Török Gábor felfedezettje és az ápolónők(megjegyzésposzt)
Eredeti szerző: jotunder
Nem fogom lekurvázni Bunford Gerdát, a Török-Lánczi tandem üdvöskéjét, hiszen, azt amikor egy másra nem nagyon alkalmas fiatal nő idősebb férfiak vágyait elégíti ki pénzért, azt még sem lehet kurválkodásnak nevezni.
Nem is az a kérdés, hogy minek nevezzük Bunford Gerdát, az sem, hogy minek nevezzük azokat, akik persze nem prostituálták őt, hiszen nem nevezhetjük prostituálásnak azt, hogy valakik, akiknek hatalmuk van felette rákényszerítik arra, hogy olyasmit csináljon, amit nem nevezhetünk kurválkodásnak, hanem azt számolom (numera), hogy mennyivel ér többet egy bunfordgerda a magyar államnak, mint egy ápolónő.
A magyar állam rendelkezési díjat fizet Bunford Gerdának, és minden egyes alkalomért negyvenezer forintot. Egy ápolónőnek viszont nettó kétszázötven fontot fizetnek (jó esetben), miközben a brit ápolónői fizetések átlaga nettó ezerötszáz font körül van, ezzel szemben a bunfordgerdák finanszírozását büntetik és külön részlege van a Scotland Yardnak, ami ezekkel a bűncselekményekkel foglalkozik.
Tegnap este nem ment ki százezer ember az ápolónők tüntetésére szolidarítani azokkal az emberekkel, akik adott esetben kimossák őket a szarból, akiknek az állam bácsi, miközben cigarettára gyújt és unottan odaveti a pénzt a bunfordgerdájának nem fizeti ki a túlóradíjukat. Eltűrjük az eltűrhetetlent, minden lehetséges színben, barna, piros, narancs, annak reményében, hogy egyszer mi is lehetünk bunfordgerdák, mi is hazudhatunk pénzért, mert azért ha valamihez van különös észjárásunk az az, hogyan hazudjunk pénzért.
Sokan fognak még kimenni az utcára azért, mert elrabolták az életüket, és még sokkal de sokkal többen nem fognak kimenni velük az utcára. Majd csak letelik az a hatvan-hetven év, és utána már úgy is mindegy, hogy az ember ápolónő volt vagy bunfordgerda, nem?
Nem.
Csak most jutottam hozzá, hogy megnézzem a poszt első linkjét.
Eddig azt hittem, hogy egymást hülyítitek ezzel a Bumfordi, bocs: Bunfordi Gerda névvel. És lőn: tényleg van ilyen, méghozzá Lánczi Tamás blogján. (Bár furcsa egy blog az, amelyen nem lehet kommentelni.)
És van valami homály, hogy már olvastam tőle valami hasonló intelligens, kifinomult és széles körű tájékozottságot tükröző szöveget. De lehet, hogy nem ő volt. Manapság annyi az epigon.
@HaKohen: Ő volt. Nem az első dobása.
soundcloud.com/pikoandras/sandor-maria-a-feketeruhas-nover
@Diorella Queen: Szerintem volt már egypár fideszes autóbaleset, és olyankor jön értük a helikopter, akárhol is lesz bibis a könyökük.
@ipartelep: Azért is jó lett volna a vizitdíj, hogy megossza a betegek ellátásának terhét.
Ha hárommillió tébéfizető fizeti, akkor elég húzós a 15 millió magyar, aki igénybeveszi.
Kis tisztázás és költségterítés a nagy ingyenmindenben.
De mára megint mindegy, mert a pénzeket nem a szolgáltatásokért szedi be az állam, hanem beszedi, ahol találja, aztán adja, amire akarja, annak, akinek akarja, szóval kár is ezen a szócséplés.
Élvezzük a nemzeti közkórházat, mert a fideszesek a gyermekeiktől vonták el a stadiont, hogy ránk költsék a közpénzt, pedig bármit tehetnének azzal a pénzzel is, amit egészségügyre herdálnak.
@ipartelep: Ezt nevezed vitának ? …Ne tedd.
Holnap már azt csipogják a kormányzati szereplők, hogy széles társadalmi viták folytak a kérdésben.
…Ez a legújabb csasztuskájuk. Már egészen gyorsan tudják darálni.
@HaKohen: Az ilyen reakcióra (mint a tiéd) mondják kis orvosi vizsgálat után, hogy “térben, és időben tájékozatlan”. De Besenyő Pista bácsi szófordulatával is élhetek: nooooormális? Hát hol, mikor mondanak a fideszesek olyasmit (akár csak egy fényévnyire is tőle), amit én írtam itt?
@jotunder:
és pár év múlva, ahogy románok, szlovákok elhúznak életszínvonalban, van rá egy söröm, hogy a határ mentén nővér és orvos hiány lesz, mert át fognak járni dolgozni pár 10 km-t, simán 30-50%-al magasabb bérért. mivel ott magyar nyelvtudással is el lehet boldogulni.
na akkor üt it be a ménkő igazán.
én egyébként mindenkit maximálisan megértek, viszont azt gondolom, hogy itt egy nagy össznépi elk’rás forog fenn, benne volt ebben mindenki könyékig, és nagyon régóta, kb a bokros-csomag óta.
és ennek ára lesz, amit a jónép meg fog fizetni.
nem egyenlően és nem igazságosan, hanem a gyengébbek szívnak.
csak az úgy nem megy, hogy mindenki szrik mindenre, hátradől, hogy “nem az én dolgom”, majd az állam, majd a kormány megoldja, majd jön a Valaki és Igazságot tesz, ha épp neki valami nem tetszik, akkor hőzöng, meg kijár, és egyébként meg minden működjön jól, mert “fizetek adót”.
ez sajnos így kevés.
és ez egy öngerjesztő folyamat, mert erre a politikus is azt mondja, hogy hja b+ , a fszom fogja itt neked halálra strapálni magát, úgyis elzavarsz, ha épp eluntál, vagy épp mag vagy sértődve 300 forinton.
akkor majd jól behülyítelek, megloplak, mert ezt érdemled. tudod mit? az egészség nem üzlet b+ , nagymama is ezt mondta mindig, meg a plébános, meg Horthy Urunk, Kádár Apánk, meg a wikipédia, meg a fszom. Ha neked ez kell, pahancsolj kéhlek!
viszont most nincs béremelés nővérkéknek, bocsika, a fegyvereseknek van 30%, bocsika, mert ők kellenek a hőzöngő geciket megfékezni, meg egyébként is csinálnak frankón 45 md-ot traffipaxokkal, ennyike.
hogy felmondasz? lfszt mondasz te, nem fel. nem értesz semmihez, lehet menni közmunkásnak 40-ért, mit pattox kisvirág?
nem megy ez így JT.
az van, hogy nem elég mindenkit sajnálni, meg elismerni, hogy mindenki követelése marha jogos. korrekt viszonyokat kell kialakítani, és én még soha nem láttam egy közalkalmazottat sem ezért tüntetni. kizárólag béremelésért.
@jotekony koc:
index fórumokra kellene járnod, ott legalább értelmes dolgokat írnak:
“lesz egy olyan átmeneti időszak, amikor a súlyosan elöregedő társadalmak-gazdaságok fizikálisan képtelenek lesznek az idős generációk most megszokott (nagyon, túlságosan, indokolatlanul és megszolgálatlanul is magas !!) színvonalú ellátását biztosítani. Nagyon valószínű, hogy 30-50 év múlva az a korszak jön a kontinensre, amelyben a gyereket nem vállaló, vagyont fel nem halmozó idősekre kopottas szeretetotthonok négyágyas szobái várnak, nem több. Ez lesz a következménye annak a felelőtlen jövőfelélésnek, amit most a kontinens többsége folytat.
Ha a másik véglet következik be, és a mindenütt elsöprő választói létszámfölénybe kerülő (jelentős hányadban gyerektelen és vagyontalan…) nyugdíjasok a politikai rendszerekben gátlástalanul és korlátozás nélkül megpróbálják saját személyes érdekeiket érvényesíteni (magyarán túlzás nélkül rabszolgasorba lökni, kizsigerelni saját eltartásuk érdekében a még aktívakat, vállalkozókat, cégeket) – annak nagyon könnyen a kontinens teljes bukása és hanyatlása lehet a vége.”
444.hu/2015/05/14/pompas-trukk-a-magyar-oktatasugyben-kirugjak-a-kozalkalmazottakat-aztan-visszaveszik-oket-kozmunkaskent/
@WiteNoir: Szerintem ez már megvolt az elmúlthuszonötben. A jövőt nem tudom, de ez a történet itt a múltunk és a jelenünk.
@jotekony koc:
Melléütöttél. Azt akartad írni, hogy “elmúltszázhuszonötben” vagy “elmúltkétszázhuszonötben”. Rossz matekos vagyok, nem tudok visszább számolni.
(No persze nem szószerint, de az itt tárgyalt hazai kultúra – normák, értékek stb. – sokkal régebbi, mint 25 év.)
@ipartelep:
Kevésbé lényeges 1.: Szvsz sok mindenben igazad van, már csak azért is, mert a dolgok nem feketék-fehérek. Vitapartnereidnek pedig nincs mindenben igazuk.
Kevésbé lényeges 2.: Vitapartnereid (lásd ezen a poszton) dicséretes módon előkapartak sok adatot, számot, tényt. Te nem vetted a fáradságot, hogy ezeket előkapard. Akkor talán nem öntötte volna el az agyadat a gőz. Ha 0 atü-re ment le a nyomás, olvasd újra azokat.
Nagyon-nagyon lényeges: keresd meg az elvesztett iróniaméteredet és eközben ne vedd magad túl komolyan, hátha könnyebben megtalálod.
(Néha tényleg úgy érzem, hogy nem vagyok normális. De ezt tőled tudjam meg? Ne má’!)
Kicsit off, de amúgy mégse:
Jótündér: hvg.hu/itthon/20150514_inkabb_eszunk_csapdaban_a_kutatotanarok
NEEEEM!
Na!
@aritus: Ez jó. Viszont, ha politikusnak állnak, akkor megoldódnak a gondjaik, mint a mentősegéd jobbikosnak.
@HaKohen: Nézd, bevallok valamit: én sok ide kommentelő embert egyszerűen hülyének nézek. De nem ab ovo gondolom ezt, hanem a hozzászólásaikat olvasva. Nem tudnak vitatkozni (csak látszatvitákat folytatnak), a vita azon elemi szabályát sem tarják be, hogy megértsék pontosan miről van szó, és pontosan arra válaszoljanak. Továbbá, és főleg azért, mert általában hülyeségeket írnak. Nem értik a dolgokat, a felszínen kapirgálnak, nem elég mély, analitikus a gondolkodásuk, stb. Téged eddig nem raktalak bele ebbe a kategóriába. De ha olyanokat írsz, hogy “elöntötte az agyamat a gőz” (mármint nekem), akkor ez ugye egy hamis feltételezés rólam, amit ismeretlenül, és informálatlanul, és mindennemű rá utaló jel nélkül mégis megengedtél magadnak. És akkor lehet, hogy revideálnom kell a megítéléseden.
A másik: ha figyeltél volna, akkor észrevehetted volna, hogy én a te proletáriátussal kapcsolatos megjegyzésedre reagáltam. Abban szó sem volt a vizitdíjról, teljesen más téma. Te arra “ironizáltad vissza”, hogy nem vagyok-e mégis fideszes. De kivel ironizálsz ilyenkor? Velem, és ellenem? Mi értelme lenne? Akkor lenne értelme, ha olyan hülyeséget írtam volna, amely megérdemli az ironikus választ. Csak ehhez előbb meg kéne mutatni, hogy mi abban a hülyeség. Sikerülni fog ez neked, vagy bárkinek itt?
Amúgy, nem tudom, hogy tudsz-e róla, de itt nincsenek viták. A “vita” szónak abban az értelmében, hogy alapos, komoly, egymásra reagáló, stb. érvek feszülnek egymásnak. Itt beszólogatások vannak, és egymás mellett elbeszélések. Komolytalan az egész. Én sem vitázni járok ide, csak néha “szórakozni a szabadidőmben”.
@ipartelep:Teljesen igazad van.A 300 ft nevetséges összeg s a házi orvos 4 órás rendeléséből ,legalább egyet elvett.A betegre koncentráljon: ne a pénzre,a mobiljára ,s ne a számítógépre !
A kórházi koszthoz való hozzájárulás Ny- Európában is uzus, /otthon is eszel s nincs ingyen, pl Ausztriában 10 € ,igaz ott a rendes bér is uzus/
JT kavarja a seasont a fashionnal.
Az eü reformja szerintem közép szinten kezdődik, a nővér sose
dolgozzon egyedül – team,hisz emelni egyedül nem lehet,mosdatni sem-!S míg nem lesz ápolás ,addig csak a járni is tudó beteg fog felépülni a kórházban.
A magán biztosítás pedig egy másik téma,van a UKban /elmesélem: a hospitáló hallgató a londoni UC Hospital Euston rd ,elsőbb emleteire – magán betegek- be se léphetett/
@lüke: felsőbb emeleteire
@lüke: “s a házi orvos 4 órás rendeléséből ,legalább egyet elvett.”
Nalunk ez maskent ment, ugyanis a mi korzeti orvosunknak van egy asszisztense es speciel gyorsabban szedte ki belolem a penzt es adta
(az elore nyomtatott) nyugtat, mint hogy azt kimondod, hogy “alaptorveny”. Gondolom a te haziorvosod valami evtizedek ota egyedul dolgozo, a recepteket kezzel, komotosan iro oregember.
@lüke: Kösz a támogatást, de én igazából arról beszéltem (és ezt konkrétan leírtam), hogy mint szinte minden ügyben, ebben is vannak pro- és kontra érvek. Csak hát a végén ugye dönteni kell valamilyen irányba, maga a döntés az már egy igen-nem aktus, és akkor végső soron, mindent figyelembe véve, a vizitdíj/napidíj rossz megoldás volt.
Egyébként szerintem az egésznek volt egy voluntarista, látszatintézkedés fílingje. A probléma ott kezdődik, hogy meg sem fogalmazzák, hogy mi is a baj az egészségüggyel (vagy bármivel). Egyáltalán van baj az egészségüggyel? Egyáltalán mi az hogy “baj”, mikor, mitől kezdődik egy baj egy rendszerben? Mihez képest baj? A nem létező, csak vágyott, de irreális ideális állapothoz képest? Ahhoz képest persze súlyos bajok vannak, ez kétségtelen. De hát értelmetlen ahhoz viszonyítani, az egyetlen értelmes dolog az, ha a reális lehetőségekhez viszonyítunk. Ha reálisan lehetne jobb is, ha meg lehet csinálni a jobbítást.
Ezek a döntéshozó emberek általában kényszerhelyzetben vannak. Valamivel igazolniuk kell, hogy ők ott vannak a helyükön, hogy dolgoznak, hogy hasznos dolgokat csinálnak. Emiatt kénytelenek mindenfélét kitalálni. nem tudják, hogy mi lesz belőle, de az igazából már nem is számít, csak az számít, hogy ők valamit csináltak. Szinte bármilyen nagy volumenű, átfogó intézkedés eme “logika” mentén történik. Amúgy sem tudnák kiszámítani, hogy mi lesz belőle (a semmihez nem értő politikusok pláne nem), de nem is érdekli őket, a fontos az, hogy meglegyen a látszat, haladjon a szekér. Úgy még sohase vót, hogy valahogy ne lett vóna – kb. ez a ki nem mondott jelszavuk. No meg persze az, hogy “mi lopjuk a legtöbbet”.
Gáz az egész, úgy ahogy van.
@ipartelep:
nem ex has írtam
/ réges rég amcsi eü szakértők felkértek probléma kifejtőnek,ma is fiókomban van az összegzett tanulmány, a legfontosabbat kiemelem,persze amerikaul van= amerikai viszonyokra:
a Dunántúl összes szül- nőgy. be lehetne zárni!/
hál istennek kihátráltam ebből,sőt elhívtak egy Lajtán túli kórházba,így megmaradtam gyakorló orvosnak,klugscheisser helyett
s ezért már 60 évesen se kell a táskám a negyedikre cipelnem!
/ ami ugye nevetséges, a mai diagnosztika mellett s ezt támogatja ma a kormány, mert ide alig kell innováció/
@dvhr: l etat c est mois
en voltam a háziorvos
@ipartelep: Az “egymás melletti elbeszélés” a legszomorúbb az egészben,
meg a “beszólogatások”.
Nem tudom miért ne lehetne – legalább itt, ezen a képzetes kicsi talpalatnyi helyen – egy olyan tiszta lappal induló füzetet, gyűjteményes nagy könyvet nyitni és írni, ahol az alapoktól kezdődően elemezni kezdenénk azt ami itt ma Magyarországon van (azt sem kellene bántani aki az adott kérdéshez nem ért, mert ő is mondhat az aznapi témával kapcsolatban olyat, amit a szakmabeliek, az “értők” esetleg “sakkvakságuk” miatt nem vesznek észre, de azt sem aki ért hozzá – csak éppen valami miatt {talán mert rossz napja volt, figyelmetlen volt, vagy előítéleteinek hálójában vergődve éppen elájult saját okosságától abban a pillanatban és ‘nem látva a fától az erdőt’ eltér a tárgytól}}.
Szépen nyugodtan, egymást meghallgatva, egymást kiegészítve, talán
eljuthatunk az adott témákban oda, amit fentebb így foglaltál össze:
“A probléma ott kezdődik, hogy meg sem fogalmazzák, hogy mi is a baj az egészségüggyel (vagy bármivel). Egyáltalán van baj az egészségüggyel? Egyáltalán mi az hogy “baj”, mikor, mitől kezdődik egy baj egy rendszerben? Mihez képest baj? A nem létező, csak vágyott, de irreális ideális állapothoz képest? Ahhoz képest persze súlyos bajok vannak, ez kétségtelen. De hát értelmetlen ahhoz viszonyítani, az egyetlen értelmes dolog az, ha a reális lehetőségekhez viszonyítunk. Ha reálisan lehetne jobb is, ha meg lehet csinálni a jobbítást.”
Az oda vezető utat azonban (s ez sajnos az én előítéletességem) nem feltétlenül a “kard ki kard” egymásnak feszülő – hagyományos értelemben vett – vitákon keresztül találhatjuk meg, hanem inkább úgy, hogy az általad vágyott ” alapos, komoly, egymásra reagáló, stb. érvek” együttese – az útkereső kompániát, együttműködése révén, az adott kérdés megoldásában közös belátáson alapuló, az adott helyzetben elérhető legjobb – és még megvalósítható – megoldáshoz segíti.,
@ipartelep: Megírtad már valahol, miért nincs az embereknek max. 6000 Ft-juk egy évben az eü ellátás önrészének kifizetésére? Vagy csak locsogsz és szerénytelenkedsz?
@ATCG: Több aspektusa is van annak, amit írtál, most abból csak egyre válaszolok. Amiről te írsz (jól, korrekt módon megbeszélni a dolgokat), arra nem alkalmas egy blog. Persze változó, hogy melyik (blog) milyen fokban alkalmas az ilyesmikre, és ez ügyben ez a blog még a legjobbak között van, ez igaz. De ennél többre, ami most meg itt, arra nem alkalmas. Ennek több oka a is van, de nem nagyon érdemes belemenni ennek a részleteibe.
Én ez ügyben általában véve is szkeptikus vagyok. nem hogy egy blogon nem lehet megbeszélni bármit is, a szó (megbeszélés) olyan értelmében, hogy a végén az “igazság felé közelednek”, hanem gyakorlatilag sehol. Azért, mert erre nem alkalmasak az emberek. A legokosabb emberek sem, vagy csak nagyon kevesen. Az emberek egyszerűen nem úgy működnek, hogy az övékével ellentétes álláspontokat megértsék(!), és azzal konstruktívan vitatkozni tudjanak. Az emberek véleményei általában nagyon összetett módon, hosszú idő alatt, és nagyon nagy részben nem racionális-gondolati úton, hanem egy kevert módon alakulnak ki, amelyben nagyon nagy szerepe van (a racionálisnál nagyobb) az érzelmi momentumoknak. Ráadásul a vitákhoz is érzelmeket (tekintélyelv, stb) kapcsolnak. Így reménytelen annak a célkitűzésnek a teljesítése, aminek pedig igazán lenne értelme (mert nem mondom, hogy másnak nincs értelme egy beszélgetésben), hogy “kiderüljön az igazság/helyesség”, és azt mindenki magáévá tegye.
Próbálkozni persze lehet, mert az azért nem egy vagy igen, vagy nem eset, vagyis lehet közelíteni a jó működéshez. Csak kérdés, hogy megéri- e befektetett energiát.
@aronsatie: Ember, te hol élsz, a Marson? Ebben az országban ma százezreknek, de lehet, hogy millióknak nincs a hónap végén 1000 Ft maradék pénze sem.
@ijontichy:
ez csak részben igaz,
van rengeteg helyettesítő generika,s 10 ezerből 3t is lehet csináni,ehhez
Orvos,patikus
meg ÉBERSÉG kell!
mivel vak licit van 3 hónaponta az OEPnél
egy eklatáns példa erre
Pfizer Norvasc 5 és 10 mg létezik, ez az eredeti, nem okoz oedémát!
A helyettesítő generika Amplopidin olcsóbb,de egyeseknél mellékhatása van.
3 havonta van egy lista,mit lehet írni s mi olcsóbb.
A 10-s Norvasc sosincs a listán,ezt felezve : mellékhatás mentes és olcsóbb gyógyszert lehet adni, egy kis odafigyelésse
@ipartelep: Koppanjál már le erről, mert halvány segédfogalmad sincs az egészről.
1. Nem a 300 forint volt az egyetlen ötlet az egészségügy rendbetételére.
2. De még erre is volt egészen egyszerű magyarázat, amit megérthettél volna.
3. A bevezetésekor azonnal igazolta is a magyarázatot.
4. Hosszan tudnám sorolni az egészségügyi reforma tett átfogó kísérlet történéseit, amikről te lusta voltál tájékozódni.
5. Mijafasznak erőlködjünk ? Úgyis az lesz, amit Orbán akar, akkor meg, minek bármire magyarázatot, vagy megoldást keresni ?
Még a történelmet is átírja, aztán már nem is úgy volt, ahogy volt.
Minden szavadból látszik, hogy szartál foglalkozni a témával, mielőtt belepancsoltál. Szakadj le róla és felejtsd el.
Ha betegek leszünk, majd megdöglünk, aztán kész. Konzervatív megoldás.
@ipartelep: Ez érv? Miért nincs? Elkártyázzák? Vagy csak megszokták, hogy a valóban kevés pénzükből sok minden előrevalóbb, mint a saját egészségük. Megfelel a szar ellátás is, csak ingyen legyen.
@ipartelep:
Ez kétségtelenül igaz, de létezett mentesség és létezett fizetési plafon.
Valamint: nem egyszerre kellett fizetni, hanem 300-anként.
Végül: mindez mikor is volt? (Nem azt vonom kétségbe, hogy akkor nem voltak szegények, de ne a mostani helyzettel mérjük már ezt!)
Éppen beteg vagyok, voltam körzetinél, tele a rendelő nyugdíjasokkal … aki utánam jött be – én már kifelé tartottam -, már darálta is a szokásos szöveget: “Én csak gyógyszert íratni jöttem doktor úr …”
Na ilyenkor lesz mindig tele a bucim és lenne kedvem odaszólni neki(k): Ez nem egy bolt, hogy mit szeretnék … de minek?
Ahol az orvos megkérdezi a negyven fokos lázzal és két napja súlyos (hátfájásig fajuló) köhögéssel őt felkereső dolgozót, hogy “akar-e táppénzre menni”, valamint elsorolja, mit kérjen – vény nélkül, persze – a patikában, miközben a váróban éppen csak kártyázni neki nem álló nyugdíjasok listán hozzák, hogy milyen gyógyszert írjon fel nekik az orvos, ott az eü. nem döglődik, hanem döglött.
@Evezős: Ja, ez egy ragály, ami már december óta megtölti a körzetit, a tüdőt meg a gégészetet. De aki otthonmaradt vele – csemegepultos – , azt kirúgták, úgyhogy a hentesnő is ott köhög a szeletelt szalámi fölött.
És ahogy mondod, az orvos tanácsot ad, hogy mit vegyél magadnak a pénzedért. A nyugdíjasok gyógyszerei meg még 10 éve lettek beállítva. Azt mégse mondhatja az orvos, hogy ne szedjék már a szívgyógyszert, mert meggyógyult a szivük.
@jotekony koc:
az ,hogy meggyógyult az költői túlzás
de a 10 évvel ezelőtti terápiában van vmi,szerencse ,hogy lassú
a fejlődés a medicinában
@jotekony koc:
Én azt várom el az orvostól, hogy ha úgy látja, akkor azt mondja: kedves aszonyom, ön súlyos beteg, ráadásul fertőző, ezért táppénzre veszem, feküdjön le és szedje az alább felírt gyógyszereket.
Tudom, naivitás – éppen amiatt, amit írtál … de nem ez lenne a normális???
Ami meg a nyugdíjas gyógyszerneppereket illeti: igen, értem, hogy a korral sok betegség jár(hat) együtt, és azt minimum kordában kell tartani.
De éppen ezért: nem lehetne időnként legalább kísérletet tenni arra, hogy a páciens megpróbálkozzon valami más módszerrel is? Kizárólag az a stájsz, hogy bemegy a listával, szó nélkül felírják és eszi újabb három(?) hónapig?
Nekem meg vény helyett papírt ad, hogy mit kérjek a patikában az éppen aktuális kegyszerek közül?
Majd itthon kísérletezgetek, hogy akkor bevált / nem vált be ….
(…és igen, én is szívom a fogam közben, hogy minimum húszezerrel kevesebb lesz a számlámon júliusban. Ezért félbetegen visszamegyek dolgozni, kockáztatva valami szövődményt …)
@Evezős: krónikus betegségre vényköteles gyógyszert valahány hónapra előre lehet csak fölírni. utána vissza kell menni az orvoshoz, aki fölír egy újabb adagot (és ha úgy látja jónak, előtte meg is vizsgálja a pácienst, bárhogy tiltakozzék is — de nem feltétlenül _minden_ alkalommal).
@dr Brcskzf Gröőő:
nem kell ezt misztifikálni
Jó orvos = jó gyógyszerelés
ti rengeteg generika vacak pl az antibiotikumok!
orulunkvincent.blog.hu/2015/05/13/torok_gabor_felfedezettje_es_az_apolonok_megjegyzesposzt/full_commentlist/1#c27044960
mandiner.hu/cikk/20150610_bunford_gerda_liberalis_hiszti_6
Torok Gabor meg eltartja a kisujjat, hogy micsoda habonyizmus a plakatharc.
@jotunder: Ez az egész nem érdemli meg az idődet.
@Szindbad:
jt-nek valszeg az az egyik fixa ideája, hogy tg fülbesúg bunfordnak. vagy már nem is értem. ezt az egészet nem értem.