Hazudott Szíjjártó Péter az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésén? (apróságposzt)
„A Szabad Európa Rádió a médiatörténelmünk eddigi legnagyobb álhírét terjesztette, hogy az amerikaiak a sarkon vannak, hogy segítsenek nekünk” -állította Szijjártó Péter.
A Szabad Európa Rádió nem így tudja.
Ők sosem hazudnak – a vélemény pedig szent, ugyi…..
“Hazudott Szíjjártó Péter…” — Jó reggelt kívánok!
Hát istenem, tévedni emberi dolog, mondta a sündisznó és lemászott a dzsudzsákról…
Igen. Illetve ennyire ostoba.
Az a drága ember? Von Hibbantrop? Hogy hazudott volna? Nahát!
(fideszes) politikus – lelegzik – hazudik, ahogy lelegzik. ez meg még hulye is raadasul
@a nagy hohoohooo:
https://1956.mti.hu/Pages/WiW.aspx?id=968 kiss tamas, szemtanu. jo egeszsegnek orvend, ertelmes ember, jo memoriaval. szemelyesen ismerem. vannak fent jutyub videoi.
Az kulonosen zsenialis, hogy ezek az “56-ban a szemet amcsik/nyugat nem segitett legyurni a merges pesti tomegnek a szovjetuniot” mantrat ugy kotik ossze a jelenlegi helyzettel, hogy az ukranoknak a kurva anyjat es azonnal adjak meg magukat, dogoljenek meg, de lehetoleg mindketto.
@jotunder: : Szvsz. @a nagy hohoohooo (összességében) teljesen normális! Matematikai tökéletesség ugyanis nem létezik a való világban. “Ahol fát vágnak, hull a forgács”. Forradalmak és egyéb állatfajták után szokott dolgozni a guillotin-kivégzőosztag stb. Ez “business as usual” (míg ~hatmilla ember ipari módszerekkel történő kivégzése nem az!). Szóval ’56 után Mo-on elég szolid mértékű vérengzés folyt, számos esetben az új “adminisztráció” hatalmi harcának részeként (ld. “Murder was a political necessity”), nomeg nem egy esetben a “házmesterország” derék polgárai – eléggé keresztényietlen módon – a híres mószer-módszerrel 😉 kezelték a szomszédjuk jószága-háza-kérója miatt rájuk tört fogfájást (ld. még zavarosban halászás). Kádárék aztán viszonylag hamar kiadták a “ki nincs ellenünk, az velünk van” direktívát (manapság a bolsi mocsok de genere alcsút épp az ellenkezőjét terjeszti, ld. Beaverfieldmarketplace “szabad” választása). Én már gond nélkül nem voltam kisz-tag, mehettem egyetemre (de szerintem te is). Anyóskám (kádár előtt) még nem, mert egy önjelölt vörösgúnyás jókaratú szomszéd (mint utólag kiderült), névtelenül felhívta az illetékes elvtársak figyelmét, a családi vonal mélyén fellelhető huszonhatodrangú kutyabőrdarabkára, így aztán deklasszált elem lett szegény párából. Vagy ott van a frissen beszipkázott, lőporfüstöt se szagolt** apám, aki ezért (önként!!! :-DDD) bő két évig Azerbajdzsánban segíthette a szocialista vasút építését, majd hazatérve, a “fényes szellők” jegyében kapott egy “cúnya, dicső szovjetek ellen harcoló horthysta katona**” stigmát (persze ezzel még mindig jobban járt, mint pár rokonod). Anyway… a széles ecset (ld. @késes szent alia velem szembeni – nem jogtalan – kritikáját) néha segít megérteni az egészet, míg a tűéles ecsettel zászlóra festett egyéni tragédiák (by s̶á̶n̶t̶a̶ kancsal Mária és társai) bennem felvetik a sunyi hátsó szándékra való gyanakodást.
Szóval – a kor és a hely sajátosságainak figyelembevételével – ’56 után kábé ugyanaz zajlott, mint 2010 után. De hát ezen nincs is csodálkoznivaló, elvégre a ’60-as években “jobb helyeken” is megszokott volt, hogy egy JFK-problémát LHO-al kezelnek, és De Gaulle-nak is csak malaca volt (pár párizsi diáknak meg nem). Ennyit fejlődött a világ (ami személy szerint nekem kis csalódás (ti. hogy csak ennyit), de hát nem minden papsajt).
Ez most kinek a blogja? Vagy rossz helyre kattintottam?
@Virág et.: ennyit tudok tenni. töröltem a támadót.
“Hazudott-e Szijjártó Péter […]?”
A legtöbb eldöntendő kérdés egy partíciót indukál a lehetséges világok halmazán: egyes lehetséges világokban igen, másokban nem a válasz a kérdésre. A fenti mondat érdekessége, hogy nem indukál partíciót, hiszen azon lehetséges világok halmaza, melyben a válasz nem, valójában üres. Ami felveti azt a problémát, hogy a fenti mondat kérdés-e egyáltalán, szemantikai értelemben. De ha nem kérdés, akkor vajon mi?
@steinerzsiga: A bloggazda életművének erősen részleges ismerete alapján szerintem egy alapvetően irodalmi eredetű, hatásnövelő eszköz, u.n. költői kérdés.
(elismerem, a te kommented sokkal minőségibben modoros, tőlem csak ennyire telik 🙂 )
@jotunder: Cenzor!
@Hottentottenstottertrottelmutterattentäter… usw: Köszönöm, igyekeztem! Konferenciaelőadást kellene épp most írnom, ehelyett itt játszom az agyam. 🙂
@obeszel: bizony.
@jotunder: Őszintén szólva bele se olvastam, csak láttam, hogy valaki éppen regényírásra használja a blogmotort.
@Virág et.: “regényírásra használja a blogmotort”
Nem csupán írásra, hanem még kópé-pasztázásra is. Úgy hatékonyabb.
Hiv.: @steinerzsiga:
Jó kis filozófiai halandzsa. 😉 Ne vedd támadásnak a válaszom, mert nem az, inkább csak arra irányuló érdeklődés, hogy ezt mennyire gondoltad komolyan.
Ugyanis: a tocsik kérdésére adandó válasz pofonegyszerű, és semmiféle “lehetséges világok” feltevése nem kell hozzá, sőt, az egyenesen káros, és zavaró lenne. Hiszen a kérdés nem logikailag eldöntendő (és eldönthető), hanem egy tény fennállására irányul. Az, hogy hazudott-e, az az ide vonatkozó történeti tények függvénye (melyek persze összetettek, és bonyolultak lehetnek, hiszen pl. maga a Szabad Európa rádió is leírja, hogy bár “Ennél konkrétabb utalás a nyugati beavatkozás lehetőségére a fennmaradt dokumentumok és felvételek szerint nem hangzott el.” – vagyis nem volt konkrét utalás – de azért: “négy műsor esetében állapítható meg, hogy taktikai tanácsokkal és nyugati katonai segítséget sugallva nyíltan megsértették a rádió írott belső utasításait.” Vagyis valamit mégiscsak pedzegettek.) Így kicsit képlékeny a dolog, és a mogyoró közvéleménynek a négy műsort meghallgató részében alakulhatott ki egy olyan hit , hogy a nyugat talán beavatkozik.
Vissza a logikához: annak itt annyi játszótere van, hogy a kérdés megválaszolása előtt két dolgot néz meg: 1. szintaktikailag helyes-e a mondat (a Kakadu mondata), 2. van-e jelentése, értelme, és igazságértéke (nem igaza, az utána jön!) a mondatnak? Az a mondat mind a kettőn átmegy, és onnantól a logikának, (a modálisnak se) nincs vele semmi dolga. A faktumnak van vele dolga, annyiban, hogy össze kell vetni a tényekkel. (Azt meg csinálja az, akinek nincs jobb dolga.)
Természetesen Szíjj Ártó egy buta mondata ennyit nem ér, és amúgy is tudjuk róla, hogy egy balfasz (lásd még: “hány balfasz van még az űrhajómon?”), akinek azt sem hisszük el, amit kérdez. Viszont, ha már logikázunk, akkor azt érdemes helyesen csinálni.
Talán itt érdemel említést, hogy Szijjártó Péter szerint, aki egyébként szakadatlanul egyeztet, leginkább orosz és belorusz kollégáival, „továbbra is túl sok a háborúpárti ország, többen „újra és újra katonai támogatást szorgalmaztak, amit mi nem támogatunk”. SzP szerényen hallgat róla, de valójában mindenki diplomáciai megoldást szorgalmaz, remélve, hogy a magyar kormányfő és külügyminisztere a régi és megbonthatatlan barátságra építve rá tudják venni Oroszországot a 2014-es határok visszaállítására. A katonai megoldást kizárólag arra az esetre tartalékolják, ha a magyar erőfeszítések kudarcot vallanának.