Skip to content

Örülünk, Vincent?

  • Címlap
  • Legújabb posztok
  • Rólunk
  • A kommentelésről
  • Gépház?
  • Archívum
    • Jobboldali költők borzalmas versei
    • Hétköznapi történetek
    • Focitörténelem
    • Hülyeország
    • Vincent tréfái
    • Indulatposzt
    • A nap idézete
    • Gengszterkrónikák

Örülünk, Vincent?

A Vincent blog hazatér

Legújabb posztok

  • Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt) 2025.12.06
  • Schiffer ELTE-ellenes őrjöngéséről (apróságposzt) 2025.12.03
  • Színházcsinálók avagy milyen ország leszünk (leszbennevalamennyiorbánviktornyugi) 2025.11.29
  • Édesapám Orbán Viktor (HC-digitálispolgáriváltozat) 2025.11.21
  • Leváltható-e a féltudású magyar elit? 2025.11.20
  • Orbán, futball, tehetség, Kelleher 2025.11.17

A legolvasottabb posztok

  • Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)
  • Viccországban bejelentenek
  • Schiffer ELTE-ellenes őrjöngéséről (apróságposzt)
  • Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.
  • Édesapám Orbán Viktor (HC-digitálispolgáriváltozat)
  • Színházcsinálók avagy milyen ország leszünk (leszbennevalamennyiorbánviktornyugi)

GB – Show nélkül

2021.05.11 by Vincent szerző

Eredeti szerző: seprűbajnok

Közhely számba megy, hogy a pártok bizalmi indexe az átlag választópolgárok között erősen a 0 felé tart. Talán nem véletlenül. A kormánypártokat itt a Vincenten ekézzük is rendesen, tehát nem vesztegetnék erre több szót. A demokratikus parlamenti ellenzék meg aktuálisan maga sem tudja pontosan, hogy mit is kéne csinálnia: az MSZP az ellenzéki összefogás vezető szerepére próbál  pozícionálódni, az LMP a többiekkel kapcsolatban a se veled, se nélküled (pontosabban a veled is meg nélküled is) bódulatában leledzik, a Demokratikus Koalíció meg épp azzal kísérletezik, hogy a közvélemény-kutatásokban mérhető formáció legyen. A társadalomban feszülő erő és indulat a civil ellenzéki alakulatokban pedig egyre erőteljesebben jelentkezik.

Minden jel arra mutat, hogy formálódik valamiféle ellenzéki összefogás. Nagyon bízom abban, hogy előbb vagy utóbb sikerül formálisan is megállapodni egy olyan (a nemzeti jelzőt használnám, ha nem lenne lejáratódva ez a jelző) minimumban, ami alapján leváltható a jelenlegi rezsim és kis hazánkat visszavezetheti a demokratikus jogállamiság, a rendezett gazdaság, a szakmai, épeszű törvényhozás és kormányzás útjára.
Tételezzük fel, hogy eljutunk idáig. (Bár – tartok tőle –  sok víz le fog folyni a hátunkon addig.) Itt szokott felmerülni a kérdés, hogy jó, jó, de ki legyen ennek a megszemélyesítője, vezetője, esetleg miniszterelnök-jelöltje, majdan kormányfője? Hallani vélem barátaim egy részét: karizmatikus embernek kell lennie!

Nekem speciel tele van a szamócamintás kötényem a karizmatikus emberekkel. Nem akarom, hogy egy leendő miniszterelnök felvegye a versenyt Ciceróval szónoklás tekintetében; nem kell, hogy a választópolgárok a gyönyörtől aléltan lábai előtt heverjenek, csupán a pillantásától; nem szükséges, hogy forradalmi hevület vezérelje; nem várom el, hogy tudjon vízen járni. Ne legyen se vezér, se jel. Legyen csupán kialakult elképzelése (esetleg tapasztalata) arról, hogy miként lehet egy országot felelősséggel vezetni annak érdekében, hogy egy európai jogállam polgárai fenntartható gazdasági viszonyok mellett, emberhez méltó körülmények között, nyugodtan éljenek és dolgozzanak. Ehhez viszont nem kell a napi betevő show (bombasztikus ki- és bejelentések, nagyszabású, ám teljesítetlen és teljesíthetetlen, mindent és mindenkit megmentő tervek garmadája, stb.). Egy szürke, pátosz és glória nélküli, józaneszű, dolgos, felelősséget érző és azt vállalni tudó ember kell. A monogramja lehetne mondjuk GB. Nem, nem Gordon Brownra gondolok, hanem egy másik Gordonra. Akinek a vezetékneve szintén B betűvel kezdődik, viszont magyar. Lehet, hogy kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a mienk.

Nem tudom hogy a mi Gordonunknak milyen közéleti szándékai vannak. Olvastam tegnap megjelent írását, láttam ma a vele készült interjút. Én elhiszem neki, hogy még maga sem döntött a hogyantovábbról, arról hogy vállal-e szerepet, s ha igen, akkor milyet. Ő tudja, milyen válságkezelő miniszterelnöknek lenni, tudja, hogy ez mit jelent szakmailag, emberileg, milyen ára van a magánéletében.

Nekem Gordon egy hiteles, munkától, felelősségtől nem félő, komoly szakmai tudással, tapasztalattal bíró ember. Nem politikus, pláne nem pártpolitikus, hanem ember. Tudom, hogy miniszterelnökként mit tett és milyen volt: szürke, kicsit unalmas, ám – számomra – szimpatikus, reálisan gondolkodó, okos, megkérdőjelezhetetlenül demokratikus elkötelezettségű, allűröktől mentes pasi. Olyan, aki képes és tud csapatban játszani, hasonlóan tehetséges, ám pártelkötelezettség nélküli, felelősségteljesen dolgozó figurákkal. Elég a one man showkból!

<

p style=”text-align: justify”>Egy szó mint száz: jól el tudom képzelni egy széleskörű koalíció első embereként. Mindennemű show nélkül.

Lábjegyzet: most látom, hogy a felelősség szó milyen sokszor szerepel az írásomban. Hmm, talán mostanában csak a hiányát éreztem…

 

Share this:

  • Twitter
  • Facebook
  • Tumblr

Like this:

Like Loading...

Related

Share this:

  • Twitter
  • Facebook
  • Tumblr
<div class='sharedaddy sd-block sd-like jetpack-likes-widget-wrapper jetpack-likes-widget-unloaded' id='like-post-wrapper-192691293-16521490-6936d03a10d04' data-src='https://widgets.wp.com/likes/?ver=14.1#blog_id=192691293&post_id=16521490&origin=www.orulunkvincent.hu&obj_id=192691293-16521490-6936d03a10d04&n=1' data-name='like-post-frame-192691293-16521490-6936d03a10d04' data-title='Like or Reblog'><h3 class="sd-title">Like this:</h3><div class='likes-widget-placeholder post-likes-widget-placeholder' style='height: 55px;'><span class='button'><span>Like</span></span> <span class="loading">Loading...</span></div><span class='sd-text-color'></span><a class='sd-link-color'></a></div>

Post navigation

Previous Post:

Üzenjünk hadat Tuvalunak!

Next Post:

Sumák cum laude

69 Commments

Comment navigation

Older Comments
  1. kakasos nyalóka szerint:
    2012.01.11 18:07

    @Hottentottenstottertrottelmutterattentäterlattengi:
    Bárándy Péter?

    Hiv.: [@kakasos nyalóka:](#comment-260035)
    Loading...
  2. seprűbajnok szerint:
    2012.01.11 18:17

    @quendelapo: A szerzőt valóban elbűvölte a pasi, de leginkább közéleti mivoltában. 🙂 Bááár… nekem alapvetően bejön az a kisfiús, félszeg báj… 🙂 Nem tekintem inzultusnak, mindazonáltal köszönöm simonmondja lovagias megjegyzését.

    Jut eszembe: azért az is megérne egy misét, hogy miért lehet érdekes, hogy egy politikai posztot nő ír-e vagy férfi. Meg egyáltalán vajon a nők miért kevésbé aktivak politikai szempontból?

    Azon nem ötletelnék,hogy ki játsszon még a csapatban. Részint nem vagyok/leszek a következő kormány HR-se (bár szívesen résztvennék ezen állások meghirdetésének szövegezésében), részint inkább noname figurákat tudok elképzelni. Nagyjából olyanokat amilyeneket V, mint- és kamerasmobil vázolt. Egyet kikötnék: ne pártpolitikus legye! Mindazonáltal Oszkóhoz ragaszkodom! Nekem ő is bejön… 😉

    Akárki is lesz (azért ne legyen akárki) nem lesz könnyű dolga. De nem is erre szerződik. Valóban az az igazi kérdés, hogy lesz-e mögötte egy olyan széles nemzeti konszenzus, ami alapján leváltható OV és érdemben kormányozható az ország. Muszáj felülemelkedni a szűklátókörű, avítt érdekeken.

    Hiv.: [@seprűbajnok:](#comment-260036)
    Loading...
  3. Tragedy szerint:
    2012.01.11 20:23

    Kicsit hamar lépett porondra. Gordon. Valóban, a goebbelsi propaganda megeszi megeszi reggelire.
    Sajna, de kéne egy-két kommunikációs csatorna is (a neten kívül). A királyi tv és csatlósaik szóba se jönnek, most hirtelen ennyi. Tömegbázis nélkül csak a semmi… A narancshívőkről még morzsolódhatnak le, de tömeg ebből, hogy lesz?

    Hiv.: [@Tragedy:](#comment-260037)
    Loading...
  4. remiz (törölt) szerint:
    2012.01.11 20:35

    @Tragedy:
    így van, sose.
    Orbán 100 évig minelnököl, amíg meg nem hal.

    nagyon nehéz fenntartani autokratikus rendszereket különleges természeti erőforrás vagy külső erős szövetséges nélkül, aki finanszíroz.
    ahogy ezt pl bajnai mester is megemlítette.

    Hiv.: [@remiz (törölt):](#comment-260038)
    Loading...
  5. kamerasmobil szerint:
    2012.01.11 21:15

    @Tragedy: Szerintem ez nem ilyen egyertelmuen lejatszott meccs.

    A sajat taborban nyilvan le fogjak jaratni a sarga foldig. De az a cirka egymillio szavazo amugy is nagyon sulyos eset es evtizedekig tarthat a rehabilitaciojuk.

    Az viszont sokkal erdekesebb kerdes hogy a dolgokat jelenleg borusan lato 80% vajon kinek fog hinni. Annak aki alatt tobbe-kevesbe jobbnak tuntek a dolgok vagy annak akiben most ilyen irgalmatlan mertekben csalodott? Le lehet-e jaratni propagandaval a 300 feletti euro arfolyam mellett azt aki levitte 250-260 kornyekere?

    5 millio elado szavazo van (1,3 korul lehet a fidesz es 700k korul a Jobbik) es olyan 2-2,5 millioval mar ketharmadot is lehet sztem csinalni. 4-4,5 az aki realisan elmehet szavazni szoval nem vegletesen lehetetlen kuldetes ez… persze nem is konnyu.
    De most gondolj bele ha a szavazofulkeben az fog kvazi szerepelni hogy Orban – Vona – Gyurcsany – Bajnai… szerintem eleg egyertelmu dontes lesz ez sokak szamara.

    Hiv.: [@kamerasmobil:](#comment-260039)
    Loading...
  6. Tgr szerint:
    2012.01.12 00:21

    Bajnai egy MSZP-LMP-Jobbik koalíció élén, hát ez egy nagyon szórakoztató elképzelés. Az egyik azért utálja, mert libatolvaj stb, a másik azért, mert kapitalista, a harmadik azért, mert rendbetenné a pártfinanszírozást, eszményien stabil formációnak tűnik. (Arról nem beszélve, hogy a három szavazótábor páronként bármikor elrágná egymás torkát, úgyhogy az összefogás nyilván jót tenne a három párt most is a Fideszéhez együttvéve sem mérhető népszerűségének.)

    Hiv.: [@Tgr:](#comment-260040)
    Loading...
  7. Tgr szerint:
    2012.01.12 00:47

    @nandras01: végülis kitől várhatnánk demokratikus elkötelezettséget, ha nem egy szó szerinti bibliaértelmezést valló neoprotestánstól? (Igazságügyminiszternek meg külön vicces egy olyan ember, akinek hite szerint pl. a homoszexualitás vagy az istenkáromlás halálos bűn.) A valóságtól való eltávolodásban Orbánt nehéz felülmúlni, de egy hitgyülisnek simán sikerülhet.

    Egyébként is, mióta a Hit Gyülekezete megint egyház, Hacknak már nincs is nagy baja a Fidesszel: mno.hu/lanchidradiohirei/megvedte-a-kormany-intezkedeseit-1042103

    Hiv.: [@Tgr:](#comment-260041)
    Loading...
  8. V mint... szerint:
    2012.01.12 09:25

    @Tgr: A Jobbik épp kezd letérdelni OV elé kegyelemkenyérért.Hülyén hangzik,de a zsigeri gyűlöletük miatt nem fogják fel, rosszabbul járnak vele mint a libsikkel.
    Szerintem nem csak a mai pártokban érdemes gondolkozni.Mármint BG-n kívül.Pl. egy Tétényi szava is sokat jelenthet majd.Van 4K,Milla,Szolidaritás.”HA” ezek komolyan gondolják magukat akkor a levele meg orbántakaroggy szép meg jó,de az ország nem bír ki még X évet evvel a programmal.Nekik elfogadható lenne BG.
    Emlékszem a 2001-02-es fidesz kampányra és nagyon visszahatott még komolyan jobbos embereknél is az a mocskolódás,ha nem is állítja át a tábor nagy részét de szavazatvesztést okozott elég keményen.Meg az emberek tényleg már nyugit akarnak.Ha Suzuki akkor az,ha LCD tévé akkor azt,nyaralót és társait jövőt!!! nem a vezér által felvázolt ködös valamit.Lehet csak kivetítem a vágyaim,de szinte csak ilyenekkel találkozom mostanában.Meg valakit aki szimpatikus,aki alatt nem kell félni mit mondok.A legnagyobb tábor a bizonytalanoké,nagyobb mint eddig bármelyik párté.
    Kicsit kevertem a dolgokat de remélem azért átmegy mit is akartam.

    Hiv.: [@V mint…:](#comment-260042)
    Loading...
  9. quendelapo szerint:
    2012.01.12 14:19

    @seprűbajnok:
    „Jut eszembe: azért az is megérne egy misét, hogy miért lehet érdekes, hogy egy politikai posztot nő ír-e vagy férfi. „

    Talán jobban odafigyelnek, ha nő a szerző…:)
    ***
    Kell egy szervezet. Váálasztókörzetenként 2-400 emberrel, hogy 48 órán belül össze lehessen szedni az ajánlószervényeket. Ha jól számolom az 50 ezer ember.
    Az „olajfa” koalíciónak választókerületi szinten össze kellene hangolnia a szervezetek közötti együttműködést. Országos szintem a programot és az üzeneteket. A három párt tásadalmi bázisa annyira különböző, hogy ez nem lesz könnyű.
    Lehet, hogy a zöldmezős beruházás célrvazetőbb….

    Hiv.: [@quendelapo:](#comment-260043)
    Loading...
  10. sajtohuba szerint:
    2012.01.12 15:27

    Bajnai megelőzte Orbánt – derül ki az Ipsos ma publikált közvélemény-kutatási adataiból.

    http://www.vg.hu/gazdasag/gazdasagpolitika/bajnai-megelozte-orbant-366538

    Hiv.: [@sajtohuba:](#comment-260044)
    Loading...
  11. Wolff szerint:
    2012.01.12 16:18

    @sajtohuba: Azért nem kell ennyire örülni, és nem csak azért, mert a különbség nem túl szignifikáns. Már Mesterházy is pont olyan népszerű, mint Orbán.

    Hiv.: [@Wolff:](#comment-260045)
    Loading...
  12. V mint... szerint:
    2012.01.12 17:06

    @Wolff: Egyébként is ne az Ipsosnak higyjél.Vannak erre komoly állami pénzen fizetett szervezetek is.

    @quendelapo: Ha innen nézzük ha onnan a választók körében még többet számít a szimpátia.Nem a párt hanem a sima.Ebben viszont körökkel veri a mostani OV-t Bajnai.Mint ahogy a korai OV is verte Horn-t.Nagyon sokat jelenthet.

    Hiv.: [@V mint…:](#comment-260046)
    Loading...
  13. Dr. simonmondja. szerint:
    2012.01.12 20:58

    @V mint…: Nekem meg az a fura, hogy a húsz év után, mintha felbukkannának olyan arcok a közéletben, akik… normálisnak tűnnek.

    Hiv.: [@Dr. simonmondja.:](#comment-260047)
    Loading...
  14. Tragedy szerint:
    2012.01.12 20:59

    @kamerasmobil:
    Bocsi, de te tájékozódsz. A rémületes, ahogy a népek ellépnek a politizálás elől. Kényelmes sablonokkal áltatják magukat, és inkább VV-t néznek. Magukban sem hisznek. Tanulatlanok.
    Java része még eurót se látott! Nem vicc.

    Emlékezz szavamra. A következő választás előtt olyan agymosás lesz a komm.csatornákon, amilyet még nem láttál! A plakátok 98,5 %-a már a simicska-birodalom ellenőrzése alatt van! Akkora fizess-plakátok lesznek, hogy a cocacola marketingese csak bámul.
    Aztán jön az ingyenes és kötelező TV. Bevert százas szeggel (C. Moldova)

    A gazdasági alapot már hozzárabolták—> Közgép, Mahír, stb.
    Minden állami vállalat simicska-cégben hirdet, ha kell, ha nem. Nem kell. A lóvé meg gyűlik a következő agymosáshoz. És még nem beszéltünk az egyházi vonalról. Halom pénz!

    Miből fog nyerni egy ellenzék? HVG, Mancs, ÉS, NOL, Népszava, 168hour, ATV, Klubrádió?, ennyi.

    Ne nézd le azt a tömeget (mint mennyiség), amelyik nem ezekből nyeri a napi infot. Dünnyögnek, dünnyögnek, aztán meghallják hogy „emútnyócév”, Gyúcsány…Ja, ezt már hallottuk. Az valamiért nem volt jó. X-narancs!

    A fizessnek két oldalhajtása van. Jobbik, LMP. lsd. pólgári búzakörök.

    Az egyik az alja, a másik meg az urizáló, II. kerületi porcelánbabák.
    Ami még maradt, hát hogyismondjam, vállalhatatlan. Az mszp egy kacaj, a DK-ban még senki se mondta a főnöknek, hogy ha megszólal, avval csak árt. Még az igazsága se hoz szavazatot!!! Neki egy stróman kéne!

    Na, ennyi!

    Hiv.: [@Tragedy:](#comment-260048)
    Loading...
  15. ijontichy szerint:
    2012.01.12 21:19

    @simonmondja.: Majd elmúlik, attól félek. Rá fognak jönni, hogy nem kifizetődő.
    Ez egy polip, Orbán 2002 óta építgeti. Schmitt plágiumáról szó se esik, de „Bajnait az USA pénzeli” 24 órán belül 🙁

    Hiv.: [@ijontichy:](#comment-260049)
    Loading...
  16. V mint... szerint:
    2012.01.12 22:42

    @simonmondja.: A múltkor írtam, hogy 89 után elővettem a tüntetős ruhámat mert úgy éreztem elég volt.Pedig azért mit kibírni itt azóta is.Akiket láttam feltünni a korosztályom (35-45) volt mert rájötek,ha most nem változik a szitu akkor nem csak az eddigi 20 felnőtt évünk lett elbaszva,hanem a maradék is el lesz.

    Hiv.: [@V mint…:](#comment-260050)
    Loading...
  17. h-turul szerint:
    2012.01.13 02:28

    @Középnyugger:
    Néptömegek. Beugrott? Ez volt a helyes kifejezés.

    Hiv.: [@h-turul:](#comment-260051)
    Loading...
  18. h-turul szerint:
    2012.01.13 02:43

    @Zabalint:
    Ne kezdd már te is ezt a „Jujj, nem lesz kétharmad, nem tudjuk leváltani a mamelukokat” veszékelést!

    50 % +1 fő a cél. Aztán az ogy. kiírja a népszavazást, hogyaszongya: ugye édes népem (mint a legfőbb hatalom letéteményese) vonjunk vissza minden sunyi csúnyaságot amit „EZEK” összehánytak, kivéve a politikusok büntetőjogi felelőssége című részt, mert nagyon édi lesz nézni az élő közvetítést a tárgyalásról, amint Polt úr és A Mi Viktorunk kidagadt erekkel üvöltik egymás arcába a szembesítésnél, hogy igenis te voltál a nagyobb genya!

    Hiv.: [@h-turul:](#comment-260052)
    Loading...
  19. Peter48 szerint:
    2012.01.13 14:32

    @h-turul: Igen. Pl. félrevezetett beugrott néptömegek a fülkékben.

    Hiv.: [@Peter48:](#comment-260053)
    Loading...

Comment navigation

Older Comments

Vélemény, hozzászólás?

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

Híres utolsó szavak

  • ipartelep on Viccországban bejelentenekHiv.: @Thalész: Ez igaz.
  • Virág et. on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)@DarthVader: Belföldi hírek terén az index megbízh…
  • DarthVader on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)@Virág et.: Van azonban egy probléma: sokkal gyors…
  • Thalész on Viccországban bejelentenek@ipartelep: Minden nép ilyen.
  • tahonoli on Újabb fantasztikus AI-szakembert talált MagyarországNoha valós alapokra épül a poszt, továbbá mondhatn…
  • tahonoli on Krasznahorkai Nobel-díjasPdf-ben 15 oldalas magyer nyelvű beszéd (+YT-videó…
  • Virág et. on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)Nincs már index. Felejtsük már el ezt az egészet v…
  • muaddib00 on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)Hát ez, ez qrva jó: https://telex.hu/zacc/2025/12/…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ipartelep: Hát, te biztos meglepődsz, de bizonyos…
  • ipartelep on Viccországban bejelentenekBékésen szerelgetek kint, besötétedik, nem látok r…
  • annokkk on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)@nyulambator: A Dunán meg a száz éves film után be…
  • Thalész on Viccországban bejelentenek@ijontichy: Meglepő lenne, ha nem az utóbbi lenne.
  • incze on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.mindeközben a tramp seggébe visszasündörgött maszk…
  • nyulambator on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)Megint az autórádió. Most maradtam a Bartókon, err…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ijontichy: Jogos. De az orbán hogy mondta ? Szóba…
  • ijontichy on Viccországban bejelentenek@annokkk: : Off Ez most nem nyelvtannáciskodás aka…
  • ipartelep on Viccországban bejelentenekHiv.: @nyulambator: Nekem a Lókupec országlásáról…
  • annokkk on Viccországban bejelentenekA kecskeméti fidesz igazi boomer sorbaállást tarto…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ijontichy: Az utolsó háború előtti választásra rá…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ipartelep:Gondolni nem szoktunk, de ott van a lev…
  • nyulambator on Viccországban bejelentenek@ipartelep: Arra is van megoldás
  • ipartelep on Viccországban bejelentenekAd absurdum: erre nem szoktunk gondolni, mert tény…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ijontichy: Mert 30 éve ismerik Orbánt, aki 5 korm…
  • vattablz on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)"Halál a Paradicsomban." (Mindenkitől sűrű elnézés…
  • annokkk on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)@steinerzsiga: Hát igen. Fura, hogy úgy ír francia…
  • steinerzsiga on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)De amúgy ebben mi is a meglepő? Az Index teljesen…
  • ijontichy on Viccországban bejelentenekEgy "ficcsel" megint lejjebb. Hogy állnak a makros…
  • muaddib00 on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)Vagy manipulálnak, vagy hülyék. Inkább az előbbi.…
  • KennyOMG on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)Legalabb egy napos raadasul? . https://xcancel.com…
  • jotunder on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)@ipartelep: az index.hu manipulál.
  • ipartelep on Az index.hu főhíre hazugság lenne? (jelentéktelenapróságposzt)Országgyűlési választásra sokféle fajta ember csőd…
  • Hottentottenstottertrottelmutterattentäter... usw on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@annokkk: Nem is kell tudnia. Megsúgják/megsúgták…
  • ijontichy on Viccországban bejelentenekvitya odanyilatkozott, hogy a jövő évi lesz az uto…
  • annokkk on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@ijontichy: Tökéletes ötlet. Trump szerintem azt s…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ijontichy: Én is rácsodálkoztam, hogy Csiszár ? A…
  • nyulambator on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.@ijontichy: Igazán alapíthatna a FIFA kémia, fizik…
  • nyulambator on Személyes színház, személyes poszt (nagyonszemélyesposzt)Nem, tegnapelött voltam a Kamrában, elötte nap a R…
  • ijontichy on Viccországban bejelentenek@annokkk: : Na ja. Amúgy mintha lenne egy kis páni…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ijontichy: Az év szava a rage bait. Mindenki ezze…
  • ijontichy on Viccországban bejelentenekFélszemmel olvastam, hogy szentkirályi alexandra ü…
  • ijontichy on Erősebbé teheti-e Donald Trump Amerikát? Talán igen. Poszt az Andreessen-perspektíváról.Hír: "Donald Trump megkapta a FIFA békedíját" http…
  • jotunder on Személyes színház, személyes poszt (nagyonszemélyesposzt)de nem voltál ott tegnap? mert én igen. a második…
  • nyulambator on Személyes színház, személyes poszt (nagyonszemélyesposzt)március 27-én végleg bezár a FÉM. Aknek még van al…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ipartelep: Ha már így bekezdtél, a lehetőségek tá…
  • ipartelep on Viccországban bejelentenekHiv.: @ijontichy: Hát én meg még annyira se vagyok…
  • ijontichy on Viccországban bejelentenek@ipartelep: : Én nem vagyok jogész (és bár vityáró…
  • annokkk on Viccországban bejelentenek@ipartelep: Én se akarok ötleteket adni, pedig sok…
  • ipartelep on Viccországban bejelentenekHiv.: @annokkk: Mivel Mogyoróországon a köztérelnö…
  • tahonoli on Újabb fantasztikus AI-szakembert talált MagyarországHiv.: @tahonoli: "Egy szingapúri startup beüzemelt…
  • annokkk on Schiffer ELTE-ellenes őrjöngéséről (apróságposzt)@susyk: Beleégett a kép a retinámba, ahogy a kis h…

Posztrulett

Orbán kormányzó interjúja

Skrabski Fruzsina: Nagyon jól néz ki ma Orbán kormányzó, milyen vékony, és nagyon szép hangja van. De miért kínai? Komornyiknő: Méltóságos asszony, ez a tokiói táncdalfesztivál. Átkapcsolom. Skrabski Fruzsina: Aha. Nem értem… Miért nem énekel már, pedig olyan szép hangja van, ma jó magyarnak lenni, nem? Komornyiknő: Nagyon jó, méltóságos asszony. Szerkesztőkém Özséb: Galantinos piperedélutánt …

Share this:

  • Twitter
  • Facebook
  • Tumblr

Like this:

Like Loading...

Címkék

abszurd alkotmány ascher_café bayer demokrácia fidesz focikvíz focitortenelem gyurcsány hangfal hétvége idezet imf jogállamiság jotunder kakasos nyalóka Kettes kiskii kormányváltás kormányzás kultúra magánnyugdíj maroz matolcsy Medvegyev mszp média orbán orbánizmus orbánviktor pártállam Pásztörperc retro sajtohuba sajtó schmitt seprűbajnok szempontpuska színház társadalom ulloiut vendégposzt választás zene zsazsu4

A Vincent-blog olvasói:

  • jelbeszed
  • kiazmármegint
  • lgombb
  • F Ford
  • Hector Kapitány
  • j.alfred prufrock II
  • szabol25
  • karsairita
  • opiniopraesumpta
  • onehumanoid
  • Mikonu
  • simonandris2
  • Tehenész
  • istván orovecz
  • janostothmeister
  • jaurin
  • capacete
  • azuccahirmondoja
  • apokalipszistmost
  • SMFB
  • decaffeinatedscrumptiously51e405b478
  • anna007dor
  • marysolotravez
  • tahonoli
  • vattablz
  • Czifra Zoltán
  • incze
  • csunyatáp
  • Bogomil
  • muaddib00
  • esztre
  • kalzol
  • elolhatuldoktor
  • KennyOMG
  • Sparhelt
  • ipartelep
  • ervsebeszet
  • mecsekijeti
  • sgtpotrien
  • aromo44
  • jotunder
  • Thalész
  • ijontichy
  • dynamicist
  • tulajdonkppen
  • macskahala
  • Morp65
  • DarthVader
  • princeghostly1c74fbc695
  • nerangass
  • RSS - Posts
  • RSS - Comments
Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use.
To find out more, including how to control cookies, see here: Cookie Policy
© 2025 Örülünk, Vincent? | WordPress Theme by Superbthemes
%d