Brexit-blues
Eredeti szerző: jotunder
Karácsonykor sztrájk lesz a brit reptereken, a postán és Londontól délre a vasutaknál. A jobboldali bulvárlapok szerint az egyik brit közlekedési szakszervezet, az RMT elnöke, Sean Hoyle azt mondta egy szélsőballer mítingen, hogy az a célja, hogy megdöntse a kapitalista rendszert. A BBC szerint csak a “bloody tory government” megbuktatásáról volt szó. Az RMT főtitkára szerint a sztrájknak nincsenek politikai céljai.
Közben többen arra szólították fel Theresa May miniszterelnököt, hogy dobjon egy tecsőrt, azaz korlátozza a szakszervezetek sztrájkjogát. A Downing Street jelezte, hogy erre nem kerülhet sor.
A brit baloldal egy része kb. olyan, mintha a Magyar Idők rádöbbent volna, hogy Orbán Viktor Leó Trockij unokaöccse. Hajlamosak bolondos dolgokat összehordani a szocialista jövőről. Jeremy Corbyn munkáspárti elnök aránylag szolid marxista (imádom ezt a képet róla, nem, a vörös kendő nem “azt” jelenti), de a prolidikis ideológiai nehézlégzés mindig is jelen volt a királyságban. A Munkáspárt baloldala sokkal ballerabb, mint a töketlen öreg magyar komenisták voltak röviddel a rendszerváltás előtt, a brit Törőcsik Mari, Vanessa Redgrave olyan szélbal szervezeteknek volt vezéregyénisége, amelyet Kádárék simán betiltottak volna. Volt egy kőmarkcista hagyománya a Munkáspártnak, amit Tony Blairnek személyesen kellett átszállítania a történeti múzeumba, mert magától nem ment volna.
Magyarországon szokatlan dolog, hogy emberek csak úgy, minden hátsó szándék nélkül beszélnek marhaságokat, nálunk a ideológiáknak szabott áruk van. Az angol furaság belülről jön.
Az Egyesült Királyság még nem nézett szembe azzal, hogy mi vár rá az elkövetkező években. A keményvonalas konzervatívok (akik valamilyen perverz értelemben a legliberálisabb politikusok Európában) előtt a szabadkereskedelemre épülő Új Birodalom képe lebeg, amely birodalom szélsebesen hagyja el az öreg és lusta Európát, és nincs szüksége az uniós lótifutikra, kivéve talán az építőmunkásokat, az orvosokat, a pincéreket, a tudományos kutatókat és mindenki mást. A baloldal abban reménykedik, hogy a miniszterelnök-asszony akkorát fog csusszanni a nóziján, mint ide Stoke-on-Trent. Nigel Farage az egyszerű brit emberek képviselője, pedig nyilvánosan örömködik azon, hogy végre nem kell neki egyszerű brit emberekkel érintkeznie.
Valójában senki sem tud semmit azon kívül, hogy karácsonykor elszabadul a kedélyes brit pokol. 2017-ben nagy döntéseket kell hoznia az országnak, de legalábbis egy sajátos cipőkultúrájú hölgynek, akiről azt sem tudjuk igazán, hogy miről álmodozott tavaly ilyenkor. Az Egyesült Királyság egy nagyon erős ország, de annyira azért nem erős, hogy a saját hülyeségén ne tudjon egy hatalmasat perecelni. A brit emberek igen kiszámíthatóan kiszámíthatatlanok, és most szembe kell nézniük a saját döntéseik következményével. Amikor a Marmite nevű fogyasztásra nem különösebben alkalmas sajátosan brit finomság ára tíz százalékkal emelkedett, már megjelent a szemekben valami, amit akár “dehát nem erről volt szó”-nak is lehetne fordítani. Most ennél lényegesen meredekebb változások várhatók.
Amiről persze eszembe jut, hogy két remek Shakespeare-előadást is láttam az elmúlt napokban, a Bagossy-féle Hamletet és a Minden jó, ha a vége jó-t a Katonában. Az angolok múltjára egész civilizációt lehet építeni a brit szigeteken kívül. És persze a szigeteken is, ha eltekintünk attól a pár tucat jól öltözött, ámde az eszméletvesztésig részeg angol hölgytől, aki a Piccadilly megállónál szállt fel a vonatra két hete, mikoron szerzőnk gépe öt óra késéssel érkezett meg Kölnből, amit árnyal az a tény, hogy eredetileg Düsseldorfból kellett volna megérkeznie.
Hogy nem ilyen lovat akartam? Lehetséges. De ez most egy ilyen ló, meg kell becsülni.
Mindig az volt az érzésem, hogy 2o16 ban a világ egy kicsit megbolondult. Corbyn olyan a képen, mint a Black Sails- tévésorozatban Flint kapitány egy különösen holdas karibi éjszakán elfogyasztott párpalack Angostura és mézszinű hajadonok homorú hasáról fölszivott többrendbéli kokó után.
A Vilinek sajnos semmi jót sem jósolok. Egyesek kettőig sem tudnak számolni, náluk vagy a diverzitás ( whatever the fuck it might under pc rules mean ) vagy inkább semmi, de Shakespeare túl laktató (((((.
http://www.nationalreview.com/article/443049/u-penn-removes-shakespeare-portrait-because-he-does-not-represent-diversity
azért, némileg a wishful thinking, hogy a kökemény konzervatívok az uniós tudományos kutatókra vágynának.
akik úgy gondolnak rád, hogy te kellesz oda, azok nem feltétlenül konzervatívok, de főként nem kökemények.
@nerángass: Nem remove-oltak Vilmost. Diákok marhaskodtak es az egyetem nem akart balhézni. Vilmos rulez. A Bagossy rendezés Hamlet-max.
@_ef_: Nem rólam van szo. Bar ki tudja. Amúgy Boris Johnson is kihagyna a Brexitbol az egyetemeket.
@nerángass: nem bolondult meg a világ, de van egy csomó fekélyes seb, ami most belobbant. ha engem kérdezel, akkor a rossz vicc most nagyon is áll: ez egy jó közepes év volt (még nincsen vége), sokkal szarabb mint az előző volt (pedig az se volt egy mámor), de sokkal jobb, mint a következő lesz. megvannak a kirurgusok, akik szerint savat kell a sebekbe önteni mert az jól kipucolja, és túl sokaknak ez remekül hangzik
@jotunder: Ennek rendkivül örülök. Valahogy vonzódom az öreghez )
@nerángass: az történt, hogy az egyetem évekkel ezelőtt eldöntötte, hogy azon a helyen valamilyen más kép lesz, mert az angol tanszék valójában egy modern média és angol irodalom tanszék. radikálisabb diákok adott ponton kicserélték shakespeare képét egy másik ember képére (egy paródiában azt írnák, hogy fekete leszbikus feminista nő képére, ebben az esetben azonban konkrétan is ez történt, audre lorde-ról van szó, egyáltalán nem biztos, hogy shakespeare-t nem érdekelte volna a költészete), a shakespeare képet bevitték a tanszékvezető irodájába.
@jotunder:
http://www.thedp.com/article/2016/12/shakespeare-portrait-removed
“I think it’s cool that Penn students stepped up and decided to get the ball rolling,” – Ilyen az, ha nem viszik végig a döntéseket.
Ezek a gyerekek pont olyan bigottnak tünnek előttem, mint azok akik / ami ellen harcolnak ))))
ja, a fene egye meg ezt a rohadt southern-t, már nem tudnék olyan embert mutatni, aki nem akarná felgyújtani az egészet úgy, ahogy van – magamat is beleértve. a múlt heti 3 napos sztrájk egy kicsit sok volt, és eszük ágában sincs egyelőre abbahagyni. hány embert is ejtettek ezzel túszul? összeszámolni sem lehet.
Kis megjegyzes: az egyik vonatos szakszervezet: az RMT nem most kezdte a sztrajkolast. Tavasztol szorakoznak es csesznek ki velunk folyamatosan. Nyaron nem hivatalos betegszabis sztrajkot tartottak ami azt jelentette, hogy mindenki kivette a betegszabadsagat es nem volt eleg ember, igy minden masodik vonatot toroltek. Ez azt jelentette, hogy reggelenkent szardiniakent utaztunk, este meg egyszeruen nem volt vonat haza, ha volt a feloras ut 2-3 orat vett igenybe. Erre sikerult az Aslefnek meg ratennie egy lapattal, hogy most mar ok is sztrajkolnak.
Ami azert “jo” mert igy meg kevesebb vonat van…
Ja azert sztrajkolnak, mert a Southern be akarja vezetni a DOO (driver only operation) vonatokat, ezen nem lesz kalauz akinek a regi Class 377 Electrostar-on az volt a dolga, hogy becsukja az ajtokat.
Aggodnak a biztonsagunkert. Allitolag. Ja, ezert kell minden nap lepkehaloval fognunk vonatot es szardiniakent, levego nelkul alldigallni.
Persze kiderult, hogy amikor a Thameslink (ugyanaz a franchise tulaja mint a Southernnek) DOO vonatokat vezetett be a szakszervezeti vezetok vigan alairtak a hozzajarulast.
@Szaktanár: Elvileg holnap nincs sztrajk, ettol fuggetlenul szamitok arra, hogy megis egy csomo vonat majd kimarad. Nem lesz ido, se ember, hogy a ket napig parkolopalyas rolling stock-ot a megfelelo helyre vigye reggelre.
De ne legyen igazam…
Mivé lett a jó öreg Anglia.
Mázlink van, hogy távozott, mert ha maradtak volna, minden rendben lett volna.
Ugyebár Vin-cent?
Nem lesz itt para, kilépnek ahogy akartak, a tárgyalások elhúzódnak vagy 15 évig mert mindig lesz valaki aki egy adott lépést újratárgyalhat, közben jöhet mehet mindenki, és valószínűleg utána is. Mondjuk arra kiváncsi leszek ki nyeri a következő választásokat. A konzeratívoknak most erre kell fókuszálni. Addig tuti nem lesz brexit.
Most vagjak meg a child tax creditet, a 3. gyerekre nem fog jarni, csak az elso kettoig. Rossz lesz a kisebbsegnek.
http://www.economist.com/news/leaders/21712128-liberals-lost-most-arguments-year-they-should-not-feel-defeated-so-much
a vége egy kicsit úgy hangzik, hogy azongya, mondottam ember, kűzdj és bízva bízzál, ami részemről ok, és akkor sem nagyon szoktam optimistábbat, mikor egy-egy pillanatra minden épp klappolni látszik.
@incze: Indokolatlanul optimista, én azt gondolom, hogy a liberális demokráciák kora lezárult. Igazából csoda, hogy ilyen sokáig tartott. Ez egy kegyelmi, bizalmi állapot volt, nincsen már semmi, ami visszaállíthatná a bizalmat benne. Majd figyeld csak meg, hogy Trump mekkora bizalmat fog kapni négy év múlva.
@nerángass: Ez inkább tűnik nekem afféle vidám és egészséges diákcsínynek. Bírom a Lándzsarázót, de ha mondjuk huszonegy éves egyetemistaként tanulnék angol irodalmat egy angolszász egyetemen, valószínűleg minden vágyam lenne kicserélni a lépcsőfordulóban William Shakespeare képét nagyjából bárkire, aki _nem_ William Shakespeare.
Helyi gimiben történt, hogy a falon régóta porosodó, tán még Köpeczi Béla minisztersége alatt kiakasztott antik államférfiak közé egy reggelen kikerült Lenin és Mao. Állítólag hiszti helyett (amire persze a galád elkövetők számítottak) a töritanár azt adta házifeladatul, hogy írjon mindenki mindkét álláspont mellett érvelő fogalmazást: más-e, vagy nem, ha ők lógnak a falon, mint az ugyancsak kinn függő Nero császár vagy Nagy Konstantin. Aztán persze az óra után levette Leninéket, de egy ilyen reakciónak több értelmét látom, mint jajgató újságcikkeket írni az esetből.
Basszus és tényleg 20 év múlva majd ezek a mostani évek lesznek a régi szép idők?
Theresa May :
So, these are the objectives we have set. Certainty wherever possible. Control of our own laws. Strengthening the United Kingdom. Maintaining the Common Travel Area with Ireland. Control of immigration. Rights for E.U. nationals in Britain, and British nationals in the E.U. Enhancing rights for workers. Free trade with European markets. New trade agreements with other countries. A leading role in science and innovation. Cooperation on crime, terrorism and foreign affairs. And a phased approach, delivering a smooth and orderly Brexit.
@nerángass: ez hihetetlen naívacska így együtt. perpektivikusabb lenne a hölgynek, hogy pl. “the brexit is brexit, and i mean here brexit” – valahogy így
@incze: ad notam: “”A magánszféra attól magánszféra, mert magánszféra.”