Zed halott és éhségsztrájkol
Eredeti szerző: Kettes
Gyurcsány bejelentette, hogy egyhetes éhségsztrájkba kezd a Kossuth téren egy sátorban az előzetes választói regisztráció ellen.
Állítólag ha ezzel sem éri el a célját, akkor felgyújtja magát a Parlament előtt Gréczy Zsolttal együtt.
Komolyan: miért nem képes valaki felismerni, hogy politikai értelemben halott, és egy halottól nagy illetlenség ennyit fickándozni? Gyurcsány egy személyben közös nevezője a Fidesszel elégedetlenek ellenzék-undorának, Gyurcsány az utolsó mentség, hogy miért szavazzanak mégis a velejéig korrupt, dilettáns és embertelen Orbán-rendszerre, Gyurcsány az akadálya bármiféle ellenzéki összefogásnak. Gyurcsány a 2014-es Fidesz-kétharmad ásza. Ez nem igazságos, de így van, el kéne fogadni.
Ráadásul a tiltakozás általa választott műfaja is szánalmas. Éhségsztrájkba azok kezdenek, akiknek nincs lehetőségük nyilvánossághoz jutni, akik már mindent megpróbáltak és elhallgattatták őket. Gyurcsányt viszont nem hallgattatta el senki. Gyurcsány parlamenti képviselő, a média által rendszeresen szemlézett blogger, aki ráadásul egy népszerű tévéshow-ban mondhatja el a saját verzióját az elmúltnyolcévről. Kinek az együttérzésére számít?
Egyértelmű, hogy az éhségsztrájkja nem arra irányul, hogy felhívja a figyelmet a választott ügyre. Az akció terve pár napja már egyszer kiszivárgott (feltehetően a Frizbi felvétele után), amit azonnal cáfoltak. Persze, az időzítés! Tegnap ment adásba a Frizbi és ma van a parlament őszi ülésszakának első napja. Így lehet a legnagyobb médiafigyelmet elérni.
Nagy ostobaság ez az egész. Gyurcsányt (és az ügyét) nyilvánosan meg fogják alázni. Mit fog csinálni, amikor a jobbikosok ökörsütést rendeznek a sátra mellett, amikor kifeszített molinókon fognak „drukkolni” neki, hogy tartson ki, mindhalálig?
Ahogy már mondtam: Gyurcsány egyetlen módon tudná hasznossá tenni magát Orbán ellenzéke számára: ha politikai fogolyként bebörtönöznék. Harcolnánk érted, Feri, felszednénk érted az utcaköveket és megostromolnánk a Közgép-székházat. Aztán bennfelejtenénk a börtönben. Te jelkép vagy Feri, a szabadság jelképe, rosszkor, rossz helyen.
@zsazsu4: „Gyurcsányék országgyűlési képviselők.
Az OGy őszi ülésszaka tegnap kezdődött.
GyF és három társa tegnap óta a füvön éhezik.
Nem tudom mi ez, ha nem bohóckodás. „
Az LMP is munkaidőben láncolta magát a Közgéphez. Ergo.
@londonterminals: A szándéketika és a cselekvésetika a mai kánonok szerint együtt jár, kéz a kézben.
„Úgy nemigen, ahogyan ezt a sajtó és ez a blog is teszi”, írod. Toldd meg egy lépéssel:
„Úgy nemigen, ahogyan ezt a sajtó, Gyurcsány és ez a blog is teszi”
HA az kijelenthető, hogy a sajtó és ez a blog nem megfelelően teszi, tehát HA az esetükben a szándéketika nem különíthető el a cselekvésetikától, akkor Gyurcsány esetében ez miért megengedett? 🙂
És újfent: mit akarnak ők, mire irányul a szándékuk? Mert ha piramist építeni, akkor igen, akkor jogos az érv, hogy az a legkisebb morzsától is magasabb lesz, tehát nem illő leszólni azt, aki éppen csak hogy egy kaviccsal, de mégiscsak hozzájárul.
Ezzel szemben itt inkább arról van szó, hogy az aktorok egy attitűdváltozást, ráadásul nem csak úgy, általában, hanem egy konkrét irányú attitűdváltozást szeretnének előidézni, ami már egy picit más dolog mint a piramisépítés, ugyanis itt a dolog sajátossága miatt az is simán elképzelhető, hogy a kívánt hatással pont ellentétes hatást érnek el. És a posztban, valamint a kommentekben elővezetett érvek pont arról szóltak, hogy ez az ellentétes hatás a hihetőbb kimenet. Ezért mondom, hogy a szándéketika itt már nem elég, nem elfogadható érv az, hogy „de hát ők jót akarnak”! Mutatis mutandis: az alkoholtilalom szorgalmazói is jót akartak, és akkor most egy kicsit promotáltam szempontpuska új sorozatát, így én is tettem valami jót. 😉
@közösperonos átszállás: Lehet adatsorokat méricskélni, de nem lehet arról megfeledkezni, hogy az éveken át zajló nemkormányzás, illetve kettő darab stabil politikai oldal totális önfelszámolása hosszú évekre ártalmára van az országnak.
@közösperonos átszállás: A poszt Zedről szól.
Az LMP-ről más posztjaink szóltak/szólnak/fognak szólni.
Tele a púpom már ezzel a gyökér, magyar hozzáállással (bocs, nem személy szerint neked szól) hogy ha rámutatok arra, hogy x egy marha, akkor az ellenérv erre az, hogy y is az, vagy még azabb.
@zsazsu4: Márpedig itt csak marhák és kevésbé marhák közt tudsz választani, még akkor is, ha nagyon ki vagy akadva. Tehát sajnos hosszú ideig nincs más választásunk, mint összehasonlítgatni és dönteni a kevésbé marha mellett. Ha minden marhát el fogsz utasítani, akkor a nagyobb marha kezére játszol. De te tudod.
@zsazsu4: Nem a Feri szedi a belépődíjat, hanem akik meghívták oda esetenként, azok. Mert a terembérletet ki kell fizetni.
Ja, hogy az is baj, hogy nem követik azt az elvet, hogy mivel a fideszaktivista Mariska néni ángya keresztlányának a férje az igazgató a művelődési házban/övé az étterem/övé az iroda, akkor odavisszük oszt így qrva sok pénztetet lehet alkalmasint leakasztani adott pártról?
Háborzasztó tényleg, hogy úgy működnek, ahogy mindennek működnie kéne ebben a qrva országban.
@zsazsu4: „Tele a púpom már ezzel a gyökér, magyar hozzáállással (bocs, nem személy szerint neked szól) hogy ha rámutatok arra, hogy x egy marha, akkor az ellenérv erre az, hogy y is az, vagy még azabb. „
Itt nem is erről van szó, hanem hogy ha Gyurcsányról azt gondolod, amit, és azért, amit írtál (nyilván más miatt is, de a bohóckodásnál konkrétan ezt írtad), akkor ugye az LMP-ről is ugyanazt gondolod. Ugye?
@Counter: Ezt szerintem itt most nem értetted. Én nem mondtam, hogy az adatsorok az istenek; Trompf mondta anno, hogy ő tök szuverénül jutott arra, hogy az adósság per GDP meg a munkanélküliségi ráta a két lényeges mutató, és ő amúgy nem hallgat senkire egyáltalán, mert fölösleges, és látja, amit lát. Én meg annyit mondtam (érvekkel, mondjuk), hogy haha.
@közösperonos átszállás: Hát bakker, hadd gondoljak már bárkiről azt, amit én gondolok.
Hogy a vérbe veszed a bátorságot, hogy ilyen „ugye?”- zással számon kérj rajtam bármilyen gondolatot?!
Hagyjuk is ezt, csak magamat ismételném- és az uncsi.
@közösperonos átszállás: Bevallom, nem figyelmet elmélyülten a diskurzust, mert valóban egy kicsit céltalannak találtam: úgy tűnt, nem lépett tovább a gyurcsányista „nem érdemli meg az Igaz Magyar Reformer a sorsát” vs nongyurcsányista „bukott politikus az isten szerelmére, mit akar” szinten.
Mindenkinek joga van arra alapoznia a véleményét, amire jól esik neki 🙂
@Counter: Ez egy ilyen fórumos izé, ott tanulták ki ezt a módit, ott ment, hogy minden frissen beeső új arccal az egész szájbacsökött diskurzust elölről kellett kezdeni, mert ő egy olyan ritka és megismételhetetlen egyed, hogy neki derogál visszaolvasni és azokra az érvekre reagálni, amelyek egyrészt elhangzottak, másrészt relevánsak harmadrészt tud hozzájuk bármi érdemit is tenni az új vendég :).
@indazs: Figyelj arra, mi a tétje a választásnak: nem az életemet kell hozzájuk kötnöm, nem életre-halálra választom őket, hanem – és itt tévedsz te, mert van olyan opció is, hogy: egyiket sem – ha akarom, akkor négyévente, a szavazófülke magányában, három felessel a bőröm alatt választok közülük, de ettől még a a maradék 1460 napon hadd tartsam őket egyformán marháknak, ha történetesen pont egyformán marháknak tartom őket.
Erről szólna ugyanis a civil önreflexió. Mint ahogyan kerékcentírozó kisiparost sem kvázi élettársnak és vezérlőcsillagnak, vagy minek választunk, úgy politikust sem.
@maroz: Unortodox technikával követtem a diskurzust.
Nem vált be.
Most megpróbálok kétszer ilyen erősen nem odafigyelni, jó? 🙂
@maroz: félek, hogy kicsit az életem kötődik hozzájuk, de mindenesetre hosszasan befolyásolják. Talán, még a gyerekeimét is, amennyire berendezkedtek fölöttünk. Azt a három felest meg ne kapkodd el, lehet itt ismét szesztilalom a választásokon. 🙂
A kerékcentírozót, ha egy pöcs, akkor azonnal otthagyom a picsába és nem befolyásolja tovább az életemet, de ezek, hallod…
@indazs: Az időjárástól is, és mégsem meteorológussal kelsz és fekszel. 🙂
Annak nincs értelme, hogy egy gyurcsányhoz vagy egy orbánhoz olyan súlyos érzelmekkel kapcsolódjon az ember, hogy belebetegedjen, ha egyikről vagy másikról valaki rosszat, vagy rosszabbat mer gondolni. Én a civil vagyok, ők a politikai elit, időnként vannak interakcióink, de nem borulunk össze.
@maroz: ok. Azt hiszem, ezzel a viszonylag poozitív válasszal én be is fejezem a hozzászólások végtelen folyamát. Nem volt ez annyira rossz post. 🙂 Azért kísérletezzetek jobbakkal!
@indazs: Relaxációként nézegessed online hogyan épül Madridban a házunk:
http://www.ustream.tv/channel/odoo-madrid-live-1-0
😉
@maroz: Gratulálok a projekt minden résztvevőjének! Naná, hogy így át lehet vészelni az itthoni mocskot. Csak ki kell találni valami világraszólót. Ennyi.
@maroz: Szerintem ez nem etikai, inkább játékelméleti kérdés. 🙂 Minden résztvevő döntéseinek eredményét befolyásolja a többiek előre nem ismert választása a lehetséges lépések közül, és azt kellene belőni, ehhez képest mi a racionális viselkedés. Ha a sajtót/bloggereket tekintjük az egyik résztvevőnek, GYF&tsait a másiknak, az O&S klánt a harmadiknak, akkor GYF&tsai lépésének eredményét a sajtó/bloggerek reagálása (is) döntően befolyásolja. Ha egy emberként ugranak rá és például azt közlik, hogy „egyértelmű, hogy az éhségsztrájkja nem arra irányul, hogy felhívja a figyelmet a választott ügyre” (ez mintha nem egészen arra vonatkozó érv lenne, hogy „az ellentétes hatás a hihetőbb kimenet”, viszont hatékonyan elősegíti az ellentétes hatást :)), ugyanakkor – noha magától a bloggertől tudjuk, hogy „kizárólag Orbán maffiaállamát szeretné a földön látni, holtan” – véletlenül sem ejtenek szót arról, milyen alávaló csapdát készül állítani az O&S klán, akkor ezt a menetet a három szereplőből GYF&tsai valamint a blogger vesztesként, az O&S klán pedig nyertesként zárja.
@indazs: Üzenik, hogy köszönik szépen. Látod, néha csak egy egészen picit kell másfelé nézni, és egyből mennyire végtelenül pitiánernek tűnik ez a mi orbángyurcsány-kofalármánk. 🙂
@londonterminals: Fogadd már el, hogy ebből nem lehet jól kijönni. 🙂
Szerintem Kettes még csak elő se vette legendás varázsgömbjét, elolvasta a hírt és egyből tudta, hogy ez bizony közröhejbe fog fulladni. Azért lássuk be, ehhez tényleg semmiféle jóstehetség nem kell, borítékolható volt.
Namost, ha Gyurcsány egy okos ember, akkor neki is pontosan ugyanígy tudnia kellett, hiszen egy okos politikus egyik fő ismérve, hogy tud két-három lépést előre látni. Ha tehát tudta, mert ő okos politikus, akkor mire gondolhat az ember, mi motiválhatta, miért vágott bele mégis? Mi hihetőbbet képzelhet el az ember, mint a Gábor Zsazsa-effektust?
Alternatíva: nem tudta, nem látta előre, hogy ez lesz. Akkor viszont milyen politikus is ő? 😉
@maroz: szerintem tudta – IQ 80 fölött mindenki tudhatta – ennek ellenére vállalta. Hogy mégis miért, az egyenlőre az ő (ők) titka, de egy indok lehet pölö a Gábor Zsazsa effektus is. (délután pont ez jutott nekem is eszembe 🙂
ez viszont tetszik, még akkor is, ha Szanyi kapitányé az ötlet 🙂
http://www.parlament.hu/irom39/08323/08323.pdf
@maroz: Nem az volt a kérdés, hogy Gyurcsány milyen politikus. 🙂
@DarthVader: Nem az első ilyen, és igazság szerint rohadtul nem vicces sokadjára. De elsőre se az volt. A parlament a törvényhozó hatalom, és ez akkor sem vicc, ha valaki más viccet csinál belőle. Ez Fidesz-logika, miszerint ha az ellenfél elkövethet valami galádságot, akkor mi is.
S ha viccet akarna csinálni belőle, kodifikációs szempontból makulátlannak kellene lennie. Nem az.
Ez konfettiágyúzás, szerintem.
@DarthVader: Elmerengtem azon, mennyi energiát ölt bele abba, hogy a szöveg ütőssé váljon, hogy marjon és röhejessé tegyen egy olyan törvényjavaslatot, amelyet a kormánykoalíció halálosan komolyan arra fog használni, hogy “bebetonozza” magát a törvényhozásban és minden egyébben.
Vajon hányan olvasták ezt – eleddig – az mszp szavazók közűl, és hányan gondolják azt, hogy igen, ez az a mód, ahogyan az országgyűlésben a zemeszpének képviselni kell érdekeinket, ez aztán biztosan meghátrálásra készteti a sejtánt………..
Azt is látom lelki szemeim előtt – sokra vagyok ám én képes ! – ahogy a zországgyűlés marconán bajszos elnöke megrendülten hever a letaglózó tény előtt : megmérettünk, könnyűnek – sőt frivolnak – bizonyultunk, semmi keresnivalónk a magyar politikában ( balra el, az egész braderhúddal ). Fény…jólét…béke…békemenet, stb
……………..hát nem édi ? A zélő emeszpé………..amint feszegeti a muszkliját……(((((((
@Counter: hát pedig ez pontosan ugyanolyan gerillajogalkotás, mint amilyet a fidesz elkövet. (Pl az artmozik állami támogatásáról szóló törvény 11. paragrafusa rendelkezik a BCG oltások beadásának módjáról. Ugyanolyan hülye, mint a Szanyié, csak abból jogszabály lett. Hátha Szanyi is komolyan gondolta.)
@londonterminals: Először is marhára utálnám, ha minden egyes Gyurcsányról szóló posztunkhoz kellene egy disclaimert írnunk mindarról, ami egy gyurcsányista érzelmeit akár szándékaink ellenére is sértheti. Ez egy blog, többszáz (ezer?) poszttal, nem fogjuk mindig ádám-évától elmagyarázni az álláspontunkat. Ez a mostani poszt nem a választási regisztrációról szól. Hogy te ebből milyen következtetést vonsz le, az nem az én hibám. A baltás gyilkosról sem szól, és akkor mi van?
Lehet, hogy majd írunk egy posztot a választási regisztrációról, de az is lehet, hogy inkább az örmény politológia legújabb eredményeiről írunk valami rejtélyeset. Aki szerint pedig az hosszabbítja meg Orbán uralkodását, hogy Gyurcsány bohóckodását annak nevezzük, ami, és nem maga a bohóckodás, az egy idióta, sajnálom.
@DarthVader: „A parlament a törvényhozó hatalom, és ez akkor sem vicc, ha valaki más viccet csinál belőle. Ez Fidesz-logika, miszerint ha az ellenfél elkövethet valami galádságot, akkor mi is.”
@Kettes: Bár kedvenc idézetem kicsit sommásnak ható leidiótázása hagyhat némi kételyt azt illetően, hogy ez egy gyönyörű barátság kezdete lenne, válaszolok azért, hátha. Nekem tök irrelevánsnak tűnik a válaszodban a disclaimerre, az érzelmekre és a gyurcsányistákra vonatkozó rész. Sőt, az is, ahol leszögezed, hogy lehet, hogy erről meg arról fogtok írni. Nyilvánvalóan nem vontam kétségbe egy pillanatra sem a jogotokat az utóbbira – erre beláthatatlanul kevés okom is lenne -, nem vagyok „gyurcsányista” és nem sértette az érzelmeimet a posztod. Mindössze kifejeztem abbéli véleményemet, hogy nincs igazad abban, hogy ne a figyelemfelhívás lenne Gyurcsányék célja, és hogy kimondottan figyelemreméltó jelenség az is, ahogyan a sajtó és a te posztod is reagált. Lehet azzal elintézni az éhségsztrájkosdit, hogy bohóckodás, és inkább árt az ügynek, mint használ – nem állítom, hogy nem lehet így -, de amit írtam, annak épp az lenne a lényege, hogy a verbális lincshangulat, amit sajtó- és blogoszféra-szerte kiváltott, maga is a probléma része, és legalább annyira sértheti a józan észt és az ízlést. Legfőképpen pedig legalább annyira hozzájárul a figyelem középpontjába helyezni kívánt kérdés – az előregisztráció – elrejtéséhez, mint maga a tiltakozás nevetségesnek ható módja.
@zsazsu4: A logikát kérem számon, ez teljesen nyilvánvaló szerintem. Vagy az LMP-akciót is bohóckodásnak tartod, mert munkaidőben performanszoltak, vagy Gyurcsány akcióját nem azért tartod bohóckodásnak, mert munkaidőben performanszol (pedig ezt írtad), vagy egyáltalán nem izgat a logikus gondolkodás, nem hiszem, hogy lenne harmadik lehetőség.
@Kettes: regisztráció témában már volt pár posztunk:
orulunkvincent.blog.hu/search?searchterm=regisztr%C3%A1ci%C3%B3&searchmode=or&submit=Keres%C3%A9s
@Counter: „Bevallom, nem figyelmet elmélyülten a diskurzust, mert valóban egy kicsit céltalannak találtam: úgy tűnt, nem lépett tovább a gyurcsányista „nem érdemli meg az Igaz Magyar Reformer a sorsát” vs nongyurcsányista „bukott politikus az isten szerelmére, mit akar” szinten.”
Hát rosszul láttad. 🙂 Én lennék ebben a felállásban a gyurcsányista? Hátööö.
„Mindenkinek joga van arra alapoznia a véleményét, amire jól esik neki :-)”
Pontosan, valamint joga van erről mást állítania is, mint a valóság, másnak meg joga van rámutatni a kilógó lólábra. A többieknek természetesen joguk van rámutatni az egész hiábavaló, céltalan és unalmas voltára, a bloggazdáknak meg joguk van kivágni innen mindenkit. 🙂
@maroz: „Ez egy ilyen fórumos izé, ott tanulták ki ezt a módit, ott ment, hogy minden frissen beeső új arccal az egész szájbacsökött diskurzust elölről kellett kezdeni, mert ő egy olyan ritka és megismételhetetlen egyed, hogy neki derogál visszaolvasni”
Visszaolvastam, ad egy. 🙂 De nyilván csak véletlenszerűen kattintgattam, azért válaszoltam a 100. meg a 400. kommentre egymás után (a számok ún. hasraütéssel lettek meghatározva).
„és azokra az érvekre reagálni, amelyek egyrészt elhangzottak, másrészt relevánsak harmadrészt tud hozzájuk bármi érdemit is tenni az új vendég :). „
Na várjál, hol volt egyáltalán téma, hogy ez az „én csak a számoknak hiszek, amit tökegyedül látok, és magamtól, és nem is olvasok egyéb véleményeket, mert úgyis elfogultak”, ez nagyobb kamu, mint Gyurcsány meg a Nobel-díjas? Volt rá reakció (asszem Counter is írt egyet), ez nem. Nem releváns? (Az eredeti poszthoz csak nyomokban kapcsolódik, a kommentek mekkora hányada ilyen még? Az előzményhez viszont teljesen.) Nem érdemi? Oké, szerintem az.
Nem ismételtem érveket, pont mert minek. Nem háborodtam fel mű, hogy báncsák a Fletót, egyrészt mert ismétlés lett volna, másrészt mert eleve értettem, hogy itt a célszerűség volt a lényeg, nem a megérdemli-e, hogy elküldjék a vérbe vonulat (harmadrészt mert ha igaztalanul bántanak valakit, az se biztos, hogy érdekel és reakcióra sarkall). Röviden: semmi olyat nem tettem, amit most felróttál (még a frissen beesés se igaz).
És nem, ezt leírni nem volt semmi értelme, legalábbis semmivel sem több, mint hogy te leírtad, amit. 🙂
@közösperonos átszállás: Azért szóltam hozzá, mert úgy tűnt, hogy valahova elpárolgott a gyurcsányista-nongyurcsányista vita lapossága 🙂
Maroz viszont szerintem nekem szólt be, hiszen én nem olvastam el végig, amihez hozzászóltam.
@Counter: „Maroz viszont szerintem nekem szólt be, hiszen én nem olvastam el végig, amihez hozzászóltam. „
Előfordulhat, ez esetben pedig én nem olvastam elég alaposan. 🙂
@Counter: @közösperonos átszállás: Nem is oldom fel ezt a dilemmát, hiszen olyan ritkán fordul elő az, hogy én itt beszólok valakinek, hogy vesszetek csak össze rajta nyugodtan. 😉
@Politikusnak egy szavát se, csak ha ló legel a sír: Az, amit a DK elvileg képvisel, vállalható. Az, hogy kik vannak benne, és hogy mennyire hitelesek, az egy másik kérdés. Ezért nem vagyok DK-s (se).
@londonterminals: A probléma maga Gyurcsány, aki alkalmatlan arra, hogy bármire is felhívja a figyelmet, kivéve a saját abszurd helyzetét, amire a poszt harmadik bekezdésében céloztam. Ha megsértettelek azzal, hogy gyurcsányistának véltelek, elnézést kérek. Ne tudd meg, mit kaptam már ezért a posztért. :))
Érteni vélem, h a szerző praktikus okokból miért ekézi Gyurcsányt, és még azt sem mondhatom, hogy pártpolitikai okokból teszi (mint balról az LMP-fan blogok, a Véleményvezértől a Kettős Mércéig), hiszen mind Kettes, mind a Vincent-blog ekézte már az LMP-t is.
Tehát adu ásza: Gyurcsány húzzon el, mert népszerűtlen, és akadályozza a bizonytalanok megnyerését a kormányváltás számára.
Nekem aztán nem fáj a szívem Gyurcsányért, de egy kérdés hadd tegyek mán fel, ill. többet:
Tényleg Gyurcsány lenne a legcikibb ellenzéki szereplő?
(Pl. kapásból eszembe jut az „alternatív köztársasági elnök”, nu, ha valami ciki és komolytalan, akkor az az… Nem akkor kellett volna bőszen blogolni, címlapozni? Persze lehet, h megtörtént, akkor bocs…)
Biztos, hogy a több évtizedes MSZP-brand kevésbé ciki/vonzóbb a bizonytalanok számára, mint Gyurcsány? Ugyan már mitől?
és affelől is volnának kétségeim, h liberális médiában félistenként kezelt Bajnai Gordon ugyan mitől volna oly eladható a bizonytalan körben, hiszen számos támadási felületete van, a 13. havi dolgok elvételétől („csúnya népsanyargató”) az unalomig ismert libás sztorin át a Wallisig (az ne tévesszen meg senkit, hogy annak idején a Fidesz kevésbé lőtte, mint Gyurcsányt)
Ha pedig oly rossz lesz a helyzet, h mindegy mindegy, jöjjön az MSZP, akkor nem egy DK-emblémától fog megremegni az egyszeri bizonytalan pógár kezecskéje…
Summa summárum, inkább érzelmi, mint racionális okok vezetik némely baloldaliak bősz Gyurcsány-ellenességét (hasonlóan a jobbosokhoz), az előbbiek az ellenzék tehetetlenségért teszik felelőssé, az utóbbiak pedig az ország csődjéért. Pedig hát… nos, ennyire ne becsüljünk túl egyetlen embert se, szerintem.
@Kürosz: Olvassál már vissza, könyörgöm. Hat talicska racionális okot hordtam ide, amin mindenki elegánsan átlép, és ír ilyen átgondolatlanságot:
„Pl. kapásból eszembe jut az „alternatív köztársasági elnök””
Ja, nekem meg Szippantós Józsi, a Pikádó presszóból. Ellenzékinek ellenzéki, de annyira ciki egy ipse, hogy még a szarszag is visítva menekül előle.
Fogadd már el a tényeket. Gyurcsány ismertsége közel száz százalékos, Dopeman meg kábé kicsivel erősebben ott van, mint Szippantós Józsi, de nem sokkal. És Gyurcsány _mérten_ a legellenszenvesebb politikus, hosszú évek óta. Itt nincs mit mellébeszélni, ha történetesen imádnám Gyurcsányt, ahogyan néhány ezren imádják akkor se tudnék mást mondani, mint azt, hogy _tényszerűen_ az ország legnépszerűtlenebb politikusát imádom. Summa-summárum. Jelen poszt állításai szempontjából pedig teljesen irreleváns, hogy _miért_ utálják ezt a jóembert annyira, mert jelen poszt csak a ténnyel foglalkozott. És az bizony nem más, mint hogy tényleg Gyurcsány a legcikibb _ismert_ ellenzéki, vagy akármilyen politikus.
Én tényleg nem értem miért nem lehet ezt a dilemmát okosan feloldani. Tessék férfiasan (nőiesen) kijelenteni, hogy szarok én a rációra, én egészen egyszerűen imádom Gyurcsányt, és leköpök mindenkit, aki bántani meri. Erre a kijelentésre tényleg nem lehetne semmit mondani, megadóan bólintanék, hogy hát igen, ez van.
A napokban próbáltak meggyőzni, hogy inkább müzlit, meg sovány fehér húst, ha már húst, és én legyintettem egyet, hogy körmös pacal! De hát az nem egészséges, mondták felháborodva! Én meg még nagyobbat legyintettem, leszarom, én azt szeretem. És innen nem volt tovább. Tessék leírni, hogy „imádom Gyurcsányt”, és vége a vitának. Kár az ilyesmit görcsösen racionalizálni.
@maroz:
nah, ilyennel se vádoltak még, h imádom Gyurcsányt 🙂
oké, akkor a kérdés újra, mert ez a valódi kérdés (nem Dopeman), mitől kevésbé ciki az MSZP, mint Gyurcsány és a DK?
illetve, Ti tényleg komolyan gondoljátok azt, hogy amennyiben annyira rossz lesz a helyzet (ami simán benne van a pakliban, a gazdaság lejt, és pláne lejt, ha beüt a grexit, stb.), h az ecceri bizonytalan pógár két kézzel fogja visszaszavazni az MSZP-t, szekeresimréstül, lamperthmónikástul, akkor majd pont Gyurcsány és a DK-embléma miatt remegne majd meg a keze?
oké, láthatóan komolyan gondoljátok, de én akkor sem értem, nyilván hülye vagyok ehhez.
@Kürosz: Érteni vélsz (ó be szép!:-) néhány dolgot- néhányat meg nem. 🙁
Nem, tényleg nem Gy.F. a legcikibb ellenzéki szereplő. De a legkártékonyabb (nem, nem fogok repi felméréseket linkelni a fenti állításhoz)
Magad írod: „alternatív köztársasági elnök”. Gy.F. nem alternatív, hanem valódi miniszterelnök volt öt évig. És rondán megbukott. Ilyen-olyan okokból is, de rondán és úgy, hogy minimum hat éve negatív jelzője a rossz, impotens, hagymázas, vágyálmos, légből kapott ötleteknek és soha végre nem hajtott rendeleteknek, törvényeknek és „nademostaztánmártényleg” elhatározásoknak.
Hidd el, nem érzelmi töltet van abban, hogy az édes Fletót itt ekézzük nehányan. Sajnos Gy.F. nem okos, nem higgadt, nem megfontolt- viszont küldetéstudatos.
A II. Orbán kormánynál nem volt kártékonyabb kormánya ennek az országnak ’90 óta. De a II. Orbán kormány gusztustalan túlhatalmának egyik legfőbb oka Gy.F. Ezért amíg ő nyomul -ugyanolyan populáris lufikkal, amilyenekkel őt kinyúvasztották- addig ő az egyik legcsikorgóbb fék abban a nem létező 🙁 gépezetben, amivel II. Orbánt meg lehet buktatni.
A küldetéstudat akadályozza az előrelátást és a gondolkodást- vagyis a politizálást. Márpedig egy kétharmaddal széjjelb…ott országnak semmi másra nincs szüksége annyira, mint aprófa munkával, gondolkodással és felkészüléssel töltött évekre. Na, ez nincs itt. És ezért fog nyerni OV 2014-ben is.
@zsazsu4:
az egy jó kérdés, h ki bukott meg… én úgy emléxem, mintha MSZP-kormány lett volna MSZP-s káderekkel, MSZP-többséggel, nem? és szerintem nagyon sok választó is így emléxik, hiába próbálják sokan a kudarcokat egyetlen főgonoszra leegyszerűsíteni. és azt kell, h mondjam, h az MSZP (de bármelyik párt) vérostoba kádereihez képest ezért nem a legostobább Gyurcsány. És ez nem imádat, aki látott már egy egységsugarú pártkádert, az tudja, h miről beszélek.
tágabb értelemben pedig megbukott az osztogató-túlelosztó-hitelből jövőfelélő gazdpol (2X100 nap pl. … ugye… és most nem Gyurcsány védelmében, de mintha ott nem ő lett volna a főkolompos, nem? ha már elkúrás…), és ennek a politikának a bukása még jó pár politikust el fog sodorni, Orbánt is.
Nyugi, Orbán is bukásra van ítélve, vissza fogják szavazni a népek az MSZP-t (de ha valami csoda miatt két év múlva mégsem, akkor négy év múlva biztosan), azért, mert áthidalhatatlan a szakadék a gazdaság teljesítőképessége és az emberek elvásárai között.
Hogy aztán mire lesz képes az MSZP (immár a gonosz Gyurcsány nélkül), az is egy jó kérdés. 🙂
@zsazsu4: „a II. Orbán kormány gusztustalan túlhatalmának egyik legfőbb oka ” azok mi vagyunk, így komplett Mo. Az eredeti szsvsz. egy buta kijelentés, bár a GyF jelzőfelsorolás egyéb elemei ülnek. Nagyon lényeges momentum, hogy Gyurcsányt a saját pártja – a jórészt neki köszönhető választási győzelmet követő rövid időn belül – le tudta mondatni, a saját pártja ki tudta fúrni. A Fidesz viszont – mióta Orbán a 90-es évek első felében kitúrta a saját liberális ifjú konkurenciáját – egy igen szűk klikk politikai magánvállalkozása. Egy részben (határokon belül) zseniális, részben (gazdaság) igen ostoba klikké. És a klikk irányította szervezet olyan mélyen beépült a társadalom szövetébe, mint utoljára tán az állampárt (valamit mégiscsak csinált Orbán ’02-’06 között, a parlament helyett).
Ezeknek „írtuk alá” a biankó megbízást 2/3-ra, és a tanulópénz magas lesz. Valójában még azt sem fogjuk soha megtudni mennyi is (ha több ciklusig maradnak).
„ő az egyik legcsikorgóbb fék ” innentől stimmel.
@Kürosz: Ki a ménkű vette át a kormányzást Medgyessytől? Ki volt az, aki maga mögé állította az MSzP-t? Ki csinált kormányprogramot? Ki tárgyalt a kormánykoalíció kisebbik pártjával? Ki képviselte ezt a nyomoronc országot mindenhol?
Bakker, ha ő vezető edzője egy csapatnak, és megígéri -vagyis elhiszi- hogy bajnok lesz, igen aljadéknak, butának és gyávának kell lenni ahhoz, hogy a bajnokság 18. helyén végezve visszamutogasson a gyúrókra…
Igen, beütött a válság- de amikor beütni készült, ez az ember azt mondta, hogy az megáll a határon. A gazdasági minisztere meg pumának nevezte a gazdaságunkat…
Oktalan, vak, küldetéstudatos, rossz vezető- aki egy dologhoz ért: az a tiszavirág életű kommunikáció.
Aki a saját hátországát is rosszul méri fel (kétszer!!!)- na attól mi a répát lehet várni legközelebb?
Most, amikor az ellen szétvert mindent, amire még két éve is lehetett építeni. Nekem ne sátorozzon bakker, hanem oldalakat írjon vagy írasson az alkotmánybíróság hatalmának visszaállításáról, pl. A sátorzást bízza Dopemanre. 😛
De most befejezem, mielőtt elkezdek érzelmi töltetből írogatni…:-)
@Kürosz: Amikor mi Gyurcsányt ekézzünk, azzal nem is próbáljuk más ellenzéki szereplőket a bizonytalanok figyelmébe ajánlani. Ami engem illet, én egyiket sem ajánlom. Az én ajánlatom az útlevél. Az nem ciki.
@Kürosz: Én nem téged vádoltalak meg, tettem egy javaslatot azoknak, akik szemmel láthatólag imádják _és_ ezt megpróbálják racionális viszonyulásként beállítani. Ha nem a te inged ne vedd magadra. 🙂
A kérdésed nehezen értelmezhető. Szubjektív válaszom: most kábé ugyanolyan ciki. Objektív: nézd meg magad is, publikusak a preferenciamérések eredményei. Azért ott láthatod, hogy valami megmagyarázhatatlan okból Mesterházy kifejezetten népszerű. Az mszp is népszerűbb, mint a dk vagy mint az lmp. Ez van, lehet nekem más a véleményem, de ettől még a pillanatnyi valóság az, hogy abban a keretben, amelyikben a cikiség interpretálható (választópolgárok attitűdje) nem egyformán cikik. A pártok cikiségfaktora kisebb csoda bekövetkezte esetén akár még változhat is, ezt én nem nagyon tartom esélyesnek, de kizárni sem lehet, ezzel szemben Gyurcsány esetében csak egy forgatókönyvet tudok elképzelni, aminek az lenne a kimenete, hogy jelentősen csökkenne a cikiségfaktora. Az viszont nagyon ütős lenne, és tippem szerint alaposan felkavarná a posványt, de hát azt nem hajlandó meglépni, nála a Hazáért történő mártírkodás kimerül egy léböjtkúrában.
Egy hard landing esetén szerintem nem a maszopot ríjják majd vissza, hanem kap a Jobbik annyi szavazatot, hogy – Hofival szólva – megnyeri Ausztriát is.
Gyurcsány pedig az ellenzékiséget, mint fogalmat járatja le. Aki valamelyest bizonytalan azt illetően, hogy vajon tényleg Orbán-e az országvezetők legjobbika az ránéz a kempingező Gyurcsányra és legyint egyet: á, hagyjuk, nem érdekes, foglalkozzunk mással.
Most őszintén: ki a francnak lenne kedve bármi tömegmegmozdulást szervezni, pénzt, energiát és reményt beleölni akkor, amikor ott lebeg fölötte Damoklész-kardként az a tudat, hogy bármelyik pillanatban jöhet Gyurcsány és beleülhet a fészkes közepébe? Ahhoz sajnos túl ismert, hogy onnantól ne róla szóljon az egész, és túl népszerűtlen, hogy ne a megvetés hangján szóljon.
Nem mondtam én, hogy hülye vagy, ne adj ilyesmit a számba. Inkább nem akarod érdemben számításba venni az érveim, valahogy úgy beszélgetünk itt folyamatosan, mintha egy dadaista forgatókönyvet olvasnánk fel. Próbálj meg az érveimmel foglalkozni, az állításaimmal, hátha úgy előbbre jutnánk, mint emígy.
@maroz:
Oké, értelek, jól érvelsz.
– de az emberek nem robotok. Nem úgy van, h „emberek, nézzétek mán a listákat, Mesterházy legalább 10 ponttal népszerűbb, mint Gyurcsány és köre, ezért most az a racionális, h a Ti 2-3%-otok is beáll Mesterházy, Szekeres, Lamperth mögé… Vagy az LMP mögé! a Ti körötök most húzza meg magát szépen, Mesterházyt kell nyomni, ez a feladat!”
Kicsit irónizálok persze, ne sértődj meg, de nagyjából ebben foglalható össze sok ilyen vélemény. Nem feltétlenül a tied. Nos, lehet, h beállnak, de az emberek (szerencsére) nem robotok. Hívd szerelemnek, rajongásnak, én másnak hívnám.
„Azért ott láthatod, hogy valami megmagyarázhatatlan okból Mesterházy kifejezetten népszerű.”
azért nem teljesen megmagyarázhatatlan, ott az MSZP beágyazottsága, aminek azért még van egy kis médiaereje, no meg az a gyurcsányista (?) érvet sem becsülném le, h a Fidesznek semmi oka nincs nekimenni Mesterházynak… mert minek?
De próbáld magad „beleélni” a gyurcsányisták helyébe, ők éppen azért távoztak a pártból (meg persze Gyurcsány szereplési vágya miatt), mert szerintük az retrográd, stb. Tudták, h népszerűtlenebbek lesznek, ha nagyobb támogatottságra is számítottak. Most emiatt kéne kidobniuk a „meggyőződésüket”, h nagy szavakat használjak, és beállni retrográdnak vélt szereplők mögé a semmiért cserébe?
Oké, lehet, h megteszik ennek ellenére.
– ami az MSZP-t illeti, én azok közé tartozom, akik szerint súlyosabb a felelősségük, mint Gyurcsányé… oké, hozd a kutatásokat, h a nép jobban elfelejtette nekik, de attól még szerintem sokaknak ez a véleménye.
– ami az inga visszalengését illeti, nos, Orbán felé is visszalendült (pedig emlékszel 2006 nyarára? még Tölgyessy is ünnepi cikkben írta le végleg…), máris lendül vissza, most is leng, leng… és kábé semmit nem kellett érte tennie az MSZP-nek, sőt, nézetem szerint még rossz irányba is fordultak, pl. az európai jóléti rendszerek összeomlásának órájában hírdették meg a szociális balfordulatot.
De ez láthatóan bejön a népnek, ahogy Mesterházy semmitmondása is (jól dolgoztak tehát a spindoktorok. És nem, nem a Jobbik felé megy az inga, hanem az MSZP felé, az MSZP láthatóan jobban reagál a szociális feszkóra, jobb a beágyazottsága, stb.
Sz’al a választást meg tudja nyerni az MSZP, kormányozni lesz nehéz.
–
http://www.galamus.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=161557:oen-hogyan-latja-interjusorozat-a-regisztraciorol-ii-gyurcsany-ferenc&catid=45:cslanczosvera&Itemid=72
@Kürosz:
„Nem feltétlenül a tied.”
Oké, de akkor miért mondod nekem? 🙂
Én senkit nem agitáltam semmire. Illetve időnként de, most például arra, hogy lájkold ezt:
http://www.facebook.com/odooproject
😉
„Most emiatt kéne kidobniuk a „meggyőződésüket”, h nagy szavakat használjak, és beállni retrográdnak vélt szereplők mögé a semmiért cserébe?”
Mondtam én ilyen? 🙂 Sőt, pont az ellenkezőjét mondtam. Álljanak mögé/elé/fölé/köré, bánom én, csak ne igyekezzenek ezt megracionalizálni, pláne ne bármi áron. Mondják azt, hogy ők kedvelik Gyurcsányt, oszt jónapot. 🙂
Az, hogy a maszop felelőssége súlyosabb, mint Gyurcsányé még nem menti fel Gyurcsányt. Nincs olyan, hogy én jó focista vagyok, csak hát azok a fránya körülmények, ugyi. Gyurcsány nagyon jól tudta, hogy milyen a maszop, hiszen ő abból vétetett. Olvass vissza, valaki megpróbálta őt itt beállítani valamiféle kívülről jött naiv szereplőnek, akinek fogalma sem volt, hogy mekkora egy kupleráj ez a maszop, és szegény, tájékozatlan emberkét bedarálta a gépezet, hát mit tehet ő erről?!? Frászt. Gyurcsány kisded kora óta benne van, milliárdosra hízott ő maga is abban a fészekben, és most essek hasra attól a pávatánctól amit eljárt, hogy neki kérem _ezekhez_ semmi köze, hogy ő itt valamiféle kívülálló megváltója lenne a maszopnak, aki jött és _azt mondta_, hogy ő majd rendet csinál? Ne csapjuk már be saját magunkat, könyörgöm.
Mit gondolsz, miért nem mer borítani? Miért nem írja meg végre azokat a kibaszott jó könyveket, amelyeket megígért? Miért nem áll ki, és tárja ország-világ elé, hogy né, emberek, az elmúlt 22 évben így és így mentek a dolgok? Konkrétan. Szerintem bármennyit is költözött maradt még neki annyi papírja, amennyivel bőven bizonyítani is tudná az állításait. Szerintem neki még a hetvenharmincra is lehetnek papírjai. Azért nem meri, mert nagyon jól tudja, hogy ő maga is vastagon benne van, és ha borítana, akkor a jobbik eset, hogy a műanyag lakat rohadna rá a börtönben, a rosszabbik egy nyolc napon túl gyógyuló golyó a fejében.
ad: maszop jön fel.
Konkrétan: az elmúlt két évben mennyit is jött fel a maszop? Nézz már rá a görbéjére: két éve olyan lapos, hogy ezzel még a legamerikaibb kórházfilmben is lemondó legyintéssel tolnák ki az intenzív osztályról! 🙂