Padányi Viktor esete (heheposzt)
Magyar Péternek sikerült egy Padányi Viktor nevű hungarista majmot idéznie a trianoni évforduló alkalmából, ami nem tudom mennyiben rosszabb, mint a Wass Albert nevű hungarista majmot idézni, és az szintén előfordult már vele. Hont András szokásos, kora délutáni selyemmajmozásában ezt szóvá is tette. Ami, tekintettel arra, hogy Padányi Viktor valóban egy antiszemita fütyi volt, teljesen jogos. De a poszt nem erről szól.
A vicces az, hogy a Mandiner és a Magyar Nemzet is szemlézte Hont Andrást, hogy milyen jól megmondta.
Pedig a Mandineren, a Magyar Nemzetben, a Demokratában és a Magyar Hírlapban is idézték már könnyes szemmel Padányi urat.
Padányi a magyar „jobboldal” egyik aprószentje, aki éppen csak egy kicsit volt antiszemitább, mint az idős Csurka (nem biztos, az idős Csurkától már a vérvád sem állt távol). Orbán Balázs dédapja, akire olyan büszke, kőantiszemita bűnöző volt, Kohán Matyit talán azért „emelték ki”, mert leírta nyilvánosan, hogy nagypapája rendszeresen „a mocskos zsidaja” felkiáltással emlékezett meg Soros Györgyről (úgy igazságos, hogy megjegyezzem, nem volt rá büszke, legalábbis akkor még nem). Valamiért itt túltengenek az antiszemita nagypapák, akikre egy ideig büszkék az unokák, nem mintha Bayer Zsolt az egyik unoka, nem akart volna heti rendszerellenességgel zsidót verni, sőt kicsit ölni is, persze csak az ízéért.
Magyarországnak elég randa antiszemita múltja van, amiről mesélhetne a családom, ahogy persze Hont András családja is. Magyarország jelene sem feltétlenül cukika zsidóügyben. És ja, Magyar Péternek kellene magánál tartani egy listát azokról, akiknek az okosságait lehetőleg nem idézi. De….
„Engem nem igazán érdekel, hogy politikailag hová szokás sorolni László Andrást. Ő maga – ha jól emlékszem – ultrajobboldaliként határozta meg magát már gyerekkorától kezdve. De mit jelent ez ebben a mai, lassan már mindent alulmúló közbeszédben? A világon semmit.” -írta Győrffy Ákos László András halálakor a Mandineren. Ez a László András írta, hogy Szálasi Ferenc „Magyarország lánglelkű Nemzetvezetője, Hazánk és Nemzetünk, de a Világ történelmének is glóriája, a Hősök Hőse, az Életszentség örök fároszi példaképe, a Mártírok közül a legnagyobb”. László András semmivel sem volt kisebb fütyi, mint Padányi Viktor.
Picsába már…
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16532391-684b291ea92b1' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16532391&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16532391-684b291ea92b1&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16532391-684b291ea92b1' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
@tahonoli: Eddig számomra a megkerülhetetlen axióma az volt, hogy Orbánnak takarodnia kell, de úgy, hogy a váltás nem merül ki a monogram és profilkép cseréjében. (Na lám, egy újabb tévedés.)
Ha a axióma második felét ignorálod, akkor igazad van, az általam jelzett kockázatok jellemzően pont arra vonatkoztak, így mehetnek is a kukába. Sőt, így már kifejezetten hasznos és kívánatos pl. a konkurenciát jelentő ellenzéki pártok megsemmisítése. (Btw, ezt még Orbán sem…)
(Azt azért megjegyezném, hogy az „…aztán majd elzavarjuk ha…” opcióhoz, hogy megválasztott kormányt csak konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal lehet elzavarni, vagyis vélhetően a Fidesz segítségével. Broáf…)
@labrys:
Hogy érthető legyen, idemásolok egy részt a hozzászólásodból-
II. kimondatlan premissza: a TISZA igenis képes leváltani az Orbán-rezsimet.
Nem tudni, mivel indokolt ez az állítás. Hinni persze lehet benne, de hittétel ≠ univerzális alaptörvény. A következő orbánista országgyűlési választásokon igen nagy valószínűséggel csak a következő eredmények születhetnek:
a) Az Orbán-rezsim pártjai nyernek, és kétharmados többséget szereznek a parlamentjükben.
b) Az Orbán-rezsim pártjai nyernek, és szimpla többséget szereznek a parlamentjükben.
c) A TISZA nyer, és kétharmados többséget szerez az orbáni parlamentben.
d) A TISZA nyer, és szimpla többséget szerez az orbáni parlamentben.
Könnyen belátható, hogy az a), b) és d) esetben eleve értelmetlen feltételezni, hogy a TISZA bármilyen lényegi változtatást elérhet Magyarországon. (Sarkalatos törvények stb.)
Van egy e) eredmény
e) A TISZA nyer, és szimpla többséget szerez, és a bejutott egyéb ellenzéki képviselőkkel kétharmadot szerez(nek)
Számomra ez lenne az ideális, mert Orbán el, de a Tisza is kontroll alatt van.
Ehhez persze az összes ellenzéki párt és a választók okos stratégiája kellene, hogy legyen nem 0 valószínűsége.
Hiv.: @barki:
Én értem a keserűséget, de a tényállás szerint ekkora kakaólekvárba navigálódott az ország. Hogy a legnagyobb társadalmi kohéziós erőt az „Orbán takarodj” jelenti, bármiféle további lépés végiggondolása nélkül.
Én egyébként szkeptikus vagyok sajnos az elmúlt 30 évre visszatekintve. Sosem éreztem a feelinget, hogy „több szem többet lát” alapon mindenki konstruktívan vitatkozik, az ország sorsát, helyzetét tekintve az optimum felé törekedve. Én acsarkodást meg meg kisstílű játszmákat érzékeltem leginkább a túlélésért és max. annyival volt jobb, hogy korábban senki nem akart Nérót játszani, mint most Orbán.
És ezt nyilván MP-nek is felróvom, meg elhiszem a te Tisza szigetes tapasztalatodat is. A világ legnehezebb dolga (vállalatokon belül is), jól felosztani, delegálni feladatokat, számonkérni, nem hibázni, egymás mellé tehető hozzáadott értékeket felmutatni. Mekkorát guríthatna csak evvel is az az ország, amelyik ezt tudná produkálni, ha már lemaradtunk a balti államok digitális forradalmáról.
Egyetértek mindennel, amit írsz, csakhogy amíg te nem kínálsz semmit, addig a másik oldalon ott a „vágyteljes ábrándozás” lehetősége, csaknem egy évig! Nagy szó ez a mai világban.
Igaza van ijontichynek, jól(?) elszórakozunk itt, más értelme nincs. Én már legalább kétszer kifejtettem, hogy Mo. úgy százötven éve elég reménytelen hely (meg még előtte is), semmi sem utal arra, hogy a következő évtizedekben jobb lesz (MP alatt is késni fognak a vonatok 🙂 ), így az itteni tevékenységem teljesen inkonzisztens. Nem vagyok egyedül, másnál is volt pálfordulás MP-vel kapcsolatban. Te nyilván realistább és tárgyilagosabb vagy. Nem lehet könnyű.
@barki: konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal valószínűleg nem, ellenben választáson…
Rajzolok egy hurráoptimista idealista felhőcskét:
Orbán bukik, az új kormányzat meg így vagy úgy (kétharmaddal, alkotmányos puccsal, kompromissziumos alkukkal, zsarolással, fenyegetéssel, nem kívánt törlendő) átrajzolja a választási törvényt egy normálisra.
Vajon nem jelenne-e meg hirtelen minimum három, esetleg huszonhárom új párt, közte kellően liberális, baloldali, monarchista, anarchista és mazohista?
Tudom, úgyse adná kölcsön a fűnyírót. Rohadt nyuszika.
Btw. a konkurenciát jelentő ellenzéki pártokat nem MP semmisítette meg, hanem az Orbán kormány által tákolt jogi környezet (elsősorban a választási törvény), a karaktergyilkosságok valamint a saját teszetoszaságuk. MP a feje tetejére is állhatna, ha lenne egy erős baloldali vagy liberális párt, tömegbázissal és lenne értelme három nagy pártnak indulni a jelen választási rendszerben.
@labrys:
„… más módszert kell keresni”
Senki nem mondja, hogy ne keress más módszert. De mi lenne, ha (legalább egy gondolatkísérlet időtartamára) félretennéd a statikus fixa ideádat, miszerint a választáson való részvétel legitimálja a legitimálhatatlant, és megpróbálnád inkább a maga dinamikájában szemlélni a problémát? Pl. mi van, ha egy nyilvánvaló választási eredmény elcsalására tett kísérlet idézi elő a más módszer alkalmazásának feltételeit megteremtő detonációt? (Nem várok választ erre kérdésre, csak arra biztatlak, hogy vedd fontolóra ezt az eshetőséget.)