S lőn este, reggel, a hatodik nap
Eredeti szerző: kiskii
Normal
0
21
false
false
false
MicrosoftInternetExplorer4
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normál táblázat”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}
Az első felvonás döcögősen kezdődött, aztán megismertük a konfliktust, a mellékszereplők szépen kibontották a cselekményt, majd a felvonás végén fehér lovon bevonult a főjó, nevén nevezte a főgonoszt, előrántotta kardját, és égnek emelte. Függöny. A közönség végre megmoccanhatott, dübörgő tapsviharba tört ki, majd megivott egy kólát a büfében, és várta a második felvonást. Amely nem jött. A függöny nem ment fel. A nézők egy darabig még vártak, aztán a csalódottságukat rejtve szépen átballagtak a környékbeli kocsmákba, s hogy ne nézzék őket baleknak, szolíd jelzőkkel dícsérték az előadást.
Valahogy nem érzem én ennek a szakszervezeti tüntetéssorozatnak a dinamikáját. A feladat ott állt a táblán: Orbán takarodj! Ezzel egyet lehet érteni, és a felmérések szerint jelentős többség van, amely egyet is ért ezzel. Mostanában tehát minden ehhez hasonló előadásra komoly igény mutatkozik. Csak nem lenne szabad félig-negyedig megírt darabokkal színre lépni. Főleg olyannal, amely interaktív előadás volna szándékai szerint.
Így ebből nem lesz semmi, mert nem lehet egy darabot az első felvonás után hetekre abbahagyni. Az igazi politikus ott ismerszik meg, hogy amikor felmegy a szószékre hirdetni az igét, és azt látja, hogy a hallgatóság lelkesedik az általa magasra emelt lángért, nem hagyja a tömeget hazakullogni vacsorázni. Hanem eléri, hogy a hazamasírozó tömeg másnap lelkesen hirdesse az Ügy igazát, és türelmetlenül várja a következő igehirdetést.
Nem lesz sikeres se az a politikus, aki nem képes ezt a lelkesedést a helyszínen kelteni, se az, aki nem toborozza össze a már megnövekedett nyájat határozott céllal, tervvel egy konkrét, közeli időpontra. A politika nem lehet más. Az a tömeg felé a szövegelésről, jelszavakról és ígéretekről szól. A tömegre azért van szükség, hogy legyen minek duzzadnia addig, amíg szavazaterőileg is láthatóvá nem válik. De nem fog a tömeg felduzzadni olyan ige nélkül, amely egybeforrasztaná. Kell valami íve legyen a dolognak. Például, hogy elkergetjük a főgonoszt, aztán hidat verünk a zajló vízen, összeölelkezünk a túlpartiakkal, és együtt virágba borítjuk a hazát.
A haza virágba borításának részletes metódusát nem kell a tömeg orrára kötni, de az se lehet, hogy a politikusnak ándungja se legyen róla. Mert ezt a szép jövőt okos marketingeseknek le kell bontaniuk jelszavakra és ötsoros kisszínesekre. Amit a nép is megért és elfogad. Mert a nép átlag intelligencia szintje 100. Ami azt jelenti, hogy a nép felének ez alatt van. És hát 75 alatt már kezdődik a szellemileg visszamaradott kategória, ami szintén része a népnek, éspedig nem is a legkevésbé fontos. És ők ennél bonyolultabb magyarázatokat nem értenek meg. Igaz, ők azok, akik később semmiféle magyarázkodást nem fogadnak el, hogy miért nem úgy lett, ahogy a plakáton olvasták, hanem feldemhednek és ellenszegülnek.
Tudomásul kell venni, hogy a nép mint olyan egészen egyszerű kategóriákban gondolkodik. Lásd most a görög népet. Sztrájkolnak vadul, hogy ne csökkentsék állami beavatkozással a jövedelmüket. Abcúg minimálbér eltörlés, vesszen az állami alkalmazottak létszámának csökkentése. Nem gondol bele, hogy az országa a csőd szélén áll, és ha az bekövetkezik, valóban nem lesz minimálbér, de senki mamája nem kap semekkora nyugdíjat, és tisztviselő, tanár egyaránt fizetés nélkül marad. Ne tagadjuk, valahol igaza is van. Nem az ő kompetenciája az államháztartás: az övé a saját gyerekeinek ellátása. Ő ért az akták rendes iktatásához, a földműveléshez és az iparosmunkához. S mert csak ehhez ért, választ okosakat, akik a többit elintézik. És ha ezek mégse intézik el, akkor elzavarja őket. Soha nép meg nem fogja érteni, hogy van helyzet, amikor nem létezik olyan megoldás, ami ne tenné rosszabbá a sorsát.
Tehát valahol megértem a mi kis Szolidaritásunk fároszait, amiért csínján bánnak a fényes jövőkép felskiccelésével. Ha tisztességesek, s miért is ne lennének azok, nem tudnak mit mondani. Mert a társadalmi piramis oldalán a szar mindig lefelé, a pénz meg felfelé csorog. Ők is tudják, mi is tudjuk. És ez mindig így volt, amíg nem érte el lent a szar az orrot, mert ilyenkor a lentiek rapid módon felfordították a piramist. Megoldást ugyan ez se mindig hozott, de abban a rövid időben, amíg a piramis éppen fordult, mindenki kapott egy kicsinyke reménylevegőt, és a nyomában maradó romhalmaz eltakarítása legalább haladásnak, építésnek tűnt.
Hogy mikor éri el a szar a no return pointot, azt nehéz megjósolni. Figyelmeztető jelek vannak. Olyan apróságok, hogy idén az 1%-os felajánlások összege majd 9%-kal csökkent, miközben a felajánlók száma 5%-kal növekedett. Ez azt mutatja, hogy az egységnyi sugarú adófizető jövedelme 13%-kal lett kevesebb. Nominál értékben, miközben az árak növekednek.
<
p class=”MsoNormal” style=”text-align: justify”>Azt hiszem hát, hogy a Szolidaritásnak nincsenek megoldásai. Olyanok a Bajnai-Oszkó nevek fémjelezte csapat tanulmányaiban bukkanak fel. Ők elég komoly szellemi munkát fektetnek abba, hogy a szimpla fikázáson alapuló ellenzéki stílus helyett valami olyat vázoljanak fel, ami kifelé vonszolná a szekeret a kátyúból. Csak hát sokoldalas tanulmányokban, amiket kevesen olvasnak és még kevesebben értenek. És nem, nem akarnak egyelőre kiállni a színpadra. Csak nehogy mire készen lesznek a darabbal, már ne is legyen színpad…
csak 1 picit várjunk még. ez lehet, h csak a felütés.
az tuti, h nem ők fogják megoldani a gazdasági válságot, de még magyar gazdasági programot se ők(ÁK&KP) fognak összerakni(maguknak se), hanem valaki, akinek hitelesnek tűnnek és képes összerakni (amúgy mennyi egy ilyet kidolgozni? el kell olvasni, amit az Oszkóék írtak, ellopni, oszt kész:) vagy meg kell nézni, mit akar Matolcsy, oszt pont az ellenkezőjét:)).
az erejük abban lehet, h meg tudnak szólítani Fideszből és MSZPből is kiábrándult ‘melósokat’ a szakszervezet fílinggel, szal így ez tényleg 1 originál balos dolog. Másrészt hogy “kintről jöttek”(nem úgy, mint a gyéferenc új pártja, ha lesz).Még nincs mutyCVjük.
(sztem a bizalomnövelést a neten biztosított transzparencia adhatja a jövőben egyre nagyobb mértékben, talán ezért jó, h az EMS-sel kooperálnak, akik egy pure virtuálisan szervezett közösség)
(amúgy az tényleg egy elég határozott és egyértelmű, kevés helyen támadható program, h pont ellentétesen csinálnám, mint Orbán)
gyerekek ez így nem megy, többfrontos harcra van szükség és egy vezénylő elmére aki képes koordinálni a képviselők visszahívását, a parlamenti zsavazások és javaslatok komollyá tétele és a melős azaz az aktív dolgozó meggyőzése gyakorlati példákkal ezt már csináltuk alternatíva kell és komplex a törökgáborok szövege tudományos politika de nem gyakorlati pragmatikus amit az újaknak kellene levezetni a Kónya meg a többiek de gyorsan és nem bedőlni semmi ijesztgetésnek meg félelemkeltésnek a szarházi alcsútbasznádi be van szarva a zabszemet nem lehet neki feldugni és egyébként is meg van gárgyúlva kell szónok aki azonnal előtte vagy utána elmondja amit kell
“Olyanok a Bajnai-Oszkó nevek fémjelezte csapat tanulmányaiban bukkanak fel.”
Például? Nekem úgy tűnik, megállnak a nagy általánosságok szintjén. Populista ez is, csak mások hívők ilyen igényét szolgálja ki.
Orbán Ottó
Együtt megint
Csoóri Sándornak
Most, hogy egyre többen halnak meg közülünk,
ki a szó szoros értelmében, porként folyva bele a szóróhely földjébe,
ki pedig a jobb és bal körök szerint csupán erkölcsileg, de úgy aztán nagyon is,
jól látom, mivé lett fiatalságunk édene –
lövészárok az almáskert, kígyója tekereg a törzsek közt, a homokban,
az ördög villás nyelve helyett golyók sziszegnek az izzó sátron át,
és minden ágon a téboly rőt menyasszonyi fátyla,
a lángoló ragály, a hirtelen almahalál.
Nincs hatalmam nemjeinkből igent faragnom.
Minden úgy történt, ahogy. De hátországom a vers,
és a csodák földjén a Nap, ha kell, megállhat az égen,
s a tomboló ricsajból is kizenghet a hajdani összhang,
a balekok kórusáé, amely valaha egy bandába verődve énekelte
az új kor új dalát, az akkori csúcsmodernet a legújabb értelmiségi utópiáról:
hogyha a szellem egyszer összefogna…
hogyha nem adnánk föl…ha így…ha úgy…
Együtt megint, mint régen, igen, de nem a fehér lapokon, hanem az ólomszürke kőlap alatt,
az elszalasztott lehetőségben, a nekik-sem-sikerült-ben,
az új világ helyett egy összkomfortos disznóólban,
a röfögésben, a pénzcsörgésben, a fekete sárban!
“Mert a nép átlag intelligencia szintje 100. Ami azt jelenti, hogy a nép felének ez alatt van.”
A nép átlagos átlagszámítási képességének szintje 100. Ami azt jelenti, hogy 99-en egyáltalán nem tudnak átlagot számolni, egyvalaki pedig 10000 egységnyi mértékben. És az a valaki nem te vagy. 🙂
“Hogy mikor éri el a szar a no return pointot, azt nehéz megjósolni. Figyelmeztető jelek vannak. Olyan apróságok, hogy idén az 1%-os felajánlások összege majd 9%-kal csökkent, miközben a felajánlók száma 5%-kal növekedett. Ez azt mutatja, hogy az egységnyi sugarú adófizető jövedelme 13%-kal lett kevesebb. Nominál értékben, miközben az árak növekednek.”
Lehet, hogy igy van, de azert esetleg megse. A nagyobb keresetueknel volt egy jelentos SZJA-csokkentes. Kevesebb SZJA-nak kisebb az 1%-a. Masfajta adobol meg nem utalhatunk 1%-ot.
@Kettes:
Tudtommal egy csoporton belül normál eloszlású az IQ. Ami jelenti, hogy a középértéke 100 az amerikaiak és a magyarok esetében is, bár ez a két középérték nem feltétlenül azonos. Az egyes normál eloszlású sűrűségfüggvények esetében a μ középérték a számtani közepet jelenti.
Mit értek rosszul?
@kiskii: Én azt hiszem, hogy a következő történik. Mindenki kitölti a tesztet, és kap egy pontszámot, ami NEM az IQ. Az IQ-t hozzárendelik a pontszámokhoz, oly módon, hogy a keletkező eloszlás normális legyen, 100-as várható értékkel és 15-ös szórással. Ha ez tényleg így van, akkor a 100-as IQ csak a számítás miatt válik formálisan átlaggá, a méréskor még medián volt. Amennyiben a pontozás véletlen jellegű lenne, tehát az emberek véletlenül választanák az eredményeket, akkor már az IQ előtt is normálishoz közeli eloszlás lenne, de mivel nem így van, az egy szociológiai jellegű probléma. Az, hogy ez a két szélén jelentősen átstruktúrálja az eloszlás alakját plauzibilisnek tűnik. Nem igaz, hogy a különleges képességű emberek száma akkora mint a láthatóan fogyatékosaké.
@jotunder: Egész biztos, hogy a lényeggel foglalkoztok? Mert nekem nem úgy tűnik. A lényeg minden kétséget kizáróan ott van, hogy valamilyen könnyen érthető módon kell hiteles gazdasági programot, hiteles politikai erőnek kínálnia. Elég nehéz elképzelni…… és az idő nem nekünk dolgozik.
@christvhu: Ez egy hülyeség. Magyarország most a szar kellő közepében van, pillanatnyi célja a totális megzuhanás elkerülése. Semmi sem látható előre, itt te nem írsz programot, itt te délután próbálod kezelni a reggeli gebaszt. Orbánék is ezt teszik. Közben csinálnak pár dolgot ami manifeszt disznóság, pár dolgot ami valószínűleg manifeszt hülyeség, és rengeteg dolgot ami szükségszerű. Amennyiben a manifeszt disznóságrészt kihagyná, de a manifeszt hülyeségrész megmaradna, már egészen másról szólna itt minden. Majd pont gazdasági kérdésekbe szólnék bele…
Ez itt a reklám helye egy mai programajánlónak:
Békés világforradalom a valódi demokráciáért!
vilagforradalom.wordpress.com/aktualis/
@jotunder: Teljesen rossz irányba indult el a gazdpol, 2011-ben a Széll Kálmán tervvel ezt beismerték, de miközben az ott felzázolt menetrendben mindenütt csúszás van közben kiderült, hogy sokkal nagyobb vágás kell. Most az van, hogy a Bajnaiéktól örökölt 100 md körüli kiigazítást le kell cserélni egy 1000 md-osra. Sokkal több hülyeséget csináltak, mint ahogy hozzászólásodból kivettem. Csináltak jó dolgokat is, de ezek most eltörpülnek a hibák mellett.
“
Azt nem értettem, és ma sem értem, hogy miért nem volt felkészültebb a kormányrúdhoz került csapat. Egy jó ideje már lehetett tudni, hogy kormányt fognak alakítani, megnyerik a választást, de előzetes hatástanulmányokat nem készítettek, nem gondolták végig, mihez akarnak kezdeni az országgal. Az általam ismert közgazdászok széles körében először azt gondoltuk, hogy ezt elvégezték, csak nem tudunk róla, de aztán kiderült, hogy mégsem csináltak ilyet. Ennek volt a következménye, hogy ad hoc döntések születtek a kormányzás alatt: programok, tervek kuszán, összeszedetlenül indultak. Az Új Széchenyi Terv és a konvergenciaprogram, miközben fő irányukat tekintve akár egyet is lehet velük érteni, mégis kicsit, mintha vasvillával lennének összehányva.
“
Mondja Chikán…
@kiskii: Nem ismerem az IQ számítás módszertanát. Ha olyan, hogy a végén az eredmények normális eloszlást követnek, akkor igazad van.
@TG69: “Azt nem értettem, és ma sem értem, hogy miért nem volt felkészültebb a kormányrúdhoz került csapat.”
SZVSZ azért mert nincs csapat. Kedves vezető van aki valszeg a választás után döntötte el, hogy kiket tesz be egyáltalán a kormányba. És ennek a szempontjai is arról szóltak, hogy ki veszélyezteti kevésbé OV hatalmát. Mint tudjuk az ellenség keze mindig beteszi a lábát, még a párt felső vezetésébe is.
@Kettes: Normális eloszlásúak 100 várható értékkel és — ha jól emléxem — 33 szórással. Mármint elvileg.
A gyakorlatban az alapmódszer csak a 80–133 tartományban használható (ezen kívül más tesztekre kell áttérni), aminek alapján erősen valószínűsíthető, hogy ezekben az intervallumokban már nem normális.
@jotunder: Pontosan. A várható érték lesz a 100. Emiatt van, hogy az IQ100 minden egyes minta esetében más és más. Ezért aztán ki lehet mutatni, hogy a matematikusok IQ-ja alacsonyabb a tájkertészekénél, csak elég sok növényekkel kapcsolatos kérdést kell a tesztben szerepeltetni.
A kreativitást vizsgáló tesztek nekem sokkal jobban tetszenének IQ mérésre, csak sajnos azoknak az a hátránya, hogy a feltett kérdésekre sok helyes válasz létezik. (Nem is tudom már melyik filmben vagy könyvben volt az a jelenet, amelyben a csak egyféleképpen összerakható sokdarabos kütyüt a főszereplő öt perc alatt összerakta másképpen.)
@fuhur:
Szilágyi Domokos után szabadon:
Értetlenül él az, ki a félelem metafizikájához nem ért…
Ámde aligha sajnálhatóak kissjánosi mentalitású (l. Móricz: Tragédia) uraink tízmilliószoros félelmeikért. A zsarnokság mindigis a félelem hálóját szövi magából maga köré. Mondom: magából.
egyetértek a többfrontos dologgal. nem hiszem, hogy elvárás kéne legyen egy szakszervezettől, hogy makrogazdasággal foglalkozzanak, ezt egyelőre valóban szakértőknek kell kezelni.
szerintem pont arra van szükség, amit a fidesz jól csinált x évig, az emberek nyelvén kimondani, hogy ez hazugság, ez szar, meg nem erről volt szó, meg lopnak-csalnak, stb, sajnos ez működik.
nagyon egyszerű a képlet,
-. ha az emberek azt érzik, hogy kevesebb pénzük van, rosszabb
– ÉS ezt a fidesz nem tudja “jól” kommunikálni (8év, gyurcsány, gonosz karvalytőkések, összeomló nyugati világ, mittomén, annyi mindennel próbálkoznak)
akkor nem a fideszre szavaznak, egyébként a többség még mindig igen.
a színház, alkotmánybíróság, dilettantizmus, médiatörvény, hatalommánia, stbstb.. ezek lehetnek igazak, de ettől még semmi nem fog történni.
sajnos ott tartunk, hogy ha az embereknek 10 ft-al több van a zsebében, vagy azt hiszik, hogy holnap több lesz, akkor leszarnak mindent ami demokrácia, jogállam, etika, stb. ez Kertész Á. szörnyű igazsága.
@TG69:
én gazdasági ügyekbe nem szólok bele. nem hiszem, hogy az egészségügyi határ alatt lenne az egóm :)), de én az elmúlt pár évben eljutottam oda, hogy ha valami nem az én szűk területem, akkor nagyon óvatos leszek (ha szakkérdésről van szó, és nem valamiféle közmajomságról).
@Pásztörperc: egyáltalán nem normális az eloszlás, normálissá teszik. ez egyébként rengeteg helyen van így. most néztük meg a Ph.D című filmet, ahol szegény TA-nek kell átskálázni a vizsgafeladatokat normálieloszlássá. A normális eloszlás mögött a Central Limit Theorem áll. Ha egy mérés akár impliciten sok független jelenségből adódik össze, akkor ott keletkezik normális eloszlás, ha nem, akkor meg általában nem. akkor mindenféle egészen más eloszlások keletkeznek. az eleve zicher, hogy csak olyan modell fogadható el az intelligenciára ami fat tail.
@Pásztörperc: @kiskii: @jotunder:
Meglehetősen régen volt, amikor elég sok intelligenciatesztet értékeltem. De azért megpróbálom rekonstruálni.
1.) Volt mondjuk egy Wechsler (nem Wachsler, mert az egy fideszes) nevű amerikai csóka, aki összeeszkábált 5 verbális (ismeretek, közvetlen memória stb.) és 5 performációs (mozaik-összerakás, történet képeinek sorbarakása stb.) feladatsorból álló tesztet. Előtte és utána is voltak még mások, de ez a legelterjedtebb a világon, úgy hívják meglepő módon, hogy Wechsler-teszt.
2.) Mivel a feladatok helyes vagy helytelen (esetleg félig elfogadható) pontozása mind a tíz feladatsornál különböző összesített (nyers) pontokat adott, ezeket ekvalizálta (jól mondom, jótündér?) ekvivalens pontokká, amelyeket most már össze lehetett adni.
3.) A kapott pontszámot összevetette a vizsgált személy életkorával (mert ugye fokozatosan hülyülünk), és így megkapott egy hányadost, az illető intelligenciakvóciensét (IQ).
4.) Ezt végigcsinálta egy jól kiválasztott repi minta összes tagjával. .Majd sorba rakta az adatokat, és a mediánt (jól mondom, jótündér?) kinevezte 100-nak. Ez volt az amerikai lakosságra vonatkozó átlagos intelligencia (pontosabban 91-110 között volt átlagos). Alatta tovább alacsony, nagyon alacsony stb. (bizony, 80 alatt is); fölötte magas, nagyon magas stb. (bizony 133 fölött is).
5.) Mivel az ajrópai népesség más volt, a németek Hamburgban végigcsinálták ugyanezt németekkel, korrigáltak a kérdéseken, vagyis standardizálták. Ezért hívják Hamburg-Wechsler Intelligenzprüfe (vagy mi a szösz) für Erwachsenen, rövidítve HAWIE. Később Magyarországon is standardizálták, de ebbe ne menjünk bele. (Most is használják.)
Mivel a 100 a középérték, ami nem magától van (ez nem magázódás akar lenni!), hanem kijelölték, ami alatta van, az alatta van és ami fölötte van, az fölötte van. Vagyis a népesség tényleges IQ szerinti megoszlása játszik, éppen ezért mindebből semmi sem következik arra nézvést, hogy hány retardált van egy adott országban, vagy társadalmi csoportban és hány zseni. Az már egy másik történet, és ebbe aztán végképp nem érdemes belemenni.
Na most te jössz, jótündér.
@kiskii:
Ja és a kreativitás köszönő viszonyban sincs az intelligenciával. Két teljesen más káposzta. Ezért egymás mérésére sem alkalmasak a tesztjeik. Azért ne szomorkodj.
@HaKohen:
De igenis. Szomorkodom.