Beszélgetés egy fiatalemberrel Magyar Péterről
Most akkor ő az ellenzék vezére? Nagyon úgy tűnik.
De tizenöt évig volt a NER embere, a Varga Judy férje volt, az egészet csak azért csinálja, mert kirúgták. Hát, ja.
Basszus, lehallgatta a Varga Judy-t, a három gyereke anyját. Őt le.
Most is volt egy balhéja. Volt.
Ne adjak még egy esélyt a Momentumnak? Én nem adnék, de ha adni akarsz, akkor adj.
MP egy jobboldali, nacionalista populista! Igen, ő egy jobboldali, nacionalista populista.
És hazudik. Igen, néha hazudik.
A Donáth Anna nem hazudik, ráadásul liberális. Így van.
És nem szereti Wass Albertet. Azt nem.
Vágod, hogy MP úgy beszél a jogállamról, mint valami liberális hülyeségről. Néha mintha úgy beszélne.
Nem tiszta gáz ez az MP. Ja, kicsit gáz.
És te képes lennél rá szavazni? Azt hiszem, igen.
Mi van azokkal, akik nem képesek rá szavazni? Azok majd szavaznak valaki másra.
És mi lesz akkor, ha teljesen vállalhatatlan lesz? Akkor nem fogok rá szavazni.
Dehát szinte semmiben sem értesz vele egyet?! Nem sok mindenben.
Nem is olyan Magyarországot akarsz, mint ő! Az majdnem mindegy, hogy én milyen országot akarok.
Nem lehet, hogy ő csak pénzt akar? Nem zárhatom ki.
És az sem biztos, hogy megveri az Orbánt! Nem, egyáltalán nem biztos.
El tudod képzelni miniszterelnökként? Nem igazán.
Ez nem hangzik jól. Nem, ez nem.
Akkor miért, mondd meg, hogy miért?! Mert így talán vége lesz a rezsimnek.
És aztán jön egy jobb rezsim? Igen, azt hiszem.
És az tele lesz fideszesekkel? Tele talán nem, de igen, marad néhány kellemetlen arc.
Ez az ár, amit meg kell fizetnünk? Ez az ár, amit meg kell fizetnünk.
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16531507-675bc9d791ee9' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16531507&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16531507-675bc9d791ee9&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16531507-675bc9d791ee9' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>
Hiv.: @excombo:
Nagyon ritka, hogy két ember mindenben egyetért ?
A mindenben egyetértők, egyszerre felháborodók és egyszerre elhallgatók a magyarság egésze. Megkarcolni sem lehet a tükörsima egyetértést.
@DarthVader:](#comment-335239) nem, a magyar költségvetési hiány végül majdnem nyolc százalék volt 2005-ben és majdnem 10 százalékos 2006-ban. amit akkor egyáltalán nem engedhetett meg magának az ország és meglehetősen nagy megszorítás lett a vége.
@jotunder: : „E pur si muove”, és a bolha farka is hibátlan immár :-/.
Hiv.: @DarthVader:
Rámentem Gyurcsány oldalára, és a legtöbb hozzászólás arról panaszkodik, hogy túl hosszú és intellektuális a posztja a sajtóról. De ezt eléggé hosszú és intellektuális hozzászólásokban fejtik ki. Hogy nem ártana a tömeghez tőmondatokban beszélni.
Aztán rámentem Orbán oldalára. Ő tőmondatokban szól és képet is mutat mindegyikhez. Ezt és ezt győztem. És mutat pár zászlót. A kommentek meg szintén egysorosak. Vagy a Szűzanya áldását kérik Viktorra, vagy mást.
Én érdekesnek találtam a Gyurcsány posztját és kommentelőit. Az Orbán meg … nulla.
Ha valaki szerint ez, amit Orbán művelt le itt ebben a 15 évben, korlátok és fékek nélkül kiterjesztve az egoját, egy intellektuális teljesítmény, akkor arra is kérem a Szűzanya áldását, oszt annyi. Nincs semmi más mondanivaló.
.
@ijontichy:
.
Köszi a fordítást. Ezért mindent hajlandó vagyok megbocsátani nekednek. 🙂
.
.
Bocs, hogy visszatérek a jelenre és hagyom a számomra már követhetetlen személyeskedő kommenteket. És csak Gyurcsányra koncentrálok.
.
Bár főleg családi körben terjesztettem, de jóval MP megjelenése előtt, pl. a 2022-es előválasztásos összefogás idején, az volt a véleményem, hogy Fletóval nem megy.
.
Valljuk be (aki ezt nem látja, az vak, de legalábbis csökkentlátású), hogy a DK elért egy üvegplafont (MP megjelenésével ez egészen alacsonyra ereszkedett). Amíg a Gyurcsány-házaspár a porondon van, addig bármilyen ellenzéki (bal, lib, konzerv, zöld, akármi) összefogás eredménye a kudarc, másik oldalról az örökös kétharmad.
.
Teljesen mindegy, hogy ki mit gondol Fletóról, korábbi tevékenységéről, eszéről (én pl. az átlagos pógároknál többre tartom; igazi államférfinak – de ez érdektelen). A lényeg az, hogy az ellenzéki választópógárokat (és a bizonytalanokat) taszítja. A választói köménymag kivételével senki sem akar rá és a DK-ra szavazni.
.
Ez tehát az alternatíva: vagy marad a Gy-házaspár és akkor Orbán-kétharmad, vagy eltünnek (a DK-val együtt) és akkor OVi esetleg (talán) legyőzhető.
.
MP feltűnése (nem messiásként, hanem csak üstökösként) egyrészt megcsillantotta a reményt utóbbira, másrészt nagyon élesen megmutatta Fletóék korlátait (szavazatszerzés értelmében) és porbahullását június 9.-ikén.
.
Istenmenccs hogy jósoljak, de elképzelhető, hogy a Tisza képes egy harmadik (jobbközép) erőt tartósan lanszírozni a széljobb (igen, ma már markánsan széljobb) Fidesz mellett. A baloldalnak szvsz az lenne a kiút, ha megfogadná (nem, nem fogadja meg) Lendvai Ildikó tanácsát egy baloldali civil mozgalom indításáról, amely egy megfelelő pillanatban egységes baloldali párttá alakulhat.
.
Az elmúlt kb. egy és negyed évszázad megmutatta, hogy – a tömegbázis és a társadalmi struktúra változásait szem elől nem tévesztve – szükség van baloldali pártszerű képződményekre. Hullámhegyek és hullámvölgyek mindig voltak, de sohasem tűntek el. Gondoljunk pl. a brit Munkáspártra, a német szocdemekre vagy akár az épp e napokban életre kelő izraeli Munkapártra.
.
Ceterum censeo: Gyurcsányéknak menniük kell.
.
Hiv.: @hakohen:
Szerintem nem jó ötlet baloldali civil mozgalmat szervezni egy fasiszta diktatúrában.
https://merce.hu/2024/06/14/hol-van-a-rendorsegi-sajtotajekoztato-amikor-neonacik-tamadnak-baloldali-fiatalokra/
Jöjjön, vagy menjen Gyurcsány, az embereknek veszélyben lenne az élete.
.
Friss. Na, erre varrjatok biciklit!
.
https://rtl.hu/belfold/2024/07/02/bajnai-mesterhazy-lendvai-schiffer-vona-hadhazy-szel-fekete-gyor-marki-zay-ok-mind-felelosek-gyurcsany-szerint-a-fidesz-negy-ketharmadaert?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR35rqLVRwHqQLYPC5ls3U1BKGLcRJ7xB9VNa48VmIMo68Gu8RA8fodf_Ls_aem_FwyQ3N9utoH7iMMOsOjuVg
.
Hiv.: @hakohen: …Nem értem ezeket. Az Orbán, a Fidesz és támogató tábora semmiért nem felelős ? Fáklya elvtársat senki nem akarja lemondatni ?
@hakohen:
De mi van, ha Gyurcsányék nem olvassák a blogot, és nem mennek?
Mi van, ha majd szavaznak a DK-ra 200 ezren, a kutyákra meg a Momentumra mondjuk összesen 160 ezren, akkor is csak Gyurcsány és a DK szavazói lesznek hibásak, vagy éri szemrehányás a többi kisebb pártot is?
@DarthVader: ha Gyurcsány hozná a tíz nyomorult százalékot az majdnem hatszázezer szavazót jelentene, és ha valahogy sikerülne még öt százaléknyi szavazatot összekaparni a többieknek egyesülve, az még extra háromszázezret. majdnem egymillió szavazóról beszélünk, akiknek nem veszhet el a szavazata. én ezért nem azt javaslom Gyurcsánynak, hogy mondjon le, hanem azt, hogy szedje össze magát, mert az erősen second best volt, amit mostanában művelt. én azt gondolom, hogy MP sem baszogathatja ad infinitum az óellenzéket, mert itt kormányváltás se nélküle, se a baloldali/liberális tizenöt százalék (tényleg nem lehet valahogy húsz? csak kérdem) nélkül nem lesz. ez egy rendszerváltás értékű kormányváltás lenne, ami elkerülhetetlen ahhoz, hogy ez a szerencsétlen ország előrébb lépjen.
@DarthVader: Erdekes, hogy most mar nem az az erveles, hogy Gyurcsany azert ne mondjon le, mert akarki jonne helyette/uatana, azt a propagandauthenger pikkpakk kicsinalna, hanem post-MP korszakban mar a kutyak/momentum szavazok a hibasak. Erdekes, na.
.
Azert a teljesseg kedveert ismetlem magam egy picit, ha nem zavarok vele. Teljesen irrelevansm hogy te vagy en vagy JT mit gondolunk Gyurcsanyrol, o egy brand, amit sajat maga kezdett el epiteni, amit aztan nyilvan a rogan muvek csiszolt tokeletesre, de megiscsak sajat jogon tart ott, ahol. Nem tudom, miert nem lehet elfogadni azt a tenyt, mert ez teny, hogy a jobboldalon a legerosebb osszeranto, hvoszokent kepes funkcionalni, mert [sok indok]. Ez csak a fidesz oldala, arrol ne is beszeljunk, hogy nem fideszes korokben mennyire elfogadott (eredmenyei alapjan nem nagyon).
.
Ebbol a szempontbol teljesseggel tokmindegy, hogy a mitosza igaz-e vagy sem, fair-e vagy sem, stb. Neki mar reg le kellett volna vonni a kovetkeztetest, hogy szemelye annyira megoszto, ami art a magyar kozeletnek, es el kellett volna huznia. Persze, erre lehet mondani, hogy vagy Gyurcsannyal, vagy sehogy, azonban hadd idezzem neked idolod bolcs szavait, ha atsiklottal volna felette esetleg:
.
„Az nem reform, hogy a többiek változzanak meg. Az nem reform, hogy egyébként kiállunk és mondjuk a népnek a mantrát. Az a reform, hogy hajlandóak vagyunk mi is egy sor ponton átértékelni mindazt, amit eddig gondoltunk és tettünk.”
.
Ennelkul nem csak a lehetoseget tagadjuk meg, hogy valami tortenjen (3x probalta, semennyire nem ment, talan ideje lenne tovabballni, nem?), hanem egyertelmuen meg csak meg sem probalunk nyitni a jelenlegi fidesz szavazok iranyaba, deklaraljuk azt az apro tenyt, hogy lemondunk roluk, nem kellenek, sem ok, sem az, amit esetleg gondolnak. Ilyen part mar van nekik, minek egy masik.
@annokkk: Itt mindenki már mintegy 13 éve – vagy régebben – lemondott a Fideszről, különsképp Orbánról. Gondolom, nincs szükséged megerősítésre újra meg újra tőlünk, hogy hát a Fidesz-kormány nem jó.
@KennyOMG:,
„Érdekes, hogy most mar nem az az erveles, hogy Gyurcsany azert ne mondjon le, mert akarki jonne helyette/uatana, azt a propagandauthenger pikkpakk kicsinalna, hanem post-MP korszakban mar a kutyak/momentum szavazok a hibasak. Erdekes, na.”
Nem ezt mondtam/kérdeztem. Olvasd el.még egyszer.
@hakohen: Az alaphelyzet fejlődhet egy nagyon hasonló irányba, mint ami Lengyelországban van:
– egy nemzeti-mérsékel-konzervetív PO, akik magukkal tudnak vinni pártszövetségben egy centrista liberális erőt (N), de akár zöldeket is (MP?)
– egy részben klasszikus baloldali, részben modernebb újbaloldali irányba menő Lewica (DK-MSZP-P)
– talán még egy kis maradék demokratikus jobboldal is, a Harmadik Úttal –
– a hardcore nemzeti PiS (Fidesz)
– illetve a még szélsőségesebb jobb
A magyar választási rendszer máshogy működik (meg az ország rendkívül centralizált is), tehát szükség lesz együttműködésre. De lehet, hogy a választók valahogy így akarnak megoszlani.
Hiv.: @Grrr: Elnézést kérek a blogtól. Semmi személyes.
Az ellenzéki politikusoktól várnám, hogy ne egymás lemondásáról vitázzanak, hanem Orbánét követeljék.
@jotunder: Figyelembe kell venni a megyei/országos listaállítás feltételeit, a győzteskompenzációt is a taktikázásban. Sok erő egyszerűen nem indulhat külön, ez nyilvánvaló.
@jotunder:
Gyurcsány jó (rossz) esetben hozni fog 5 % fölött. A többiek romjai – hacsak MP el nem bassza, amire azért van esély, vagy a Momentum meg nem szűnik, amire szintén – hoznak másik 5 % fölött. Ez 10-12 %. Ebből indulunk. MP nem fog össze senkivel, egyrészt nem a stílusa, másrészt kontraproduktív, mert összegyurcsányozzák.
Igy lesz a Fidesznek 2/3-a megint. Még nem telt el a 20 év, amiről Mikola beszélt.
„se a baloldali/liberális tizenöt százalék (tényleg nem lehet valahogy húsz? csak kérdem) ”
Nem. Nincs rá igény.
@jotunder: MP nagyon határozottan azt mondja, hogy se Orbán, se óellenzék. Ez egy brand, ami elég vonzó sokaknak. Nem fog együttműködni semmiben Gyurcsánnyal szvsz; majd meglátjuk, hogy pl. a fővárosi közgyűlésben ez mire elég (szerintem Karácsony bukni fog). Azt nem tudom, hogy Puzsér 2018-as mantrája működne-e: koalíció csak a demokratikus (pl. 2010 előtti) állapotok helyreállítására, majd rögtön új választások kiírása. De szerintem a DK simán elsorvad most, már a velük szimpatizáló megmondóemberek (pl. TótaW) is farolnak ki.
@KennyOMG:
Rendben van, Gyurcsány monnyonle. De mi van, ha mégse? Tizenéve ez a mantra, hogy gyurcsányahibás, monnyonle. (2017-es kommentfolyamot olvastam, mintha tegnap hagytuk volna abba.) De nem mond le a genya. És még elmondhatjuk kb 20 évig, hogy monnyonle, (már aki megéri) de nem mond le a máriának se. Akkor mi van? Amíg van annyi szavazója, hogy megugorja a parlamenti küszöböt, addig marad, az biztos. (És akkor, ugye, ki a hibás? Természetesen a DK szavazó. Mármint Gyurcsány után rögtön. Persze azért az gyakran elhangzik, hogy nem a szavazó a hibás, ha nem szavaz a DK-t magába foglaló formációra, mert Gyurcsány, de ez esetben ez nyilván kivétel, itt lehet a szavazó, a szektás DK-s a hibás.)
Szóval mi a teendő akkor, ha nem mond le? Ezen kéne töprengeni.
Hiv.: @excombo:
Mindenki el fog sorvadni. Szét fog széledni. Mintha minden ellenzéki most adná föl végleg. Egymást érik a bedobott törülközők.
A legfontosabb most minden bizonnyal szabad kezdeményezések hálózatait (bocs :)) létrehozni, ápolni. Helyi klubok, szervezetek, még kistelepüléseken is szabad szemmel látszó polgári kezedményezések. Részvétel a közéletben – de akár csak a helyi gazdaságban, környezetvédelemben, kultúrában, sport- és szabadidős tevékenységekben. Ezek hálózatosodása. a ‘saját körbe’ tartozó kis- és közepes méretű vállalkozások, lapok, honlapok, portálok.
‘Verzeuling’, ahogy a derék flamand meg holland mondta volna 100 éve.
Ez arra szolgál, hogy az izoláció megszűnjön, mindenhol látható legyen, hogy van élet a Fideszen kívül is. Legye némi gazdaság biztonság.
@DarthVader: Kurva egyszeru, a Gyurcsany lesz a hibas officially (harmadszor nem fogom idezni a refomos mondatait a modern magyar politikai beszedek legjobbikabol). Az, aki ilyen szintu elutasitottsaggal rendelkezik orszagosan, es ennyi idon keresztul vegetal politikailag, semmifele megertest, plane megbecsulest nem erdemel, maximum megvetest, ha maradt meg ra energia.
.
A szavazok hibaztatasa eleg meno cucc a Vincenten, en monjuk pont nem kepviselem ezt a vonalat, de nyugodtan tedd a szamba, ha neked ez jol esik, nem fogok megsertodni miatta. (en szemely szerint pl az szdsz akkor vezetoseget hibaztatom, tobbek kozott, de mindegy)
@KennyOMG:
Viszont a megvetéstől nem fog eltűnni magától, és a szavazói sem biztos, hogy olyan mértékben, hogy amiatt tűnne el. Akkor hogyan tovább?
@DarthVader:
Gyurcsány helyében én látványosan levonulnék a pályáról. A 2026-os választáson sem indulnék. és ezt már most bejelenteném hatalmas médiacirkuszt csinálva. Aztán lássuk ki mire megy nélküle. MP-nek például mar tényleg 0rbánnal kéne foglalkoznia, és jöhetnének az új zseniális politikusok, akik elől eddig elszívta a levegőt gyurcsány. Nagyon szórakoztató lenne szerintem.
Hiv.: @punkfrog: Igen. Szép lenne. De MP már elvan az újságírók és a kommentelők piszkálásával is. Nem tudod rákényszeríteni, hogy bármit is csináljon.
@Grrr:
te is egy demokráciában képzeled el a diktatúra elleni harcot, nem igaz? ahol békén vannak hagyva kezdeményezések, hadd növögessenek a bőséges polgári erőforrásokból
természetesen a civilek & grassroots csoportok/magánszemélyek & etikai szempontokat is számba vevő vállalkozások igénylik és aktívan keresik az együttműködés lehetőségeit, amint erről meggyőződhet, aki valamelyik szegmensben érdeklődést mutat, esetleg a munkába is beszáll. nem ezt a spanyolviaszt kell feltalálni. az egész egy nagy kollab és crossover mozgolódás, és azt lehet látni, hogy a diktatúra által létrehozott körülmények és (szándékosan) keletkeztetett feladatok az emberek anyagi és személyes kapacitásainak a határait feszegetik. pl. a migration aid bp-i menekültszállásának ügyéből a tavalyi nagy erőfeszítés után idénre végkép kifogyott a pénz és az emberek energiája, és be kell zárniuk. persze mindig csinálni fogunk valamit, egészen sosem adjuk fel, de az egész országra ráboruló diktatúra (és erőforrásai, és módszerei) ellen ötletelésnek ez nem a helyzetismeretet tanúsítja. inkább úgy hangzik, mint az egyenek kalácsot (kivéve, hogy a kalácsevés is a kemény munkát jelenti). nem hangzik jól, na
@annokkk:
Nem akarom én kényszeríteni semmire csak látni, hogy mit kezd gyurcsány nélkül.És Gyurcsány simám visszatérhetne a politikába a 2026-os választás után.
@DarthVader: Nyilvan nem lehet vele semmit sem csinalni (neked vagy nekem), ugyanugy, ahogy Orbannal sem. Ez ugyanakokr egyaltalan nem jelenti azt, hogy ne lehetne olyanokat kimondani, hogy Gyurcsany karos az orszagra, vagy jelenletevel, vissza nem vonulasaval, vagy ha ugy tetszik fafejusegevel aktivan segiti az orbani rendszer fennmaradasat, pont ahogy a bonsaiduce elkergethetetlensege sem indok arra, hogy (mondjuk) az altala okozott karokrol ne beszeljunk.
Hiv.: @KennyOMG:
Szürreális, hogy egy ember utálatán országok sorsa múlna.
Azt mondják, hogy ez egy trend, hogy a régi pártok visszaszorulóban vannak. Közép európában baloldalit nehéz találni, de nyugaton is felbomlóban vannak a hagyományos politikai közösségek.
Orbán valami hagyományos orosz internacionálét kovácsol, osztogatva a kábító módszereket és orosz támogatást.
De Magyar Péter egy centrista trendet képvisel, ami annyiból áll, hogy az emberek szeretnék maguk mögött hagyni, a bumereket, meg a kötöttségeket, a történelmet és tudást, és egy új, fessebb, könnyedebb, lazább, fiatalos és aktív, félelmek nélkül járó világot akarnak maguknak. Ahol nincsenek pártemberek, se pártok, alkuk, se ideológiák, csak utcabál és szabad mozgás, és a fiatalok, akik szemétdombra hordják az öregek kacatjait a gondolataikkal együtt, és önmegvalósítanak.
Itt a fiatalabb és öregebb korosztályok számaránya számít leginkább. A város annyiban, hogy ott élnek a fiatalok, miután a falvakat elhagyják.
Nem tudom, hogy állunk, de Fehéroroszországban és Ukrajnában már megvívták harcaikat az ifjú szavazók az orosz befolyású bumerpártokkal. Talán Lengyelországban is. Gondolom, nálunk nem lesz bennük egy szemernyi erő sem, ahogy eddig sem. De azért látszanak, csak aztán inkább elmennek.
@hakohen:
„Bocs, hogy visszatérek a jelenre és hagyom a számomra követhetetlen személyeskedő kommenteket”
Nem akartam már visszajönni erre a témára, annyira viszolyogtató a melldöngető-mindenkit letaposni akaró tombolás, amit VVPeti rajongótábora művel a választás óta itt is, máshol is – amúgy szánalmas módon totál félremagyarázva az egész helyzetet, kb. mint ahogy a nervilág fújja azóta is hatalmas győzelemnek, hogy a széljobb a legtágabb értelemben számolva is bőven egyharmad alatt maradt (és ebbe már be van számolva mondjuk a cseh kormánypárt is az ERC-tagsága miatt, amelyiknek a vezetője szó szerint a szagát se bírja elviselni a potrohosnak) – és ugye ennek a magyar parlamenti ellenzék súlyát (pláne nem a támogatottságát) sem elérő törpe minoritásnak kellene most diktálnia Prüsszelben, az lenne a kifejezett népakarát, meg a választók világos üzenete. (Jut eszembe, ha már a kampányban nem is, de legalább az elmúlt bő két hétben olvasott/hallott valaki megnyilvánulni megválasztott Tisza-párti EP-képviselőt a terveiről, gondolatairól, értékrendjéről, elképzeléseiről? Na mindegy.)
Viszont ezt a virtigli magyarpéteres pofátlanságot tényleg nehéz tőled szó nélkül hagyni, miután hetek óta igazi pufidzsekis-szűknadrágos arroganciával gyalázkodsz mindenkire, aki nem osztja a rajongásodat – és persze neked lehet (na vajon miért), ha például annokkk nevezett volna itt téged fasznak és nem te őt, már régen rá lett volna tenyerelve arra a bizonyos piros gombra. Úgyhogy legalább a jegyzőkönyvben legyen nyoma ennek a megjegyzésnek a „személyeskedő kommentekről”, arra sajnos nem számítok, hogy egy pillanatra is elgondolkodnál rajta. (Pedig nem voltál te se mindig ilyen. Úgy látszik, a politikus-hívő viszonylatban fordítva működik a dolog, mint amit a kutya-gazdi hasonulásról mondanak)
@allofarkucsillagnezo: A gazdasági szférát meg a személyes fogyasztást kellett volna kihangsúlyoznom a szövegben: a ‘pillarisation’/’verzuiling’ alatt azt értem, hogy az ellenzékieknek megvannak a saját üzleteik, helyeik, újságjaik. Egymástól rendelnek, egymással dolgoztatnak, amennyire lehet. Kapcsolatban állnak egymással és közösen lépnek fel érdekeik védelmében, ha kell (mondjuk helyi városrendezés, kiülős teraszok engedélyezése, útfelújítás, nyitvatartási idő szabályozása…). Budapesten és a nagyvárosokban meg mindez nagyban is: bankok, telekommunkációs szolgáltatók stb. Meg persze a színházi társulatok, közéleti társaskörök és egyebek eltartása.
Az ellenzéki emberek a kisebb településeken is tartják a kapcsolatot egymással, összejárnak, sport-, horgász- vagy társasjáték-egyletet alakítanak. A lényeg, hogy ne izolálódjanak sehol, a nyilvánvalóan nem fideszes csapatok mindenhol jól láthatóan jelen legyenek.
Mindez a normál gazdasági döntésekről szól, és arról, hogy amúgy is költünk saját fittségünkre meg szórakozásunkra (illetve ha valaki csak otthon Fortnite-ozik vagy ismeretlenekkel fórumozik az interneten, akkor ebből lépjen ki!) – ezt tegyük meg kicsit irányítottabban: a politikait céltudatosan be lehet hozni ebbe, ugyanúgy, mint ahogy azt a Németalföldön tették a katolikusok/protestánsok, liberális polgáriak meg baloldaliak. A hasonló emberek társasága, a biztonságot adó tömeg szükséges.
A túlzott, akár erőn felül vállalt önkéntes munkát amúgy én zsákutcának tartom. Mindenki egy kicsit állaljon, amennyi feltölti. A kiégés, frusztráció, egyben az emberellenes állam, önkormányzatok, egyházat tehermentesítése – hogy hátradőlve röhögjenek és lopják a megtakarított közpénz – nem fenntartható.
@annokkk: Szerintem Magyar Péterben szimpln a tömeget, erőt, lendületet látják. Ennyiről szól az egész, a többit csak beleképzelik, mindenki a saját ízlése szerint.
@velotanya: „Jut eszembe, ha már a kampányban nem is, de legalább az elmúlt bő két hétben olvasott/hallott valaki megnyilvánulni megválasztott Tisza-párti EP-képviselőt a terveiről, gondolatairól, értékrendjéről, elképzeléseiről? Na mindegy.”
Az még korai – annyit tudok, hogy teljesen el vannak havazva most adminisztrációval, az őszi munkakörülményeik megismerésével és a beilleszkedéssel; azzal, hogy kitalálják, hogy hogyan költözzenek és kezdjenek új életet Brüsszelben. Lakást találni, esetleg iskolát is, megkapni az irodát, berendezkedni, a képviselőcsoportot segítő EP-s stábbal megismerkedni, aztán személyes költségvetést készíteni, aszisztenseket vadászni, ….
@Grrr: már lehet tudni, ki megy az EP-be és ki a fővárosi közgyűlésbe?
@Grrr:
Korai, aha:) Bár végül is tökmindegy, a híveknek a választás előtt se volt igényük ilyesmire, most sincs, és később se lesz. Elég nekik ha szavazhatnak a fészbukon hogy balra vagy jobbra dudorodjon a nasztró, meg persze hogy legyen áradatiszás póló XXL-es méretben is.
@velotanya:
Nem úgy mint a többi ellenzéki párt magas képességű átlag szavazója…
@Grrr:
valakik csináljanak valamit – és még csak el sem ismered munkának? nem tudom érzékeltetni, mennyire lekezelően cseng, gyenge hozzá a kifejezőkészségem
@dr Brcskzf Gröőő: Nem tudok részleteket erről, de az EP képviselők tudtommal mind átvették a megbízólevelüket és nem hallottam, hogy valaki mégsem menne ki közülük: Magyar Péter, Tarr Zoltán, Kulja András, Lakos Eszter, Gerzsenyi Gabriella, Dávid Dóra és Kollár Kinga
@allofarkucsillagnezo: Kérlek, hogy legalább mi itt viszonyuljunk jóindulattal egymás iránt… Nem értem a választ, mire gondolsz, hogy nem ismerek el valamit munkának? Én azt mondtam, hogy érdemes (nem ez az egyetlen tennivaló, de fontos) személyes-szakmai-gazdasági hálózatokat építeni, történelmi tapasztalatok alapján is; illetve azt is, hogy az állam felelősségeinek túlzott átvételát önkéntes munkával én nem tartom okos megoldásnak. Nem szóltam arról, hogy az ne munka lenne, benne van a nevében is. Csak annyit kell vállalni, amennyi belefér, nehogy kiégjen az ember (mint a repülőn, először saját magunkra tegyük fel az oxigénmaszkot),
Hiv.: @Grrr:
Nem járnak össze semmiféle ellenzéki emberek horgászni. Az emberek kínosnak érzik, ha valaki politikailag megnyilvánul. Mintha az asztalra szarna. Egyik ismerősöm úgy mondta, hogy ledermednek és elhallgatnak.
Se munkahelyen, se lakóközösségben, kisfaluban, se horgászegyletben nincsenek ellenzéki csoportosulások. Pláne nincsenek bankok és micsodákat mondtál ?
Lehet szidni a világösszeesküvést, a bankokat, a kapitalizmust, a Gyurcsányt, a Sorost, a Bilgéct, ahogy kétpofára szokták némelyek, erre még legyintenek, de nem több.
Ha valamelyik kormányellenes és kiszúrják, kirúgják, vagy felvásárolják.
Hogy műveljük kertjeinket, érezzük jól magunkat barátaink közt, azt a tanácsot köszi. Majd jól érezzük.
@annokkk:
Pont ez a baj most (már akire és ahol ez igaz): újra vissza kell vinni a politikait a társasági életbe, a politikai elvek és meggyőződések kinyilvánítását, az erről szóló beszélgetéseknek helyet teremteni. Én is dolgozom ezen – persze csak annyira, amennyi belefér – de én általában távol vagyok az országtól.
Hiv.: @Grrr: Gondoltam, hogy távol vagy. Azért mondom. Nem illik politikáról beszélni. Ez nyilván a fidesz fenyegetéseiből és bosszúhadjárataiból következően alakult így. Nem sikk fideszesnek lenni, de veszélyes ellenzékinek is. Legjobb nem követni a híreket, belső emigrációban, idegenként élni, mintha nem is a hazánkban élnénk, ahol közünk van a dolgokhoz, hanem egy idegen országban, ahol nem szólunk a helyiek politikájába. Ezért emigrálnak könnyen az emberek végül. Itthon is idegenként éltek. Nem az ellenzékiek, hanem az apolitikusok. A homokba dugott fejek. Nem akarnak idegeskedni olyanokon, amin nem változtathatnak. A magyar politikán csak szavazáskor egy ixükkel változtathatnak. Azt vagy odaballagnak, vagy nem. A többit csinálja akinek két anyja van.
Hogy bohócot csináljanak magukból, vagy céltáblát ?
És hogy Állófarkú és mások célokért dolgoznak, életüket áldozva, az egyáltalán nem az, amiről én beszélek. A célokat anonim módon támogatják az emberek. Hol ezt, hol azt. De a hétköznapi ismeretségi köreikben nagyon kínos lenne ezt is beismerni.
@annokkk: neked van kifejezőkészséged : D
Hiv.: @allofarkucsillagnezo:
Bocsi. Még meghúztam volna, csak elfogyott a másodpercem.
@annokkk: Nagyon szép, megindító szöveg szerintem is! 🙂
De azért vannak itt lehetőségek szerintem – sőt, biztos vagyok benne. Úgy fogalmaztam, hogy a „politkait” (the political) vissza kellene vinni az emberek közti érintkezésekbe. Ez nem a megszokott kocsmai színvonalú poitikus-szidalmazás, hanem beszélgetések
– értékekről, fogalomértemezésekről (a mélyebbre ásóknál a Gallie-féle essentially contested/contestable concept-ekről is lehet itt szó)
– társadalmi, technológiai, gazdasági, külpolitikai trendekről
– ideológiákról és jövőképekről (akik megintcsak komolyabban szeretnének foglalkozni ezzel: Michael Freeden után beszélgetések arról, hogy fogalomértélmezésünk után mik a kívánt ideológiánk core, adjacent, peripheral koncepciói)
A Fidesz konkrétan szóba se jönne. Az én tapasztalataim szerint ezekről szeretnek az emberek társalogni. És máris meg lehet találni azokat, akikkel nagyjából egy húron pendülünk.
@Grrr:
ne tetézd ; )
.
@velotanya:
.
Szomorú vagyok azért, mert valójában magad igazolod azt, amit a személyeskedésről mondtam. Persze az roppant tárgyilagos érvelés részedről, hogy én gyalázkodok, fasznak nevezem az egyik kollégát, arrogáns vagyok, rajongok stb.
.
Pedig nem voltál te se mindig ilyen.
.
Na és az a piros gomb, amire rátenyerelnék. Megbuggyantál, drága lelkem? A piros gomb az admin (momentán Jótündér) kezében van, senki máséban. Én egy mezei kommentelő vagyok, olyan mint te és a többiek. Jótündér pedig ugyan hányszor tenyerelt rá a piros gombra? Elárulom: az egy kezeden mexámolhatod, hogy néhány év alatt hányszor. És nem olyanok miatt, akikkel nem értett egyet. Hanem olyanok miatt, akik nyilvánvaló fideszes trollok vagy neonácik voltak.
.
Nem kellene azon gondolkodnod, hogy miért, mi miatt és miért éppen most öntöd rám az összes indulatodat, amelyeket gondosan gyüjtögettél magadban mindeddig?
.
Már többször írtam, hogy szerintem MP gyárilag jellemhibás.
A Telexen lőttem az alábbi véleményt, talán érdemes belenézni az olvtársaknak.
Egy fő megállapítás – ami talán közhely: „A karizma, ami eljuttat a csúcsra, de a jellem az, amivel a csúcson is maradhatsz”.
OV a jellem(telenség) miatt van csúcson. MP-nek ez nem fog sikerülni. Már az is kérdés, hogy van-e karizmája, vagy valami más repítette erre a (lokális?) csúcsra.
https://index.hu/velemeny/2024/07/05/karizma-botrany-magyar-peter-sajto-populizmus/
.
@fikarus:
.
MP kisportolt ürge, ezért biztos hogy van jó karizma.
.
Btw. indexet alapból nem olvasok.
.