Skip to content

Örülünk, Vincent?

  • Címlap
  • Legújabb posztok
  • Rólunk
  • A kommentelésről
  • Gépház?
  • Archívum
    • Jobboldali költők borzalmas versei
    • Hétköznapi történetek
    • Focitörténelem
    • Hülyeország
    • Vincent tréfái
    • Indulatposzt
    • A nap idézete
    • Gengszterkrónikák

Örülünk, Vincent?

A Vincent blog hazatér

Legújabb posztok

  • Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt) 2025.12.06
  • Schiffer ELTE-ellenes őrjöngéséről (apróságposzt) 2025.12.03
  • Színházcsinálók avagy milyen ország leszünk (leszbennevalamennyiorbánviktornyugi) 2025.11.29
  • Édesapám Orbán Viktor (HC-digitálispolgáriváltozat) 2025.11.21
  • Leváltható-e a féltudású magyar elit? 2025.11.20
  • Orbán, futball, tehetség, Kelleher 2025.11.17

A legolvasottabb posztok

  • Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)
  • Viccországban bejelentenek
  • Schiffer ELTE-ellenes őrjöngéséről (apróságposzt)
  • Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.
  • Édesapám Orbán Viktor (HC-digitálispolgáriváltozat)
  • Színházcsinálók avagy milyen ország leszünk (leszbennevalamennyiorbánviktornyugi)

Tisztelt Elnök úr, kedves Pali!

2021.05.11 by Vincent szerző

Eredeti szerző: maroz

Tisztelt Elnök úr, kedves Pali!

Mint plebejus a plebejushoz fordulok hozzád, a közülünk valóhoz. Szíven ütött az alábbi mondatod:

„Magyarország nagy vállalkozásba kezdett ez év tavaszán, nagy változtatásokra szánta el magát annak érdekében, hogy a válságot leküzdve erős és büszke országgá váljon.”

A dilemmám: mi az a Magyarország? Én is Magyarország vagyok?

Mert ha igen, akkor a fenti mondatod nem bontja ki az igazság minden részletét.

Én ugyanis mintegy húsz évvel ezelőtt kezdtem nagy vállalkozásba, nem ez év tavaszán. Bevallom, a szándékaim nem voltak olyan arisztokratikusak, hogy az országot tegyem erőssé és büszkévé, hanem csak úgy, durrbele, ahogyan azt mi, plebejusok szoktuk.

Az elmúlt húsz évben született három gyermekünk, felneveltük őket tisztességgel, a legnagyobbik most negyedéves az ország egyik patinás egyetemén, de lassan a többi is kirepül.

Nem volt könnyű.

Furcsa, de így, utólag visszagondolva nem is annyira az anyagiak miatt: az ember fiatalon szinte észre se veszi a napi tizenhat óra hajtást (régi plebejus hagyomány), pláne, ha közben szépen gyarapodik, és mi szépen gyarapodtunk. Nem tudom, hogy ezt most szégyellnem kéne vagy büszkének lennem rá, elbizonytalanodtam. Ja, és jut eszembe: felépítettünk egy házat, vannak vele bajok, de nekem így is tetszik. Nem szívesen bontanám le, hogy újból nekikezdhessek: majd ha jobban lesz rá pénzem, elvégzem az apróbb javításokat, hogy kiszolgáljon minket arra az időre, ami még hátravan.

Sokkal nehezebb volt a gyerekek szellemi gyarapítása. Mi elvagyunk plebejusként is, de úgy gondoltuk, hogy ők lehetnének akár polgárok is.

Polgárt nevelni könnyű annak, aki maga is polgár, akit úgyszintén polgárnak neveltek, de ez egy nagyon komoly kihívás egy olyannak, akinek gyerekkorában ez nem adatott meg.
Kicsit olyanok voltunk, mint a rendszerváltáskor hirtelen fölöslegessé vált, ezért más nyelvek oktatására átvezényelt orosztanárok: többnyire mi is éppen csak egy leckényivel voltunk a gyerekeink előtt. Piszokul nehéz volt: nem könnyű a polgárságról úgy beszélni, hogy az embernek a legfogékonyabb időszakában nem adatott meg a lehetőség, hogy lássa Londont, Párizst, Bécset (irigyeltelek is piszkosul). De nem untatnálak: a lényeg, hogy megcsináltuk, erre ment rá az elmúlt húsz évünk.

Kedves Pali, miért akarod tőlem elvenni ezt az elmúlt húsz évet, az Isten is megáldjon?

Ez volt az életem. Nem sok, nem értem el hatalmas sikereket, nem lettem világhírű, de még csak Magyarországon világhírű sem. Nagy volt a hendikep, vagy én voltam kishitű, mindegy is, ebbe már beletörődtem, de abba nehezen törődöm bele, hogy ezt a húsz évemet te elveszed.

Kedves Pali, tudom, hogy az ország bajban van. Amióta élek, mindig is minden ország bajban volt. Válságból válságba tántorogtunk, valamint az is egy permanens igazság volt, hogy mindig csak egy-két évre van a megváltás.

Nekem ebben rutinom van, magánemberként is, ugyanis nekem sikerült a ’90-es évek elején teljes anyagi csődbe vinnem a családomat. Nem voltam eléggé prudens egy válalkozásomban. Hibáztam, nagyot, aminek a következménye az lett, hogy másfél gyerekkel ott álltunk egy fillér nélkül, üres üvegeket kellett visszavinnünk, hogy fussa bébipapira. Nem kezdtünk látványosan újra semmit, nem mentem el lopni (pedig hívtak), hanem tanultam a hibámból, és folytattuk, ahogyan azt sokan mások annak idején.

Tisztelt Elnök úr, kedves Pali, elbizonytalanodtam. Te mintegy zárójelbe teszed az elmúlt húsz évemet, és itt ez az Orbán nevű ember, aki fel akar számolni mindent, amiről én a húsz év alatt azt mesélgettem a gyerekeimnek, hogy azok milyen remek dolgok, és hogy egy polgár akkor polgár, ha ezeket az értékeket beépíti a legbensőbb énjébe.

Kéréssel fordulok ezért hozzád.

Kedves Pali, ha az Országgyűlés mégis elfogadná az Alklotmánybíróság korlátozásáról szóló törvényt, akkor én arra kérlek téged, hogy küldd vissza nekik megfontolásra. Ha újból elfogadnák, akkor kérlek, küldd a törvényt előzetes normakontrollra az Alkotmánybíróság elé.

Ha nem ezt fogod tenni, akkor azzal engem egy súlyos erkölcsi dilemma elé állítasz: lojálisnak kell-e maradnom egy olyan politikai közösséghez, amelyik ennyire kizár magából? Nem tudom, hogy milyen választ lehet egy ilyen kérdésre adni, de őszintén szólva nem is szeretnék rajta elgondolkodni. Nagyon nem.

Tisztelettel:

<

p style=”text-align: justify”>egy másik plebejus
 

 

Share this:

  • Twitter
  • Facebook
  • Tumblr

Like this:

Like Loading...

Related

Share this:

  • Twitter
  • Facebook
  • Tumblr
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16517080-6936c82d7e001' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16517080&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16517080-6936c82d7e001&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16517080-6936c82d7e001' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>

Post navigation

Previous Post:

Hogyan kerülhetünk ki az alkotmányos válságból?

Next Post:

A te pénzed

233 Commments

Comment navigation

Older Comments
  1. maroz szerint:
    2010.10.31 18:42

    @Lepényhal: Konkrétan mit szeretnél? Egy olyan társadalmi berendezkedést, amelyik alfája és omegája az, hogy a Lepényhal nick mögötti embernek bármilyen körülmények között jó legyen?
    Ha nem ezt, akkor mit? Tényleg nem értem.

    Hiv.: [@maroz:](#comment-299478)
    Loading...
  2. Lepényhal szerint:
    2010.10.31 18:46

    @maroz: én meg azt nem értem, hogy ez miből következik neked.

    Hiv.: [@Lepényhal:](#comment-299479)
    Loading...
  3. maroz szerint:
    2010.10.31 19:14

    @Lepényhal: Én speciel nem féltem a demokráciát, és nem fogod elhinni, de itt még erről is lehet vitatkozni.
    Amit féltek az a liberális demokrácia, mégközelebbről az az értékegyüttes, amit a liberális demokrata társadalmi berendezkedésű országokban megfigyelhetünk.

    Visszatérnék picit a poszthoz.

    A gyerekek fejlődése során szépen megfigyelhetjük azt, hogy mit is jelent a civilizáció. Egy kellően kicsi gyerek ugyanis a lehető legkézenfekvőbb és legésszerűbb megoldást választja, ha kell neki valami: fogja, és elveszi. Ezt diktálja az ösztöne, és a civilizáció az alapjait tekintve nem szól másról, mint arról, hogy mennyire sikerül az ösztöneinket elfojtanunk.

    Tehát amikor a nagyobbik testvér kikapja a húga kezéből a játékot, mert az kell neki is, akkor egy bizonyos korig csak rászólunk: ne tedd, mert nem szabad!
    De ezt idővel alá is kell támasztani, mert az ember kíváncsi is, pláne a gyermek. Miért nem szabad?

    És ahogy telik az idő, ahogyan nőnek a gyerekek egyre több az ilyen miért. Ezeket egy szülőnek illik megválaszolnia, de nem könnyű, pláne ha annak idején neki se magyarázták el. Nehéz, fáradságos munkával meg lehet találni a választ, de ezek mögött a válaszok mögött mindig ott terebélyesedik a hozzám hasonló keresők évszázados-évezredes tapasztalata, bölcsessége, és igen, mire az ilyen egyéni útkeresésekből lesz egy nagy rendszer, az biza valami olyasmi lesz, amire az alkotmányunkat is alapozták.

    Csak éppen marhaság és nagyképű hülyeség lenne leírni, hogy az alkotmány szellemében nevelem a gyerekeimet.

    No meg nem is lenne így, ebben a formában igaz, mert valójában inkább az van, hogy az életvezetési elvek és az alkotmány is egy közös forrásból táplálkozik, egy közös értékkészlétből merít.

    Ezt az értékkészletet féltem én, és ha te erről velem vitázni szeretnél, akkor szívesen látlak. De a semmi tudású, a világ dolgait három és fél sorban lerendező ostobákból nem kérek. Összeszámoltam, és kereken 1 615 269 327 hely van az interneten, ahol szabadon elmondhatod a véleményed, tehát ha téged innen kivágnak, az nem cenzúra, hanem takarítás. Ne adj rá okot, ennyi.

    Hiv.: [@maroz:](#comment-299480)
    Loading...
  4. jotunder szerint:
    2010.10.31 19:40

    @milyen szép a Vértes, ó: Egy cikkely alapjan ???? Szamos cikkely alapjan. Bihari gyakorlatilag vegigzongorazta egy kulonvelemenyben az egesz alkotmanyt, majdnem azzal is ellentetesnek talalta, hogy Magyarorszag fovarosa Budapest.

    Hiv.: [@jotunder:](#comment-299481)
    Loading...
  5. jotunder szerint:
    2010.10.31 19:50

    @Lepényhal: A Magyar Koztarsasag jelenleg hatalyos alkotmanyaval kompatibilis modon meg lehet fogalmazni

    1. a valsagadokat, inkluzive a bankadot.
    2. a 98 szazalekos kulonadot a valoban jo erkolcsbe utkozo jovedelmek eseteben.

    es nem nagyon lehet megoldani a MANYUP-ok allamositasat.

    ez az egyetlen indoka annak, hogy lehetoseget adnak arra, hogy alkotmanyellenes torvenyt hozzanak. erted ? azt akarjak deklaralni, hogy igenis SZABAD alkotmanyellenes torvenyt hozni, mert ugysem vizsgalhatja senki.

    kimondjak, hogy megsertik az Alkotmanyt, hiszen alkotmanyellenes formaban akarjak ujra beterjeszteni a kulonado torvenyt. ha beraknak az Alkotmanyba a kulonadotorvenyt az nevetseges lenne, de formalisan legalabb meg egy kicsit tarthato. az, hogy azt rakjak be az Alkotmanyba, hogy ez nem felulvizsgalhato, az dekretumokkal valo kormanyzast jelent. es igen, a benesi dekretumokrol sem lehetne Magyarorszagon nepszavazast tartani. azaz, olyan alkotmanymodositast akarnak ami szentesithetne egy benesi jellegu dekretumot. hulyebarom-e aki ilyet csinal, veletlen-e, hogy Kukorelli Istvan szolidan elkuldte oket az anyjukba ???

    Hiv.: [@jotunder:](#comment-299482)
    Loading...
  6. jotunder szerint:
    2010.10.31 19:52

    bar az is lehet, hogy meg a MANYUP ugyben is lehetne alkotmanyos megoldast talalni, csak ahhoz mocskosul sokat kellene dolgozni, es nem egy szellemi fogyatekost kellene kinevezni az ugy kezelesere.

    Hiv.: [@jotunder:](#comment-299483)
    Loading...
  7. A.. Közbiztonság Szilárd szerint:
    2010.10.31 19:58

    @Lepényhal:
    Mondjuk Göncz Árpádot sem a pártja, mert tudtommal nem MDF-es volt, de az MDF-kormány alatt lett közt. elnök.
    Másodszor meg a pártja ugyan kormányon volt, de erős kormánykisebbségben, Hornéknak egyedül is 54%-uk volt, + a SZDSZ-szel együtt 72 (ha jól emlékszem). És ne feledjük, hogy a Fidesz is csak a KDNP-vel együtt kapott szűk 67%-ot, nem önmagában.
    Ja, és Hornék mégsem verték szét az alkotmányt és az AB-t (pedig a Bokros-csomag jó részét elmeszelte az AB – nem az volt a reakció, hogy akkor úgy módosítjuk az alkotmányt, ahogy nekünk jó, hanem az, hogy az AB döntése szent), és a törvényeket sem módosítgatták kedvük szerint, mint az al- és felcsúti törpe Hitler és bandája, azt mondták – maguktól -, a fontos törvényeket csak 4/5-ös többséggel fogják módosítani.

    Horn Gyula úriember (volt, ma már nemigen van eszméleten), Orbán meg egy szar alak, és a környezete idomul hozzá. Lassan-lassan Kövér László lesz az egyetlen, akire fel lehet nézni a teljes bandából, pedig valamikor őt tartottam a legkevesebb. De kiderült, hogy lehet, hogy radikális hülye, de van benne gerinc. Más fideszes nem nagyon jut eszembe, akiben lenne.

    Még annyit: nekem most tervezik elvenni kb. negyedmillió forintomat részletekben (14 hónapon át), valamint az új hírek szerint kb. 3 milliómat egyben (amit 13 éven át spóroltam meg, + a kamatok persze, ugyanis az tévhit, hogy a nyugdíjpénztárak veszteségesek voltak, fel kell menni az PSZÁF honlapjára, és kiderül, hogy egyáltalán nem).
    És ez nekem kurvára nem tetszik.

    Hiv.: [@A.. Közbiztonság Szilárd:](#comment-299484)
    Loading...
  8. milyen szép a Vértes, ó szerint:
    2010.10.31 20:10

    @jotunder: Jól van, kukacoskodj. 🙂 Akkor ‘olyasmik alapján, amik remélhetőleg bármilyen új alkotmányban is benne lennének’

    Hiv.: [@milyen szép a Vértes, ó:](#comment-299485)
    Loading...
  9. jotunder szerint:
    2010.10.31 20:16

    @milyen szép a Vértes, ó: Dehat ezt mondom en is. Az uj Alkotmannyal is ellentetes lesz amit csinalnak. Most idot akarnak nyerni.

    Hiv.: [@jotunder:](#comment-299486)
    Loading...
  10. milyen szép a Vértes, ó szerint:
    2010.10.31 20:23

    @jotunder: ja, akkor ez volt a félreérthető, nem mondtam én, hogy nem értek veled egyet, csak „tetszik”, hogy megpróbálják úgy beállítani, mintha az alkotmánnyal lenne baj, és azért dobódott volna vissza a szóbanforgó, mert még nem frissítették az alkotmányt a Nép érdekeinek megfelelően

    Hiv.: [@milyen szép a Vértes, ó:](#comment-299487)
    Loading...
  11. maroz szerint:
    2010.10.31 20:45

    @milyen szép a Vértes, ó: Az például semmilyen alkotmányban nincs nincs benne, hogy hogyan viszonyuljunk a hazugsághoz. De viszonylag könnyen levezethető belőle, valahogy így:

    Az egyik alapértékünk a bizalom, ahhoz pedig elengedhetetlen az őszinteség. Az alkotmány alapértékeket véd, de nem fetisizál, ezt csak a nagyonhülyék mondják. Igenis szinte bármelyik alapérték megsérthető, és én ezt el is fogadom, csak a módja, az nem mindegy.
    Hazudni is kell néha, mert lehet olyan szituáció, amikor egy másik roppant fontos érték csak úgy védhető meg, ha egy másikat megsértünk. De ez igen kivételes eset, afféle ultima ratio lehet csak, és jól tesszük, ha rettenetesen szégyelljük a hazugságunkat, röstellni illik magunkat azért, mert nem találtuk meg azt az eszközt, amivel hazugság nélkül is el tudtuk volna érni a célunkat.

    Ez a mostani hatalom gátlástalanul, gusztustalanul hazudik, és erre még büszke is. Az egész alkománymódosítási hercehurca is hazugságok sorozatára épül, valamint a célja is az, hogy lehessen még gátlástalanabbul hazudni, még ezt a kis hangyafasznyi kontrollt is el kívánják söpörni, amit az Alkotmánybíróság jelent.

    Könyörgöm, hol lesz ettől erős és büszke az ország?

    Hiv.: [@maroz:](#comment-299488)
    Loading...
  12. Lepényhal szerint:
    2010.10.31 20:46

    @maroz:
    „Összeszámoltam, és kereken 1 615 269 327 hely van az interneten, ahol szabadon elmondhatod a véleményed, tehát ha téged innen kivágnak, az nem cenzúra, hanem takarítás. Ne adj rá okot, ennyi.”
    Abszolút rendben van az, amit te „takarítás” címén írtál, csak nehezen egyeztethető össze azzal a morállal, miszerint jó lenne, ha a köztársasági elnök azokra is odafigyelne, akiknek más a véleménye.
    Azzal sincs semmi baj, ha egy zárt közösség megválogatja, hogy kikkel érintkezik, ahogyan házibuliba sem megyünk hívatlanul. Ez a blog (most) azért más kategória, mert az indexről érhető el. Én nem ide léptem be, hanem az Indapassba. Az indexen belinkelt blogokon szoktam szörfözni.
    Csak azért válaszoltam neked ilyen szabatosan, mert szóba hoztad, annak ellenére, hogy az előbb leírtam, ha félreértés, akkor nincs itt semmi probléma.
    A liberalizmusról nagyon jó dolgokat írtál, kár, hogy a tapasztalatom a „gyakorlati” liberalizmussal kapcsolatban nem egyezik ezzel.

    Hiv.: [@Lepényhal:](#comment-299489)
    Loading...
  13. Lepényhal szerint:
    2010.10.31 20:49

    @A.. Közbiztonság Szilárd: nem értünk egyet, de mivel azt látom, hogy nálad erősen az érzelmek dominálnak, ezért ne menjünk bele.

    Hiv.: [@Lepényhal:](#comment-299490)
    Loading...
  14. Wolff szerint:
    2010.10.31 20:52

    @jotunder: Nem lehet, ez az EU jog szerint magánvagyon, a kártérítés nélküli államosítás kizárt. Csak a diszkriminatív jogszabályok révén megvalósuló kényszerítésnek lehet esélye. Az előbbi esetben szinte biztos, hogy nagyjából a 2014-es választásokra érne be egy ítélet (Mo. fizessen 2800 mrd, valamint kamatok, na még egy kis kártérítés) ami romba döntene mindent. Az utóbbi esetben szintén, de itt még láthatnak némi reményt. Viszont amit pusztán fenyegetés hatására megkapnak, az az övék.

    Hiv.: [@Wolff:](#comment-299491)
    Loading...
  15. Lepényhal szerint:
    2010.10.31 20:54

    @jotunder: veled viszont az alapkérdésben egyetértek, még akkor is, ha nagyon nem baloldali vagyok. Nem a 98%-os különadó az alkotmánymódosítás valódi oka, hanem egy dolog, amely rávilágít az alkotmány tarthatatlanságára (a FIDESZ olvasatában), vagy ürügy az alkotmány módosítására (az ellenzék olvasatában).

    Hiv.: [@Lepényhal:](#comment-299492)
    Loading...
  16. Wolff szerint:
    2010.10.31 21:03

    Abrakadabra!

    Hiv.: [@Wolff:](#comment-299493)
    Loading...
  17. jotunder szerint:
    2010.10.31 22:22

    @Lepényhal: Innen nem azokat vagjak ki akiknek mas a velemenye, hanem azokat akik idiotak. Olyan idiotat is kivagok neha, akinek velhetoen sok kerdesben azonos velem a velemenye. Ertheto ??

    Ha valaki nekiall zsidozni, fenyegetozni, mocskolodni, orsosviktorozni, jo eselye van arra, hogy repul.

    Ha valaki civilizalt formaban kifejti, hogy de igenis igy meg ugy, akkor fuggetlenul attol, hogy esetleg butasagnak tartom az ervet, nem fogom moderalni.

    Hiv.: [@jotunder:](#comment-299494)
    Loading...
  18. Georgiana (törölt) szerint:
    2010.10.31 23:30

    @Kis ember: 🙂

    Hiv.: [@Georgiana (törölt):](#comment-299495)
    Loading...
  19. jotunder szerint:
    2010.11.01 13:07

    volt egy megjegyzesem az idiotakrol. nem figyelnek oda.

    Hiv.: [@jotunder:](#comment-299496)
    Loading...
  20. nerángass szerint:
    2010.11.01 13:39

    @maroz:

    Igazad van.
    Engedj meg egy kiegészitést Lawrence Kohlberg, az egyén erkölcsi fejlődésének különböző stádiumairól. Kisérletek bizonyitják, hogy nem ritkán hajlamosak vagyunk leragadni valamelyik köztes állapotnál

    Hiv.: [@nerángass:](#comment-299497)
    Loading...
  21. nerángass szerint:
    2010.11.01 13:39

    Ja, pont a lényeget hagytam ki :

    en.wikipedia.org/wiki/Kohlberg%27s_stages_of_moral_development

    Hiv.: [@nerángass:](#comment-299498)
    Loading...
  22. nerángass szerint:
    2010.11.01 14:10

    Idézet a Bash.Org-ról

    #17246 +(385)- [X]
    <[H]Mephisto_> nArKeD… How flexible is your morality?
    <nArKeD> what morals?
    <0dan0> that is the right answer

    Hiv.: [@nerángass:](#comment-299499)
    Loading...
  23. sajtohuba szerint:
    2011.03.07 16:55

    Mai találós kérdés. Kire mondták ezt:

    „az újkori magyar történelem egyik legnagyobb alakja olyan, aki az evangéliumból él” ?

    Segítek egy kicst.
    Lecserélnék a budapesti Szabadság-szobrot – Levelet írt Schmitt Pál köztársági elnöknek egy katolikus alapítvány, és azt kezdeményezte, hogy a megújulás és a múlt lezárása jegyében távolítsák el a Szabadság-szobrot a Gellérthegyről, és helyére állítsák fel Nagyboldogasszony szobrát. Mint Bakk István, a Bakk Endre Kanonok Alapítvány elnöke kifejtette, javaslatát elküldi a magyar püspöki karnak is, hogy támogassa azt. A kezdeményezésről videó is készült,

    Hiv.: [@sajtohuba:](#comment-299500)
    Loading...
  24. sajtohuba szerint:
    2011.10.20 10:59

    Jó hír!

    „Schmitt Pál: a zsidók jól érzik magukat Magyarországon”

    hvg.hu/vilag/20111020_schmitt_pal_die_presse#utm_source=hirkereso&utm_medium=listing&utm_campaign=hirkereso_2011_10_20

    De hát persze, hogy könnyű a zsidóknak jól érezni magukat egy olyan Magyarországon, ahol 100%-ig demokrácia van.

    Hiv.: [@sajtohuba:](#comment-299501)
    Loading...
  25. jotunder szerint:
    2011.10.20 11:07

    @sajtohuba: engem tegnap hívott fel a Pali, kérdezte, hogy vagy, hogy vagy. mondom szoszo. kérdi a Pali, de az egészséged ? mondom OK. és az idő ? mondom, itt elég jól. kérdi, hogy mondhatjuk akkor, hogy te jól érzed magad ? mondom tulajdonképpen. nem tűnt fel neki a hívószám ??

    Hiv.: [@jotunder:](#comment-299502)
    Loading...
  26. Dr. simonmondja. szerint:
    2011.10.20 11:10

    @sajtohuba: Elég lenne átnevezni. Gyors és olcsó.

    Hiv.: [@Dr. simonmondja.:](#comment-299503)
    Loading...
  27. Minor.Dragon szerint:
    2011.10.20 11:24

    @sajtohuba: Palibá’ tud valamit: „Tudtad? Választások kezdődtek az Európai Zsidó Parlamentben, melynek 54 országot reprezentáló, 120 tagú plénumában 5 férőhelyért vívnak öldöklő küzdelmet a rangos magyar jelöltek, akik között a hivatásos zsidók mellett Orbán Viktor és Demján Sándor is esélyes a győzelemre. Te is szavazhatsz!”

    Hiv.: [@Minor.Dragon:](#comment-299504)
    Loading...
  28. remiz (törölt) szerint:
    2011.10.20 11:30

    @sajtohuba:
    de német nyelvterületen kimondani 1 ilyen mondatot…
    beleborzong az ember.(hogy még egy kibaszott Schmitt is alul tudja múlni magát és éget… engem)

    mellesleg a zsidóknál jobban már csak a romák érzik maguk Pali bácsi!!!
    a romáknak már nincs is hírértékük??? pedig rajtuk aztán tényleg bemutathatnátok, milyen is a 111%os demokrácia. vagy mondjuk első körben az egyenlőség a joggyakorlatban.

    asszem kikapcsolom a hírportálokat, mert kész…..

    Hiv.: [@remiz (törölt):](#comment-299505)
    Loading...
  29. jotunder szerint:
    2011.10.20 11:30

    @Minor.Dragon: ez az EJU.org kb. az MVSZ lehet érdekesebb nózival :)))))))
    de az is lehet, hogy egy hatalmas médiahekk.

    Hiv.: [@jotunder:](#comment-299506)
    Loading...
  30. Minor.Dragon szerint:
    2011.10.20 12:26

    @jotunder: Hekk.
    Halfajta 🙂 A Tudószs. leleménye, legalább nevessünk.

    Hiv.: [@Minor.Dragon:](#comment-299507)
    Loading...
  31. jotunder szerint:
    2011.10.20 12:33

    @Minor.Dragon: ezek tényleg léteznek. a választás is létezik.

    Hiv.: [@jotunder:](#comment-299508)
    Loading...
  32. Minor.Dragon szerint:
    2011.10.20 13:00

    @jotunder: Te jótündér, ha most azt mondod, hogy a Demján és az Orbán is igaz, akkor elbujdosom, és szilenciumot írok ki magamra.

    Hiv.: [@Minor.Dragon:](#comment-299509)
    Loading...
  33. jotunder szerint:
    2011.10.20 13:03

    @Minor.Dragon: Nyilván „igaz”. Akárki jelolhetett, és megjelent pár vicces fiú.

    Hiv.: [@jotunder:](#comment-299510)
    Loading...

Comment navigation

Older Comments

Vélemény, hozzászólás?

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

Híres utolsó szavak

  • DarthVader on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)@Virág et.: Van azonban egy probléma: sokkal gyors…
  • Thalész on Viccországban bejelentenek@ipartelep: Minden nép ilyen.
  • tahonoli on Újabb fantasztikus AI-szakembert talált MagyarországNoha valós alapokra épül a poszt, továbbá mondhatn…
  • tahonoli on Krasznahorkai Nobel-díjasPdf-ben 15 oldalas magyer nyelvű beszéd (+YT-videó…
  • Virág et. on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)Nincs már index. Felejtsük már el ezt az egészet v…
  • muaddib00 on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)Hát ez, ez qrva jó: https://telex.hu/zacc/2025/12/…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ipartelep: Hát, te biztos meglepődsz, de bizonyos…
  • ipartelep on Viccországban bejelentenekBékésen szerelgetek kint, besötétedik, nem látok r…
  • annokkk on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)@nyulambator: A Dunán meg a száz éves film után be…
  • Thalész on Viccországban bejelentenek@ijontichy: Meglepő lenne, ha nem az utóbbi lenne.
  • incze on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.mindeközben a tramp seggébe visszasündörgött maszk…
  • nyulambator on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)Megint az autórádió. Most maradtam a Bartókon, err…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ijontichy: Jogos. De az orbán hogy mondta ? Szóba…
  • ijontichy on Viccországban bejelentenek@annokkk: : Off Ez most nem nyelvtannáciskodás aka…
  • ipartelep on Viccországban bejelentenekHiv.: @nyulambator: Nekem a Lókupec országlásáról…
  • annokkk on Viccországban bejelentenekA kecskeméti fidesz igazi boomer sorbaállást tarto…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ijontichy: Az utolsó háború előtti választásra rá…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ipartelep:Gondolni nem szoktunk, de ott van a lev…
  • nyulambator on Viccországban bejelentenek@ipartelep: Arra is van megoldás
  • ipartelep on Viccországban bejelentenekAd absurdum: erre nem szoktunk gondolni, mert tény…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ijontichy: Mert 30 éve ismerik Orbánt, aki 5 korm…
  • vattablz on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)"Halál a Paradicsomban." (Mindenkitől sűrű elnézés…
  • annokkk on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)@steinerzsiga: Hát igen. Fura, hogy úgy ír francia…
  • steinerzsiga on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)De amúgy ebben mi is a meglepő? Az Index teljesen…
  • ijontichy on Viccországban bejelentenekEgy "ficcsel" megint lejjebb. Hogy állnak a makros…
  • muaddib00 on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)Vagy manipulálnak, vagy hülyék. Inkább az előbbi.…
  • KennyOMG on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)Legalabb egy napos raadasul? . https://xcancel.com…
  • jotunder on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)@ipartelep: az index.hu manipulál.
  • ipartelep on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)Országgyűlési választásra sokféle fajta ember csőd…
  • Hottentottenstottertrottelmutterattentäter... usw on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@annokkk: Nem is kell tudnia. Megsúgják/megsúgták…
  • ijontichy on Viccországban bejelentenekvitya odanyilatkozott, hogy a jövő évi lesz az uto…
  • annokkk on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@ijontichy: Tökéletes ötlet. Trump szerintem azt s…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ijontichy: Én is rácsodálkoztam, hogy Csiszár ? A…
  • nyulambator on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@ijontichy: Igazán alapíthatna a FIFA kémia, fizik…
  • nyulambator on Személyes színház, személyes poszt (nagyonszemélyesposzt)Nem, tegnapelött voltam a Kamrában, elötte nap a R…
  • ijontichy on Viccországban bejelentenek@annokkk: : Na ja. Amúgy mintha lenne egy kis páni…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ijontichy: Az év szava a rage bait. Mindenki ezze…
  • ijontichy on Viccországban bejelentenekFélszemmel olvastam, hogy szentkirályi alexandra ü…
  • ijontichy on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.Hír: "Donald Trump megkapta a FIFA békedíját" http…
  • jotunder on Személyes színház, személyes poszt (nagyonszemélyesposzt)de nem voltál ott tegnap? mert én igen. a második…
  • nyulambator on Személyes színház, személyes poszt (nagyonszemélyesposzt)március 27-én végleg bezár a FÉM. Aknek még van al…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ipartelep: Ha már így bekezdtél, a lehetőségek tá…
  • ipartelep on Viccországban bejelentenekHiv.: @ijontichy: Hát én meg még annyira se vagyok…
  • ijontichy on Viccországban bejelentenek@ipartelep: : Én nem vagyok jogész (és bár vityáró…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ipartelep: Én se akarok ötleteket adni, pedig sok…
  • ipartelep on Viccországban bejelentenekHiv.: @annokkk: Mivel Mogyoróországon a köztérelnö…
  • tahonoli on Újabb fantasztikus AI-szakembert talált MagyarországHiv.: @tahonoli: "Egy szingapúri startup beüzemelt…
  • annokkk on Schiffer ELTE-ellenes őrjöngéséről (apróságposzt)@susyk: Beleégett a kép a retinámba, ahogy a kis h…
  • susyk on Schiffer ELTE-ellenes őrjöngéséről (apróságposzt)@annokkk: ezek a nép szimbólumai. megette őket a n…
  • DarthVader on Viccországban bejelentenek@Thalész: Ugyebár van egy olyan tapasztalat - főké…

Posztrulett

A FIDESZ ex-szkinhed főideológusa egy hírhedt neonácit ünnepel (szomorúposzt)

Magyarország a példa az osztrák jobboldalon – 2/1. A saját eredményeinket mintha külföldön jobban becsülnék, mint amennyire idehaza tesszük. Szinte megszoktuk, hogy a magyar jobboldal jólszervezett, politikailag ütőképes és szellemileg is megfelelően tagolt. Érdemes elolvasni, miként vélekednek rólunk külföldi barátaink! A hazai metapolitikai erőfeszítéseket a külföldi Új Jobboldal melegen üdvözli, sőt példaként állítja maga elé …

Share this:

  • Twitter
  • Facebook
  • Tumblr

Like this:

Like Loading...

Címkék

abszurd alkotmány ascher_café bayer demokrácia fidesz focikvíz focitortenelem gyurcsány hangfal hétvége idezet imf jogállamiság jotunder kakasos nyalóka Kettes kiskii kormányváltás kormányzás kultúra magánnyugdíj maroz matolcsy Medvegyev mszp média orbán orbánizmus orbánviktor pártállam Pásztörperc retro sajtohuba sajtó schmitt seprűbajnok szempontpuska színház társadalom ulloiut vendégposzt választás zene zsazsu4

A Vincent-blog olvasói:

  • LibaLeontin
  • princeghostly1c74fbc695
  • darnoknew
  • marysolotravez
  • szabol25
  • gearforbooks
  • Bogomil
  • ipartelep
  • ijontichy
  • Czifra Zoltán
  • janszemwordpress
  • kalzol
  • karsairita
  • Sparhelt
  • F Ford
  • jaurin
  • elolhatuldoktor
  • Gaboxhrr
  • ra0213
  • capacete
  • simonandris2
  • macskahala
  • susyk
  • jelbeszed
  • istván orovecz
  • ijenanyelvtan
  • KennyOMG
  • ganjagym
  • Morp65
  • jack_of_all_trades
  • onehumanoid
  • Hanyistók
  • kiazmármegint
  • aromo44
  • tahonoli
  • Radnóti Zoltán
  • Thalész
  • Mikonu
  • Judit Merényi
  • opiniopraesumpta
  • joshopa
  • j.alfred prufrock II
  • Tehenész
  • SMFB
  • csunyatáp
  • vattablz
  • aerduloensamtonight
  • mecsekijeti
  • annokkk
  • apokalipszistmost
  • RSS - Posts
  • RSS - Comments
Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use.
To find out more, including how to control cookies, see here: Cookie Policy
© 2025 Örülünk, Vincent? | WordPress Theme by Superbthemes
%d