet választották, természetesen az is teljesen tudatos & célzatos fogás volt. Maga az aktus pedig a rezsim kultúrharcának és asszimilációs gépezetének eleme. El is érték vele, amit akartak: meghasonlást és vitát azok körében, akik beszopták a szómágiát, hogy tudniillik az aktuális Térey nevű személynek (illetve sugalltan az általa tudatosan vagy tételezetten képviselt értékeknek) bármilyen köze is lenne (lett légyen volt) a rezsim ezen újabb szemét húzásához.
Még a normális magyar emberek nagy része is képtelen beismerni magának, hogy abszurd, embertelen, velejéig rohadt és legfőképpen HAZUG rendszerben él. Ekkor ugyanis le kellene vonnia bizonyos nyilvánvaló következtetéseket…
Tehát újra és újra hagyják „becsapni” magukat (vö. kibekkelés), és újra meg újra próbálnak úgy közelíteni Orbánék hazugságaihoz, mintha azok igazságok lennének (lásd még birkák).
Például hogy az a nemzeti, amit a Seggfej tábora annak mond; hogy a HírTv az tévé; hogy a lovagkereszt az valóban nagy respektű állami kitüntetés; hogy a Seggfejék keresztények (sőt, Keresztények) és így tovább, és így tovább.
.
Azt hiszem, mindezeken felbuzdulva én is alapítok mondjuk egy Szűz Mária Közhasznú Erkölcsterjesztő Társaságot, amelyet közadakozásból fogok finanszíroztatni, és amely legfőbb feladatának csinos huszonéves lányok… ömmm… jószolgálati készségeinek fejlesztését fogja tekinteni/hirdetni. Amely folyamatot természetesen saját… ömmm… kezűleg fogok felügyelni.
(Kétségem sincs afelől, hogy csont nélkül megúsznám.)
@Grrr:
1. Léteznek szerinted olyan személyek, akikkel _semmilyen_ körülmények között nem szabad együttműködni, soha?
2. Amennyiben szerinted nem léteznek ilyenek, milyen elvek mentén adnál felmentést például tömeggyilkosoknak, pedofiloknak, vallási fanatikusoknak stb.?
3. Amennyiben szerinted léteznek ilyen személyek, hol húzódik, mi az a határ, amelyen túl soha nem állunk szóba, soha nem közösködünk személyekkel és/vagy csoportokkal?
+
bónusz kérdés: szerinted mit kellene (még) tenniük ahhoz Orbánéknak, hogy rendes emberek számára vállalhatatlanokká váljanak?
@mafi mushkila: tényleg lett link, pedig karakterenként pötyögtem be. viszont az első @labrys: linkem nem arra ment, amire szántam. no de sebaj.
@labrys: térey javasolta, hogy legyen egy 35-65-ös korosztályt célzó ösztöndíj. ez a díj valóban az övé, és az özvegye tárgyalt a részletekről demeterrel.
térey maga is beszélt demeterrel, és voltak más kormányzati kapcsolatai is. ezzel együtt a művei tele vannak rendszerkritikával.
@jotunder: ha Térey (özvegye) _ezzel_ a rezsimmel akart díjat adatni akárkiknek, akkor nyilván olyan legitim rendszernek fogadta el a basizmust, amivel érdemes tárgyalni.
Függetlenül attól, hogy (például) én mit gondolok azokról a személyekről, akik szerint az Orbán-rezsim legitim, és érdemes vele tárgyalni – attól még egy manipuláció sem lett kevésbé manipulatív, mert valóban létező (netán jogos) igényeket és/vagy törekvéseket használt éppen fel/ki.
@labrys:
Fura, esküdni mertem volna, hogy a PIM adja az ösztöndíjat egy szakmai zsüri ajánlása alapján, nem a rezsim.
De mit is beszélek, ebben a rendszerben az ember nem fogadhat el ösztöndíjat/támogatást/jutalmat/fizetést semmilyen állami vagy államközeli intézménytől, különben automatikusan orbánista fasiszta orbánista lesz egész családjával együtt, aki az adott intézmények dolgozóinak minden nyilatkozatáért becsületével felel. Az átkosban vagy Horn idejében se fogadtunk el egy fillért sem, ez’tán is így lesz!
A Saul fiáért és a múzeumokban kiállító egyik-másik művészért kár ugyan, de aki a Nép és az Eszme ellensége, annak nincs kegyelem!
@seol: Fura összehasonlítás. Az átkosban nem lehetett választani az állami és a magánszektor között, Horn alatt meg jogállam volt.
@seol: …komolyan úgy gondolod, hogy a PIM igazgatójaként Prőhlének és a (saját közlés) „százhúsz százalékig orbánista” Demeternek semmi köze sincs (sem volt) a rezsimhez & annak agendájához (= kultúrhartz)? 😀
Nice one.
.
Ami a „szakmai zsűri ajánlásait” illeti:
„Ezzel az ösztöndíjjal együttműködésre vettek rá tizenvalahány irodalmi vagy írói szervezetet, amelyek ugye – teljesen abszurd módon – saját tagjaik közül jelöltek jelölteket, hogy aztán – megint csak teljesen abszurd módon – saját küldötteik szavazzanak a jelöltjeikről.”
http://www.es.hu/cikk/2020-02-21//terey-osztondij.html
.
Az átkossal, ill. Horn-rendszerrel való összehasonlítás illetően lásd @mafi mushkila:
.
A konklúziókat illetően: tőlem minden ember olyan mértékben és annyira működik együtt az Orbán-rezsimmel, amennyire csak akar.
Az egy másik kérdés, hogy minek tartom őket és az… életstratégiáikat.
@mafi mushkila:
Ez mind igaz, csak a kérdéshez nincs igazán köze. Ha most automatikusan felelős vagy mindenki tettért-szövegéért, aki olyan intézménynél dolgozik, amelytől elfogadsz támogatást, akkor régebben is így volt. 🙂
@labrys:
Természetesen közük van a rezsimhez, senki nem állított mást — hogy funkcionális analfabetizmus vagy gagyi kis retorikai trükk, nem igazán érdekel, ha nem gond.
Ma nincs kedvem zavaros-önellentmondó szövegek alapján bármiről véleményt alkotni, ha lesz, egyből szólok. 🙂 Persze lehet, hogy az idézett ÉS-cikk(részlet) szerzője nagyon tudja, mi volt, csak írni-fogalmazni nem tud, de ez van.
„A konklúziókat illetően: tőlem minden ember olyan mértékben és annyira működik együtt az Orbán-rezsimmel, amennyire csak akar.”
Ó, a kötelező retorikai trükkök, már hiányoztak. 🙂
De ismétlem (oké, eddig csak célozgattam), valahol vicces nézni azt, ahogy a kórus időnként random kiszemel valakiket, Akik Nem Megfelelően És Főleg Nem Eléggé Határolódnak El A Tudjukkiktől, Mármint A Másik Tudjukkiktől, Érted, Öregem. Mondjuk az épp kitalált zavaros „logika” legtöbbször másokra (nem ritkán mindenkire) is illene, de ugye a szekértáborozgatás nem a következetességről szól. De legalább nincs meg az illúzió, hogy ha valaki holnap megnyomja a Nagy Fideszeltüntető Gombot, attól rendbe jön az ország; a ‘fideszes gondolkodás’ messze nem csak a fideszesekre jellemző. (Ettől persze megnyomhatná valaki, hátha.)
@seol: Sztem számítanak a különbségek.
Egyébként én konkrétan nem fújok valakire, aki elfogad valami ilyet, mert nekem belefér, hogy nem látja vagy nem érdekli, hogy mit jelent, ezek személyek, akik magukért felelnek. Viszont ahhoz ragaszkodom, hogy azt jelenti. Azt nem hinném, hogy hagyom magamtól elvenni, az nem csak az övék, azért nem csak ők felelnek.
@mafi mushkila:
A különbségek természetesen számítanak, csak épp ebben a kérdésben épp nincs szerepük. Mármint logikailag, ha az egyáltalán releváns szempont. 🙂
Szerintem az egy teljesen más kérdés, hogy hogyan kell viszonyulni olyanokhoz, akik elfogadnak valamit, ami „azt jelenti” (én sem támogatnám automatikusan az „elítélésüket”).
De épp azt próbáltam kihozni, hogy ebben az ún, ösztöndíjban EDDIG semmilyen ideológiai terheltséget (vagy hogyannevezzemet) nem láttam, ami „azt jelentené”, igen, Csúnya Emberek is vannak a környékén, de ettől önmagában számomra nem problémásabb, mint bármelyik hasonló ösztöndíj (akadnak sokkal belterjesebb, terheltebb dolgok mindkét oldalon, amelyeket furamód mégsem feszegetnek a Nagy Elhatárolódók).
Persze lehet úgy hozzáállni, hogy minden Olyan, amihez valamelyik rezsimszolgának bármekkora köze van — viszont akkor legyünk már következetesek, és minden hasonló esetben ítéljünk hasonlóan, minden állami támogatást elfogadó filmes, minden kormányközeli igazgatójú helyen kiállító szobrász, Kövér László minden hentese legyen a célkeresztben. Az, hogy időnként random rábökünk valakire, hajlamos azt sugallni, hogy nem pont elvek vezérelnek.
@seol: fogalmam sincs, miért ez az indulat a részedről. Ha konkrétan leírod, hogy mivel sértettelek meg téged – vagy bárki mást –, átgondolom, és elnézést kérek, amennyiben szükséges.
Lehet, hogy kommunikációs félreértés az egész. Ezért megpróbálom még egyszer elmondani, mit gondolok.
Szerintem az Orbán-rezsimtől díjat, kitüntetést, címet stb. elfogadni bűn. Természetesen ugyanígy bűn (volt) elfogadni Sztálin, Pol Pot, Pinochet, Rákosi és a hasonlók rezsimjétől is bármilyen díjat, kitüntetést, címet stb. – de mi most ugye konkrétan a Téreyről elnevezett díjról kezdtünk beszélgetni, 2020. Magyarországán.
Azért tartom a fentieket bűnnek, mert minden egyes ilyen gesztus a rezsimet erősíti és legitimálja. Akármilyen rendes, jó szándékú, önálló gondolkodású valaki, ha Orbánéktól _bármi extrát_ (azaz az állam által kötelezően adandón túlit) elfogad, azzal saját jó szándékait és önálló gondolkodását teszi idézőjelbe – és ami sokkal súlyosabb: Orbánékat, a rezsimet erősíti.
Továbbá valóban úgy gondolom, hogy ez az egész díjazósdi csak az Orbán-rezsim egyik újabb nyilvánvaló manipulációja. És nem értek egyet azzal, ha valaki a rezsim bármilyen manipulatív rohadékságával együttműködik.
Remélem, sikerült valamivel érthetőbben leírnom a véleményem. Ha kíváncsi vagy mi egyébtől határolódnék még el – mármint én, személyesen, mivel tudomásom szerint nem alkotok szekértábort –, akkor konkrétan kérdezz rá, nagyon szívesen válaszolok, ha tudok.
@seol: Természetesen random bökök rá emberekre, de nem azért mert nincsenek is elveim, hanem mert én is ember vagyok, mi mennyire foglalkoztat, ismerős terep, olvastam róla, van kedvem pofázni stb. Az elveim nem tesznek nagyobbá saját magamnál, habár a környezetemhez is közük van. Az én világomban ez így oké, egyáltalán nem az a feladatom, hogy a nagy rovancskönyvet hitelesen vezessem egymagam. Mások másról beszélnek, sokan vagyunk, a folyamatosan összeadódik, kivonódik, felszorzódik, elosztódik meg amit csinál.
A jelen rezsimben egyébként szerintem nem kell keresni az ideológiai terheltség nyomát külön egyes részekben.
@seol: Ez az ösztöndíj – szerintem – azért szaglik a rezsimtől, mert a rezsim működési módját hordozza. Nem arról szól, hogy kiírnak egy pályázatot, amelyben meghatározzák a kritériumokat, amelyeknek a pályázó meg kell hogy feleljen (pl. 37 és 44 közötti lábméret, magyar anyanyelv, eddig legalább három mű publikálása legalább a Buci Maciban), az elvárásokat (pl. évente legalább további újabb 3 mű publikálása a Buci Maciban, továbbá kötelezettségvállalás arra, hogy a létrehozandó mű idegen nyelvre fordítására semmilyen körülmények között nem adunk engedélyt*), és kilátásba helyezi a szerződésszegés esetére a jogkövetkezményeket (pl. az ösztöndíj visszafizetése, örökös kitiltás a Buci Maci hasábjairól, valamint hátrelévő életében kötelező részvétel Demeter Szilárd zenekarában mint ütött hangszer és cseleszta).
Ez esetben a pályázó író pontosan tudja, hogy mire számíthat, a pályázat kiírója, aki a zsé fölött rendelkezik, az elején nyilvánvalóvá teheti (teszi), hogy mit akar, egyszerű és világos feltételek.
Ezzel szemben erre az ösztöndíjra eleve a különféle írószervezetek jelölik a saját tagjaikat (naná), szóval az érdem helyett a lobbizásnak, a rusnya kis alkuknak lesz tere (ahol ha te támogatod az én írómat, akkor szemet hunyok a te alanyi költőd ordas képzavarai és szánalmas ragrímei fölött. Az írók szolgáltatásai nincsenek meghatározva, majd Demeter Szilárd két kalapácsos ujjgyakorlat között eldönti, hogy adott pillanatban mi gyönyörködteti inkább, a kreacionista nagyregény vagy a locsolóvers, ehhez képest melyiknek az alkotója lesz érdemes a nagyvonalú támogatásra a jövőben is.
Szóval ezzel az ösztöndíjjal az a baj, hogy nem transzparens, ellenben minimum protekcionista, paternalista, ettől lesz ez a rezsim ösztöndíja.
(mindazonáltal Demeter Szilárd tényleg viszolyogtató figura, de majd ha szemkontaktust létesít velem kalapálás közben, ezt ígérem, nem teszem szóvá)
——
*Ami lehetetlenné teszi a szlovák klónban, a Macko Pusíkban való megjelenést, sajna
@Érvsebész: plusz az az aprosag, hogy DSZ onkenyesen valogatta ki, melyik szevezeteket keri fel jelolesre es elbiralasra. Innentol kezdve az o labszaga uralja az egeszet.
@Érvsebész: Nem kéne leborotválnia a szemöldökét. Meg – igaz magyarként – lehetne négy gyereke és tizenhat unokája – Kövér Lászlói értelemben.
De azért voltak kritériumok. Hogy a középkorú írók ne írjanak olyasmit, amire Magyarországon kívül bárki szemet vetne, lefordítaná, vagy kiadná.
Ez eléggé körülírja a témát, hogy Orbánról kell dicsénekeket zengeni ezért a pénzért.
Csau, vagy Sztálin dicsfényéről írókat se kapott föl a világhír. Gondolom, erről lenne szó. Hitlerről írókat talán sztárolnak. Nem tudom.
@labrys: Nem tudom ezt; az valószínű, hogy nincs általános érvényű – elvszerű – válaszom rá. Elképzelhető, hogy van olyan szituáció, amikor érdemes összefogni valamilyen reális cél érdekében nagyon súlyos alakokkal is.
Hogy nagyon messziről közelítsem a témát: Hitlerrel szemben Sztálinnal például. Manapság is érdemes beszélni az iráni rezsimmel, Észak-Koreával, ha a világ forró pontjainak a békéje múlik rajta.
De az adott magyarországi helyzetben sajnos, ezt nem tudom most megválaszolni. Ha egy adott pillanatban Lázár János vagy valami hasonló potentát azt mondja, hogy Orbánt és a nagyon veszélyes uszítókat meg tudják buktatni, a fideszes képviselők többségét át tudják állítani, ha kapnak biztosítékot arra, hogy megőrizhetik vagyonkájukat, akkor valószínűleg én igent mondanék. Szerencse, hogy nem vagyok pozícióban, és nem is leszek.
@Grrr: (beleborzongtam az utolso bekezdesbe, de ilyen egyelore csak a meseben van, nem kell ezzel komolyan foglalkozni, meg hat kerdes, hogy egyebkent is kellene-e cegtabla-atfesteshez asszisztalni, de ez liyen Tereys idokben mellekes)
@Podvinecz Marsall: Nem lehetséges. A fidesz emberi minősége olyan, hogyha mondanak valamit, már maguknak sem hiszik el. Vagyis…Sosem bíznának meg egymásban.
Az egyetlen, amiben megbíznak, hogy a központi kartotékrendszer kézbentart mindenkit, és a vendetta meg az omerta elér bárhová. Akár Peruig is.
@Grrr: Azt hiszem, én is igent hazudnék.
@Grrr: el sem tudom képzelni, miért reméled, hogy hatalmi helyzetben lévő „fideszeseknek” érdekében állhat alapvetően megváltoztatni azt a struktúrát/rezsimet, amit ők építettek ki, és ami a kivételezett helyzetüket biztosítja. (A személycserék – mert mondjuk a Seggfejet elviszi az infarktus stb. – _nem_ alapvető változások; csupán a propagandán kell miattuk igazítani kissé. A NER-féle rendszerek természetéből következik, hogy az újabb Bástya elvtársak & Beriják folyamatosan ott tolongnak a hatalmi piramis alsóbb lépcsőin, ugrásra készen, késsel a kezükben. De egyetlenegy sem azért teper közülük, hogy maga a _rendszer_ megváltozzon. – Vö. „nem a diktatúra ellen harcoltam” © Orbán Viktor.)
Miért akarná például egy Lázár-formátumú személy „megbuktatni” azokat a „nagyon veszélyes uszítókat” (a te szavaid, nem az övéi!), akiket ő maga segített helyzetbe hozni, netán egyenesen patronál(t)? Komolyan úgy gondolod, hogy a magyarországi állapotok azért olyanok, amilyenek, mert Orbán Viktor gonosz ember? És ha más főfideszes lenne a helyében, minden sokkal jobb lenne? (A Seggfej egyedi értékét kizárólag a szimbólum-/propagandaereje adja, de igény és a megfelelő eszközök megléte esetén bárkiből építhető újabb Nagy Testvér.)
Ezek a bűnözők nem pusztán a „vagyonkájukat” (= az ország vagyonát) akarják megőrizni. – Miért is kellene csak erre törekedniük? _Mindent_ és még annál is többet „meg akarnak őrizni” maguknak. Pontosan ezért rombolnak, ezért ügyködnek évtizedek óta nagyon tudatosan & célzatosan. Pontosan ezért kerítették hatalmukba az országot.
Amíg a _rendszert_ nem semmisíted meg, addig nem lehetséges változtatni a hazai állapotokon. A rendszer pedig az azt alkotó személyek _összességében_ (és az általuk működtetett intézményekben) manifesztálódik. Szarból nem lehet várat építeni, akármennyire is szeretnénk, vagy akármennyire csak az áll halmokban a környéken.
.
A Hitler–Sztálin analógiád szerintem hamis. A szövetségesek nem Sztálinnal fogtak össze Hitlerrel szemben, hanem a Szovjetunió roppant anyagi és emberi tartalékaival a Harmadik Birodalom ellenében. Bizonyítja ezt mellesleg az is, hogy Sztálin a konkrét háborús tevékenységével kimondottan a közös ügy ellen dolgozott: szovjet katonák százezrei/milliói haltak meg a személyes – hozzá nem értő, a háborút jelentősen elnyújtó – stratégiai-taktikai döntései miatt. Azonban a szövetségesek ugyanígy kénytelenek lettek volna összefogni a Szovjetunióval akkor is, ha azt ’41-ben történetesen már Hruscsov, vagy valamelyik másik későbbi gazember vezeti. Azaz senki sem egy személlyel (Sztálin) fogott össze egy másik személy (Hitler) ellenében.
Ráadásul te nem Sztálinnal fognál össze Hitler ellenében, hanem Malenkov vezetésével próbálnád megdönte(t)ni Sztálin rendszerét. Ez képtelen, teljesen irracionális „remény”.
.
A kérdésekre visszatérve: őszintén megrendít, hogy szerinted nem léteznek olyan személyek, akikkel soha, semmilyen körülmények között sem szabad összefogni. Ez számomra elmondhatatlanul tragikus.
@labrys: Én elsősorban opciókat szeretnék megőrizni; ez minden stratégiához jól jön. Gondolom, elsősorban valami külső (gazdasági) nyomás lehet az, ami arra sarkalhatná az egyeduralkodó hatalmat valami változtatásra serkentené.
@labrys: „Azokkal, akik arra nevelik felebarátainkat, honfitársainkat, hogy bizonyos embereket embernél kevesebbnek, azaz állatnak tekintsenek, nem kötünk békét, nem egyezünk ki – bár mi őket továbbra is embertársainknak tekintjük, akkor is, ha ők, leider, úgy érzik, föl vannak mentve ugyane kötelezettség alól.”
„Álláspontunk kisebbségi.”
hvg.hu/itthon/20200306_TGM_Igen_es_nem_ok_es_mi?fbclid=IwAR0fuBoXh4zWpzDb2LMn3-dvh6hKvseZv6UMShV6xD1I0jfoNHKS71KZp64