Félidő
Eredeti szerző: maroz
<
p style=”text-align: center”>
Annyira érdektelen, hogy még trollkodni sem igazán lehetett, bár mi megpróbáltuk. Annak, aki nincs képben: az uniós elnökség kezdetén a mi hozzáadott értékünk az lett volna, hogy kineveztük ezt a blogot az Uniós Elnökség Hivatalos Trolljává, és vártunk, vártunk, egyre csak vártunk, de meguntuk. Mondom, teljesen érdektelen, le is fokoztuk magunkat, vagy lemondtunk, nem tudom melyik a helyes közjogilag.
Így, félidőben állok és vakarom a fejem. Mi a francról lehetne írni?
Hogy Orbánék lelkesen nekiestek európai színtéren is a szimbolikus politizálásnak és szükségszerűen nagyot koppantak, mielőtt elhallgattak volna? Mert nagyjából ez a történet lényege. Nincs semmi, amit át lehetne nevezni, illetve lenne, de valószínűleg Martonyinak volt annyi esze, hogy ne nagyon forszérozza a hazai ötleteket, nem tudom, önök tolmácsoltak-e már szinkron, van egy bizonyos szituáció, ami nekem mindig gondot okozott. Jelesül az, amikor az egyik fél annyira iszonyatosan hülyeségeket mond, hogy nekem esne rosszul lefordítani, mintegy fájna, ha én is kimondanám ugyanazt, ezért időnként egy kis trükkhöz folyamodtam: szójáték, nehéz lenne lefordítani. Aham, akkor rendben, ugordjunk.
Ez akkor kínos, amikor már félórája beszél az isten barma, ilyenkor már nehéz rámondani, hogy szójáték, csak bő lére engedve. Martonyi állítólag júliustól megy, lehet, hogy nem szereti a szójátékokat?
Tisztességből kéne valamit írni mégis, megírni, hogy Orbán mire büszke, a közös gazdsági kormányzás megteremtésére büszke, csak ugye akkor tolulna a kérdés, hogy márczius idusán, meg úgy általában, ha egy hazai mikrofon jön vele szembe mi az európai értelemben vett pék uniós előírások szerinti faszáért hablatyol szabadságharcról, meg olyasmiről, hogy Brüsszel nekünk nem dirigál? Vagy essek hasra kötelezően az olyan, hazai fogyasztásra szánt teljesen tartalmatlan süketelésektől, mint:
Orbán Viktor az EU-csúcs utáni sajtótájékoztatóján elmondta, Európában új gazdasági-társadalmi modell alakul ki, a válság után nem a régi viszonyok állnak helyre.
De hát ezt megmondta már az a korábbi elnök, az a Hérakleitosz is, kétszer nem léphetünk ugyanabba a modellbe, és én már akkor is, amikor először olvastam enyhén szofista semmitmondásnak véltem, amire legfeljebb kormányzást lehet alapozni, de értelmes dolgot nem annyira. No meg ez is:
Európa szakít néhány tabuval – mondta Orbán Viktor. Hangsúlyozta a foglalkoztatás növelésének kiemelkedő fontosságát.
Ennek ez a rongybiciklije. Minden, ami O. E., azzal vagy szakítani kell, vagy átnevezni, csak hát Európa erre valamiért nem vevő, Európában ugyanis nem volt fülkeforradalom, mondhatni Európa az időszámítását nem úgy osztja fel, hogy Orbán Előtt és Orbán Után, bár megkockáztatnám, hogy az európai soros elnökséget illetően páran majd mégsicsak felhajtanak egy pohárka buborékos tudatmódosítót, ha végre elüti az az óra a várva várt tizenkettőt.
Kihagytam volna valamit?
Nekem erről Menzel Én kis falum c. evörgrínje jut eszembe, és abból is a Bán János által zseniálisan alakított Otyik esete.
Viszont sokkal jobb lett volna, ha Otyik jobban hallgatna Pável úrra, akit most Martonyi János alakít.
http://www.virtus.hu/index.php?id=detailed_article&aid=25020
@sajtohuba: Ha az ember fején fülhallgató van, nem hallja meg a reggeli kakukkos órát sem:-)
De nem ez a film egyetlen tanulsága.
Hogy is volt: “Ne dugd vissza a zsebedbe a félig elégett gyufát, Jaromir, mert egyszer megbánod.”
Ezzel zárom soraimat.
ez a rongybicikli megihletett, miszerint eltolhatná már a biciklit, ha amúgy is ég, mint a rongy…
„Ha Európa versenyképes akar lenni, akkor olyan szavakat kell ismét használnia, mint ipari termelés, ipari kapacitás, munka, bér – tette hozzá. – A posztindusztriális blablának vége van”. Kimondatott, hogy „munka nélkül nincsen érték, munka nélkül nincs növekedés, munka nélkül nincs versenyképesség”, Orbán szerint elsősorban ebben volt az Európai Tanács ülésének jelentősége.
Erről úgy megkérdezném a londoni tanácsadó cég véleményét is.
@XPS: Aranyos. A hazai gdp összetétele:
-mezőgazdaság: 3,4%
-ipar: 34,3%
-szolgáltatások: 62,4%
A foglalkoztatás pedig így oszlik meg:
-mezőgazdaság: 4.5%
-ipar: 32,1%
-szolgáltatások: 63,4%
De ennek vége, ha Rákosi elvtárs-pajtás azt mondja, hogy arccal a kohó felé, akkor arccal a kohó felé!
Jut eszembe, a posztindusztriális blabla onnan indult el, hogy a hetvenes években beütött egy kellemetlen energiaválság. Teljesen ésszerű és teljesen orbánkonform tehát a posztindusztriális blabla végéről értekezni akkor, amikor Fukusima miatt valószínűleg nem pont ócsulni fog az áram és az arab világ izgése-mozgása sem pont az olaj árának a csökkenése irányába fog hatni.
Orbán Viktor elvtárs-pajtásnak küldi a nótát elvtársi szeretettel az Örülünk, Vincent? blog szocialista brigádja:
http://www.youtube.com/watch?v=0b5BZ9BywdI
@maroz: Na ezt az energiaár változást fogjuk mi az ingyenes gyerekmunkával megállítani a határokon.
@Wolff: Az egymillió kubikossal, akik majd a mezőgazdaságban és az építőiparban fognak dolgozni.
Csak egyszer, egyetlenegyszer modaná már el azt is, hogy hogyan. Én egészen egyszerűen el sem tudok képzelni mást, mint effektív a rabszolgamunkát. A posztindusztriális blabla ugyanis arról is szól, hogy a biorobotok helyett gépek csinálják a szériamunkát, mert úgy lényegesen versenyképesebb. Azt amit a hetrvenes évek előtt jellemzően három munkás kalapált ki két műszak alatt ma már egy automata gépsor fossa, és inkább az a gond, hogy nem lehet eladni annyit, amennyit képes lenne a gép magából kiontani.
Van egy cimborám, aki egy autóalkatrész-gyártó multi hazai cégét vezeti, ő meséli, hogy amit csak lehet megpróbál automatizálni, mert egy géppel töredékannyi nyűge van, mint a munkásokkal. A gép nem késik el, nem jön be hétfőn hótt másnaposan, nem megy el meglepetésszerűen betegszabadságra, ésatöbbi.
Valamint az embereknek is bejött az, hogy nem feltétlenül kell monoton szalagmunkát csinálniuk három műszakban, egy életen keresztül. Faszért nem már egyenesen a gyűjtögető-vadászó életmódot célozzuk meg a nemzeti felemelkedés jegyében?
@maroz: “Faszért nem már egyenesen a gyűjtögető-vadászó életmódot célozzuk meg a nemzeti felemelkedés jegyében? “
Nekem már az is megfelelne, csak célozzunk meg végre valamit. Jelen pillanatban, számomra úgy tűnik, hogy ezek is csak a pénzcsapot célozták meg, miközben mindig áll egy-két kiválasztott az előtérben és figyelemelterelő jelleggel pantomimezik a jónépnek.
@maroz: komolyabb szellemi teljesítményt igényelne a realitások felismerése, mint az öreg alkeszektől hallott bölcsességek kormányprogrammá emelése.
Ráadásul azokat nehezebb marketingelni, mint a bejáratott klasszikusokat, pl. “aki nem dolgozik, ne is egyék”, meg “ki korán kell aranyat lel”, vagy “hamar munka ritkán jó”.
Továbbá megvalósítani is fájdalmasabb lenne, lásd Bokros programjait.
“Nem hiszünk az Európai Unióban”. Igazából az elnökséget is csak szívességből nyomjuk végig.
http://www.fn.hu/belfold/20110404/orban_nem_hiszunk_europai/
@dolphin: Van itt jobb is:
“szerinte ugyanis a cél az, hogy az európai uniós célokat összehangolják a magyar érdekkel”
A sok barom meg szájtátva hallgatja.
A féléves EU elnökség mellett van friss magyarországi kormányzás első negyedének végére vonatkozó közvéleménykutatási eredmény is.
A Medián szerint “Csökkenő Fidesz-népszerűség” van: http://www.median.hu/object.d1d31085-21aa-4168-bbae-10c18e9b20bd.ivy. A grafikonok beszédesek és lehangolóak. Vagy inkább reménykeltőek? 😉
Ugyanakkor a Századvég adatai alapján a fidesz.hu-ról azt tudhatjuk meg, hogy “Századvég: erősen őrzi a kétharmados többséget a Fidesz”: fidesz.hu/index.php?Cikk=161381
Különösen viccres, hogy a Medián 9%-os népszerűség csökkenést mért a fideszkormány vezetőjénék, míg a Századvég szerint pont ellenkezőleg áll a dolog.
“Az elemzés szerint a Fidesz-KDNP kitartó politikai fölénye két okra vezethető vissza: Orbán Viktor kormányfő személyes elfogadottságára és az ellenzéki erők hiányosságaira.
Érdekes, hogy a Medián nem mért Gyurcsány népszerűségének alakulását, de a Századvég igen, és visszahúzó hatás jött ki eredménynek. Nohát!
“
Azt hiszem Vincent méltalanul elhallgatja, hogy az EU elnökség egyik célkitűzése mára maradéktalanul teljesült:
“The Hungarian Presidency undertook to promote awareness in Europe, of the problem of Roma integration.”
http://www.eu2011.hu/news/roma-integration-presidency-takes-action
@dolphin: Jogos észrevétel! egyik EU tagország sem képes olyan példamutatóan előre megszervezett üdüléseket megszervezni Húsvét környékén roma kisebbségének, mint mi magyarok.
Egyetlen más EU tagország nem képes olyan határozottan szadságvesztéssel fenyegetni elrendelni az elszaporodó magatartások vonatkozásában.
http://www.parlament.hu/irom39/02990/02990.pdf
Egyetlen más, a romák felzárkóztatását annyira a szívén viselő felelős politikus nincs az egész EU-ban, mint a mi Balog Zoltánunk, aki a közmunka erejével megtalálta az egyedüli üdvözítő felzárkóztató utat.
http://www.kormany.hu/hu/kozigazgatasi-es-igazsagugyi-miniszterium/tarsadalmi-felzarkozasert-felelos-allamtitkarsag/hirek/roma-platform-attores-lesz-az-europai-roma-integracioban